Ваксините ДТК и полиомиелит или Пентаксим избрахте?

  • 8 982
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
Ваксините ДТК и полиомиелит или Пентаксим избрахте за 2,3 и 4 месец и защо, кое е по-добро?

# 1
  • Мнения: 4 496
Пентаксим, защото била "мъртва" ваксина. Така ли се казваше? Rolling Eyes
С анкета ще ти е по-лесно. Защо не пуснеш? Hug

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 101
Избрахме Пентаксим, препоръчаха ни я от детската консултация, а и се прави само едно убождане.

# 3
  • Мнения: 264
Пентаксим. Сега ще слагаме последната.

# 4
  • Мнения: 317
Пентаксим! Направихме и реимунизация вече. Умъртвена ваксина е и риска от неприятни последствия е по-малък. И да - убождането е едно.

# 5
# 6
  • София
  • Мнения: 1 603
Пентаксим и заради това, че щом мога да спестя накое убождане на бебка, предпочитам да го направя.

# 7
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Първата ваксина беше от ЗК - вдигна температура, мястото беше болезнено, няколко дни детето ми се мъчеше. Втория и третия път продължихме с Пентаксима - нямаше никакви неприятни реакции, останах мн. доволна.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 185
Сложих ваксина по здравна каса - ДТК и Полиомиелит!

# 9
  • Мнения: 3 695
Пентаксим  Peace

# 10
  • Мнения: 14 489
Пентаксим, освен че вируса на коклюша е умъртвен ( точно живите клетки във ваксината по здравна каса водят до по-голям брой реакции), в пентаксима има и ваксина против хемофилус инфлуенца, която е задължителна ваксина за целия ЕС, само за България и Румъния не е Peace

# 11
  • Мнения: 454
Ние избрахме TETRACHIB. Тя пак е комбинирана и включва ваксина против Haemophilus influenzae Б и ваксина против дифтерит, тетанус и коклюш. Иначе за полиомиелита ползвахме тази безплатната, защото нашето педи каза, че е добра и няма смисъл да даваме пари и за нея. Доколкото ми е известно TETRACHIB се произвежда от същата фирма, както и Пентаксима.

# 12
  • Мнения: 290
И за двете си деца избрах Пентаксим.Нямахме никакви проблеми,много добре я понесоха и двамата,дори не са били кисели и ревящи.

# 13
  • Мнения: 2 111
Пентаксим  Peace

# 14
  • Мнения: 479
Пентаксим. Досега има само един прием.
Избрахме я с цел да спестим убодане, да избегнем резакция (нали е умъртвена ваксина), а и защото покрива повече болести.

# 15
  • Мнения: 6 274
Избрах ваксините по здравната каса, защото нямам доверие на нови, неутвърдили се през годините лекарства...
 Peace

# 16
  • Мнения: 14 489
Избрах ваксините по здравната каса, защото нямам доверие на нови, неутвърдили се през годините лекарства...
 Peace

 ooooh! този аргумент е просто върха... кое по-точно е неутвърденото лекарство?

# 17
  • Мнения: 2 521
Ние не сме с нито една от двете.Слагахме инфанрикс-купих си я. Тази ми препоръча нашата лекарка Wink

# 18
  • Мнения: 6 274
Избрах ваксините по здравната каса, защото нямам доверие на нови, неутвърдили се през годините лекарства...
 Peace

 ooooh! този аргумент е просто върха... кое по-точно е неутвърденото лекарство?

Пентаксимът.
А и това е моето мнение - не те карам да мислиш така.
Какъв ти е проблемът ?

# 19
  • Мнения: 822
Пентаксим Peace

# 20
  • Мнения: 1 428
Пентаксим,по препоръка на педиатъра  Peace

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Избрахме Пентаксим и нямахме никакви странични ефекти.

# 22
  • Мнения: 14 489
какво производство е ваксината по здравна каса?

# 23
  • София
  • Мнения: 23 093
Пентаксим разбира се, защото е най-доброто за детето  Peace

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Избрах Пентаксим,защото предпочетох да се доверя на компания ,коята влага милиони,за да разработва продуктите си в името на здравето на хората,а не на ваксина за 1,50лв.(която освен това е с живи щамове Naughty)

# 25
  • Мнения: 22 430
Не съм избрала нито една от трите.
Не съм поставяла ваксини.

# 26
  • Мнения: 11 003
Избрах Пентаксим. Дъщеря ми понесе и 4-те приема без странични реакции.

# 27
  • Мнения: 592
На голямата сложих тези по здр.каса ,т.к.тогава нямаше Пентаксим.На малката сложих Пентаксим,защото тя вкл.и менингитната ваксина.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 249
Ваксини по ЗК, прие ги без никакви странични реакции Peace Менингитна бих допълнително

# 29
  • Мнения: 1 919
Пентаксим  избрах аз.

# 30
  • Мнения: 2 334
Избрах Пентаксим  защото мисля че е по добрата  Peace

# 31
  • Мнения: 9 973
Ваксини по ЗК, прие ги без никакви странични реакции  Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 2 884
Пентаксим Peace

# 33
  • Мнения: 4 335
Пентаксим Peace

# 34
# 35
  • Мнения: 961
И аз избрах Пентаксим.

# 36
  • Мнения: 2 090
ДТК и полиомиелит.

# 37
  • Мнения: 1 766
пентаксим, уж била по-добра ваксина, а и заради по-малкото боцкания

# 38
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Пентаксим - заради по-малкото боцкания и защото тогава полиомиоелита още беше жива по ЗК

# 39
  • Мнения: 40
 И ние сложихме ваксините от ЗК - за сега само 2 приема, но преди това давам на бебчо Panadol, и след това му слагам компреси от реванол на самото място където е поставена на гръбчето, като не оставям памука да изсъхне. Simple Smile

# 40
  • BG
  • Мнения: 1 900
Не сме избирали Пентаксимм ,а другите.

# 41
  • Мнения: 575
Пентаксим.

# 42
  • Мнения: 221
Пентаксим - всички ми я препоръчваха, по-малко боцкания, без странични ефекти (при нас). На втората ваксина малкия даже не разбра, че са го боцнали  Peace

# 43
  • Мнения: 236
Пентаксим Peace Сега ни предстои третия прием - не е имала бебка никакви реакции!

# 44
  • Мнения: 741
 Пентаксим:peace:

# 45
  • Разград
  • Мнения: 2 102
На децата ми сложиха ДТК и полиомиелит.

# 46
  • Мнения: 199
Избрахме Пентаксим, препоръчаха ни я от детската консултация, а и се прави само едно убождане.
и ние така

# 47
  • Мнения: 1 336
Ваксини по ЗК, прие ги без никакви странични реакции Peace Менингитна бих допълнително
Моля те кажи как бихте допълнително менингитна ваксина? Купихте ли я и каква взехте? Откъде се купува и колко струва?
На дребния му бият ваксини по ЗК но се тревожа че няма за менингит.

# 48
  • София
  • Мнения: 4 588
И ние се спряхме на Пентаксим. Peace

# 49
  • Мнения: 374
Аз сложих полиомиелит и Инфанрикс. Доволна съм Peace

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Пентаксим

# 51
  • Мнения: 2 521
Ваксини по ЗК, прие ги без никакви странични реакции Peace Менингитна бих допълнително
Моля те кажи как бихте допълнително менингитна ваксина? Купихте ли я и каква взехте? Откъде се купува и колко струва?
На дребния му бият ваксини по ЗК но се тревожа че няма за менингит.

И аз моля за инфо за менингитната ваксина PraynigСлагали сме инфанрикс,а тя не включва менингит и бих искала да сложа такава.

# 52
  • Мнения: 2 336
Пентаксим, този месец слагаме последната/четвъртата/.
Доволна съм от нея и детето я прие отлично което е най-важно  Peace

# 53
  • Мнения: 4 017
Пентаксим е по-добрата

# 54
  • Мнения: 57
Пентаксим-април ще направиме и реимунизацията.
Детето ми я прие много добре,не сме имали никакви проблеми след боцкането,което е най-важното.

# 55
  • Мнения: 130
Пентаксим! Умъртвена ваксина е и риска от неприятни последствия е по-малък. И да - убождането е едно.

 Peace

# 56
  • Мнения: 167
И ние избрахме Пентаксим-предстои ни втори прием.
С първия нямахме проблеми.

# 57
  • Мнения: 25
Пентаксим, но на втората ваксина ни се получи реакция, сложих компрес от риванол и веднага се успокой. Било нормално да се получи някаква реакция на организма. След този случай винаги си носим мед и веднага слагаме на мястото на инжекцията Grinning

# 58
  • Мнения: 236
Пентаксим, но на втората ваксина ни се получи реакция, сложих компрес от риванол и веднага се успокой. Било нормално да се получи някаква реакция на организма. След този случай винаги си носим мед и веднага слагаме на мястото на инжекцията Grinning
А защо мед? newsm78

# 59
  • Мнения: 25

А защо мед? newsm78
Честно казано незнам защо, но дества - знам го от много отдавна,а и сестрата ни каза Simple Smile

# 60
  • Мнения: 1 984
Ваксини по ЗК, прие ги без никакви странични реакции Peace Менингитна бих допълнително
Моля те кажи как бихте допълнително менингитна ваксина? Купихте ли я и каква взехте? Откъде се купува и колко струва?
На дребния му бият ваксини по ЗК но се тревожа че няма за менингит.

И аз моля за инфо за менингитната ваксина PraynigСлагали сме инфанрикс,а тя не включва менингит и бих искала да сложа такава.

http://framar.bg/akt-hib-vaxina-pid30008313.htmlQQhibQQ%D1%85%D0%B8%D0%B1

# 61
# 62
  • Мнения: 1 512
Пентаксим.

# 63
  • Мнения: 5
Все още се колебая,коя от двете,какво точно представлява "Пентаксима"

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 529
Ваксините ДТК и полиомиелит или Пентаксим избрахте за 2,3 и 4 месец и защо, кое е по-добро?
Тогава избрах Пентаксим, реших, че щом ще се плаща - е по-добро.

# 65
  • Мнения: 2 100
Пентаксим, но признавам, че не съм се информирала подробно, личната ни посъветва така. Сега ако трябваше да слагаме, щях да се поразровя повече.

# 66
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Пентаксим заради менигитната съставка. Ако тогава знаех, че има отделна ваксина за менингит, щяхме да сложим тази, която е по каса. Според мен, от това което четох за двете ваксини, разликата в качеството е минимална, да не кажа незначителна.

# 67
  • Мнения: 1 984
Пентаксим заради менигитната съставка. Ако тогава знаех, че има отделна ваксина за менингит, щяхме да сложим тази, която е по каса. Според мен, от това което четох за двете ваксини, разликата в качеството е минимална, да не кажа незначителна.
всъщност е огромна...
при малката - след дтк - 39.9 след инфанрикс - 36.9 ...

все едно да сравняваме трабант и бмв... 

# 68
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
На мен лекарите ми препоръчаха Инфанрикс, която е ДТК и полиомиелит от здравната каса и двете не са живи ваксини и рисковете от усложнения са минимални.
Пентаксима е принципно същото, но е петвалентна и съдържа и менингитна компонента.

# 69
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Пентаксим заради менигитната съставка. Ако тогава знаех, че има отделна ваксина за менингит, щяхме да сложим тази, която е по каса. Според мен, от това което четох за двете ваксини, разликата в качеството е минимална, да не кажа незначителна.
всъщност е огромна...
при малката - след дтк - 39.9 след инфанрикс - 36.9 ...

все едно да сравняваме трабант и бмв...  

Може би трябва да се информираш по-добре! Stanislava_ го е обяснила вече, няма смисъл да се повтарям!

И при двата вида ваксини няма гаранция как ще бъде понесена! И при Пентаксим знам за случаи на висока температура и други странични реакции.

# 70
  • Мнения: 2 587
ДТК и полиомиелит.

# 71
  • Мнения: 4 753
За съжаление, сложих един прием Инфанрикс... От тогава не съм се лъгала...

Последна редакция: вт, 26 май 2009, 16:40 от stelt77

# 72
  • ПРИ ЛЮБИМИТЕ ХОРА
  • Мнения: 179
Пентаксим!

# 73
  • Мнения: 1 984
Пентаксим заради менигитната съставка. Ако тогава знаех, че има отделна ваксина за менингит, щяхме да сложим тази, която е по каса. Според мен, от това което четох за двете ваксини, разликата в качеството е минимална, да не кажа незначителна.
всъщност е огромна...
при малката - след дтк - 39.9 след инфанрикс - 36.9 ...

все едно да сравняваме трабант и бмв...  

Може би трябва да се информираш по-добре! Stanislava_ го е обяснила вече, няма смисъл да се повтарям!

И при двата вида ваксини няма гаранция как ще бъде понесена! И при Пентаксим знам за случаи на висока температура и други странични реакции.
10г. практика ме е информирала много добре.... ако искаш вярвай...

# 74
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Избрахме Пентаксим, препоръчаха ни я от детската консултация, а и се прави само едно убождане.
Пентаксим. Досега има само един прием.
Избрахме я с цел да спестим убодане, да избегнем резакция (нали е умъртвена ваксина), а и защото покрива повече болести.

# 75
  • Мнения: 4 433
Пентаксим.

# 76
  • София
  • Мнения: 1 139
ДТК и полиомиелит!

Не е имал проблеми след ваксинирането,но за съжаление не при всички бебчета е така.

# 77
  • Мнения: 75
Пентаксим естествено

# 78
  • Мнения: 2 908
ДТК и полиомиелит. Не е имала никакви странични ефекти.
Нали от другата година Пентаксима ще е  по здравна каса?

# 79
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Сложих тези по здравната каса.

# 80
  • Мнения: 1 650
Майчета, ако имате възможност, не се замисляйте, а сложете пентаксин, освен , че е убита и безопасна, тя предпазва и от менингит. Ние нямахме тази ваксина, поради различни причини и 2 седмици след като тръгна на ДГ лепна бактерия- Хемофилиус Инфлуенце, която предразполага към развитието на менингит, тежки отити( с какъвто се сдобихме), пневмонии с фатален край и т.н.

# 81
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Пентаксим- посъветва ни една докторка, изтъкна , че е по -добра, спестява се боцкане, мъртва ваксина, по-леко се приема от организма.

# 82
  • Мнения: 2 013
ДТК и полиомиелит

Общи условия

Активация на акаунт