Разделно хранене-Честита 30-та темичка и Весели празници

  • 15 759
  • 243
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 787
Заповядайте в новата темичка Hug
Цели 30 броя навъртяхме,да имаме още много по толкова Heart Eyes

Това са нашите СНИМКИ
Юзър:razdelno
парола:razdelno
Надявам се да ги допълваме по-често и редовно Laughing


Малко теория за РХ Laughing:

Основното при РХ:Нормална жизнена дейност клетките осъществяват в алкална среда,т.е. съотношението между киселинообразуващите и алкалообразуващите храни трябва да е 20:80 или казано на кратко: на 100 г месо се падат 400 г зеленчуци .

Има вредни храни, които изобщо не се препоръчват. Те са: бялата захар и захарните изделия,солта (колкото по-малко, толкова по-добре), кафето и всичко,което съдържа кофеин, газираните напитки (особено вредни при децата).

Храни,които да избягваме са:
Рафинирана захар, консерви (всички видове), свинско месо (и производните му), оцет и сол, мазнини за пържене и паниране (по-добре топено масло), газирани напитки, кондензирано мляко, черен чай.

Храни,които да употребяваме самостоятелно:

На първо място са плодовете, които трябва да се консумират минимум 20-30 мин преди белтъчна, скорбялна храна, или 2-4 часа след нея.!!!!!!!!!!
Може да се ядат след салати от пресни зеленчуци.
Не трябва да се приемат непосредствено след хранене, защото ферментират и затормозват смилането на приетата храна.
Плодовете могат да се комбинират помежду си, а киселите такива могат да се добавят в малки количества в прясно и кисело мляко, скорбялни храни.
Лошата комбинация е :сладки плодове със скорбяла, соя и фъстъци;месо, прясно и кисело мляко, гъби; кисели плодове със скорбялни и бобови храни.
Добри комбинации са: сладки и кисели плодове; кисели плодове с ядки, семена,сирене,маслини.  Интересно е,че динята трябва да се приема самостоятелно, така че забравете вкусната комбинация "диня със сирене"

Киселото мляко също трябва да се приема самостоятелно, защото е трудносмилаемо и за усвояването му на организма са нужни 3-4 часа.
Добра комбинация с него са:
-зеленчуци без скорбяла или с ниско съдържание(моркови, краставици, зеле, домати, тиквички, коприва, праз,киселец,чушки, спанак,зелен фасул), маслини и гъби;
-прясно мляко
-плодове, богати на захари: банан, презрели плодове, сушени плодове
Проблематични комбинации с кисело мляко са: ядки,семена, зърнени храни, сирене;
Лоша комбинация с кисело мляко:
Месо и риба; картофи и бобови зеленчуци (съдържащи скорбяла);хляб и тестени изделия, сладкиши;

Прясно мляко:
Свареното такова трябва да се приема самостоятелно!!!!!!!!
Трудносмилаемо е и следващото хранене е добре да бъде поне след 2 часа.
Добра комбинация с прясно мляко:кисело мляко, гъби, кисели плодове
Проблематично: зеленчуци, сладки плодове, сметана, яйца
Лошо: месо и риба; скорбялни зеленчуци; хляб и тестени изделия; захар и мед; маслини, ядки, семена и зърнени храни; сирене.

Бобови растения:трябва да се консумират самостоятелно и никога в комбинация с белтъчини и скорбялни храни!!!!!!!!!!!
Може да се комбинират със зеленчукови салати (без картофи, ориз,грах,т.е.скорбяла).
Не трябва да се консумират с месо (боб с наденица не върви)Важно също вечер да не ядете бобови храни,защото са трудносмилаеми.

Месо:
Добра комбинация е месо с:
-салата от сурови безскорбялни зеленчуци;
-готвено месо с лук, праз,морков, чушки, зелен боб, зеле и други безскорбялни зеленчуци;
Лошо се съчетава месото с:
-салата от боб,леща,грах,картофи
-готвено месо със стар боб,леща,грах, картофи, ориз,брашно,зърнени храни;
-сирене,кашкавал, яйца, кисело мляко
С две думи, забравете за пиле с ориз (картофи),риба с картофена салата, сърми, пълнени чушки с кайма и ориз, закуска хем & егс, и т.н . Laughing

Хляб и тестени изделия:
Употребяват се самостоятелно или с мазнини.
Добра комбинация е:
-хляб с намазано краве масло (забележете,че маргаринът никъде не се споменава; той е нещо изкуствено и се смила трудно)
-хляб с гъби, маслини, жълтък;
-хляб със сурови или варени безскорбялни зеленчуци
-хляб с ГОТВЕНО ястие от скорбялни зеленчуци
Добре е да се избягва хляб с боб; хляб с картофена салата, защото много се завишава нивото на въглехидратите.

Необходимите и препоръчителни интервали след хранене са както следва:
- след плодове- 30мин;
- след зеленчуци- 30мин до 1ч,
- зеле, моркови, ряпа- 2.5- 3ч;
- хляб, тестени изделия, ядки- 2-3ч;
- варива/ боб, леща, жито, царевица/- 3-4 ч;
- месо- 4-6ч;
- риба- 2-3 ч;
- млечни/ пр. мляко- 1ч;
- кис. мляко- 2-3ч;
- сирене, кашкавал-3ч/;
- мазна храна- 5ч;
- течности- напускат веднага стомаха;

Една примерна табличка:


За разделното хранене в Интернет-няколко полезни линка от Дими  Wink

Разделно хранене-какво трябва да знаем за него
Разделно хранене-съвместими храни
Разделно хранене
Рецепти
РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ
Диети- разделно хранене
Разделно хранене
Антистресова диета с разделно хранене
Преглед на тема -разделно хранене
Разделно хранене- в кухнята
Разделно хранене

Старата тема-част 29

РАЗДЕЛНАТА ГОТВАРСКА КНИГА
Разделно хранeне-рецепти/1/
Разделно хранене-рецепти/2/
Разделно хранене-рецепти/3/

Полезни книги за РХ са:

# 1
  • Мнения: 2 724
Пу първа  Grinning.
Търсейки нещо в YouTube попаднах на това , песните са две една след друга. Wink
 http://www.youtube.com/watch?v=rlIED3cNxOU

# 2
  • Мнения: 1 227
Най-стриктната в рх се намъква втора bowuu
Здравейте милички Hug
Много ми е натоварено напоследък и не намирам време за форума, но ви шпионирам редовно Simple Smile Коледното парти мина прилично, днес съм на тържество в детската градина, а утре на лекар... Надявам се след това да имам повечко време да седна да ви пиша...
Много  Hug всички

# 3
  • Canada
  • Мнения: 277
Бързо и аз да се запиша. за да не ви изгубя дирите  Hug

В4ера ходих да купувам подаръци, защото В 4етвъртък има тържество на Йони в градината и дядо Коледа ще идва...
Мислех си като за понеделник сутрин ще разглеждам магазина за игра4ки на спокойствие, но нищо подобно- имах 4уството 4е хората са си взели отпуск за да пазаруват ...не можеш да се разминеш ooooh!
Купих на Йонито това Тя е в твор4ески период - оцветява картинки нон стоп Laughing и напоследък е луда по водните бои .....
Купих и други подаръци но те са по малки и са общо взето от вси4ко което харесва по малко  Peace защото не може да прецизира какво то4но иска-все си повтаря, 4е Йонито много слушка и пер Ноел(дядо Коледа) ще й донесе мнооооого подаръци  Grinning

Алекс много хубава украса  Hug

Лени в чужбина ли ще празнувате? Heart Eyes

Мади, Неса какво си поръча за Коледа?  Hug

Госпожата и на мен ми хареса  4е сте вклю4или родителите ..... изглеждат много отдадени на това което правят, а  и нали трябва да са модел за подражание на малките  Heart Eyes

Оставям ви, 4е моят ден тепърва запо4ва и имам доста работи да свърша...

