Доц. Виолета Димитрова от Майчин Дом/ МЦ Фемина

  • 26 646
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 401
Хм- и на мене ми я препоръчаха тази доцентка. Препоръча ми я д-р Въжарова от Националната генетична лаборатория. Доц. Димитрова лекува ли предразположения към тромбофилии с аспирин и хепарин, или е почитателка на другото течение, съгласно което тези медикаменти могат по-скоро да навредят, отколкото да помогнат?  А за крясъците  - много е неприятно, но повечето АГ са такива  -  арогантни и безпардонни. Изключение правят само когато се намират в личните си частни кабинети или частни клиники. Всъщност доц. Димитрова надали е по-груба от д-р Събева в Студентска поликлиника ...

# 16
  • Мнения: 212
Здравей Maghalena,
за съжаление д-р Димитрова като повечето АГ лекари в БГ не залага на точни прогнози .... тя ми каза, че не може да ми каже дали трябва или нетрябва да пия аспирин. Според нея е хубаво да се пие, но не знае дали това ще ми помогне или навреди по някакъв начин.
Да си призная такъв отговор от лекар не съм очаквала. Дори да е права отговора и много ме обърка. Какво да правя сега ... да го пия за всеки случай? или да не го пия ... и ако го пия какво ще се случи... ами ако не го пия какво може да се случи ? ....
Искам да застане пред мен 1 лекар, и да каже нещо сериозно най накрая.... писна ми от овъртания... догадки... изнудвания за пари...
Повечето говорят квото им дойде без да се обосновът и да се подкрепят с резултати и изследвания.
Аз съм на мнение, че в БГ медицина няма!!! има само шарлатанство и търговия!

# 17
  • Мнения: 822
..................е прие съпругът й д-р Румен Димитров. .......................
първо д-р Румен Димитров не съпруг, а брат на доц. В. Димитрова.
второ тя винаги е много сериозна, но така и винаги е много стриктна в професионално отношение, и приказки като "не залага на точни прогнози" или "крясъците" или " груба" или " но далеч от внимателно" е абсурдно да бъдат квалифицирани като поведение на доц. Димитрова. Тя е прекрасен специалист и винаги се отнася професионално и с изключителна отговорност. И са щтасливи и доволни тези като мен дето са родили при нея. Не се осланяйте на клюки и мимолетни впечарления.

# 18
  • Мнения: 196
НЕ смятам, че има особено значение дали д-р Румен Димитров е съпруг или брат или .......... на булката сват.
 Докато бях в отделението за извънматочна бременност не ми е било за цел да разучавам семейното положение или родословно дърво на лекаря си.
Важно е че Бог ме срещна с подходящите хора, които се отнесоха професионално с мен и направиха най-доброто. Ако имам късмета да стигна до раждане някога, може би ще се обърна първо към тях.

# 19
  • Мнения: 721
На мене др Вили Димитрова ми помогна да взема най-важното решение във втория месец - да задържа плода.
В последствие наблюдаваше бременността ми, винаги е проявявала професионално отношение, без излишни приказки и раздувки, ясно и точно по темата.
Въпреки, че часовете при нея бяха с 40 дни напред заети, при двата спешни случая които имах, ме прие веднага. Имах й пълно доверие и не съжалявам. Peace
Мога само да й благодаря 

# 20
  • Мнения: 212
ddnchv   пишеш много стегнато все едно доц. Димитрова ти прави бартер прегледите срещу реклама  Laughing
повечето лекари си правят реклама като влизат като "отчаени" потребители!

ако не съм я чула и видяла да вика и да крещи не виждам защо ще си го измислям. това безкрайно ме възмути и претесни.

# 21
  • Мнения: 212
ДаниМакс   благодаря ти , че сподели своя опит.
 Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 6 361
vili7, ти май не разбра - доц. Виолета Димитрова няма никаква, ама никаква нужда от реклама. при нея ходят за ФМ от цяла България и часове се записват за 2 месеца напред.

а на теб, щом не ти допада и безкрайно те е "претеснила", просто не ходи при нея - има и други лекари. много е важно пациентът да има доверие към лекаря си.

# 23
  • Мнения: 212
ходих уж при "най-добрите" АГ в БГ, но всеки е на различно мнение... никой до сега не ми каза трябва ли да го пия аспирина или не .

