Родилка в кома губи бебе, не знае, че е бременна

  • 6 417
  • 72
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 335
Странно е за мен, но познавам семейство, в което жената научила, че ще има бебе два месеца преди да го роди. И тя на 38.
Мислела, че има "хормонални проблеми", но мъжът й, когото познавам по-добре, настоял да отиде да се прегледа, да не излезе "нещо по-сериозно"...
Той сега е многодетен татко.

Въпросът е кой й е казал на тази жена от отпратката на авторката, че има миома, както е твърдяла пред лекаря от "Бърза помощ". Тя ли си е решила така?
И защо въобще за хората вече и един профилактичен преглед е проблем.

От информациите не става ясно и защо, щом линейката е пристигнала в 3 ч. 30 мин. на адреса, жената е откарана в "Шейново" в 4 ч. 45 мин. Като се прибавят и 40-те минути чакане на кръв и плазма от Националния кръвен център при загубена вече 2, 5 литра кръв, ситуацията няма как да не е критична.

http://blogs.mamita-bg.com/news/2008/12/16/%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0 … 0%BE%D0%BC%D0%B0/
Родилка губи бебето си и изпада в кома



ПП Съжалявам за трагичната новина междувременно.






# 31
  • Мнения: 3 268
Лекарската грешка в този случай аз нещо не я виждам.Виждам една немарливост към собственото здраве.

# 32
  • София
  • Мнения: 12 554
Въпросът е кой й е казал на тази жена от отпратката на авторката, че има миома, както е твърдяла пред лекаря от "Бърза помощ". Тя ли си е решила така?
И защо въобще за хората вече и един профилактичен преглед е проблем.

От информациите не става ясно и защо, щом линейката е пристигнала в 3 ч. 30 мин. на адреса, жената е откарана в "Шейново" в 4 ч. 45 мин.

Не е ясно за момента кой е казал на жената, че има миома. Факт е и д-р Кацаров от Бърза помощ го твърди, че пред него жената категорично е отричала да е бременна. Казала, че има миома.

Линейката е пристигнала в 3.30 ч. После д-р Кацаров вика още един екип. По документи в Бърза помощ - жената е откарана в Шейново между 4.15 и 4.30 ч. Докторът е останал в Шейново, докато гинеколозите потвърдят диагнозата му - мъртъв плод.

# 33
  • Мнения: 12 662
И какво да коментирам? Поредната журналистическа сензация.

# 34
  • Мнения: 6 274
Някой да те моли да коментираш ?
Можем поне да се помолим жената да се оправи, ако е още жива...

# 35
  • Мнения: 12 662
Някой да те моли да коментираш ?
Можем поне да се помолим жената да се оправи, ако е още жива...


Разбира се. Надявам се да оживее. Но информацията е толкова оскъдна и противоречива.
А предполагам, че си пуснала темата с цел коментар.

# 36
  • Мнения: 35
Ако усмивка08 е права и има констатирана мозъчна смърт,това е края, няма оправяне.

# 37
  • Мнения: 6 274
Някой да те моли да коментираш ?
Можем поне да се помолим жената да се оправи, ако е още жива...


Разбира се. Надявам се да оживее. Но информацията е толкова оскъдна и противоречива.
А предполагам, че си пуснала темата с цел коментар.
Пуснах темата, защото бях шокирана от факта, че една жена на 38 години не е разбрала, че е бременна (по нейните думи)...
След публикацията на Усмивка08, обаче, нещата приеха неприятен обрат и мисля, че е грехота да се продължи с коментарите, че жената е била ненормална и т.н.
Каквато и да е, дано да не е вярна информацията за мозъчна смърт и пак казвам - нека се помолим тя да се оправи...
  Praynig Praynig Praynig

# 38
  • София
  • Мнения: 12 554
Отново пиша думите на началника на Централна реанимация проф. Милан Миланов, който смятам, че е най-добре запознат със случая.

"Състоянието на жената е крайно тежко. Тя е в кома, с мозъчен оток".

Все още не съм оглушала, така че моля ви, тъй като Усмивката явно няма по-меродавен източник, да приемем думите на професора за верни.

# 39
  • Мнения: 6 274
Приемаме ги и се молим жената да се оправи...
 Praynig Praynig Praynig

# 40
  • Мнения: 1 517
Поредната спекулация с поредната трагедия.

# 41
  • София
  • Мнения: 12 554
Поредната спекулация с поредната трагедия.

Делтовице, ник`ва спекулация няма. Щото, ако си беше закупила един вестник сутринта, щеше да видиш, че се съмняват за лекарска грешка. Да, ама такава за момента не е констатирана. Така че за какви спекулации имаш предвид? Нормално е, когато има даден казус да се пише. В живота ни има много трагедии, важното е да се намират причините и да не се повтарят грешките.

# 42
  • Мнения: 1 517
Нямах предвид, че писането във форума е спекулация. Исках да кажа, че в подобни случаи истината, истинската истина се губи някъде из навалицата, а хората си пишат по вестници и форуми (вкл и аз), коментират си, а файда йок.
Уж знаела, че е бременна, но не разбрала, че е умряло бебето преди месец. После пък не знаела, че е бременна. Че и доХтора не разбрал...  newsm78

Кой знае какво всъщност е станало. Няма и да разберем най-вероятно. Язък за жената.

# 43
  • София
  • Мнения: 12 554
Нямах предвид, че писането във форума е спекулация. Исках да кажа, че в подобни случаи истината, истинската истина се губи някъде из навалицата, а хората си пишат по вестници и форуми (вкл и аз), коментират си, а файда йок.
Уж знаела, че е бременна, но не разбрала, че е умряло бебето преди месец. После пък не знаела, че е бременна. Че и доХтора не разбрал...  newsm78

Кой знае какво всъщност е станало. Няма и да разберем най-вероятно. Язък за жената.

Ето де, написала съм много обстойно

http://dnes.dir.bg/2008/12/17/news3751074.html

Eдинственото, което не е ясно, а и вече никой не може да го изясни, предвид факта, че самата жена е в кома - е въпросът ЗАЩО тя е твърдяла пред лекаря, че не е бременна, а има миома. Причините може само тя да каже, но това вероятно няма да се случи.
Докторът от Бърза помощ абсолютно точно е поставил диагноза - мъртъв плод. Впоследствие тя е потвърдена в Шейново. Колкото до твърдението, че бебето е починало в нея още преди месец - лично пред мен нито един от лекарите от Шейново и Бърза помощ не се нае да твърди такова нещо. Чакат хистология и аутопсия.

# 44
  • Мнения: 335

Какви истерични крясъци за това "колко луда жена трабва да си, за да не усетиш бременност".
Не говоря за конкретния случай - в него причините може да са всякакви и дори да не е вярно, че тази жена не е знаела за бременността си.
Но на 38 години, при определени смущения и неразположения има съвсем интелигентни, умни, но заблудени или притиснати от други обстоятелства жени, които да не отидат на визуална диагностика и да отдадат неразположенията си на друго, вместо да допускат бременност.

Важно е, че плодът е бил мъртъв отпреди и е нужно да се изясни защо.
Предизвикано ли е това по някакъв начин, съзнателно или не...
Кой е казал на жената, че има миома - нарочно ли го е твърдяла или е била заблудена.

Вместо да сипете само обиди без да знаете обстоятелствата, каквато и да е тази жена, по-добре търсете информация. А ако тя не ви интересува, не коментирайте.

Последна редакция: чт, 18 дек 2008, 03:44 от Mamma

Общи условия

Активация на акаунт