Секрет от членчето на 6 мес. бебе

  • 5 565
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 44 106
стронно че не е казала поне промивки с калиев перманганант или нещо от сорта, щом е намерила кожата за раздразнена....дано не се повтаря...
и все пак по-долре по-малко дърпане...

# 31
  • Мнения: 319
стронно че не е казала поне промивки с калиев перманганант или нещо от сорта, щом е намерила кожата за раздразнена....дано не се повтаря...
и все пак по-долре по-малко дърпане...
Дано не се повтаря наистина, но ако се повтори задължително отивам на друг лекар.
А за дърпането... и аз не знам вече къде е истината, чела съм и "за" и "против" мнения, но определено не съм прекалявала с въпросната манипулация, а сега пък съвсем...

# 32
  • София
  • Мнения: 44 106
Ами отваряй докъдето позволява, без да дърпаш и измивай, после хубаво затваряй...това го дават като един вид среден вариант, който на мен най-ми допада, защото все пак поддържаш хигиена, но не дърпаш и  не насилваш....

много сложно с мъжките пишлета Sad

# 33
  • Мнения: 27 524

Информация за желаещите - бол. Прочети например това  Simple Smile

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/966/53/

# 34
  • Мнения: 651
Моя позната беше на хирург,помогна и. Забелваше го и то си го къпеше в тетра.Ако има как го натопи малко с тетра.Помага.
Но задължително иди на лекар.

# 35
  • Мнения: 3 034
радвам се, че с бебето на авторката няма проблеми засега. дано и в бъдеще да няма.
ще стисна зъби пак, защото меко казано ме е яд на някои лекари, но поне на детски хирурзи-българи, които пишат във форума имайте доверие, като нямате на тези, които са в чужбина и на западните педиатри! има тема в Здравния, вече май е втора поред за това какво всъщност е фимозата (естествена, вродена или проблемна) и защо не се забелва. и да, подкрепям Блонди - тук (Канада) сигурно 20 пъти досега са ми натякнали педиатрите нищо да не пипам.
както е написала Люта Чушка, забелването е естествен процес. при някои момченца приключва по-рано, при други - в пубертета и достигането на полова зрялост. смегмата отваря кожичката, която до този момент предпазва пениса на малкото момче от външни влияния.
не подценявайте природата и не позволявайте децата ви да бъдат забелвани без ваше знание и съгласие. и аз като Джуличка, ще прибегна до ръкопашна схватка за такова нещо, аман от идиоти!

п.с. същите тези детски хирурзи, пишещи във форума, отдавна обясняват на майките, че случаите на инфекции, сраствания и проблеми след забелване са в пъти повече, отколкото ако изобщо не е пипано. ако пенисът е почистван внимателно и редовно, и педиатърът следи за евентуален проблем, няма причина да се стига до драми.

# 36
  • Мнения: 27 524

Прекрасно си го написала  Hug , но някои майки просто нямат желание да се информират, да повярват и да не вредят на детето си  Tired

# 37
  • Мнения: 3 034
Блонди, аз все се надявам, че от всичките тези теми поне по една две майки ще отидат да прочетат темата в Здравния!  Praynig а като чета там, докторът успява и да дава лични консултации и лека полека се убеждават майките, че това не са някакви западни капризи (не знам защо толкова войнствено са настроени към "навън"), а има и достатъчно образовани и авторитетни български детски хирурзи, които застават зад ненамесата в такива случаи! благодаря ти за милите думи, ще се радвам ако помагаме, като пишем  Hug

и за да не спамя само, моят син е с фимоза - вродена. ако бях в България и лекар беше тръгнал да дърпа, последиците щяха да са ужасни. вродената фимоза затваря почти съвсем кожичката догоре като чувалче. мисля е ясно как се отваря това насилствено  Confused за щастие, вродената фимоза е изключително безобидна и изисква само добра хигиена, своевременно почистване на излязлата смегма и следене на детето за евентуален дикомфорт при пишкане и/или допир. така че, ако пишката на сина ви изглежда като хоботче - не разрешавайте по никакъв начин да я дърпат, а намерете съвременен детски хирург, като този, който пише в Здравния, да наблюдава детето  Peace

# 38
  • Paris, France
  • Мнения: 14 023
Здравей,

Надявам се сте по-добре. Забелването е в пъти по-нехигиенично от простото измиване с вода и сапун тъй като раната от процедурата е отворен път за патологични микроорганизми, които не липсват във влажна топла среда и за които памперса е рай. Освен това зарастналата рана е мъртва нееластична тъкан и минаването на главата през все по-тясната кожа може никога да не се получи. Сами си търсите фимоза. Повреденият от търкане и забелване бебешки препуциум в по-напреднала възраст може да доведе до фимоза, парафимоза, баланит, и трите доказани фактори или кофактори за пенилен рак. С бебешките мъжки атрибути - обрязваш или зарязваш!

Пожелавам ви бързо оздравяване

# 39
  • Мнения: 27 524
С бебешките мъжки атрибути - обрязваш или зарязваш!

Хи хи, супер казано  Laughing

# 40
  • София
  • Мнения: 39 761
Днес също е работен ден, може да се направи консултация с педиатър. На мен ми се наложи да издирвам педиатри преди коледните празници.

А за мъжките атрибути... Аз вече не пипам. педиатърката на последната консултация рече "я, да видя до къде сте стигнали" и със замах действа. И без моя помощ мъжкият атрибут на Алекс е съвсем добре.

# 41
  • Мнения: 319
Здравейте момичета,
Днес отидохме на друг педиатър, тя обясни, че този секрет е смегма и започва да се отделя когато се натрупа в по-голямо количество и това е знак, че ако не е издърпана кожата до момента, че е добре вече да се направи.
Та, каза, че ако искаме може да извърши тая манипулация, но аз казах, че засега не искам, понеже се усъмних, че това е правилно.
Сетих се за подобни неприятни случки за които съм чела тук...
Това е. Засега ще се информирам кое е най-добро и ще реша по-късно. знам, че има много инфо.
Весели празници!

# 42
  • София
  • Мнения: 44 106
Въх, взех че познах значи Simple Smile)))

Весели и на вас Simple Smile

# 43
  • Мнения: 3 034
Здравейте момичета,
Днес отидохме на друг педиатър, тя обясни, че този секрет е смегма и започва да се отделя когато се натрупа в по-голямо количество и това е знак, че ако не е издърпана кожата до момента, че е добре вече да се направи.
Та, каза, че ако искаме може да извърши тая манипулация, но аз казах, че засега не искам, понеже се усъмних, че това е правилно.
Сетих се за подобни неприятни случки за които съм чела тук...
Това е. Засега ще се информирам кое е най-добро и ще реша по-късно. знам, че има много инфо.
Весели празници!


много добре си направила! подчертаното е абсолютно невярно и доста неграмотно от страна на лекарката. почиствай щателно, важно е. смегмата, както е написано и по-напред, е естествения начин природата да избута с годините кожичката. хигиената е най-доброто средство. при вас вече е дърпано, което променя картинката, но на твое място ако се промени цвета на секрета или беебто реагира по-сериозно на допир, бих потърсила и второ мнение, включително и на детски хирург (може и пишещия в Здравния), весели празници и на теб!  Peace

# 44
  • Мнения: 319
п.с. същите тези детски хирурзи, пишещи във форума, отдавна обясняват на майките, че случаите на инфекции, сраствания и проблеми след забелване са в пъти повече, отколкото ако изобщо не е пипано. ако пенисът е почистван внимателно и редовно, и педиатърът следи за евентуален проблем, няма причина да се стига до драми.
[/quote]

Явно доста си чела там Simple Smile, аз за жалост досега не съм чела по-сериозно, но явно вече се налага, защото явно "редовите" педиатри не са много в час Sad. Както не са и за кърменето и захранването, по мои наблюдения и за въпросните неща не съм им се доверявала много, повече съм се информирала от форума и някои блогове Simple Smile. Колко жалко, че и за въпросните проблеми ще трябва да се образовам, вместо педиатъра да ми каже какво се прави и аз да се доверя... Както и да е, отплеснах се.
Исках да помоля за някой конкретен линк и да почета мнения на лекари, на които смятате, че може дас е има доверие.
Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт