Австрия 27- Дано щастливите ни мигове са много повече от 2009!!!

  • 14 395
  • 294
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 957
Рени, не схванах нещо,май съм те засегнала. Сори, но това за ГНМ не го казах нито с язвителна нотка, нито въобще с някаква друга нотка, а единствено и само с идеята, че удавник и за сламка се хваща. Самата аз зададох преди време въпрос в темата за ГНМ, колкото и еретичнно да ми звучи.

Simple Smile) , хрема ли е ако като излезе на студа му текне сопола? Според мен не е хрема, а реакция на лигавицата на носа да се предпази от студа.
кашлицата едва ли е нормално състояние, но има и различни видове кашлица- едни заразни, други не. Моят кашли от газовете. Толкова са много и му подуват корема, притискат стомаха му толкова много,че постоянно се дави. Престоят в помещение със сух въздух също може да предизвика кашлица.  Друг  момент е , че след като отмине настинката и хремата сополите се точат поне 1-2 седмици още. Не мисля, че човек е заразен. Аз изкарах през 2007 един ужасен бронхит и още си нося последствията- кашлям. Заразна ли съм? Мисля, че за това беше дискусията в предишната тема.
Едва ли проблемите му са от маята в хляба. Изяжда 2 сухарчета със зор.

Моя спи на Julius Zöllner Dr. Lübbe Air Premium, но напоследък се вре все при мен и спи на матрак куча марка.

Последна редакция: нд, 04 яну 2009, 22:28 от fat.wombat - нова година - нов wombat

# 46
  • Мнения: 343
...  и един процедурен въпрос - На какви матраци спят децата ви?

малкия на träumerland
големия на  ikea

# 47
  • Мнения: 413
уомбат - ТЦ,  Naughty не пиша за тази дискусия /даже тази съм я пропуснала/
Питам за матраците, защото ние търсим да си купим за нас нови матраци, старите вече са девет годишни   smile3555....та се запитах дали на бебчо му е удобно в неговия, беше някакъв др.Любб../Лобб./нещо подобно май, не се сещам вече/

# 48
  • Мнения: 957
Dr. Lübbe ,сигурно не е лош. Помня, че като се чудех какъв матрак да купя гледах какво казва щифтунг варентест по въпроса. Dr. Lübbe  не са лоши матраци, но не знам има ли за големи или са само детски.

Габи, честит син!  smile3504Да радва мама и да порастне умен и хбав мъж!  bouquet

Втори Даниел няма ли да ражда някой  Grinning

Аз напоследък ни в клин , ни в ръкав мисля женски имена. Няма причина, ама като са ми влезли в главата... Mr. Green

Роси, къде си , Снежанке? Съвсем го задгърби тоя форум. То "работа", "работа"  luvbed ама и ние имаме нужда от внимание  Mr. Green

Коленцова, да не се предрешва като гост ами да разчупи мълчанието и да се покаже. Докачливостта не е добродетел, да знаеш. И други "мъдрости" мога да ти наръся, ама де да знам, може да се обидиш още повече  smile3533 gydi

Долче, поздравления за новия ник, дай Боже да има действие и да се "престрашиш" да ни се покажеш я на живо, я на снимка.

 newsm78 кой друг не съм заяла newsm78....

Я кажете от опит, като започнат децата да искат да се хранят сами, за колко време успяват да усвоят уцелването на устата с лъжицата, че ми писна да бърша пода и да пера мазни петна от дрехите. Айде дрехите съм ги отписала, ама по пода все има нещо стъпкано или размазано, кошмар Mr. Green  newsm28 newsm79 newsm75 ( пък на мъжа ми мечтата му са бели кушетки , хехе оптимист Mr. Green)

Последна редакция: нд, 04 яну 2009, 23:43 от fat.wombat - нова година - нов wombat

# 49
  • Мнения: 343
аа илианке, аз на виктор не давам да яде сам  Naughty Naughty Naughty
това може само при тагемутерката, тя има нерви за това, аз храня, даже алекс го храня често като ми се лигави. с едната ръка бутам на единия, с другата на другия. кой пита каква диета правим?? като нямам 3та ръка, не ям. после децата като се наядат, минало то и тъй...


оххх, хайде лека нощ. утре пак на работа, след 2 седмици почивка... нищааа вечеее. за една година ми мина мерака да работя. Embarassed

# 50
  • Vienna
  • Мнения: 266
4естита нова 2009та год., желлая на вси4ки ви мн, zдраве,кьсмет и радости.

ето ни и нас, с какьв кеф се zавьрнах в кь6ти  Hug, иz4истено, топло, готино, най оби4ам да си спя в мойто легло,освен него приzнавам само на Мериот и на Хайят леглата,един ден като zабогатея 6те си порь4ам матраци от там Laughing. иzгьрбихме се на онея матрци, Беб4о даже е в синини, а Макси в един билиг райzебет на тсм се иzкриви милия. Дияна сьвет от мен, zа ни6о др. не давам толкова пари ,колкото zа матраци, мн е важно как спи6 8 4аса. пробвай,обиколи магаzините, тествай, бератвай се, но матрак под 500Е е zле. има и не6то друго, около месец 6те ти трябва гевионунгсфаzе, така 4е не бьрzай да врь6та6, ако не ти е удобен и те боли даже. Петрова да се иzкаже тук. и не zабравай латенрост, 7 zонен калт6аумматраце неможе на обикновен латенрост (6те се иzкриви zа 2 год.) латенроста е около 250Е 350Е, но и от него мн zависи 4удния сьн. ох, Embarassed прекалих,но това ми е мн лУбима тема.
Деана има 4удни места zа по това време, има раzлика с деца или не, напримерно препорь4вам ти Кения(беz деца), Сей6елите(беz д.), Кариите (беz д.),Флорида и Хавай(с деца, или беz) най евтино 6те иzлеzе Маями,а от там има6 ве4е мн вьzможност горе6то препорь4вам Марко айланд и Форт майерс, може6 да наеме6 кь6та, огромна с 3 спални ,мн иzгодно. ако иска6 евтино, но беz кьпане в морето, zа6тото 6те е студено, но дневните темп. са около 20, сега препорь4вам Египет, Майорка, Ибиса, Марбела, Кипьр(вьпреки ,4е не сьм му фен) най Ужните то4ки в Гьрция и Турция са сь6то подходя6ти. ние отиваме сега в Марбела, 20 градуса е има джакуzита, спа и вьтре6ни басейни. и като zена сравнение с дале4ните дестинации е мн евтино.  Вьпреки,4е сьм скиор, мраzя да ми е студено.

# 51
  • Мнения: 533
Ооооооо, Петрова, добре завърнали се! Що така по нощите  newsm78

Като първа, тая сутрин  Coffee    Coffee    Coffee от мен.

За матраците - за марка не мога да кажа. Ние взехме съвсем скоро от една много хубава промоция на Райтер. Отиваш там, пробваш, съветват те. Аз имам ужасни проблеми с кръста и за това моя е по-различен от този на мъжа ми. Потвърждавам думите на Патенце - един месец "свикване" с матрака. Добре че тогава ми го каза, че бях тръгнала моя да го връщам. А Габриела откакто мина на по-голямо легло е на Икеа.

Ренка, що така съм пропуснала, че си специалист по хомеопатия  newsm78. Приемаш ли за една малка консултацийка  Praynig

Съни, браво на вас, че сте си направили хубаво спускане с шейни. От нашата група само Габи беше подходящо екипирана и затова може би студа ни отказа набързо.

Уомбат, зависи за какво да яде сам. Ако е супа напр. Габриела съвсем от скоро започна да се храни без да става  Shocked около нея. Ама и аз още си я дохранвам, тя е сама само на 30% от яденето и след това съм аз. (Това кандидат-свекървите да не го четат  Laughing)

Хубава седмица   bouquet

# 52
  • Мнения: 957

Ееее, Рали, вие на нарове ли сте спали? Не вярвам Беб4о да е като принцесата върху граховото зърно, в края на краищата по общежития е живял и има тренинг Mr. Green ...или от друго нещо са синините  newsm47

# 53
  • Мнения: 580
Патенце, добре дошла и аз тъкмо щях да питам на какво сте спали, че чак синини  Shocked

Това за матраците е вярно, аз обаче още събирам средства. Нашият матрак сигурно ще струва колкото малка икономична кола на втора ръка. Ние имаме матрак 200х200 с различни зони за мен и за мъжа ми и т.н., но е стар и е вече повече вреда, отколкото някакъв положителен ефект от него.

Уомбат, ефект още няма, но не може да не се появи.  Както се заинатя както за цигарите...

Усмивка, ти толкова отслабна и пак за диети питаш, ако ще се явяваш на Austria´s next Topmodel, да ми правиш конкуренция, ще се караме  Stop  Mr. Green
Не ям хляб, картофи, сладки неща  Sad, и изобщо тестени изделия (спагети и т.н.). Трудно е, защото трябва да готвя нещо и на останалите в семейството и отделно на мен.
Но общо взето гледам да комбинирам - на мен пиле на грил и салата, на тях пиле, картофи и салата и така.





# 54
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Добро утро!

Диана, мерси за кафето!

Патенце, добре дошла! Те синините от друго ще да са, ама само ни пързаляш тук  Wink

Диетичното Долче, браво за ентусиазма! Аз също имах такъв период в който се налагаше да готвя по две неща, едно за мен и едно за останалата част от семейството, но бързо ми се изпари желанието. Не за друго, ами и кой знае какъв ефект нямаше, само дето си висях напразно на печката.
На теб пожелавам успех в слабеенето! Ако  излезеш от анонимност мога да ти услужа и с двете евро дето не ти достигат за чантата  Wink

Уомбатче, честно да си призная не си спомням  Blush  кога Тали започна да се храни като хората  newsm78  И аз обаче дълго време не и давах да се храни сама, за да не става мазало около нея.
Диана, успокои ме, че не само Тали не се справя със супите.  При нея, обаче е от липса на тренинг, понеже доскоро такова чудо не близваше.
Иначе Тали се храни самостоятелно някъде от двегодишна.

Нашите матраци са от Икеа, а на Тали предстои да го сменяме сега.
Диана ти доволна ли си от икейския на Габи?

Искам и аз спа уикенд без дете и мъж   Whistling
Ама май и мен няма скоро да ме огрее  Sad

Лек ден и успешна седмица на всички!   bouquet

# 55
  • Мнения: 277
здравейте и честита нова година

извинете, че така се натрапвам в темата, че дори не съм и австрийска мама, но ми се искаше да попитам нещо
понеже мооже би следващата година ще се преместим във виена (с доста условности), можете ли да ми кажете какви са алтернативите за отглеждане на 2 годишно дете, ако майката работи (понякога и извън обикновеното работно време). лесно ли се намират детегледачки и какви са цените, има ли възможност за наемане почасово, има ли градини, които да работят с удължено работно време и прочие. знам, че много отдалеч почвам, но това е важен въпрос, който искам да разуча и планирам.
благодаря ви предварително за всякаква информация

