ГЛАУКОМА 2

  • 99 818
  • 362
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 143
Повечето доктори в БГ  оперират глаукома. Но за дете, ..... бих се доверила на двама.

# 61
  • Мнения: 1 334

[/quote]
Ми кво да ти кажа,не е зле,а за заболяването на моето дете-двама човека в света,как ти се струва Wink


Ами радвай се, че все пак и тях ги има, друго нямам какво да кажа Hug.


Детската я оперират много малко, вел.

# 62
  • Мнения: 152
 Bis-kara факт е, че състоянието е стабилно и зрението е спасено, въпреки частичното увреждане на единия очен нерв. 
 Vel в момента слагаме алфаган и кузимолол.

# 63
  • Мнения: 143

 Tetinka , да  Ви е жив и здрав рожденика! Много здраве и късмет и да носи само усмивки на мама и тати!
Весело изкарване на детското парти!
 happy bd  bigdance2 Tada

# 64
  • Мнения: 143
Здравейте 55 , никой  не е писал  много отдавна. Как сте? Темата ни съвсем се загуби.

# 65
  • Мнения: 30
Здравейте! StopДнес като се рових в нета ви открих темата.Да си кажа и аз-моят син е на 9год. и е с глаукома CryОткрихме я когато беше на 4 месеца.Има няколко операции при д-р Драганов във Варна.За съжаление миналата год се наложи пак,но сега е добре.На 8 юни ходиха с баща си на преглед за мерене на ВОН и е 16.Аз неможах да отида,защото имам бебе на 40 дена.  това е за сега от мен.

# 66
  • Мнения: 413
Здравейте и от мен Flutter
Наистина темичката бая се затри, нека е за добро.
Ние сме добре горе долу, готвим се за лятото. Сина ми само за това приказва, билетите, куфара, морето.....детска му работа. На есен пак продължаваме с прегледите, дано си останат само те Praynig

# 67
  • Мнения: 136
Здравейте ние сме все така,не влизам защото нямам много време , но сега разбрах че в София ще идват руските доктори и където преглеждат и правят операции при тях но преди тук в форума бях чела за някакви руски доктори които идвали с кораб ли със самолет ли не помня но не можах да го намеря,та ме интересува дали може да ми каже някой от вас ако е бил при тях нещо повече затова , newsm78

# 68
  • Мнения: 136
добро утро сега мога да пиша , намерих време да прочета новата тема и вече ще влизам пак редовно както преди ,но нали се оказа че нашето не е Глаукома и се притесних да не да само да ви товаря, междъвременно подадохме документи за лечение в чужбина, на която не стигнехаме защото трябжаше да минем на профилна комисия по очни болести а е предсеедател д-т Алексиева което първа ни отряза преди повече от година ,но тя ни отказа поради факта че неможела да даде парите на данакоплатците за нещо което 100%няма гаранция в случаи лечението на детето много ни ядоса поне да беше казала че няма надежда както досега , ама както и да е иначе е добре Стелиан нямаме на налягане в очите всмисъл нормално е .и така, сега разбрах за тези руски доктори че ще идват на 25,26,27 юни в София,и сме решили да отидем на преглед,да видим какво ще кажат там , пратили сме и документите при Мулдашев и от там чакаме отговор,да видим дали ще има добри новини . много се радвам че има нова тема   bouquet Hug Лек ден на всички !!!

# 69
  • Мнения: 135
Здравейте и от нас,ние горе долу крепим  налягането в граници с капките  Фотил, само дето много му лютят.Не успяхме да намерим капки пилокарпин.Последният път като ходихме на преглед ВОН беше 17,а сега сме на преглед в четвъртак и ще видим как сме.Прави ми впечатление обаче ,че  едната зеничка особено вечер стои по разширена от другата и това много ме притеснява.При вашите дечица случвало ли се е такова нещо? Galichka ние сме ходили два пъти при тези руски лекари в София ,всеки път идват различни специалисти останах малко разочарована последния път,само погледна детето и каза че налягането е компенсирано с капки и така остава а дори не ни измериха ВОН ,не видяха и нерва.Първият път обаче попаднахме на много добра лекарка ,така че Ви пожелавам УСПЕХ!
Vel ,Вие как сте ?Ние след две седмици ще ходим на море близо до Варна ,ако желаеш можем да се видим   някъде.
Хубав ден на всички!!!

# 70
добро утро сега мога да пиша , намерих време да прочета новата тема и вече ще влизам пак редовно както преди ,но нали се оказа че нашето не е Глаукома и се притесних да не да само да ви товаря, междъвременно подадохме документи за лечение в чужбина, на която не стигнехаме защото трябжаше да минем на профилна комисия по очни болести а е предсеедател д-т Алексиева което първа ни отряза преди повече от година ,но тя ни отказа поради факта че неможела да даде парите на данакоплатците за нещо което 100%няма гаранция в случаи лечението на детето много ни ядоса поне да беше казала че няма надежда както досега , ама както и да е иначе е добре Стелиан нямаме на налягане в очите всмисъл нормално е .и така, сега разбрах за тези руски доктори че ще идват на 25,26,27 юни в София,и сме решили да отидем на преглед,да видим какво ще кажат там , пратили сме и документите при Мулдашев и от там чакаме отговор,да видим дали ще има добри новини . много се радвам че има нова тема   bouquet Hug Лек ден на всички !!!
         ako pita6 za letq6tata bolnica (orbis) az za druga ne sam 4uvala tq do sega e kacala samo v varna tam operirat amerikanski oftalmolozi  pone moeto dete e operirano ot tqh,no kakvo da ti kaja na koqto i to4ka na sveta da otide6,koito i da go operira  otarvane ot tova zabolqvane nqma moeto dete e na 11 godini operiran vednaga sled kato be6e otkrito zabolqvaneto na 2 meseca bebe be6e do sega ima 5 operacii i do minalata godina si vijda6e 6to gode dobre no ve4e  zrenieto na 1 oko po4ti go nqma s godinite si zaminava  bavno malko po-malko sajelqvam ako vi razo4arovam 4ela sam tuk no ne sam pisala ,za da ne vi natovarvam.kajete mi za tezi ruski lekari ot kade sa ,kade 6te preglejdat v sofiq i koga to4no nqkakvi kordinati za zapisvane eventualno da mi prati6 ,sa6to se kanq da pra6tam na mulda6ev dokumenti ,i ako mi kaje6 kakvo to4no e neobhodimo da napravq nqma da e zle imame tuk v burgas edna slqpa tanciorka ,koqto ima 2 operacii ve4e pri nego i   za jalost  vse o6te nqma nikakav efekt iskam i da vi kaja ako iskate  vtoro dete gore6to vi prepora4vam izsledvane geneti4no v mai4in dom pri kremenski,za6toto vsi4ko moje da se povtori pone na men vinagi sa mi go vtalpqvali tova i taka i ne se prestra6ihme tolkova godini ,no 2007 se slu4i bez da e planuvano togava se raztar4ah do sofiq bqhme parvite v balgariq na koito praveha  izsledvane za tova zabolqvane i tai kato ne s pravili pratiha krav ot trima ni v belgiq   i sled izvestno vreme se obadiha 4e sa otkrili mutaciite  i me izvikaha na amniocenteza  sled o6te edna sedmica mi se obadiha 4e bebeto 6te bade zdravo ,nqma da ima glaukovma 6te bade samo nositel na tova zabolqvane, za6toto e vzel moqta mutaciq,a ot tatko si be6e vzel zdrava hromozoma  i za vsi4ko tova sam platila  po to4no me izpratiha da si q kupq iglata za amnioto okolo 20 lv i stotinka  ne sa mi poiskali taka 4e ve4e sam sigurna 4e   imat pove4e opit, pravqt se oba4e tezi izsledvaniq po vreme na bremennostta ,ne predi neq hodi se i s bolnoto  dete ,za6toto vzemat i ot nego krav drugo ne se se6tam ,ako iskate pitaite ne6to prostete i za latinicata znam 4e vi e trudno da 4etete na men sa6to no imam problem s kirilicata -niki ,burgas

# 71
Здравейте! StopДнес като се рових в нета ви открих темата.Да си кажа и аз-моят син е на 9год. и е с глаукома CryОткрихме я когато беше на 4 месеца.Има няколко операции при д-р Драганов във Варна.За съжаление миналата год се наложи пак,но сега е добре.На 8 юни ходиха с баща си на преглед за мерене на ВОН и е 16.Аз неможах да отида,защото имам бебе на 40 дена.  това е за сега от мен.
  neznam tova sredec burgasko li e ako iska6 mi pi6e na i-mail niki.tonev@abv.bg az sam ot burgas imam sin na 11 godini s vrodena glaukoma otkrita na 2 meseca i bebe na 1.10 meseca

# 72
  • Мнения: 135
Тези руски лекари преглеждат в София ,Младост 4 в бизнес парк София сграда 2 ет. 1 тел -02/489 9523 и 489 9524 УСПЕХ!

