Напишкване през нощта на момче на 13 години?

  • 5 514
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 585
Това едно дете да посиняма от рев... не ми говори за стабилна нервна система.
Няма такова понятие "стабилна....". Възможностите да влияем на "нервната система" при дете с нормално нервно-психическо развитие са нищожни. Не е и нужно. И няма връзка толкова с нощното напикаване.

# 16
  • Мнения: 8 585
При големи деца обикновенно се прилага лечение с диуретичне нормон - това е лекарство което концентрира урината(най честата причина за напишкване продължило до пуберитета). Тук съветват да се изчака  преди да се предприеме лечение, много често проблема отшумява от самосебе си. С лечението в 99% от случаите проблема се преодолява за 12 седмици.(детето спира да се напишква много по рано, но курса на лекарствата продължава толкова)

Другото което препоръчват е детето да пие - МНОГО. Никакво ограничаване на течностите! Идеята е цял ден да пие много и да стиска - да отива в тоалетната, едва като неможе да издържи. Това "разтяга" мехура и детето се научва да задържа. Ние майките правим голяма грешка като подтикваме на има няма 1-2 часа детето все да ходи в тоалетната - особенно пък нощем. И мехура няма как да свикне да се поразпъне - в момента в който се понапълни и се изпразва и детенцето е мокро нощем.
Това с много вода и пиене, обаче не се прави ако започнете хормонална терапия.
лекарството се казва DDAVP, ето ти и един линк към статия. Можеш ако искаш да потърсиш повече с гугала за DDAVP

* [desi] e мама справила се с проблема на сина си Wink
Браво! Поздравления! Много точно сте го казали-точно така се постъпва днес. "Тренировката" на пикочният мехур, заедно с прилаганата в някои страни "звънчева система" и антидиуретичният хормон (назален шпрей) са най-съвременните неща. Лично аз имам най-добри впечатления от "тренировките". Простичко и доста ефективно. Понякога правя и уродинамични изследвания, но те са свързани с катетеризация, което не е много желателно.
Много се радвам че се включихте с толкова точен коментар. По-горе се изписаха ред неща, които просто не си заслужават коментар...

# 17
  • Мнения: 574
Аз бях болново дете и помня,че доста до късно се напишквах.Последните пъти помня,че си умрях от срам и се опитвах да се въздържам.Имала съм случеи като сънувам че съм на тоалетната чиния и изведнъж се събуждам докато пишкам.Според мен детето може само да си помогне чрез самовнушение и когато чува за напредъка който е постигнал и как вече започва да свиква.Има една много хубава книга,която можете да прочетете и той да я прочете -Мирзакарим Норбеков "Опита на един глупак,  стигналдо прозрението как да се избавим от очилата".Има и саит www.norbekovbg.info или потърси с търсачката.Там има много добри съвети.
Успех.

# 18
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Дъщеря ми е на почти 14 години и все още се напикава нощно време-голям тормоз е това за нея и за мен!Вече две години има и мензис и Sadпросто нямама думи какво става.Пила е какви ли не билки ,накрая се отказах и се надявам на спиране през пубертета.Сега като чета написаното от вас,ще я накарам да упражнява "стискането" и тренирането на мускула Hug

Общи условия

Активация на акаунт