# 56
  • Мнения: 1
 Rolling EyesХаи много много zдраве пожелавам на вси4ки вас и милите ви де4иzа.....4Н 2009
Завиждам ви zа веселото парти гледах снимките супер сте.Моита поzната не е била с вну4ката болни с тем.Ние иzкарахме страхотно в бг с баба и дядо и Дядо мраz или Коледа ве4е и аz обарках понятиятя (ама маи не повярвях ме много) и сас страхотен снягъ.Аz не напалнях там ама тук zа 3 дни не мога да се гледам ве4е  Whistling.На работа сам и кеф сама.Та да драсна по далго.
Завиждам на скиорите много сте готини.На Алекс да е жив и zдрав и скоро 6е доидат успехите.
Сани каде то4но е парzалката са да се ваzполzвам ,4е миналата год след лудо спускане маи се поупла6их ме амма и мама не се бе6е ка4вала отдавна на 6еина.
Деана а каде zакупихте ски и др.принадлежности,4е ние не сме от спортните хаха
Илиан4е мал4о zапо4на на 1,8 месеzа да яде сам като се zаварнахме от бг 2007,просто ми бутна раката да не го храня и сам си zеле6е устата беz проблем и беz да има 4истене zа мен,а 2008 на 2,6м свали памперса има само като спи. Hug
Рени и при мен е било така и не искам да мисля,но един лекар успокои една австриика,4е всяка 2 жена има zагуба на това което наи е искала.Гледаи напред.
Жени поzнах Тали на партити на Алекс нали и 4РД сас zакаснение.
А един линк БГФЛа6.цом да си рисувате беz zапаниzи , а zа мадамите да се обли4ат както искат.
Моля ,някои бе6е писал тел на бГ мом4е zа превоzи на бага6 до бг,даите тел.пак,мерси.Много досадих ама нали е нова година като zа на4ало добре а и нямам много работа.До скоро
Пак аz и аz сам zа спа хеи хеи

# 57
  • Мнения: 339
Честита Нова Година на всички, пожелавам ви много любов и късмет за напред!

Уомбатчеее де да беше заради  luvbed липсата ми ама тц , нямамхме свободна стая за такива неща, просто у нас не можех да седна на пцто от народ до вчера, пък и нещо ме е хванал пак мързела и не ми се пише.  А за храненето самостоятелно Стоян от една седмица не се накапва почти изобщо, слагам само една сълфетка под чинията и му връчвам лъжицата, лигъвници не признава от както се е родил, но и много мрази да се нацапа ако се накапе някъде спира и вика за помощ докато някой не го избърше, та моята работа е да му бърша брадата при супа, че е малко лаком и препълва лъжицата. Но откога тренира е трудно да се каже, лятото в бг доста репетиции имаше с лъжицата и голямо омазване, до скоро все го хранех че не ми се чисти и на мен но може би от един месец му давах сам по-често, а последните 10 дни всеки ден ядеше супа сам по един-два пъти на ден  и както казах вече почти няма фира..Ама според мен тази работа е като игрите от дете до дете е различно зависи и от темперамента и от интереса на детето да го прави.

# 58
  • Мнения: 413
..Моя вече бърка с лъжиците в чашки, чинии - не му разрешавам да яде сам, защото омазването е гарантирано. По този повод, да попитам, някой дали е виждал от тези лъжички дето за изкривени отпред? /не права лъжичка/, защото големия син се научи с тях да яде сам без да се капе.
..а памперса...мечта ми е да го махнем - ходи от време на време сяда си на гърнето, но май още не му е увряла главата за какво служи  Laughing
  Невенче - има и детегледачки и почасово и дневни майки.Моята тагесмутерка, идва като ми трябва само и плащам по 8е/час - тя доволна и аз доволна  Grinning
   Долче - нещо си ме сбъркала, ще се явявам на конкурс, ама не за топ, ами за свекърва  Joy   Wink     и нашия матрак е 200/220 цял, медицински, сега търсим два отделни.
   mondfase - за превоза на багаж го писах аз преди време, ще ти пиша на лични тел. Аз го използвам и за доставка на БГ стоки Wink
  

# 59
  • Мнения: 957
" за превоза на багаж го писах аз преди време, ще ти пиша на лични тел. Аз го използвам и за доставка на БГ стоки "

Simple Smile) , пусни ми го и   на мен, моля те.

Общи условия

Активация на акаунт