Кожен проблем при дете на 2 год. - какво лечение

  • 1 462
  • 12
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 319
От известно време синът ми има кожен проблем - сухи лишеи по цялото тяло, които много го сърбят. Най-големи и зачервени са на свивките на крачетата, на ръчичките и в основата на китките и дланите. Появявят му се и по личицето и ако не го мажа всеки ден по няколко пъти с кремче, бузките и брадичката му стават като шкурка.
Ходили сме на кожни лекари, какво ли не са ни изписвали: скъпи мазила различни марки, сменяхме на няколко пъти и шампоанчето за тяло. Казват, че имал атопична кожа, но аз се съмнявам дали не е алергичен към някаква храна. Лекарката твърди, че е много малък, за да се подлага на тестове, а и резултата нямало да бъде реален....
Единственото кремче, което му помага се казва Адвантан. След като го намажа с него, раничките и сърбежът изчезват, но само за няколко часа, след което проблемът пак се връща. Лошото е , че този крем изобщо не е безобиден и не бива да се ползва по-дълго време от 2 месеца. Съдържа кортикостероиди. А ние сме само на 2 годинки...
Съпругът ми е имал подобен проблем като дете и някакъв лечител от село му е направил мазило от билки и всичко му е минало за кратко време. Проблемът е, че дядото вече го няма на бял свят...
Моля ви, помагайте със съвети!!!

# 1
  • Мнения: 364
Вела,

не твърдя категорично, че ще премахне причината за лишеите, но се надявам, че значително ще помогне - мехлем от невен, ще омекоти кожата, ще намалеят сърбежите, раничките ще минат
Ето рецепта
Чела съм, че може да се използва и изсушен невен, но не помня количеството.





# 2
  • Мнения: 3 376
На мен ми идва наум за "Родопско чудо".

И хомеопатия разбира се,след като проблема се появява и отшумява може би на първо място трябва да потърсите причината.
 Peace

# 3
  • Мнения: 585
хомеопатия  ви  препоръчвам , това прилича на атопична кожа , а алергията може да е причината за проявата но и двете неща стандартната медицина не лекува , насочете се към хомеопат , при нас подобен проблем се появи след ваксина , и причината се оказаха ваксините и алергия към кравия белтък , в момента от почри година ваксини не сме слагали и не ядем нищо краве и кожата ни е чудесна, преди две седмици опитах да давам  краве мляко, да не би да го е израснал , но кожата се влоши стана много суха отново и сега ги спрях и след около 2-3 седмици съм сигурна че ще е вече ок . Търси причината и я отстрани  и ако не можеш да намериш причината , намери добър лекар  класически хомеопат и се лекувайте . Има една тема а подфорум Хомеопатия , билколечение и алтернативна медицина казва се Медицината на д-р Хамер погледни и там може да ти свърши работа

# 4
  • Мнения: 2 331
Много съм доволна от крем Хомеоплазмин.На дъщеря ми кожата е същата.

# 5
  • Мнения: 1 849
Може проблемът наистина да е от храната. Опитай се да спреш по единично някои храни и следи детето. Обикновено към 3 год. проблема изчезва. Например спри за 1 седмица или 10 дни млякото или вземи хипоалергично. После пак за толкова яйцата, после например рибата. Спри козметиката или сапуна, или шампоана, или праха за пране. Горе-долу ще се ориентираш. Помисли дали не си сменила например марката кисело мляко или детската козметика, когато се е проявил проблема? Или си му включила нова храна, например шоколад до 2 седмици назад?

# 6
  • Мнения: 11
Bits n’ Peaches (Нектар от алое вера и праскови), Aloe Vera Gelly (Алое Вера гел) и Aloe Propolis Creme (Крем с Алое и Прополис) на фирма Форевър Ливинг Продъктс. Пиши в търсачката FLP и прочети всичко! Дано съм ти била полезна и ако има нещо пиши на лс

# 7
  • Мнения: 2 176

Единственото кремче, което му помага се казва Адвантан. След като го намажа с него, раничките и сърбежът изчезват, но само за няколко часа, след което проблемът пак се връща.

С този кортикостероиден мехлем, освен че няма да му помогнеш, може и да му навредиш. Като се появи диагноза "астма" да не се чудиш..
По-добре е да не го "лекуваш" с нищо, отколкото да набуташ на по-дълбоко ниво болестта.

Виж най-горе - има забодена тема за ГНМ. Хомеопатията е прекрасен метод също..
Има начини - въпросът е кой ще ти е по-близък на теб самата.  Peace

Може проблемът наистина да е от храната. Опитай се да спреш по единично някои храни и следи детето.

Може да е от ваксина също.., от боклуците в купешките храни..
Много причини и възможности Wink

# 8
  • Мнения: 2 110
EASpirit от къде се купува този крем Родопско чудо?
 За София !

# 9
  • Мнения: 1 942
Само в тази тема намерих точното описание на проблем като при моята щерка - суха кожа, сърбяща, леко зачервена, Сгъвките на ръцете, китктите, зад колената. Сега започна по вратлето. Около очите е най-трудно за мазане, а там стои и леко зачервена.

Мажем с А-дерма
Изписаха ни Адвантант
Мажем с Толеранс екстрим

Пробвах с Никхерцен на д-р Тайс - видимо се влошиха за 2 намазвания
Пробвах с прополисов вазелин - не помага.

Виждам се в чудо вече!  Cry


Велла, вие до къде докарахте нещата? Имате ли подобрение? Намерихте ли лечение?

# 10
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Рибено масло  Peace за пиене  
това е решението , трябва де се пие повече от месец за да се види ефекта  Hug



. Подобрява се състоянието на кожата при деца със суха кожа и дерматити;


*

Последна редакция: нд, 13 дек 2009, 11:21 от Desss

# 11
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Само в тази тема намерих точното описание на проблем като при моята щерка - суха кожа, сърбяща, леко зачервена, Сгъвките на ръцете, китктите, зад колената. Сега започна по вратлето. Около очите е най-трудно за мазане, а там стои и леко зачервена.

Мажем с А-дерма
Изписаха ни Адвантант
Мажем с Толеранс екстрим

Пробвах с Никхерцен на д-р Тайс - видимо се влошиха за 2 намазвания
Пробвах с прополисов вазелин - не помага.

Виждам се в чудо вече!  Cry


Велла, вие до къде докарахте нещата? Имате ли подобрение? Намерихте ли лечение?

С мазане не става. Всяко мазане е потискане и вкарване на проблема обратно, навътре, откъдето е бил изтласкан в периферията - кожата.

# 12
  • Мнения: 698
Хомеопатично, ако искаш да забравиш за проблема завинаги.

Общи условия

Активация на акаунт