Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 3-та тема

  • 135 342
  • 364
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 142
Да ви покажа и нашата питка за Бъдни вечер.

Снимката не е хубава, защото я правих с телефона.  Embarassed

# 46
  • Мнения: 818
Коледната ми пита-Болярската

 

Този пьт ми гльтна1,300 кг брашно и стана доста висока,но се изпече добре.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Момичета, страхотни питки сте направили всички Hug Hug 
Ето ги и моите   chef bowuu за Бъдни вечер , пакза Коледапак

# 48
  • Мнения: 4 358
Ето и моята за Коледа

Искам да ви питам сусама в началото ли го слагате newsm78.То севижда на снимката моя как прегоря отгоре.Иначе беше разкошна на вкус.
Bambinkamalinka колко см в диаметър е голям съдът в който печеш и колко висок.Разкошна ти се е получила питката Peace
Всички показани питки са чудесни Hug

# 49
  • Мнения: 1 906
Бъни, аз винаги го слагам в началото, то после няма как да се залепи  newsm78 . До сега не ми е загарял. Слагам и маково семе и също нямам проблеми.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Бъни, аз винаги го слагам в началото, то после няма как да се залепи  newsm78 . До сега не ми е загарял. Слагам и маково семе и също нямам проблеми.
Аз по същия начин  Peace

# 51
  • Мнения: 765
Бъни, сусамът или маковото семе се слага когато питката е оформена, втасала и намазана с жълтък,олио и мляко. За да не ти пригаря питката, слагай отгоре едно парче хартия за печене и печи на 180 градуса. Аз си слагам парчето и на кексовете, за да се опекът хубаво вътре и да не прегорят отгоре.

# 52
  • Мнения: 4 358
Бъни, сусамът или маковото семе се слага когато питката е оформена, втасала и намазана с жълтък,олио и мляко. За да не ти пригаря питката, слагай отгоре едно парче хартия за печене и печи на 180 градуса. Аз си слагам парчето и на кексовете, за да се опекът хубаво вътре и да не прегорят отгоре.
Всичко така правя ама  Embarassed Embarassed Embarassed резултата е очевиден.Ниска ми е фурната и питката е много близо до горните реотани.Най вероятно затова се получава така.
Но няма да се откажа Whistling пак ще пробвам.
Мерси за съветите момичета Hug

# 53
  • Мнения: 498
Ето и моите питки за Бъдни вечер и за Коледа.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 819
Ето и моята Коледна питка:
http://www.etomira.snimka.bg/album.php?album_id=301521&pid=9637773

# 55
  • Мнения: 219
Момичета, инетресува ме относно оформянето на гроздовете- с повече брашно ли доомесвате тестото, за да се откроява?

# 56
  • София
  • Мнения: 541
Ето и моята питка за Коледа
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9639033
по рецептата "вкусните питки на Карина", оформена по желание на децата  Wink

# 57
  • Мнения: 4 358
ina.gg,etomira,мама Саша - много хубави питки Peace Peace Peace.
Момичета, инетресува ме относно оформянето на гроздовете- с повече брашно ли доомесвате тестото, за да се откроява?
Сега най големия специалист да се изкаже hahaha Mr. GreenОт това което съм чела и от съветите на Пепика помня, че фигурките отгоре се замесват отделно - т.е не е от тестото за самата питка защото то е с мая и при последното втасване и после при печенето се губи рисунака.
Всъшност питаш за фигурки подобни на питката на Savovica или грешно разбрах въпроса newsm78

# 58
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Аз пък не замесвам отделно тесто, а си откъсвам от вече втасалото. Премесвам го с още малко брашно.
Тайната, за да се открояват е...че не се мажат с жълтък и се слагат върху питката, след като се е пекла малко и се е надигнала още.

# 59
  • Мнения: 1 523
mari_eta ,благодаря за споделената хитринка!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт