Бавят ли ви майчинството?

  • 37 250
  • 594
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 274

....А сумите за отглеждане на дете до 2 год. възраст се превеждат няколко дни / 5-6 / след като работодателят е представил обр. 1 за съответния месец.
Ъхъм...
Само дето като им занесеш документът (вече не помня какъв беше, че ейййй до тук  ooooh! ми дойде от тях) и ми казаха, че до 15 работни дни ще ми преведат парите за Октомври, а тези за Ноември, един Господ знае кога... (нали се сещате, че може и да не ме огрее до Коледа)...  Sad
Забравих да кажа, че действието се развива на 3 Декември, защото една оФца от тях е бляла, когато съм подавала документа, въвела грешни данни и всичко подавах втори път...
Та толкоз по въпроса с 5 - 6 дни, след подаването...
  #2gunfire

# 31
  • Мнения: 2 334
И моите пари за ноември не са преведени още  #2gunfire

# 32
  • Мнения: 172
Аз правилно ли разбрах ,че този месец ще вземем по 440 лв.(за 11 и 12 м,2008).Тогава януари нищо няма да вземем ,нали?

# 33
  • Мнения: 6 274
Аз правилно ли разбрах ,че този месец ще вземем по 440 лв.(за 11 и 12 м,2008).Тогава януари нищо няма да вземем ,нали?
Ами какво да вземем Януари ?
 

# 34
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Аз също не съм получила майчинските за ноември.

# 35
  • София
  • Мнения: 23 099
Аз правилно ли разбрах ,че този месец ще вземем по 440 лв.(за 11 и 12 м,2008).Тогава януари нищо няма да вземем ,нали?
За януари ще вземем февруари, т.е. пада се, че януари няма да взимаме, защото са ни ги дали предварително. Ще ги изхарчим предварително  Mr. Green Няма пълно щастие  Wink

# 36
  • Мнения: 1 195
Бавенето е по вина на работодателя,ако не е подал на време Декларация 1 и не е платил здравните осигуровки се получава така.Най добре за си вземеш ПИК от НОИ за да си проверяваш кога и за кой месец ти превеждат парите.
Аз също си получавам до 5 число парите.

 Peace

По въпроса - имам коректен работодател  и съответно си получавам редовно майчинството всяка втора седмица на месеца или вторник или четвъртък  Peace

# 37
  • Мнения: 6 274
Бавенето е по вина на работодателя,ако не е подал на време Декларация 1 и не е платил здравните осигуровки се получава така.Най добре за си вземеш ПИК от НОИ за да си проверяваш кога и за кой месец ти превеждат парите.
Аз също си получавам до 5 число парите.

 Peace

По въпроса - имам коректен работодател  и съответно си получавам редовно майчинството всяка втора седмица на месеца или вторник или четвъртък  Peace
И аз имам коректен работодател - моя милост  Mr. Green , но пак ми бавят парите...
Явно и това не е причината...

# 38
# 39
  • Мнения: 411
Аз го получавам в началото на всеки месец.До сега се е случвало най-много с 4,5 дни да закъснее.

# 40
  • Мнения: 2 447
Досега не са ми го бавили!

# 41
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 426

....А сумите за отглеждане на дете до 2 год. възраст се превеждат няколко дни / 5-6 / след като работодателят е представил обр. 1 за съответния месец.
Ъхъм...
Само дето като им занесеш документът (вече не помня какъв беше, че ейййй до тук  ooooh! ми дойде от тях) и ми казаха, че до 15 работни дни ще ми преведат парите за Октомври, а тези за Ноември, един Господ знае кога... (нали се сещате, че може и да не ме огрее до Коледа)...  Sad
Забравих да кажа, че действието се развива на 3 Декември, защото една оФца от тях е бляла, когато съм подавала документа, въвела грешни данни и всичко подавах втори път...
Та толкоз по въпроса с 5 - 6 дни, след подаването...
  #2gunfire

Джули, какви са тия 15 работни дни  ooooh! - срокът е 15 дни / т.е. това ще рече 15 календарни дни / и то от момента на подаване на съответния документ. Веднъж подадена декларацията се обработва веднъж, а после само се нареждат плащания. 5-6 дни е след подаване на обр. 1  Peace

Бавенето е по вина на работодателя,ако не е подал на време Декларация 1 и не е платил здравните осигуровки се получава така.Най добре за си вземеш ПИК от НОИ за да си проверяваш кога и за кой месец ти превеждат парите.
Аз също си получавам до 5 число парите.

 Peace

По въпроса - имам коректен работодател  и съответно си получавам редовно майчинството всяка втора седмица на месеца или вторник или четвъртък  Peace
И аз имам коректен работодател - моя милост  Mr. Green , но пак ми бавят парите...
Явно и това не е причината...


Ако си самоосигуряващо се лице малко поивече ги бавят, без да знам защо - някакви вътрешни проверки правят  Thinking

# 42
  • София
  • Мнения: 2 296
На мен ми ги бавеха миналата година,когато взимах 90%от заплатата.Тогава ми превеждаха на 3-4месеца накуп,така,че да не им се хване края.Сега ми ги превеждат редовно 220-те лева.Даже вчера са ми ги превели.

# 43
  • Мнения: 6 274

Джули, какви са тия 15 работни дни  ooooh! - срокът е 15 дни / т.е. това ще рече 15 календарни дни / и то от момента на подаване на съответния документ. Веднъж подадена декларацията се обработва веднъж, а после само се нареждат плащания. 5-6 дни е след подаване на обр. 1  Peace

 
Сериозно ти казвам, аз няма да те лъжа...  Peace
Обаждах се 100 пъти, за да питам сега вече всичко наред ли е и да не ме върнат пак след 2 месеца  #2gunfire
и всичките, на които попадах ми казаха, че всичко е наред, но трябва да изчакам 15 работни дни, за да ми преведат парите...
А за работодателят - всъщност това се води майка ми, но то е същото, защото аз си нося документите...
Следователно - те са тези, които ме бавят...  #2gunfire
Ама какво да направя, кажи ???

# 44

Общи условия

Активация на акаунт