Най-вкусното тесто за пица и мекици, което съм яла!

  • 371 573
  • 126
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 4 785
Мекици не сме пробвали, но за пица е наистина най-доброто, което сме опитвали. Скоро италианец изяде 1 огромна тава с пица - сам!, като каза че е невероятна... е какво повече да му искаме на тестото, от това по-голям комплимент  Crazy За протокола - обичам непретрупани пици, любима ми е с доматено пюре, прошуто и моцарела   chef Или 4 сирена.

Преди обичах претрупаните - сладка царевица, кашкавал, маслини, месце, чушки, домати, кисели краставички, лук и каквото можех да побере, не че и сега не ми харесват тези пици, ама съм в минималистичен период  Mr. Green

# 121
  • Мнения: 2 724
Едно огромно благодаря за рецептата Hug! По-хубаво тесто за пица не съм правила! Снощи си изядохме пръстите - хрупкаво отвън, топящо се отвътре. Доста теста съм пробвала, но това е върхът!Комплименти за авторката!Да, наистина малко лепне ,но с намаслени ръце много лесно се обработва Peace.

# 122
  • София
  • Мнения: 1 115
И аз ще го пробвам

# 123
  • Германия
  • Мнения: 510
Благодаря за рецептата, ще я пробвам още утре Hug

# 124
  • Мнения: 318
Момичета , съжалявам,че подхващам толкова стара тема. Изчетох всичко и имам един въпрос - за тавата на фурната ( голямата) дали ще е добре количеството , или ще е малко/ много. Повечето чета,че разделяте ,че се получават две дози и т.н. , но в какви тави се пече не успях да разбера.
И още един въпрос - дали ще стане вкусно, ако добавя босилек и риган в тестото, или само ще му разваля вкуса ?
Благодаря предварително

# 125
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Цялото количество е много за тавата на фурната.  Аз като направя една доза има и за пица и за мекици и може да ми остане за замразяване. Ако обичате пицата по дебеличка ,може да използваш половината. У дома обичат пицата тънка и я правя с малко повече от четвъртинката.
Босилек и риган аз слагам в доматения сос ,с който намазвам тестото.

# 126
  • София
  • Мнения: 3 789
Много вкусно тесто. Става еднакво сполучливо и вкусно и със суха, и с жива мая. Не слагам оцет, а добавям 2 яйца.  Правя го с около 600г. брашно и едната вечер правя пица с половината тесто, а на следващата правя питка/ тутманик, като добавям сиренце, кашкавал, масло.
Добавям и плясно мляко и повече сол.

Общи условия

Активация на акаунт