къде на ски с дете?

  • 11 363
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 139
Бяхме се насочили към Кипарис /от интернет/, но после като намерихме х-л Зоров решихме, че там ще е по-удобно /заради пистите/. Само че не можем да намерим телефон за връзка и май ще се откажем от него.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 880
ние в петък заминаваме за 3 дни на Паничище,

да си изкарате чудесно и да вземеш координати на х-ла. Мерси  Hug


мерси, душка Hug
били ли сте там?
хотелът днес пак ми казаха името Планинско... нещоси и аз пак го забравих Embarassed непременно ще разказвам.
готиното е, че отиваме 4 семейства с дечурлига набори и сигурно ще е купон. никое от тях не е било на ски, та дружно ще се учат.

# 32
  • БГ
  • Мнения: 1 161
Царицата-майка, имам една молба, ако не те затруднявам да провериш дали в ски-гардеробите на х-л Мальовица и Чайната има шейни "чук и гек", благодаря предварително! Има ли го все още и работи ли малкия детски влек, намиращ се между Чайната и Школата?

# 33
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

Ми не. Аз в него район само лятос съм била... А се чудим къде да отидем на ски за 2-3 дни в края на януари, та затова те моля да споделиш впечатления и да вземеш координати на х-ла  Grinning

# 34
  • София
  • Мнения: 3 880
непременно Peace

леле, Шани, чак сега ти видях колко публикации имаш...често, никога не съм виждала някой с толкова!!! бас държа, че първото място е твое Wink
сори за офф-а, но не се сдържах Simple Smile

# 35
  • Мнения: 872
Hristush, на 2км от Пършевица е хижата на Горския дом
Препоръчвам ти я пред Зоров
За Зоров-не съм отсядала там, само в ресторанта сме хапвали, но с 2 думи. Хотела е нов; 5 6 години, но малък. Хубаво е че е непосредствено до пистите *, но пък е залепен за мандрата.
В Горски дом е хубаво, чисти реновирани стаи, топло.
Виж сайта на Visit Vratza

* - Под писти да се разбира една детска, няма 100 м и една с панички, не голяма.

Отраснала съм на Пършевица и бунгалата на учителските колони. eeeeeeeeeh
Всяка година се връщаме отново, природата е запазена девствена, няма много хотели, туристи и за дете е прекрасно...

Последна редакция: чт, 15 яну 2009, 13:47 от MariaF

# 36
  • Мнения: 139
Благодаря ти МариаФ   bouquet /прочетох ти отговорите и в двете теми/
Май ще се ориентираме към х-л Кипарис. Нищо, че е по-далече. Само хубави отзиви четох за него. Дано да се потвърдят.

# 37
  • Мнения: 784
Царицата-майка, имам една молба, ако не те затруднявам да провериш дали в ски-гардеробите на х-л Мальовица и Чайната има шейни "чук и гек", благодаря предварително! Има ли го все още и работи ли малкия детски влек, намиращ се между Чайната и Школата?
В "Чайната", от където си вземам ските, видях една такава шейна, в хотела не съм виждала. Влек между "Чайната" и  ЦПШ няма.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 880
обещах да разкажа за хотел "Планински езера" на Паничище.

първо няколко думи за курорта: за малки деца условията на Паничище ми се видяха добри - имаше много по-малко хора от известните курорти. учихме се малко на ски, но децата предпочетоха да се спускат с шейни, има пистички с леки наклони и беше много интересно. бяхме 4 семейства с деца и беше голяма веселба, компания като има и деца със сродни интереси и знаете, че купона винаги става.

хотелът не е лош, в смисъл 3-звезден хотел, приятен, без да е нещо кой знае какво, но наоколо имаше и по-хубави хотели. нощувката в апартамент е 100 лв. на вечер. храната в ресторанта на хотела обаче беше много вкусна. и всичко беше мноого евтино:) ядеш какво ли не, пиеш и накрая сметката ти за 3-ма е максимум 30-40 лв...отдавна не ми се беше случвало Simple Smile

много сме доволни и ще се ходи пак Wink

# 39
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мерси за разкара, Аурора  Hug Чаках го с нетърпение.
А има ли сериозна писта за възрастни скиори? Лифтове, влекове...?
Х-ла в близост ли е до пистите?

# 40
  • София
  • Мнения: 3 880
Шани, какво да ти кажа, зависи от настроението, но като че ли не...видяха ми се къси писти и смотани влековете за добри скиори. по-скоро за начинаещи скиори и за деца е много добре.
имаше чинийки по около 450 м те дърпат и тва е, едната писта, която видях не бе особено поддържана и беше бая изорана...но малките пистички за деца са добре, тъй като това, че няма много хора им дават възможност да се развихрят спокойно и да не се притесняваш непрекъснато, че някой ще ги бутне или ще им мине през ръчичките.
този хотел, в който ние бяхме е съвсем близо до пистите. наоколо имаше и други хотели, може би дори по-добри, поне на външен вид.

# 41
  • Мнения: 230
Момичета скам да попитам за Чайната на Мальовица. Това самостоятелни бунгала ли са? Ако някой е ходил през зимата на ски би ли споделил как е с отоплението? А пистата колко е далеч? Ако някой знае и други самостоятелни къщи за ски ще бъда благодарна. Може и на друго място.

# 42
  • Мнения: 1 013
Чайната на Мальовица не са самостоятелни бунгала, а някяква дървена постройка.
Пистите са буквално от входа на Чайната.

# 43
  • БГ
  • Мнения: 1 161
В "Чайната", от където си вземам ските, видях една такава шейна, в хотела не съм виждала. Влек между "Чайната" и  ЦПШ няма.

Благодаря за инфото, май ще трябва да си закупим шейна?! Хм, жалко за малкото влекче, разчитах на него за първите ски-уроци на малкия, но и без него ще се оправим някак си. А доволни ли сте от престоя в хотела, имахте ли проблем с топлото и водата?

# 44
  • Мнения: 209
Здравейте,пиша за да не се излъже някой и да отиде на БУЗЛУДЖА!!!
Точно от гледна точка че сме с деца-ние две семейства и четири деца,решихме да отидем там този уикенд и бяхме много разочаровани. Запазихме места в хотел-ресторант Бузлуджа,"реновиран".Една двойна стая и едно студио и двете без отопление без хавлии и с оскъдно спално бельо.Студиото беше буквално мухлясало миришеше ужасно и с толкова нисък таван че мъжа който е 2м.висок ходеше свит на две.Осветлението също беше оскъдно прозорчето също и общо взето картинката беше подтискаща а цената безумна за тези условия-80лв студиото и 56лв.стаятя.Отгоре на всичко влека неработеше и само децата се пързаляхя с шейни а ние само гледахме ските и се чудехме какво правим там!!!!!!!
Просто НЕходете!

Общи условия

Активация на акаунт