Дайте ми съвет за храненето

  • 4 354
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 41
А как давате пюрето – нали знаете първия път една две лъжички и дохранвате пак с мляко.



И аз така. Педиатърката ми каза в зеленчука, който и давам да слагам малка лъжичка зехтин при пасирането. Да не би да са от него коликите newsm78. Сега като се замислих суров зехтин #Crazy

# 16
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 Ми не знам  newsm78 , би трябвало да не създава проблем, ако е в срока на годност.

Аз да ви кажа като ме питаше педиатърката – захрани ли , аз – дааа и си правех това което ми покажеше детето. Ми те милите не се развиват като другите – сами си показват, какво що да правим.

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
И при моя син педиатърката каза да го захранвам вече, но неонатолога ми каза докато не навърши 8 месеца, т.е. 5 месеца коригирана възраст да не му давам нищо освен мляко. Тъй като храносмилателната система е недоразвита. Изписаха му Имуновор Биотик, за развиването й, давам го вече два месеца и май много добре му понася, откакто го давам не съм давала нищо против коликите и детето се чувства добре.

# 18
  • Мнения: 139
Защо си мислиш, че дебелото бебе е здраво бебе?
Моята щерка на 1,3 год. тежеше едва 8.300 и е здрава като бик.Нека детето яде каквото поиска и колкото си иска.

# 19
  • София,
  • Мнения: 4 267
ДА момичета не бързайте нито със захранването, нито със смяната на млеката, следвайте коригираната възраст на детето. Че ние така със смяна на млякото преди време влязохме в болница, защото млякото нещо не и понесе започна да повръща и аспирира, замалко да направи аспирационна пневмония. А и аз така бързах да захранвам, та имахме страшни колики до края на 8 месец. Embarassed

# 20
  • София
  • Мнения: 39 761
Вчера се опитах да дам на Алекс млечна каша ябълка и круша "Лека нощ" на Хип. 3 лъжички. Днес нещо бузите му са зачервени. Не вярвам да е от пюрето, но няма да захранвам за сега.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 711
АнМари, съзможно е да е от него, от млякото например. Ние бяхме със зачервени бузи и докторката каза че е някаква алергия, а аз си мислех че е от студа, защото са им едни сухи и изпръхнали. Сега сме малко на диета, без мляко и яйца. Консултирай се с педиатърката и му дай нещо без мляко. А не знам в тази каша дали млякото е адаптирано или не, но дори и да е адаптирано ти май му даваше друг вид, не на хип. Най-добре е според мен да започнеш захранването с безмлечна каша и евентуално да му сложиш от неговото мляко вътре, а по-късно да започнете млечните. Но най-добре е да се консултираш с педи-то. Simple Smile

# 22
  • Мнения: 6 604
И на Мария бузките са като шкурка. Заведох я при педи и тя ми вика-не е алергия,защото щеше да има обриви и на други места по тялото си. Каза,че било от студа и да я мажа с колд крем. Но на моменти наистина са доста зачервени. Във вторник ще питам и неонатоложката и ще видим тя какво ще каже.

# 23
  • София
  • Мнения: 39 761
Може и от "Лека нощ" да е. Намазах бузите на Алекс със Судо крем и се оправи. Вчера не сме излизали, така, че не е от студ.
Захранването ще го оставя за другият месец.

Намерих съдържанието
Цитат
Каша "Лека нощ" ябълки и круши, над 4мес., 190гр., (нормализиращо)
Състав: пълномаслено мляко, оризово нишесте, вит.С, желязо-ІІІ-дифосфат 1,79мг./100гр., вит.Е, цинков сулфат 1,37мг./100гр., вит.А, вит.D, калиев йодид 0,01мгл/100гр., вода, ориз, ябълки, круши, захар, канела, калциев карбонат 10мг./100гр., вит.В1.
Не съдържа глутен. Съдържа мляко.

Алекс е на Милумил.

# 24
  • Мнения: 244
Здравейте, ходихме на консултация - тежим 5100 гр. и 61 см. дължина. За месеците му било добре, каза педито (той е на 4,5 коригирани), но аз повече се притеснявам че малко яде през деня. Опитахме каша - безмлечна с нашето си АМ, но май не я хареса или просто лъжицата му е още много трудна. И на пюрето се мъчи на обяд, та му давам малко с лъжица и малко слагам в млякото да изпие. Сега опитах разтворими бишкоти без глутен за млякото вечерта за да спи цяла нощ, но пак се събуди по същото време в 4,30 и беше гладен. Аз не му отказвам, защото тогава яде повече и си наваксва. Иначе през деня яде по 60-80 гр. на хранене. Дайте ми някакъв съвет Praynig

# 25
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
За лъжицата давам съвет, когато тогава. До много късно с по-широк биберон съм си хранела децата - минавах ги на пасатор, ама нормално след годинка и повече започнахме - ама на педи не казвах.

А за кашите - от същите фирми от които е производител АМ има например и оризови каши. Давах малко и после в тези каши основи добавях или варен плод или плодово българско пюре.

# 26
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
 iva i по колко пъти го храниш, ако е много често е възможно да не огладнява. Другото за което се сещам е да не му е с малки дупки биберона и да му омръзва да суче, като му е трудно. Иначе съм чувала от лекари, че Милумил и Розов Хип са ароматизирани млека, които много се харесват от повечето бебета и ги ядат повече, нещо като млека за по-злояди.

# 27
  • Мнения: 244
Stanislava, ние опитвахме розов Хип, но се борихме с запек и се върнахме на фризовом по препоръка на няколко лекари. Сега малко му го мешам с Аптамил комфорт, пак заради докторите, но той вечер късно и сутрин рано си яде много добре, а просто през деня яде по малко. Преди да ни започнат проблемите със запека си ядеше много добре фризолака и фризовома, сега като започнахме пюре по мъничко на обяд поне оправихме малко запека, но си продължаваме това мляко. Розовия Хип го ядеше, но не по-голямо количество, отколкото другото.
За лъжичката си мисля че трябва да му настоявам за да се научи. Иначе много си плези едика и не може да си държи биберона-залъгалка та се налага да му го придържам като се приспиваме. Затова опитвам хранене с лъжица - да се усети да не избутва навъм с езика .... но може и да не съм права. Той е на 6 м. от раждането, но е роден 1,5 месеца по-рано. Незнам дали съм разказвала ...

# 28
  • Мнения: 244
За храненето - чакам поне 3 часа от като свърши предното ядене, защото той понякога яде по 30 мин. Храним се с степенчата биберона на Авент на 3 чертички - даже когато яде хубаво малко му идва по-голяма дупката, но като се лигави само я дъвче без да дърпа, незнам как успява да го направи newsm78. Незнам как да си направя голяма дупка на биберон за каши за да опитам на шише, иначе на лъжичка е много трудно. Снощи опитах 2 бишкоти в млякото и освен че го изяде цялото, определено му хареса. Те са от разтворимите за биберон на италианска фирма.

# 29
  • София
  • Мнения: 39 761
Ива, Чико имат физиологични биберони, които имат отвор под формата на звезда. Пускат повече, може би ще станат за по-гъсти каши.
Алекс само с такива биберони се храни, но с една дупка. Има и от същите биберони с по три дупки, но на Алекс му идва в повече струята, гълта лакомо и при оригване повръща.
Тези биберони стават за шишетата на Авент. С широка основа са.

Общи условия

Активация на акаунт