Голямо гуш  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 4
  • Мнения: 56
Здравейте момичета! Виждам, че сте отворили вече нова тема и аз се записвам. Благодаря за пожеланията, днес изписаха сестра ми и видях малката ми племенница, голяма сладурана, цялата беше облечена в розово, ваобще всичко беше розово. Казва се Никол, на баща си Николай е кръстена.
Аз вече си украсих елхичката вкъщи, купих подаръци на всички, остана само да купя на приятеля ми и съм готова. Иначе съм си разделна, сутринта закусих със зелен чай и ябълка, а преди фитнес изядох едно корни. След това обядвах пълнозърнест препечен ръжен сандвич с краставичка. Следобяд изядох един банан и преди малко си изпих кафенцето. За вечеря ще правя съомга със зелена салата. Май напоследък само тази риба ям, трябва да вкюча и някоя друга скоро.
Приятна вечер ви пожелавам! Grinning

# 5
  • Мнения: 7 263
Ехаааа юбилейна темичка навръх Коледа!!!
Да ни е честита момичета!
Ками - чака те най-прекрасната Коледа, в нова къща   bouquet сигурно ще е страхотно! Peace
Мади супер, че си изкарала гот на партито - с какво беше облечена издай?! Hug Колегите ти радват ли се на новината? Wink
Йонито страхотен подарък си купила на малката сладурана - дано е много щастлива. Ние ще празнуваме в Италия Коледата, но за Нова година ще сме си тук Flutter
desi82   Heart Eyes голяма радост са племенниците и аз имам един малък пухчо "на ея дула" /на леля сладура Wink Wink Wink. Жива и здрава да ви е и много късметлийка да расте Peace

# 6
  • Мнения: 3 371
Ехееее  , вече сме на 30-та темичка Party! Ками ,  Hug благодаря ти , че се грижиш всяка нова тема да изглежда така добре  Peace! Пожелавам ти прекрасна Коледа в новия ви дом !
Лени ,  Hug знам , че си много заета тези дни  -  кога пътувате ? Браво на Боби - пожелавам му да спечели най- високият дан Peace!
Йонито , чудесен подарък за малката художничка Peace!И ние имахме подобен статив в групата , но за съжаление се счупи и не съм виждала скоро подобни. А семействата на децата ми , се включиха наистина с голям ентусиазъм и отворени сърца в работилницата , даже искат пак да дойдат и да работим заедно  Wink!
Мади , как мина партито ? Сигурно си била неотразима  Hug! Ще чакаме отзиви за тържеството на Неса  Peace!
Покрай всички ангажименти , обаче , не съм купила още нито един подарък , не знам изобщо как ще сколасам да се оправя ooooh!! В неделя синът има рожден ден  , а не съм му купила още нищо ... Ох , дано успея да се спретна тези дни , че направо ...голям срам  Embarassed!
Днес бях на чай  и плодове , а за вечеря хапнах малко зелена салата със сирене.А и малко бадеми за следобедна закуска - само няколко , не посмях повече , че да не ме свие пак стомаха.
Спокойна вечер и лека нощ ви пожелавам! Heart Eyes Hug Heart Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 3 787
Ооох,момичета,де да бяхме в новия апартамент за Коледа Rolling Eyes
Ама не би Confused.Чакаме си още тока и водата и така като гледам,май преди февруари-март няма да се нанесем Crazy
Както и да е,вече не зависи нито от нас,нито от строителите.Ще си чакаме Crossing Arms

Аз мисля да направя една разтоварваща седмица преди празниците,защото напоследък се чувствам понатежала Embarassed.А пък след голямото ядене по празниците,не ми се мисли Mr. Green

Хайде,утре ще пиша повечко,дечко ме чака да го приспивам Laughing

Лека вечер и целувки Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 7 263
Еееее Ками, така и така е наближило  Hug, аз пък си помеслех колко е готино Коледа в нова къща Heart Eyes, нищо живи и здрави догодина ще е първата Коледа - важното е че вече сте на финала Peace
gospojata  Hug Hug Hug в събота заминаваме Hug Hug Hug

# 9
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Милички ние пак сме зле Rolling EyesИмам чувството, че нещо не ни върви на последък SadВчера бяхме в болница заради Ками.В понеделник както си играеше с мен и баща и, залитна, падна и си удари главата в спалнята (дървената част).Излезна и една цицина на челото и до там.Вечеря и си легна както обикновенно към 20:30 часа.И към 23:30 се събуди и започна едно лудо повръщане CryИ така до 03:00 часа.Ние обаче не се сетихме,че може да е от удара и не отидохме на лекар.Сутринта звъннах на личната докторка,разказвам и за през ноща и добре, че и казах за падането.Тя ме изпрати веднага да тръгвам към болницата да я види специалист.Отидохме и се почна прегледи, снимки на главата и много реване от страна на Ками.Добре, че снимките са добри.Обаче от удара е получила сътресение на мозъка Rolling EyesПредложиха ми или да я оставя там под наблюдение или аз в къщи да я наблюдавам непрекъснато.Аз прецених да си я вземем в нас.Сега в неделя сме на контролен преглед.Но до тогава трябва да я гледам да не стане прекалено сънлива, или прекалено възбудена.Също да не повръща и да не и давам никакви възбуждащи неща (кола,какао,шоколади и т.н.)Трябва и да си почива поне 3 дни без да играе и да не пада пак.За сега е добре, но ми е доста трудно да я държа на легло да си почива Rolling EyesДано и мине и на прегледа в неделя всичко е наред Praynig
Моля ви стискайте ми палци тази седмица.Дано малкото ми момиченце се оправи Praynig Praynig

Алекс, украсата ти е супер Peace
Ками дано се нанесете по-скоро Peace
За РХ- тия два дни не съм разделна хич.От проблеми нямам време да се сетя за ядене, а когато се сетя хапвам на две на три една филия с нещо под ръка (сирене,кашкавал,лютеница...) EmbarassedНо живи и здрави да ми минат проблемине и ще мисля за яденето.Просто сега гледам да съм около нея и да я карам да лежи и нямам време за готвене.

4ао за сега, отивам да я занимавам за да лежи в леглото Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 2 724
Добро утро момичета  Hug.
Петя, ще се оправи детето ,чети и приказки, стихчета, измисли някакви по- спокойни игри, давай повече течности и след няколко дена всичко ще е наред Peace. Hug
Лекарите са казали за какво да следиш .
Не мисли за РХ сега по- важно е да наблюдаваш детето.
Лени Heart Eyes, пожелавам ти една вълшебна Коледа в Италия !
Ние ще ходим до Турция ,но за малко /и ние заминаваме в събота /.
На Коледа сме си у дома .
Дъщеря ми заминава на турне утре сутринта .
Ками, и аз си мислех ,че за празниците ще бъдете в новия си дом .
А с обзавеждането приключихте ли или има още какво да се желаe?
Госпожо, вие къде ще празнувате ?
Стомахчето оправи ли се вече ?
На хубава дата си родила Heart Eyes.
Синчето ти нали е абитуриент тази година ,започнахте ли приготовленията или това не е на дневен ред все още?
Йонито, много ми хареса покупката ти, чак ми се прииска да имам малка дъщеря ...
Мади, а ти с нов тоалет ли беше на партито ,не казваш подробности?
Сладунчето изчезна трайно от темата.../ дано си добре /
Деси, и аз обичам сьомга, разнообразявам с пъстърва ,понякога с див шаран на скара или сом.
Обичам бяла риба, пека я във фолио.
Днес ще пека заек с гъби, гарниран със зелена салатка .
Днес празнуват Данаил  ,Даниел и производни .
Имаме ли именици ?



# 11
  • Мнения: 3 371
Здравейте , куклички - сладурки !
Алексче ,  Heart Eyes успешно турне на Аля пожелавам , а на вас приятно прекарване в Турция Praynig Peace! Ние по празниците ще сме си у дома.Имахме идея за Нова Година да пътуваме за няколко дни , но покрай абитуриентските приготовления , уроци и т.н. , се отказахме. Никак не съжалявам , защото се организирахме с приятелски семейства ( дето сме си заедно от сто години ) и ще празнуваме в една близка кръчма  , която също на едни приятели. Сигурна съм , че ще изкараме страхотно , както винаги Praynig Peace!Колкото до бала - костюма е на лице , след празниците ще ходим за обувки и така...
Лени ,  Hug приказна Коледа в приказна Италия ви пожелавам ! И ще чакаме снимки , нали знаеш  Wink!
Петенце ,  Hugбързо да се оправя малката палавнизца  Praynig Praynig Praynig!Занимавай я с по- спокойни игри , на приглушена светлина и без телевизия , нали са ти казали . Всичко ще е наред , не се тревожи  Praynig Peace!
Ками ,  Hug още малко търпение!
А пък Минето , като не се вясва тук , мисли , че се е скрила  Wink! Да , ама -не ! Гледам си аз най - случайно едни снимки  и какво да видя - наша Мина ! Мине ,  Hug направо ми взе акъла  #Crazy , изглеждаш невероятно Peace!Направо ще цитирам надписът , който "тече" във форумното пространство- "Мина е станала ебаси секси мацката!" PeaceСега , очаквам да се появиш и да споделиш как, аджеба , постигна тез заветни мерки newsm78?
От мен засега е това ! Хубав ден ви пожелавам! Heart Eyes Hug Heart Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 3 787
Здравейте,мацки Hug

Петя,ще се оправи малката адашка,спокойно Heart Eyes
Деца са,все ще има за какво да се притесняваме и да ги мислим Simple Smile
Нацелувай я много Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Алексче,мерси за кафенцето Heart Eyes
Аз вече пих задължителното сутрешно кафе с приятелки,традиция си стана при нас Laughing

Обзавеждането ни е готово,остава само трапезна маса и столове,диван и телевизор,ама по-нататък Grinning

Вчера готвих мусака от карфиол,днес още не съм решила,вероятно нещо с картофи newsm78
Готварската книга не ми се отваря като хората Crossing Arms.Старите теми с рецептите са ги пратили в архива и където и да цъкна,ме праща на заглавната страница Tired.Много е неудобно така Crossing Arms
Май ще трябва да си ги преместим на друго място newsm78

Целувки и лек ден на всички Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 56
Здравейте момичета!
Лени, благодаря за пожеланията! Весела Коледа в Италия!
Петя, надявам се, дъщеричката ти да се оправи скоро! Praynig
Алекс, приятно изкарване в Турция! Ние ще празнуваме Бъдни вечер при моите родители, а Коледа-при родителите на приятеля ми. Нова година ще посрещаме в заведение с приятели.
Ками, пожелавам ви скорошно нанасяне в новия апартамент!
Аз днес почти цял ден уча и съм на плодове-ябълка, грозде и банан. За вечеря ще правя пълнозърнеста пица със спанак и резенчета домати.
Приятна вечер ви желая! Hug

# 14
  • Canada
  • Мнения: 277
Търсейки нещо в YouTube попаднах на това , песните са две една след друга. Wink
 http://www.youtube.com/watch?v=rlIED3cNxOU

В4ера бавно ми зареждаше страницата, но днес ги изслушах с удоволствие....страхотен аранжимент са направили моми4етата- много ми допадна, мерси Алекс  Heart Eyes
Успех на твоята Алекс с представянето в Турция! Hug

Петя, стискам палци за теб и детенце Peace Сигурна съм 4е вси4ко ще бъде наред като спазваш лекарските нареждания ....
И по ведро гледай на нещата, не се заклеймявай с изказвания, 4е не ви върви - с най-добри 4уства  Hug

Лени, весело изкарване в Италия! Heart Eyes

Какво не бих дала да съм си в България за празниците Cry така ми е домъ4няло Confused Искам при мамаааааа  Cry

Уф това любопитно Йони за малко да си види подаръка  ooooh!
Из4езвам, ГУШ!  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт