Съвет за пелените

  • 3 074
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Либеро,  а  за крем  "Здраве", Веледа, пенатен.

# 46
  • Мнения: 11
Памперс съм ползвала, но са скъпи.Ползвам Молфикс и Хъгис.

# 47
  • Мнения: 34
В Благоевград пакетират Еви Бейби и са възможно най-евтините и добри памперси. Около 20 лв. е големия пакет, при цени над 27 за Памперс и др. "известни" марки. За разнообразие съм ползвала и Памперс, Дайперс, Хъджис и др. купени от Метро. Веднага след тези опити съм минавала пак на Еви-то. Не, че правя реклама, но в това "фирмено" магазинче попаднах скоро и на Хъджис (20 лв.) и съм доволна от тях. Колана е цял, широк и отзад е ластичен. Припокрива дупето идеално и никога не са ми пропускали (имам в предвид и Еви и Х-с). Освен това към всеки голям пакет ти дават и голям пакет мокри кърпички. От тях също съм най-доволна.

# 48
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ползвам еднократни пелени Libero. Правих си експерименти с какви ли не други марки, но все нещо не им е тамън.

Ползвам бебешката козметика на Бюбхен - съотношението качество-количество-цена ми идва просто перфектно! За по-тежки случаи на подсичане ползвам крема на д-р Тайс - Нахткерцен балсам. Прави чудеса!

# 49
  • Мнения: 167
Може и да не повярвате, но сина ми се обрива от химията в памперс.  newsm78За да не останете с впечатление, че го пиша тенденциозно, няма да препоръчвам нищо. Но за обрива е вярно. Получава се АБСОЛЮТНО винаги. Когато закъсам вечер за пелени съм обикаляла целия квартал и разбира се взимам памперс от аптеките, понеже само това се намира. Докато стигнем до средата на пакета и се появява лек обрив отпред, точно където е най-мокро. Сина ми няма никакви алергии и по друг повод не се е обривал. Да не кажа, че почти не е боледувал, понеже си го гледам в къщи. Пиша това по повод на майки, които никога не са използвали други пелени. Ако случайно забележите лек обрив, сменете пелените. Нямам нищо против марката, но съм убедена, че не може да сме единствен случай. Лично аз не разбирам как имаме проблеми с най-прехвалените пелени, но това е положението. А иначе съм ползвала всякакви, дори доста евтини, проблема е бил само че някои са били по-твърди или съм попадала на дефектни.

# 50
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147

Моя син също не му понасят тия на Памперс! Единствено бях доволна от Ню Борн, но те май са без разни лосиони вътре, може би за това.

Последна редакция: чт, 15 яну 2009, 16:19 от Lady Frost

# 51
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Децата ми не са се обривали от нито един вид пелени досега. При това положение за мен най-важния критерий си остава непропускливостта. От всички изпробвани досега марки /поне 10/, Либеро в най голяма степен удовлетворява моето изискване.

# 52
  • Мнения: 134
Моят син също се изрина от Памперс, когато беше на около 1 месец. Дупенцето му беше с две големи живи рани. От тогава сме на Либеро, кан бебе или молфикс (зависи в кой магазин съм отишла да пазарувам,че не всички ги има навсякъде) и съм доволна от тях.

# 53
  • София
  • Мнения: 2 298
Купих за начало Папмерс,останах много доволна от тях и до ден днешен купувам на  Памперс.
И моят син е с пелени на Памперс!! Peace
И аз така, бях доволна от Памперс и не намерих причина да купувам други. А като се случи да пропусне - значи време е за следващия размер.

# 54
  • Мнения: 1 114
В началото бях с Хъгис 1чка и бяха супер, след това Памперс 1чка полски също много хубави и Либеро 1чка и те. Като цяло единичките бяха много хубави.  Имах приготвен голям пакет двойка на Хъгис и като минах на тях ситуацията много се усложни. Пропускаха рядко ако между крачетата. След това няколко пакета памперс 2ка - те ставаха, но спрях от страх от обрив (бях чувала че турските правели обриви). Редно е да кажа че при нас нямаше. След това дълго време Либеро 2ка и Либеро 3ка. Либерото въпреки ластика на гръбчето пропускаше акото от там. Напоследък обаче  на Либеро почна да се различава във всеки пакет. Ластик на гърба има, има и на лепенките но са различно широки. Предното коланче ту има удължения, ту няма. На всичкото отгоре, една партида са твърди, друга са меки, но като цяло са едни дебееели отгоре са едни много корави и широки. Като сменям памперса винаги го намирам подгънат навътре и тия лепенки врязани в коремчето (макар че не стягам) и то зачервено. Около крачетата зачервени следи от стягане. И като цяло много й надуват.
Сега по погрешка мъжа ми взе Sleep & Play (вместо памперс  Laughing) и много добре й пасват. Не й стягат и обиват изобщо и не й надуват. Недостатъка е че са много тънки и трябва честа смяна.
Ще пробвам Еви бейби, така като чета ги хвалите.

Общи условия

Активация на акаунт