Любов и секс

  • 11 167
  • 155
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 448
Най- желаната любов може би е невъзможната, т.е. човек, който си обичал, и с който си имал страхотен секс, но по някаква причина връзката не е могла да се развие към следващ етап. Но и това се преживява с времето.

Това е най - страшното за мен. Много трудно се преживява, да не кажа невъзможно. Винаги остава нещо да гори отвътре.

Това наистина е голям ужас и само много по силна последваща любов е в състояние да заличи болката. А това не може да стане по желание, избирам си и се влюбвам и хоп.

# 76
  • Мнения: 2 175
Най- желаната любов може би е невъзможната, т.е. човек, който си обичал, и с който си имал страхотен секс, но по някаква причина връзката не е могла да се развие към следващ етап. Но и това се преживява с времето.

Това е най - страшното за мен. Много трудно се преживява, да не кажа невъзможно. Винаги остава нещо да гори отвътре.

Това наистина е голям ужас и само много по силна последваща любов е в състояние да заличи болката. А това не може да стане по желание, избирам си и се влюбвам и хоп.

Точно това имах предвид..
Преживях го .. и ми се случи и "немечтаното"..
Незнам дали има нещо след това..

# 77
  • Мнения: 2 388
magarence сигурно има, но дали ще се случи?
Това е, като ужас без край.

# 78
  • Мнения: X
Силният копнеж (по някого), който наричаме любов, защото си мислим, че е така, е силен точно защото не можеш да имаш този някой. Правите ли разлика между влюбеност (любов) и обич? Когато нещата опират до плътско влечение, вече е друго нещо. Докато не из***аш някого, към когото си мислиш, че изпитваш любов, няма да ти мине. Когато го направиш, понякога любовта ти се изпарява, че и желанието за секс също. Но понякога любовта се превръща в обич и тогава вече говорим за съвсем други неща.
Любовта е утопично чувство, което няма точна дефиниция и се дължи на химически дисбаланс на мозъка. Страстта е чувство, което се обуславя от нивото на хормоните и тяхната активност. Обичта е чувство, което идва от сърцето и душата, и е най-дълбокото познато ми човешко чувство. Моя си теория, която не ангажира никого, но би могла да отговори на нечии въпроси, ако този някой сметне, че има нещо вярно в това.
да, така

# 79
  • Мнения: 316
Това наистина е голям ужас и само много по силна последваща любов е в състояние да заличи болката. А това не може да стане по желание, избирам си и се влюбвам и хоп.
Може би тук идва и вариянта "различна последваща любов". Все пак любовта е толкова голяма палитра, изпъстрена с толкова многобройни и различни емоции, че едва ли две любови биха могли да бъдат съизмерени...
Болката по невъзможната любов остава винаги, защото сме склонни да я хиперболизираме /знам го от собствен опит/, но новата различната любов  запълва част от празнините и създава нови усещания... В този смисъл избирам любов. А на пътя на тази безизходица /както вече беше написано/ някои избират секса.

# 80
  • Мнения: 301
Мразя да ми ограничават избора. Ако трябва да избера, вероятно бих избрала любовта. Сигурно съм мазохистка, обаче предпочитам горчиво-сладкия привкус, който остава от нея. Секса, само като такъв е моментно изживяване. Не, че на практика не съм правила обратното. Първата ми любов се опитах да забравя така - неуспешен опит беше. Спаси ме появата на сегашната ми любов. Предпочитам любовта, заради това, което остава след нея, даже и за някого да е повече болката, пак можеш да си припомниш очите му, ръцете, начина, по който те събужда сутрин. Поне от час се опитвам да си припомня очите на един "просто сексуален обект" - не успявам. Сини бяха май. Или пък не. Имам и секс и любов - достатъчно - събрани в един човек. Вярно, че понякога се случва едното да понамалее, важното е, че все още успяваме да си го връщаме в необходимите ни количества.
Плашещо е чак, колко лесно мога да намеря страстен секс и колко трудно се намира любовта.
Предпочитам усещането, че има някой, за когото си готов на всичко, че има някой, който е готов на същото за теб. Пазя си едни такива усещания вече много години - физически на една ръка разстояние и все пак от другата страна на оградата. Няма реални физически измерения тази любов (Паси с тези теми ми вади и последните скътани дълбоко "зад сърцето" тайни) - по-скоро се измерва в погледи, прошепнати в общия шум думи, случаен допир, докато си подавате ... нещо си. Всеки се движи в своя си коловоз - живее живота, който си е избрал, но пък знае, че ако се пусне, ако залитне, има кой да го хване. Физическото - може би някъде напред ни чака или дори още по-напред, но все пак е там.  Дали ме зарежда - сигурно, но определено ме държи жива.

# 81
  • Мнения: 625
         Тази , голямата , изпепеляващата и невъзможната любов носи много повече болка и страдание , отколкото радости.Избирам секса с две ръце! Peace

# 82
  • София
  • Мнения: 3 064
Хубав въпрос, много мислих, но... не мога да реша. Освен това, приемам, че това е хипотетична ситуация. В реалността нещата рядко са в чист вид.

# 83
  • Мнения: 1 232
Цитат
Може би тук идва и вариянта "различна последваща любов". Все пак любовта е толкова голяма палитра, изпъстрена с толкова многобройни и различни емоции, че едва ли две любови биха могли да бъдат съизмерени...
опита ми и наблюденията ми показват едно ,че следващата любов е "разумна" и това го правим без да искаме обикновена защитна реакция съхраняваща съществото ни
Цитат
[Всеки се движи в своя си коловоз - живее живота, който си е избрал, но пък знае, че ако се пусне, ако залитне, има кой да го хване. Физическото - може би някъде напред ни чака или дори още по-напред, но все пак е там.  Дали ме зарежда - сигурно, но определено ме държи жива./quote]по-добре не бих могла да се изразя  bouquet

# 84
  • Мнения: 4 737
Любов без възможността да я консумирате, но изгаряте за този човек, обичате го с цялото си сърце или хубав секс без любов, просто за удовлетворяване на нагона?  Rolling Eyes
Кое от тези двете е по ценно за вас?
Изживявала съм и двата варианта. Сякаш втория оставяше у мен поне една доза удовлетвореност в повече. Някак идеята, че въпреки необичта му към мен успявах да го имам ме правеше щастлива Embarassed

# 85
  • Мнения: 1 447
Хубав въпрос, много мислих, но... не мога да реша. Освен това, приемам, че това е хипотетична ситуация. В реалността нещата рядко са в чист вид.
На този етап и мен това ме успокоява,че в реалността не ми се налага да избирам.
Избора е доста труден иначе.

# 86
  • Мнения: 1 447
Някак идеята, че въпреки необичта му към мен успявах да го имам ме правеше щастлива Embarassed
Как да го разбирам това  newsm78

# 87
  • Мнения: 4 737
Ами, не отвръща на чувствата ми с пълна сила т.е не ме задоволява на максимум емоционално, но пък аз го имам сексуално и това ми е било достатъчно.
 Нещо като "Ти не ми се даваш, обаче само така си мислиш" Mr. Green

# 88
  • Мнения: 17 546
Предполагам Балу, че искаш да кажеш, че за теб , когато една любов се превърне в обич, е по силно , но за мен е обратното. Защото, когато си на етап обич към някого, можеш да се влюбиш в друг, докато, когато си влюбен в един, не можеш да се влюбиш и в друг по същото време.
Да, точно това искам да кажа. И следващото също го казвам, но го разбирам по обратния на твоя начин. Мога да съм влюбена в трима, но обичам само един. Не мога да изричам "обичам те", почти не употребявам тази дума. Тя е толкова специална дума изразяваща толкова единствено и съкровено усещане, че не я раздавам просто ей така, т.е. не я казвам почти никога. А иначе съм перманентно влюбена, в някого или в нещо.

Най- желаната любов може би е невъзможната, т.е. човек, който си обичал, и с който си имал страхотен секс, но по някаква причина връзката не е могла да се развие към следващ етап. Но и това се преживява с времето.

Това е най - страшното за мен. Много трудно се преживява, да не кажа невъзможно. Винаги остава нещо да гори отвътре.
Ето тук е проблема. Защото когато една връзка е недоизживяна и недоизконсумирана физически, точно това ни кара да си мислим, че все още сме влюбени лудо в този обект. А разликата е, че той просто е обект на желания, а не на чувства! Всичко е въпрос на притежание и на контрол над другия. Никой не може да контролира или владее душата и чувствата на друг човек, но пък може да контролира и обладае тялото, което дава чувството на сила и на увереност в това, че все пак нещо в тази ситуация зависи от теб. Затова е неудовлетворението  от силна, неконсумирана любов само, защото всичко се изплъзва между пръстите и нищо не зависи от теб. Възможността за контрол над друго човешко същество, дава на хората увереност в собствените им качества и стойност. Но никой няма да си го признае! Затова по-често се случва комбинацията да обожаваш един човек и да си влюбен в него до полуда, а на него да не му пука за теб и чувствата ти, отколкото взаимна изпепеляваща любов. От тук идва за мен разликата между любов и обич. Когато обичаш някого, ти не се стремиш да го контролираш или притежаваш, а си щастлив с всичко, което и него го прави щастлив, независимо дали това е добре за теб или не. А когато това е взаимно, се доближава до съвършенство в отношенията между двама души.

Последна редакция: вт, 06 яну 2009, 13:47 от Балу

# 89
  • Мнения: 293
Определено предпочитам любовта...истинската,силната,стряскащата,пеперудите в корема.......Секса е плътско удоволствие а любовта духовно.....С две ръце съм за духовното  Peace

Общи условия

Активация на акаунт