Просто питам от други, които са ходили при нея да споделят мнение , за да мога да си изградя някакво впечатление... а и се чудя дали да и се доверя или не ...
Ако прочетеш от самото начало написаното ще разбереш, че това ми е идеята.

# 24
  • Мнения: 212
искам и още нещо да добавя - това, че в този център има записани за 2 месеца напред не означава нищо...

Вече бях при една специалистка Жана Колева и бягам от нея... и при нея е върволяк, но да ти кажа до края на живота си ще съжалявам, че някога съм ходила при нея. Опитвам се да разбера дали случая с Димитрова не е същия - ако всичко мине по мед и масло АГто е супер, браво на него , да си му платим колкото е поискало ... а ако нещо не е ясно да се чудя кого да търся

# 25
  • Мнения: 718
Мисля, че когато става дума за някой конкретен лекар, личното впечатление е най-важно. И аз си изградих супер положително мнение за д-р Димитрова преди да отида при нея, базирано на суперлативите, които прочетох навсякъде за нея, но уви, претупа ме и се държа грубо. Това съвсем не ме кара да се съмнявам в способностите й, разбира се, знам че е добър специалист, просто на мен не ми помогна никак.
Но не искам да се пораждат спорове от това, че казах, че с мен е била груба, нямам нужда да бъда убеждавана, че това не е така, защото тя е "прекрасен човек", мисля че няма нужда доволните от нея да убеждават недоволните, че и те трябва да бъдат доволни, безмислено е.
А иначе Румен Димитров й е брат, но в случая това наистина няма особено значение.  Peace

# 26
  • Мнения: 212
благодаря ти Lauren.
точно това ми беше идеята - да разбера до колко мога да се доверя на АГ лекаря, т.к. първите ми впечатления бяха много неприятни.
има много добри лекари, но отношението към пациентите по време на прегледите не е от най любезните и тогава пациента си прави погрешни заключения.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 361
vili7, аз идеята ти я разбрах много добре, но явно ти не можа да разбереш моята и не виждам какво повече очакваш да научиш?

напълно съм съгласна, че навалицата пред кабинета не прави добрия лекар. навалицата ти я дадох само като контра-аргумент на твоето съмнение, че някой правел реклама на лекарката.

добрият лекар го прави квалификацията, опитът и съзнателността. Димитрова ги има. можеш да се консултираш с търсачката на форума или с други гинеколози, които ще ти препоръчат именно нея за определени неща - в които тя е може би най-добрата в България.

но има и нещо друго, което подчертах - пациентът трябва да се доверява на лекаря си. за едни хора, доверието е въз основа на способностите на лекаря. за други, по-важно е отношението към тях. ти явно не можеш да преглътнеш "навикването" и продължаваш да търсиш един много специфичен тип отзиви - на такива пациенти, дето хем са били навиквани и наругавани от Димитрова, хем тя им е помогнала. Simple Smile между другото, и с мен се държа леко грубо веднъж - не ми е викала, но се усъмни в хипохондрия при мен. после видя, че не е права и се отнесе напълно адекватно.

та щом за теб това "навикване" (което при това май е било еднократно) е толкова непреодолимо - по-добре отиди при друг лекар, вече ти казах. недей да седиш хем да те сърби, хем да те боли....

апропо, не видях холожителни аргументи от типа на "прекрасен човек". видях аргументи от типа "квалифициран лекар".
и е редно да споменавате за какво сте отишли при Димитрова и за какво точно не ви е помогнала, защото няма пенкилери - всеки лекар си разбира от определена област. може би не сте отишли при нея за правилното нещо. съмнявам се някой да е отишъл за фетална морфология или амниоцентеза при нея и тя "да не му е помогнала"....

а "точни прогнози" в медицината няма...

# 28
  • Мнения: 212
Jam съгласна съм с теб. Peace

Мен ме изпратиха при доц.Димитрова като "специалист проблемно износване". Реално на мен ми трябва АГ, който се занимава с проблемно износване.
Първо ме насочиха към Жана Колева от 1ва АГ, но колкото и добър специалист да е при мен направи няколко поредни пропуска и грешки Sad , които бяха фатални.... изнудването за пари беше голямо.
Две години след това едва се събирам и отново тръгвам на лекар.
С мъжа ми преживяхме много тежки моменти и сега съм недоверчива и предпазлива. Трудно се доверявам на някого.

Общи условия

Активация на акаунт