Някой да си е "оформял" зъби?

  • 29 307
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 229
Наистина не ми се вярва, че може да ти извадят 2 здрави зъба и хоп - всичко си идва на мястото. Peace Имаше мнооооого дълга тема за брекети и общо взето помня, че се носят 2 години и струват около 3000 лева. Потърси темата и питай там, ако искаш...Можеш да изчакаш да ти мине балът и да ги сложиш тогава...
Познавам много 18-22 годишни момичета с брекети и изобщо не седи грозно, даже са си много чаровни.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 838
да-лекарите разбират повече от мен.просто аз съм много нетърпелив човек-искам всичко на момента.а относто ваденето и поставянето на други-няма да има смисъл,защото тези,които искам да извадя са 2 зъба растояние НАД всички други и наистина не се виждат.всички други са си наредени както трябва-равни,бели и ако извадя кучешките на тяхно място ще остане само раничка,която след време ще заздравее(пак няма да се вижда-само ще ме дразни малко)... не знам ..тук ако има стоматолози или ортодонти може да си кажат мнението-ще съм им много благодарна Hug съжалявам,че не е много по темата... Confused

И искаш да кажеш, че вместо с 6 зъба, отпред ще останеш само с 4? Това е  доста неестетично и винаги личи, че нещо не е наред.

# 17
  • Мнения: 30
Serpentine, аз винаги съм била така.преди 2 години и нещо се появиха (кучешките) но не на правилното място.всички др са си наредени както трябва,няма място за др.както ти каза-трябва да извадят някой друг здрав зъб,за да наместят кучешкия.не виждам особен смисъл в това,защото хем ще ми вадят зъбчета,хем ще нося скоби или там каквото трябва...казват ми само,че не е редно да се вадят кучешки зъби...не знам защо??? те никога не са ми влизали в употреба и са съвсем новоизлезнали...

# 18
  • София
  • Мнения: 3 838
Serpentine, аз винаги съм била така.преди 2 години и нещо се появиха (кучешките) но не на правилното място.всички др са си наредени както трябва,няма място за др.както ти каза-трябва да извадят някой друг здрав зъб,за да наместят кучешкия.не виждам особен смисъл в това,защото хем ще ми вадят зъбчета,хем ще нося скоби или там каквото трябва...казват ми само,че не е редно да се вадят кучешки зъби...не знам защо??? те никога не са ми влизали в употреба и са съвсем новоизлезнали...

Не ги вадят, защото се намират отпред и се виждат, вадят по-задни зъби, ако въобще се налага. Сега има хубави системи брекети и може изобщо да не се наложи да ти вадят нищо, а изместените нагоре зъби лесно ще ги "смъкнат" на нивото на останалите, това не представлява трудност. Не е сигурно, че ще ти вадят зъби, сега ще потърся снимки със случаи, подобни на твоя.
Нормално е да не ти се иска да носиш брекети, на никого не му се иска. Ето, виж това например:

преди и след

Последна редакция: пт, 26 дек 2008, 15:15 от Serpentine

# 19
  • Мнения: 366
Още един глас за брекетите Mr. Green
На 25 съм и въобще не ме притесняват.
Особено като виждам бързия ефект ми става едно хууубавооо  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 30
като го гледам това момче от снимките...аз ако се усмихна така моите няма да се виждат-просто са прекалено на високо... дано да може да се свалят по някакъв начин...ама вие тук сте били страхотни  Hug много сте убедителни  Wink

# 21
  • Мнения: 37
Преди около две години ходих да си "оформям зъбите", с идеята да сложа брекети. Но след като ми направиха рентгенова снимка се оказа, че съм с "идеално правилни корени". Предложиха ми изпиляване. Непонятно за мен обаче не ми сложиха упойка иии...няма такава болка...След неколкоминутни болки ми обясниха да ида след 2-3 месеца пак, но така и не посмях да се подложа отново на това.

# 22
  • Мнения: 1 317
Единият ми зъб, този между предния и кучешкия ми беше някакси дълъг и веднъж, след като ми сложи пломба, зъболекарката ми го пилна с машинката. Незнам дали ми е взела пари за това, то стана за минутки.

Относно кучешките зъби - моят единия е така - нямам място в челюстта и стърчи напред. Ужасен комплекс ми е, особено като ме пита някое малко дете - това зъбче защо ти е така  Tired Исках преди време да го извадя и аз, но зъболекарката ми категорично ми отказа.
Сега съм съгласна на брекети, но кога ли ще събера толкова парички  Tired Всичките ми познати ми казват, че не е нищо, че там ми бил чара, ама айде мерси, нямам нужда от такъв чар.  ooooh! Мъжът ми е на същото мнение, та затова ако искам, трябва да се спонсорирам самичка  Tired

# 23
  • София
  • Мнения: 4 040
Porche, не се вадят кучешки, защото са с много дълги и здрави корени. Това са най-стабилните зъби в челюстта, последни се разклащат и остават най-дълго. За разлика от тях, следващите, 4-те зъби, са с 2 тънки коренчета, често с криви канали, 2 или три, вероятността да се развалят и да не могат да се възстановят качествено е мноого по-голяма. Затова когато няма място, както е при теб, се вадят 4-те, а кучешките се "изтеглят" до правилната позиция. Да не говорим,че естетически е много по-добре с кучешки, отколкото предкътник. Не знам защо са ти казали 2 години. Обикновено с брекети за около година се наместват зъбите, може и по-малко, зависи колко се разместват. После може да се носят известно време едни меки шини само през нощта, за задържане на резултата.
Но пък ако при теб зъбите са много нагоре, дори не се виждат- не знам, не съм ортодонт, а и не мога да говоря наизуст. Правила ли си консултация с ортодонт?

А "оформянето" на зъби може да включва само леко моделиране на зъба, в границите на емайла, но може и да се доизгради с полимер после, за да изглежда по-естетично. Зависи от какво има нужда съответната усмивка.

Последна редакция: пт, 26 дек 2008, 19:15 от aunt Ogg

# 24
  • София
  • Мнения: 462
И аз да кажа за кучешките.
3тите и 6тите зъби са най-здравите със стабилни корени в устата,
някой ден на старини ако ти се наложи да сложиш подкови, могат да се захванат
на тези 4ри зъба, дори да нямаш други в устата.
Никой зъболекар няма да ти ги извади ей така-за естетичност.

# 25
  • Мнения: 30
много благодаря на Марипоса и aunt Ogg за информацията  Hug точно това исках да чуя-основателна причина,защото дори ортодонти не са ми отговаряли по подобен начин.консултирала съм се с компетентни лица-отчаяха ме още повече...замислям се дали да не отида пак,но вече подготвена  newsm78

# 26
  • Мнения: 366
Единият ми зъб, този между предния и кучешкия ми беше някакси дълъг и веднъж, след като ми сложи пломба, зъболекарката ми го пилна с машинката. Незнам дали ми е взела пари за това, то стана за минутки.

Относно кучешките зъби - моят единия е така - нямам място в челюстта и стърчи напред. Ужасен комплекс ми е, особено като ме пита някое малко дете - това зъбче защо ти е така  Tired Исках преди време да го извадя и аз, но зъболекарката ми категорично ми отказа.
Сега съм съгласна на брекети, но кога ли ще събера толкова парички  Tired Всичките ми познати ми казват, че не е нищо, че там ми бил чара, ама айде мерси, нямам нужда от такъв чар.  ooooh! Мъжът ми е на същото мнение, та затова ако искам, трябва да се спонсорирам самичка  Tired

eleonor@ наистина за един зъб да слагаш брекети май не си струва - може би дори нико не го забелязва освен теб самата.
Относно пари плащането им става на вноски - поне при мен е така.

# 27
  • Мнения: 431
Любопитна темичка.
Винаги съм се замисляла за подобна процедура  Laughing защото моите предни 2 зъбчета са си съвсем З-А-Е-Ш-К-И! По-дълги от останалите, че и със разстоянийце (= майтап ... повечето хора го намират за сладко (= и дори и на мен ми се вижда някак "детинско", понякога... но като цяло хич не ми е приятно и с радост бих ги изпилила някое и друго милиметърче в името на естетиката (:
Та така... Ще помоля някоя мацка, която си е правила подобна процедура наскоро, да сподели ориентировъчна цена и ако е наистина толкова символична, колкото твърдите, хуквам към зъболекарския кабинет  Hug

# 28
  • Мнения: 1 317
Danito_d задните ми  зъби също са криви, но не се виждат, а този кучешкия е на показ и ужасно ме дразни.
Иначе благодаря за окуражаването  Hug
А твоите брекети на какви вноски са? Тоест на колко време?

# 29
  • Мнения: 589
Никой зъболекар няма да ти ги извади ей така-за естетичност.
Е   на сестра ми навремето пък и ги извадиха точно за естетичност...Бяха и порастнали точно върху 2-ри и 4-ти и беше истинско вампирче.Беше в осми клас,тогава задължително ни водеха от училище на зъболекар.Извадиха и ги двата наведнъж,каза,че боляло,но не и като да не може да се изтърпи.

Общи условия

Активация на акаунт