момчета, хапване и става ли им нещо

  • 3 318
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 390
Честита Нова Година на всички мами от форума! Нека 2009 да е отлична за нас и децата ни!

Искам да ви попитам, чували ли сте, че може на момченцата да им стане нещо (неясно какво)?!, ако искат, а не им дадеш да си хапнат нещо?
Това фолклор ли е или има истина, макар здравият ми разум да говори, че са по-скоро глупотевини. Отскоро обаче, едното ми момче не дава да го пипнеш за пишлето, при миене. Видимо му няма нищо, също и според мъжа ми. А детегледачката казва горното, което споделих. Вие какво мислите?

# 1
  • Мнения: 9 973
 Shockedтова са бабини деветини! Naughty

# 2
  • Мнения: 11 004
Здравият ти разум правилно ти говори, това са измишльотини ooooh!

# 3
  • Мнения: 252
И аз мисля, че това са измислици на бабите.

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
На момиченцата пък им се подували гърдичките Embarassed
Поредната деветина.

# 5
  • Мнения: 544
Аз не съм се замисляла дали е вярно, но една на позната (хем е голяма жена) така и се била подула веднъж едната гърда, че видяла пържени картофи и много й се дояли. Дори това незнам дали е вярно - не съм я видяла, но защо пък да лъже...

# 6
  • Мнения: 4 335
На момиченцата пък им се подували гърдичките Embarassed
Поредната деветина.
И сьм го чувала Wink

# 7
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Ами на големите може и да им стане нещото, но то лошо няма.  Mr. Green
 Сега сериозно - нищо не може да им стане освен да се научат, че получават всичко което им се прииска. Не се връзвай, пишката може да го наболява по много причини, а може просто вече да започва да се срамува.  Peace

# 8
  • Мнения: 3 376
Разбира се,че нищо не им става.

# 9
  • София
  • Мнения: 44 101
Shockedтова са бабини деветини! Naughty

абсолютно...
доколкото знам това неясно какво е свързано с пишката....ма дали да му стане или изсъхне....не мога да ти кажа...някаква такава глупотевина беше....

# 10
  • София
  • Мнения: 6 074
И аз съм го чувала няколко пъти, и все съм се чудела какво точно ще му стане, ако не си хапне... Също както сега се чудя защо на бременните все им тикат някакви храни и не трябвало да се отказва...  Crazy

# 11
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
И аз съм го чувала няколко пъти, и все съм се чудела какво точно ще му стане, ако не си хапне... Също както сега се чудя защо на бременните все им тикат някакви храни и не трябвало да се отказва...  Crazy

За децата гаранитрам,че нищо няма да им стане.Дъщеря ми е захранвана късно,а сок опита на 2 си РД както и сладко.В парка майките жива я ожалваха как гледала другите като хапват и  пийват,аз кротко им отговарях,че мои приятелки карат поръчкови автомобили,а пък аз гледам ли гледам Embarassed
За 2.6г. нищо не и се поду и вече гордо обяснява,че който яде сладко ще му паднат "зубите"
А пък за бременните ще им тикат я и после ще викат"Ама,колко си надебеляла" Mr. Green

# 12
  • София
  • Мнения: 6 363
Отскоро обаче, едното ми момче не дава да го пипнеш за пишлето, при миене. Видимо му няма нищо, също и според мъжа ми.

а според педиатъра?

щом не дава да го пипате, значи го боли. аз бих завела детето да го види лекар. разбира се, бабините деветини за хапването и ставането на нещо нямат нищо общо в случая...

# 13
  • Мнения: 1 273
Това определено са бабини деветини. Ако не се лъжа идва от старите времена, когато на мъжките рожби и мъже се е давало всичко, докато жените са седяли от страни и са изяждали остатъците. Колкото до проблема с детенце, мисля че е редно да се обърнете към лекар  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 6 074

...
За децата гаранитрам,че нищо няма да им стане.Дъщеря ми е захранвана късно,а сок опита на 2 си РД както и сладко.В парка майките жива я ожалваха как гледала другите като хапват и  пийват,аз кротко им отговарях,че мои приятелки карат поръчкови автомобили,а пък аз гледам ли гледам Embarassed...
Laughing Това ще да е защото сте от "женското племе", не се измъквай сега...
Наистина, към авторката - надали има нещо общо с недаването, но ако го боли, трябва да се открие причината - възпаление може би...

# 15
  • София
  • Мнения: 1 476
пълни глупости, много се дразня някоя лелка/баба като каже така за дете или за бременна жена....може да не обичаш и да не ти се яде, ама щом си бременна трябва да си опиташ от всичко, което ти е пред очите  ooooh! Crazy

# 16
  • Мнения: 274
И аз съм го чувала няколко пъти, и все съм се чудела какво точно ще му стане, ако не си хапне... 

И аз съм чувала,но колко е вярно-не знам.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Това са глупости за мен.

# 18
  • София
  • Мнения: 23 096
Аз като малка живеех с тази заблуда. Имахме мъжко куче и майка ми винаги му даваше от всичко, което поиска да яде, с довода, че може да му стане нещо  Grinning До последно не ми беше ясно какво точно означава това  Mr. Green Разбира се, че са глупости  Peace

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Според мен това са глупости

# 20
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Според мен не е вярно това.

# 21
  • Мнения: 2 908
Не само,че не е вярно,но и отново ме накара като женска майка,да почувствам себе си и дъщеря ми като второкласен тип хора.... Close,някакви не за тук,ами за боклука.
Същото почувствах,когато преди няколко дена една акушерка от педиатрията се смя с една пациентка,майка на момченце,че:"Който не е гледал момченце и плазленце,не бил гледал нищо.."..... Close
Момиченцата и момченцата са равни хора-колкото на момчето ще му стане нещо на пишлето,толкова на момичето ще му се подуят гърдичките-защо само на момчетата да им става нещо,те повече хора ли са от момичетата?
Между другото една позната с момиченце каза,че на детето му се подули гърдичките от това,че не било яло нещо(аз лично не вярвам)...понеже тя му даде пържено кюфте на 10 месеца,защото много искало,а получавало"хормонални смущения и му се подували гърдичките"...

Последна редакция: чт, 01 яну 2009, 22:48 от Супер мама

# 22
  • Мнения: 27 524
Божеее, още ли се вярва на тези тъпотии  ooooh!
Я, споко, и майка ми още ползва този бабешки и смотан израз и в него, повярвай ми, няма и частичка истина  Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 4 588
И според мен това е пълна глупост. А още повече се дразня, когато ми го кажат и се опитват да тъпчат детето ми с всякакви боклуци под такъв претекст. Close

# 24
  • Мнения: 2 818
Напълно неоснователна застраховка  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 487
И според мен не е вярно, просто митове и легенди.

# 26
  • Мнения: 3 314
И аз съм го чувала няколко пъти, и все съм се чудела какво точно ще му стане, ако не си хапне... 

И аз съм чувала,но колко е вярно-не знам.
 

 Peace

# 27
  • Варна
  • Мнения: 4 969
И според мен не е вярно, просто митове и легенди.
Peace

# 28
  • Мнения: 4 017
Имах на времето една колежка - тя като видеше някой нещо да яде и си искаше, за да не й стане нещо. Обяснявахме й, че това се отнася за момчета и така или иначе не е вярно, но не би  Laughing

# 29
  • Мнения: 4 433
Ох и аз съм чувала,но не вярвам на тия глупости.

# 30
  • Мнения: 434
Това са "бабини деветини", по добре се вслушвай в здравият си разум, а не в разни измишльотини, които нямат никакво логично обяснение.Относно това,че детенцето не дава да го пипате, по-добре се консултирай с педиатър,защото макар и видимо да няма проблем може пишлето да не е забелено докрай и това да е довело до събиране на секрет и дискомфорт за бебчето ти.

# 31
  • Мнения: 1 554
аз пък вярвам Mr. Green

# 32
  • Мнения: 9 436
Поредната бабина девитина.Но като се замисля  Thinking и аз така се връзвам на някой бабини глупости Mr. Green

# 33
  • Мнения: 78
Това са "бабини деветини", по добре се вслушвай в здравият си разум, а не в разни измишльотини, които нямат никакво логично обяснение.Относно това,че детенцето не дава да го пипате, по-добре се консултирай с педиатър,защото макар и видимо да няма проблем може пишлето да не е забелено докрай и това да е довело до събиране на секрет и дискомфорт за бебчето ти.
Според мен Десита е права.Отидете да го погледнат.Успех  Laughing

# 34
  • Мнения: 521
не знам колко е вярно,но с една приятелка си говорехме на скоро по тази тема и тя ми обясняваше как два пъти я цепили при лимфите към слабините докато била бременна .единия път и се преяло праскова другия път пъпеш.ама преди 20 години било и не намерила.но пък тя самата не вярва много да е от това и мисли че може да е съвпадение,но 2 пъти  newsm78.не знам.

# 35
  • Мнения: 390
Пуснах вчера един пост, но сега не го виждам, за втори път ми се случва, нещо не правя както трябва май..
Ще се опитам да преразкажа
Първо, много благодаря на всички, които ми отговориха. И аз мисля, че са бабини деветини, ама като ти го кажат повече от един човек, а и детето нещо се дърпа като го миеш...Още в понеделник ще се обадя на педиатърката, макар да не виждам нищо наистина. А си е забелен идеално той, но някой беше казал дали не се срамува вече? Ами на 2,5 г. не му ли е рано да се срамува? Какъв опит имате вие?
И друго: Какво правите когато на детето му се яде нещо, а вие не искате да му дадете, било че е нещо сладко или е преди хранене и пр. Детето например реве като бясно и иска Х. За сладкото, шоколада и т.н. отговора, който аз бих дала е, че не може да иска нещо, което не го вижда т.е. ако ние не ядем такива неща, детето няма откъде на знае за тях. Да, ама мъжът ми си обича сладко...
Моите успях да ги опазя от вкуса на шоколада до тази Коледа, но вече изхитряват и се усещат.
А как мислите, дали, ако децата се ограничават твърде откъм сладко, после няма да искат да наваксат тройно?

# 36
  • Мнения: 183
 Shocked Shocked Shocked а детегледачката на колко години е на 100 иииииии

и какво точно значи да искат да наваксват тройно, вместо по един да ядат по три шоколада ли?
Това е несериозно, честно казано, я вземи си смени детегледачката!!!

# 37
  • София
  • Мнения: 1 941
А какво е това нещо, което може да им стане? Laughing

# 38
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Shockedтова са бабини деветини! Naughty
Peace
 Crazy ooooh!

# 39
  • София
  • Мнения: 6 074

А как мислите, дали, ако децата се ограничават твърде откъм сладко, после няма да искат да наваксат тройно?
Нямам опит и мога да кажа само какво си мисля аз по въпроса... Според мен добре си правила, като си ги "пазила" от сладките изкушения - ясно е, че не може цял живот да не вкусят, но колкото по-късно започнат да "вкарват" такива глезотии, по-добре. Май истината е някъде по средата - за да не се получи ефекта на забранения плод и децата да гледат да се налапат при първата удала им се възможност, нека понякога си хапват, може и като вид поощрение да се ползва... Въпросът е да не става ежедневно част от менюто.
Така, споделих си теоретичните възгледи, остава и да съм на прав път!  Laughing

# 40
  • Мнения: 1 479
И майка ми дава от всичко по малко/да опитат/момчетата,че щели да им се "подуят пишките" ooooh!Малкият ми син е на вьзрастта на твоето момче LaughingВсеки пьт при измиването на пишката се дьрпа и не ми дава.Много често си дьрпа и бодито надолу,да се крие,срамува се Joy

# 41
  • Мнения: 2 908
А няма ли някой да ми отговори,щом на момчетата ще им се подуят пишките,що на момичетата не им се подуят бубите? #Crazy ooooh!Личи си обаче ,че времето на бабите ни не е отминало и май никога няма да отмине и ще си живеем вечно в него...Ами на дъщеря ми не и давах шоколад до скоро,Зрънчо,мрънчо и тем подобни,само солети съм и давала...не и се поду нищо-не са и цепили никакви лимфи по бедра или не знам си къде ooooh!Пък давайте,който вярва,че "оле,да не би да се подуе пишката на някой бъдещ баща"... Crazyкой знае,може да изпадне в импотентност още от малък,щото не е ял шоколад. Mr. Green

# 42
  • Мнения: 1 919
Здравият ти разум правилно ти говори, това са измишльотини ooooh!

# 43
  • Мнения: 8 999
По принцип са измишльотини. Обаче аз не мога да гледам безучастно как дете е вперило в мен гладен /по-скоро от любопитство/ поглед и да не му дам да опита това, което аз апетитно примлясквам. Нищо няма да му се подуе, но слюноотделянето е видно. Ако не е люто или алкохол, то винаги давам на децата ми да си хапнат /независимо на колко години са и дали е редно да ядат такива храни - от една хапчица нищо няма да им стане/.
Ако едно момче има проблем с пишката, то това в никакакъв случай не е следствие на укрито от него лакомство, а е здравословен проблем и е редно да бъде прегледано от специалист.

# 44
  • Мнения: 2 448
Ами да, разбира се, че може да му стане нещо на детето, но не на пишката, а на психиката. Не нещо непоправимо, но все пак е толкова гадно да видя някое дете как ме гледа, че ям нещо и да не му дам.

А иначе и  моя син понякога се оплаква, че го боли чурката и не дава да се пипне, но причината е, че доста често му "става" и му е дискомфорт да си я държи в гащите, а разбираемо е , че зимата не мога да го пускам да се шири гол. Сутрешната му ерекция е направо спънка за тръгване към градина, докато не спадне , не мога да го облека.
Смеем се с баща му, какво да правим, няма начин, малък мъж.  Laughing

# 45
  • Мнения: 390
Нямах предвид да ме гледат как ям, а да не им дам. Аз пред тях гледам не ям нищо, което те могат да поискат, а не е за тях. Но например, ако искат банан преди ядене или друго, което виждат, а не е момента какво правите? Аз се опитвам да ги убедя, ако не успея на няколко пъти ми се случи - давам каквото иска и после не ядем друго. Плодовете ги давате между храненията, нали?
Другото, което е по-трудно като са двама е, че щом единият иска нещо, то и другият дори да не го е мислил, веднага иска и той. Сега откакто опитаха шоколад, единият при всяко ядене иска шоколад. Опитвам се да обяснявам разни неща, но понеже имаха подаръци си ги изядоха, слава богу за десерт поне. После май ще се наложи сладкото да изчезне. Не може съвсем без сладко, но основно говоря за разни бисквити, шоколади и т.н., които въобще не би трябвало да се намират по шкафовете на първо място....
Но дайте вие идея, какво сладко им давате? Аз опитвам напоследък с едни musli bars, много вкусни от овесени ядки и други. Някои видове ги ядат, други не.

# 46
  • Мнения: 11 607
Бабини деветини.......Ако ям нещо и до мен има дете - ще му дам, без да ме интересува момче ли е или момиче.......Ако моето гледа - според зависи какво е яденето....Ще преценя аз....Днес напр. му предлагаха бонбони, но аз отказах, защото след половин час някъде щяхме да обядваме.....Ако бе ябълка обаче - щях да приема.

# 47
  • Мнения: 2 448
Какви са тези стриктни работи, банан преди ядене, че защо да не?  Rolling Eyes  Банана си е толкова хранителен, че понякога минавам с него за закуска.
На моя специално никога не му отказвам, каквото поиска, защото той не иска ядене само, защото вижда , че някой се храни, ако самия той не е гладен или ако не обича въпросната храна. Когато е гладен отказва дори шоколад, пред хляб. След като се нахрани, може да поиска и десерт.

# 48
  • Мнения: 27
Искам да ви попитам, чували ли сте, че може на момченцата да им стане нещо (неясно какво)?!, ако искат, а не им дадеш да си хапнат нещо?

Това твърдение винаги страшно много ме дразнило! особено сега като имам момченце и постоянно се намира някой разбирач с такова изказване, когато забранявам ядки, шоколад и други чудесии....За мен е абсолютен фолклор Laughing

# 49
  • Мнения: 121
Това са "бабини деветини", по добре се вслушвай в здравият си разум, а не в разни измишльотини, които нямат никакво логично обяснение.Относно това,че детенцето не дава да го пипате, по-добре се консултирай с педиатър,защото макар и видимо да няма проблем може пишлето да не е забелено докрай и това да е довело до събиране на секрет и дискомфорт за бебчето ти.

Общи условия

Активация на акаунт