# 73
  • Мнения: 135
Забравих да допълня ,че това е бившия медицински център "Европа"сега е "Юнайтед медикал ДКЦ"

# 74
  • Мнения: 413
          ako pita6 za letq6tata bolnica (orbis) az za druga ne sam 4uvala tq do sega e kacala samo v varna tam operirat amerikanski oftalmolozi  pone moeto dete e operirano ot tqh,no kakvo da ti kaja na koqto i to4ka na sveta da otide6,koito i da go operira  otarvane ot tova zabolqvane nqma moeto dete e na 11 godini operiran vednaga sled kato be6e otkrito zabolqvaneto na 2 meseca bebe be6e do sega ima 5 operacii i do minalata godina si vijda6e 6to gode dobre no ve4e  zrenieto na 1 oko po4ti go nqma s godinite si zaminava  bavno malko po-malko sajelqvam ako vi razo4arovam 4ela sam tuk no ne sam pisala ,za da ne vi natovarvam.kajete mi za tezi ruski lekari ot kade sa ,kade 6te preglejdat v sofiq i koga to4no nqkakvi kordinati za zapisvane eventualno da mi prati6 ,sa6to se kanq da pra6tam na mulda6ev dokumenti ,i ako mi kaje6 kakvo to4no e neobhodimo da napravq nqma da e zle imame tuk v burgas edna slqpa tanciorka ,koqto ima 2 operacii ve4e pri nego i   za jalost  vse o6te nqma nikakav efekt iskam i da vi kaja ako iskate  vtoro dete gore6to vi prepora4vam izsledvane geneti4no v mai4in dom pri kremenski,za6toto vsi4ko moje da se povtori pone na men vinagi sa mi go vtalpqvali tova i taka i ne se prestra6ihme tolkova godini ,no 2007 se slu4i bez da e planuvano togava se raztar4ah do sofiq bqhme parvite v balgariq na koito praveha  izsledvane za tova zabolqvane i tai kato ne s pravili pratiha krav ot trima ni v belgiq   i sled izvestno vreme se obadiha 4e sa otkrili mutaciite  i me izvikaha na amniocenteza  sled o6te edna sedmica mi se obadiha 4e bebeto 6te bade zdravo ,nqma da ima glaukovma 6te bade samo nositel na tova zabolqvane, za6toto e vzel moqta mutaciq,a ot tatko si be6e vzel zdrava hromozoma  i za vsi4ko tova sam platila  po to4no me izpratiha da si q kupq iglata za amnioto okolo 20 lv i stotinka  ne sa mi poiskali taka 4e ve4e sam sigurna 4e   imat pove4e opit, pravqt se oba4e tezi izsledvaniq po vreme na bremennostta ,ne predi neq hodi se i s bolnoto  dete ,za6toto vzemat i ot nego krav drugo ne se se6tam ,ako iskate pitaite ne6to prostete i za latinicata znam 4e vi e trudno da 4etete na men sa6to no imam problem s kirilicata -niki ,burgas

ако питаш за летящата болница (орбис) аз за друга не съм чувала тя до сега е кацала само в варна там оперират американски офталмолози  поне моето дете е оперирано от тях,но какво да ти кажа на която и точка на света да отидеш,които и да го оперира  отърване от това заболяване няма моето дете е на 11 години опериран веднага след като беше открито заболяването на 2 месеца бебе беше до сега има 5 операции и до миналата година си виждаше що годе добре но вече  зрението на 1 око почти го няма с годините си заминава  бавно малко по-малко сажелявам ако ви разочаровам чела сам тук но не съм писала ,за да не ви натоварвам.кажете ми за тези руски лекари от къде са ,къде ще преглеждат в софия и кога точно някакви кординати за записване евентуално да ми пратиш ,също се каня да пращам на мулдашев документи ,и ако ми кажеш какво точно е необходимо да направя няма да е зле имаме тук в бургас една сляпа танцьорка ,която има 2 операции вече при него и   за жалост  все още няма никакъв ефект искам и да ви кажа ако искате  второ дете горещо ви препоръчвам изследване генетично в майчин дом при кременски,защото всичко може да се повтори поне на мен винаги са ми го втълпявали това и така и не се престрашихме толкова години ,но 2007 се случи без да е планувано тогава се разтърчах до софия бяхме първите в българия на които правеха  изследване за това заболяване и тъй като не с правили пратиха кръв от трима ни в белгия   и след известно време се обадиха че са открили мутациите  и ме извикаха на амниоцентеза  след още една седмица ми се обадиха че бебето ще бъде здраво ,няма да има глауковма ще бъде само носител на това заболяване, защото е взел моята мутация,а от татко си беше взел здрава хромозома  и за всичко това сам платила  по точно ме изпратиха да си я купя иглата за амниото около 20 лв и стотинка  не са ми поискали така че вече сам сигурна че   имат повече опит, правят се обаче тези изследвания по време на бременността ,не преди нея ходи се и с болното  дете ,защото вземат и от него кръв друго не се сещам ,ако искате питайте нещо прощете и за латиницата знам че ви е трудно да четете на мен също но имам проблем с кирилицата -ники ,бургас
  

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт