Зелен чай?

  • 178 067
  • 199
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 547
Dilmah, съм пила черен и мога да кажа, че е супер Party няма нищо общо с останалите Simple Smile
chernokoska, на каква цена е зеления Dilmah?

# 61
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
Вие ме запалихте и отново възобнових навика си да пия над 500мл.зелен чай на ден. Благодаря ви  Hug

# 62
  • Мнения: 20
Около 8-9 лв.

# 63
  • Мнения: 106
Здравейте.Някой пил ли е зелен чай на "ЦЯРЪ"?

# 64
  • Мнения: 1 404
Здравейте!Знае ли някой от каква възраст децата могат да пият зелен чай?Имам предвид насипен такъв,на листенца,не пакетчета.

# 65
  • Португалия
  • Мнения: 3 949
Bili ,някъде четох, че не се дава на деца под 12,но дали беше в нета или върху опаковка ,не си спомням  newsm78
 В момента нямам опаковка ,съжалявам ,че не мога да съм полезна с по-конкретна инфо Peace

# 66
  • Мнения: 1 708
Добро утро! Вчера си купих зелен чай на "Лечител". Никога досега не съм пила, вие ме изкушихте  Blush Приготвих го по начина с хвърляне на първата вода, после доливане на вода върху чая и пресипване в друг съд и т.н. Получи се чай със свеж аромат /на прясно окосена трева ми напомня/ и леко тръпчив вкус, но самата течност не е бистра, а по-скоро мътна. Така ли трябва да се получи, защото съм виждала по реклами че е бистра светло зелена течност. Успешен ден!

# 67
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
но самата течност не е бистра, а по-скоро мътна.

моят чай става бистър.
ако престои си променя цвета - става по-наситен.
незнам защо....

но мътен не ми е ставал  Rolling Eyes

# 68
  • Мнения: 419
Здравейте майчета, не пиете ли вече зелени чайчета? Grinning
Искам да попитам, за изхвърлянето на първата вода. Защо е необходимо, нещо вредно ли има в първата или за да се подобри вкуса? Изхвърляйки я не изхвърляме ли и част от тези така желани полифеноли? Не ми е риторичен въпроса, просто не съм наясно и съм съвсем пресен чайопиец.

# 69
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ами то не се изхвърля първата вода...
само се залива и веднага се изхвърля водата, не оставя чаят престоял в нея...

така се подобрява вкуса и няма остатъчен танинов вкус...
китайците така го приготвят...

# 70
  • Мнения: 419
ами то не се изхвърля първата вода...
само се залива и веднага се изхвърля водата, не оставя чаят престоял в нея...

така се подобрява вкуса и няма остатъчен танинов вкус...
китайците така го приготвят...
Благодаря много за светкавичния отговор.  bouquet Ще пробвам обезателно. Това важи ли и за филтърчетата или е само за насипния?

# 71
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ами чаят не се променя, зависимост от опаковката си  Wink
аз правя и насипния и опакования така  Peace

# 72
  • Мнения: 3
Аз пия зелен чай всеки ден,по няколко чаши.Купувам си го или от Метро,или от Билла.

# 73
  • Мнения: 22
Искам да ви кажа да внимавате много с пиенето на зеления чай. Този, който го продават на филтърчета в аптеките, не е истински зелен чай и ако прекалите, може истински да ви навреди. Познавам хора, които го пият при запек и за отслабване, не Прекалявайте!!!

# 74
  • Мнения: 287
Искам да ви кажа да внимавате много с пиенето на зеления чай. Този, който го продават на филтърчета в аптеките, не е истински зелен чай и ако прекалите, може истински да ви навреди. Познавам хора, които го пият при запек и за отслабване, не Прекалявайте!!!

Мисля че бъркаш зеления чай с чая "Сание" който се продава в зелени кутии и не знам защо някои го наричат "зелен чай".В чая "Сание" основната съставка е билката "Сена" ,чиято продължителна употреба може да доведе до изтъняване на червата.Това не се отнася до зеления чай,който действа по-скоро запичащо и има доказани лечебни качества.Може и е добре да се пие постоянно и няма за какво да се внимава.

Общи условия

Активация на акаунт