CML-хронична миелоидна левкемия

  • 107 014
  • 396
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 4
Здравейте, недейте да зарязвате тази тема.Нека да споделяме.Съпругът ми е с  диагноза ХМЛ от 2002г.Лекува се в София. Вече 14 г.

# 376
  • Мнения: 3
Някой лекува ли се с везаноид?

# 377
  • Мнения: 2
      Здравейте,
Съпругът ми  е с диагноза ХМЛ от 30.05.2016г. Беше на Гливек,сега е на Тасигна. Някой от Вас дали е използвал хранителна добавка Биобран.Зная,че лекарите  не препоръчват хранителни добавки,но чета много добри отзиви за  Биобран .Моля,ако някой от Вас е използвал Биобран с Тасигна да сподели.
 

# 378
  • Мнения: 43
Здравей,Златка!
защо минахте на Тасигна след Гливек? Не му понесе или стана резистентен? Аз съм на Гливек от доста години вече и никой не ми е предлагал да го заменя? Чудя се дали е добре така. Добавки и други лекарства взимам изключително рядко и внимателно.Всъщност,лекарства други,различни от аналгин май не съм взимала.През всичките години да съм приемала 5 пъти антибиотик и то съобразен с Гливек.

# 379
  • Мнения: 2
Здравейте,сърдечно благодаря,че се отзовахте на въпроса ми. Прочехох всички публикации от както се пише във форума.Съпругът  ми е резистентен т.е няма цитогенетичен отговор след шестмесечно лечение  с Гливек.
Доктор Хрисчев му е лекуващ лекар.От м.януари 2017г.е на Тасигна.Не се чувства добре.Има главоболие,сърбеж, болки в ставите,умора.
Още веднъж благодаря!

# 380
  • Мнения: 57
Здравейте на всички писали по тази тема,

моя приятелка се запаси с Hydrea 500 gr. капсули за лечение на нейната майка, но за съжаление тя вече няма нужда от този медикамент.
  Поради тази причина тя продава въпросната Хидреа  на символична цена.
  Каза ми, че трудно се намира и може би някой се нуждае от това лекарство, а на нея вече не и трябва.
  Жената се казва Пепи, а телефонния и номер е 0884 751 568.
Искам да ме разберете правилно - върша услуга на приятелка с надеждата това да има полза за някой от вас и преди всичко ви пожелавам успех в борбата със заболяването.

# 381
  • Мнения: 1 006
Здравейте, тъй като и бащата ми го сполетя подобна болест - хронична лимфоцитна левкимия ще съм Ви много благодарна ако споделите добри онкохематолози. Четох много добри отзиви за д-р Хрисчев, но не мога да го открия, звънях в болницата в Дървеница вече не работел там. Ако някой му има координатите ще съм му много благодарна Flowers Four Leaf Clover

# 382
  • София
  • Мнения: 229
Здравейте, тъй като и бащата ми го сполетя подобна болест - хронична лимфоцитна левкимия ще съм Ви много благодарна ако споделите добри онкохематолози. Четох много добри отзиви за д-р Хрисчев, но не мога да го открия, звънях в болницата в Дървеница вече не работел там. Ако някой му има координатите ще съм му много благодарна Flowers Four Leaf Clover

Здравейте, по непотвърдена информация д-р Хрисчев е в Иван Рилски.

# 383
  • Мнения: 1 006
Здравейте, тъй като и бащата ми го сполетя подобна болест - хронична лимфоцитна левкимия ще съм Ви много благодарна ако споделите добри онкохематолози. Четох много добри отзиви за д-р Хрисчев, но не мога да го открия, звънях в болницата в Дървеница вече не работел там. Ако някой му има координатите ще съм му много благодарна Flowers Four Leaf Clover

Здравейте, по непотвърдена информация д-р Хрисчев е в Иван Рилски.

Да, звънях им и казаха, че там работи.
Благодаря много Heart Eyes

# 384
  • Мнения: 4 306
Здрасти! в тази тема не се пише от доста време.Повери във ворумите на dir.bg също.От болницата какво казват? Виж дали Сдружението може да помогне с нещо http://www.hml-bg.com/pages/NILOTINIB-TASIGNA/ Не разбирам какво трябва да си,за да откраднеш такова нещо/също,както и не разбирам как хора го продават,ако н атях не им върши работа.Все пак не става дума за аспирин/
Дано успее да намери лекарството!

# 385
  • Мнения: 2
Някой може ли да ми каже какви са страничните ефекти на Тасигна и можеш ли да работиш нормално ако пиеш тези лекарства говорим за работа на крак 10-12 часа,че доктора каза всичко което досега си правил да си го правиш че няма проблем

# 386
  • София
  • Мнения: 229

Здравей,
Моят съпруг е на Тасигна от 2,5 години. Не се оплаква от странични ефекти. Работи на 8 часов ден и спортува.
Пие Тасигната на 12 часа и много стрикно спазва времето за хранене преди и след приема на лекарството. Не близва алкохол и грейпфрут.

# 387
  • Мнения: 2
Благодаря Ви вдъхнахте ми кураж много съм притеснена .Мъжа ми също спря алкохола за грейпфрут четох в един американски сайт, започна да пие и смути от цвекло и морков и чай от коприва направих му и мед и джинджифил за подсилване на имунната система Имаме малко дете а и той работи  готвач и съответно по голяма опасност от вируси. От вчера започна Тасигна след 2 седмици пак е на изследвания за да видим дали са паднали левкоцитите бяха 28000. Нещо друго може ли да ме посъветвате

# 388
  • София
  • Мнения: 229
mysti1977 на листовката на Тасигната мисля, че пише за грейпфрута. Пожелавам ви хубави резултати на следващите изследвания.
Прегръдки от мен, знам през какво преминавате.🍀

# 389
  • Мнения: 1
Здравейте, на Тасигна съм от 22 месеца. Пет месеца след диагностицирането ми с болестта се върнах на работа. Работя, спортувам по около 8 часа на седмица. Не позволих на болестта да промени ежедневието ми. Правя всичко, което ми се прави и всичко, което ме прави щастлива. По голяма част от обкръжението и близките ми дори не знаят, че имам заболяване. Това беше мой личен избор.
Не трябва да се приема освен грейпфрут и жълт кантарион. Аз за по сигурно не приемам натурални сокове от готовите и чай на пакетчета. Пия лекарствата винаги на гладно, както е описано в листовката. Стриктно спазвам процедурите и датите за изследвания. Не пуша, алкохол редовно също не съм употребявала никога, на празник си позволявам по 100 мл. вино. Храня се здравословно, както през целия ми съзнателен живот. Да се чудиш откъде се появи болестта.
Мисля позитивно, вярвам в добрия изход, търпелива, силна съм, пренаредих приоритетите си, над нещата съм, това си обещах преди две години и всичко е ОК.
На всички пожелавам здраве, сила, търпение и вяра.

Общи условия

Активация на акаунт