от 70 тона събрани дрехи само 1 тон са годни

  • 8 881
  • 203
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 300
Аз наистина не съм се занимавала с това Cry Няма ли някакъв начин предварително да се обявят някакви критерии и да се сортират при приемане дрехите?

# 61
  • Мнения: 995
Присъединявам се към мненията на Бабилия и Монда Peace!
Само, който не е сортирал дарени дрешки може да си мисли за "от добро сърце" и "специални жестове".
Истината е, че повечето хора просто си почистват гардеробите и се носят и дрехи направо със засъхнала храна, неизпрани.
Абсолютно е възможно 1 тон само да са годни! Аз от седем чувала за дом за девойки, събрах един и половина.

п.п.моля не бъркайте дрехите втората употреба с дрехите не ставащи за употреба

Абсолютно подкрепям! Имам скромен опит, просто не можете да си представите какво "даряват" хората. Tired

# 62
  • Мнения: 3 634
Който следи "Мулти-мама" знае, че при нас пристигат много дрешки. Подобни коментари "хората си изхвърлят при нас боклуците!" ще доведат до това, че хората ще спрат да даряват. То си личи по коментарите в темата. НИКОЙ не си подбира боклука, за да плати пощенски разходи за колет или да го донесе лично до сборен пункт. ВСЕКИ го прави с чувството, че е полезен. Да, при нас също пристигат неподходящи дрехи - получавам, сортирам, пренасочвам. Да се обадя поименно на всеки и да го наругая ли?! Нищо не "възпитаваме" като отправяме подобни критики към българина.

Безкрайно се дразня на организатори, които започват кампания за набиране на дрехи или вещи, а после се оплакват. Все пак едва ли някой събирал дрехи поне веднъж, има илюзии за това, което пристига.

# 63
  • Мнения: 335
Сега гледах предаването от отпратката.
По-инфантилно, цинично и пошло поведение по ТиВи виждам чат-пат само от политици.

Едно четиригодишно хлапе при бате ви Енчо да го бяха попитали "Какво ще кажеш сега на всички тези хора, които дойдоха като ги повика", щеше да започне с : "Благодаря..." И това нямаше да зависи дори от възпитанието му, а от други "сетива".

Ако заглавието на темата е поне наполовина вярно, това показва единствено слаба организация и неспособност да обясниш и проведеш кампания, въпреки целта на собственото си "щедро сърце" "да възпива обществото във филантропия".

Надявам се, че в следващата кампания ще дойдат само бутикови "щедри сърца".
Че предварително ще бъде обяснен имуществения ценз за участниците. А самото "мероприятие" ще се състои не пред Народния театър, а пред Народното събрание.

Ако пак дойдат 69 тона "дрипи" и "боклуци", да си останат на стълбите пред парадния вход.
Ако пък никой не дойде, ще останат все пак онези 240 супер лукс щедри сърца в сградата - само втората си риза като свалят, ще изпълнят чисто, стилно и от раз план-програмата на госпожа Де Мео.

# 64
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Вече изказах мнение, че това според мен изобщо не е вярна цифра. Точно поради тази причина питам:
Какво точно ще се направи с тези 69 тона негодни дрехи?

# 65
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Хора всякакви. Аз също съм събирала дрехи за деца и възрастни в нужда. Повечето хора даваха съвсем прилични дрехи. Никак не ми се ще да го обсъждам, но съм получавала и абсолютно негодни за носене дрехи. И то от хора, които не само, че не са зле финансово, ами и тъкмо обратното. Бяха ми дали един чувал със стари и доста мръсни дрехи. Наложи се да изхвърля една част, другата се опитах да спася. Изпрах ги, изгладих ги. Погледнах ги и ги изхвърлих. Рекох си, че са само мръсни, ама те не били само... мръсни.
Та така. Спомням си и малкия син на един банкер, с който си играеше моя трол. Гледачката му казваше: "Ах, вашият как го обличате, пък нашият...". "Нашият", горкият, беше като изваден от кофа за боклук. Ходеше с едно розово, поразпрано яке и полуразпаднали се гуменки в късна есен. Гледачката обичаше да споделя  Laughing, та си спомням, че освен татко-банкер, малкият си имаше майка-бизнесдама, облечена по последна мода. Таткото се хвалел, че купил на малкия мезонет в хубав квартал. А гледачката викаше: "Едно яке да му беше купил".
Очевидно всеки има собствени представи какво става и какво не (да не говорим за бабите, преживели война и социализъм Laughing).
 

# 66
  • Мнения: 984
И все пак има един момент, в който аз се замислям за организацията. Ако информацията не е подадена какво ТОЧНО се иска от хората, то те проявяват "творчество" и носят всевъзможни неща, които не им трябват.
Притеснителното е, ако си обявил, че имаш нужда, примерно от мъжки панталони, да ти изпратят дамски.
Всички останали случаи са нормално явление, според мен.
Хубаво е, че поне тон се се събрал и някои от децата ще имат топли дрешки за зимата - на фона на един чифт чорапи за годината и това е нещо. Confused

# 67
  • Мнения: 502
  Гледах снощи госпожата по телевизията. Възмущаваше се от "грозните" дарения,от "боклуците". И ми стана хем смешно,хем неприятно. Съгласна съм,че "на харизан кон зъбите не се гледат". Но пък и някои хора са си изчистили грдеробите от вехтории,няма какво да се лъжем. Една благотворителна кампания не можем да организираме като хората,това е факт. Смешно и тъжно е всчко това,като живота ни напоследък.

# 68
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
И на мен са ми подарявали стари дрешки с ужасен вид, при това са от близки хора. Ставаха само за буклука. Разбирам, че имат сантиментална стойност за старите им притежатели, но те не са слепи в края на краищата! Какво да очакваме, когато са дарени за съвсем непознати!

# 69
  • Мнения: 12
Напълно вярвам, че така се е случило. И не смятам, че репортажът е обиден защото е добре този, който дарява да си свери критериите. Не може на деца, било то и от институция ,да даваш излишните си вехтории защото ти се свиди да ги хвърлиш. Организаторите казаха, че целия труд по акцията е доброволен и само представете тези хора с какво се блъскат.За мое лично доказателство служи фактът, че когато наскоро си сменяхме жилището на новото правихме основен ремонт. Аз изхвърлях всички стари мебели, плочки и каквото можете да се сетите. Но почудата ми беше огромна, когато съседите дойдоха и разграбиха всичко за минути, а това бяха истински неизползваеми боклуци. Така до кофата не стигна почти нищо. Просто това е манталитет !

Последна редакция: пт, 12 дек 2008, 12:02 от Mnemosina

# 70
  • Мнения: 4 195
Михлако, евала за постигна
а дали случайно споменаха, колко хора са върнали, с изключително сортирани, описани и нови дрехи, които лично съм инструктирала как точно да ги раделят, опишат и тн.
Защото на мен лично, точно 4 човека ми звъннаха, крайно разочаровани по телефона, да ми кажат, че са ги върнали, защото нямали с какво да ги извозят Shocked
защо правиш капмания бе аджеба, ако не можеш да я обслужиш тази кампания.
И 4-ма човека ми казаха - ще чакаме да имате място в складовете и ще си ги донесем пак във вашите. Едната мацка беше отишла със една кола с дрехи, които аз знам какви бяха и които си мечтая дори на моето дете да мога да облека.
Колко чувала с дрехи съм сортирала, колко склада, само аз си знам, колко от тях са ме обиждали направо, пак само аз си знам, някои знам дори кой ни ги е дал, но никога, по никакъв начин не съм показала и няма да покажа, че нещата са били боклуци и просто съм ги изхрълила.
Моите наблюдения са, че 98 % от хората, като го правят, го правят както трябва, останалите 2 процента, не смятам, че залсужават цяла тема Peace

# 71
  • Мнения: 4 733
На мен, на предложението ми в един дом да занеса дрешки, ме питаха "Нови са, нали? Да не са носени?!".
Аз пък направо се обадих и казах, че искам да има даря много нови дрехи за по-големи деца. Е, директора ми отговори че те дрехи си имали и предпочитали материално подпомагане Rolling Eyes. В БЧК също не пожелаха да ми ги вземат, понеже от РИОКОЗ им създавали проблеми ooooh!

# 72
  • Мнения: 13 512
На мен, на предложението ми в един дом да занеса дрешки, ме питаха "Нови са, нали? Да не са носени?!".
Аз пък направо се обадих и казах, че искам да има даря много нови дрехи за по-големи деца. Е, директора ми отговори че те дрехи си имали и предпочитали материално подпомагане Rolling Eyes. В БЧК също не пожелаха да ми ги вземат, понеже от РИОКОЗ им създавали проблеми ooooh!
и на нас в нито един дом не са ни казали, че имат нужда от дрехи или играчки. НАпротив, складовете им са претъпкани.
Но това е най-лесната и мащабна акция, която може да се проведе. Много хора биха си разчистили гардеробите. Но ако се обяви акция за събиране на по 1 лев или да отделят по 2 часа от премето си, за да помогнат с нещо- ще видите колко хора ще се отзоват

# 73
  • Мнения: 6 029
monda, малко  Tired

# 74
  • Мнения: 335
...Аз изхвърлях всички стари мебели, плочки и каквото можете да се сетите. Но почудата ми беше огромна, когато съседите дойдоха и разграбиха всичко за минути, а това бяха истински неизползваеми боклуци...

То е ясно, че са ги взели, за да ги дарят при някоя акция.



ПП Ако нещо не му е наред на обсъжданото "мероприятие", то е в тия, които са го провели без да е по силите им и по възможностите да обяснят критериите си. Името им се запомни обаче. Имам познати, които никога повече няма да се заслушат в техни призиви за "щедри сърца".



Общи условия

Активация на акаунт