Кога започнахте да оставяте децата си при бабите?

  • 4 808
  • 93
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 301
До майките, които не са оставяли децата си да нощуват у бабите- много ми е интересно, как така сте нямали желание/възможност  да излезете с мъжете си, да отидете на сватба или банкет, среща с приятели и т.н?

Бабите ни са на 300 км едната а другата на 100 км. И двете работят. Въпреки невероятното желание. което имат да го взимат и да го гледат, дори и за една нощ, а свекър ми даже се изхвърля, че иска да си го вземе при тях и за постоянно, оставянето му там е първо стрес за него, а после и те изпадат в някаква паника. Ще кажеш, че деца за първи път виждат. Последния път, когато оставих малкия при свекъра и свекървата за една нощ на следващия ден освен, че малкия цяла нощ се е будил и е ревал - "кой ми взе мама?", свекър ми беше се сецнал в кръста, а свекито едва се движеше - не му издържат на темпото на дребния. Майка ми, пък по цяла нощ не спи да не му стане нещо  Rolling Eyes и търчи в несвят след него - "не се качвай тук", "не пипай там" ... Иначе като са ни на гости всички баби знаят и могат повече и от мен, и на съвети са богати.  Laughing Като им го пусна за ден и "шах и мат".

С мъжа ми си ходим и на сватби, и банкети, и по гости с детето или пък банкет като е, ако е от моята работа - мъжа ми гледа детето и обратно. С компания - компанията ни са хора, от които са 70% са в нашето положение. Напасваме се и толкоз. Не мога да кажа, че се лишаваме, нито че държим детето по кръчмите до среднощите.

# 61
  • Мнения: 157
" ... Иначе като са ни на гости всички баби знаят и могат повече и от мен, и на съвети са богати.  Laughing Като им го пусна за ден и "шах и мат".

 Ами да, така си е Майка ми минава с номера, "че то едно време друго беше", "ти не беше толкова луда"... Нормално е. И аз ще се притеснявам , ако трябва да гледам за ден дете, на което не познавам навиците и характера]

# 62
  • Мнения: 378
Още от бебе даже тази вечер пак,защото сме на гости.

# 63
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Ехе, ти пък си прекалено спокоийна, на планина, без телефон, и си си оставила 1-месечното си бебе! newsm78

Еми да, спокойна съм.
Детето беше в сигурни ръце, нямаше за какво да се притеснявам  Peace

# 64
  • Мнения: 1 632
Umma, за завиждане си!
Ако имах човек на когото да вярвам толкова много и аз бих го направила.
Никога, на никого не съм си оставяла децата, поради липса на баби!

# 65
  • вкъщи
  • Мнения: 704
след 6 месец взех да ги оставям на бабата за цяла нощ няма ше никакви проблеми -не  правят разлика къде са и не са плакали . предложет ли ми помощ не отказвам  така си почивам малко  Laughing

# 66
  • Мнения: 215
Дъщеря ми е на  3г. и до сега е оставала една вечер у моите родители с преспиване (те я гледат и е целодневно с тях), когато бях на семинар. Иначе живеем със свекърите но никога не е спала при тях, ама никога! За майката е трудно но и за детето е трудно на по-голяма възраст да се отдели. А друг е въпроса колко е уморително детето да е постоянно с теб и да те търси за всяка дреболия. Не че така съм я научила (както казва мъж ми), просто никой не изявява желание...
Моя съвет е колкото може по-рано и колкото може по-често доставяйте на бабите и дядовците тази радост да бъдат с внуците си  Peace

# 67
То хубаво да я оставя за цяла нощ, било то дори и вкъщи в собственото и легло, ама тя на нощ се буди поне 3-4 пъти, пък на последък и реве по цяла нощ от зъби, ами като се събуди и търси майка си иначе не ще да се успокоява.Само мочта ли се буди нощем? newsm78

# 68
  • Мнения: 157
Май почти всички се будят нощем. Аз я вземам на спалнята и така заспива. Интересното е, че когато е с баба си или сестра ми, не се буди изобщо. Това винаги ме е изумявало.

# 69
  • Мнения: 301
И моят се будеше през нощта и ме търсеше. Вземането на спалнята (ме улесняваше), обаче прерастна в спане при нас на спалнята  ooooh!, иначе се будеше с рев през половин час. Е, сега (вече е на 3 год.) си спи в неговото си легло, но пък с доста мъки върнахме това положение.
Някои деца може би се привързват повече от другите към майките си (аз така се успокоявам) - последно, като го бях оставила за двa дни (1 нощ) със свекърва ми, я беше побъркал, защото отказал да яде супа, която не е "на мама супата"  ooooh! и тя жената готвила тайно от него друга - моята  Blush супа, за да яде.
Принципно вече се приспособява по-лесно без мен, но има и моменти, в които решава, че никой друг освен мама няма да му реши проблема.  Laughing и следва рев до дупка или до телефонен разговор с мама, която му обещава, че ей сега идва.  ooooh!

# 70
  • Мнения: 214
от  съвсем  малък го  оставям  на  майка  мил Като  беше на  2-3 месеца  го  гледаше  докато  отида  до  магазина. По  това  време  живеех в съседният  вход ,  така че  много  ми  помагаха.

# 71
да де ама моята нощем като с е събуди не иска да ляга на спалнята ами да ме види, да я взема на ръце да и дам мляко, бибка.И На последък се буди през половон час, и ми е кофти че сатвам сутрин в 6 за работа и това неспане, по цяла нощ диверуване.До кога ще е така, до 3 години?Много бе!

# 72
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
да де ама моята нощем като с е събуди не иска да ляга на спалнята ами да ме види, да я взема на ръце да и дам мляко, бибка.И На последък се буди през половон час, и ми е кофти че сатвам сутрин в 6 за работа и това неспане, по цяла нощ диверуване.До кога ще е така, до 3 години?Много бе!

Ами детето така се научава какво да прави и тя си знае....

Май почти всички се будят нощем. Аз я вземам на спалнята и така заспива. Интересното е, че когато е с баба си или сестра ми, не се буди изобщо. Това винаги ме е изумявало.


В този случай също. Няма място за изумление.

# 73
  • Мнения: 122
Ами аз още на 3тия ден оставих детето на майка ми и свекърва ми в нас да го гледат, а ние с мъжа ми излезнах ме за 1час на РД. Иначе си оставям детето доста често майка ми да го гледа. Ако и свекърва ми е тук тя идва в нас и двете баби се занимават с него. Най много за сега сме го оставяли за 3 дни и бях ме на почивка.

# 74
  • Мнения: 1 187
Оставяй го, щом ти предлагат помощта си, но въведи правила (да не се разнася, да се храни в толкова часа.....) според твоя начин на гледане. Моят вече пита "баба кога ще ме вземе".

Общи условия

Активация на акаунт