Прием за ясла и яслени групи към ОДЗ - гр. Варна

  • 61 177
  • 997
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 796
Не отпадна ли това предимство от яслена група в ОДЗ да се прехвърля детето в първа група ?

Това никога не е било предимство.
Принципа на преминаване към горна група е както преминаването от II-ра в III-та, III-та в IV-та и т.н.
Единствено до сега реалните свободни бройки не бяха публикувани.

информация тук http://it.varna.bg:4433/dzpriem/index.php?page=spravki&type=dz
Благодаря за информацията!Мислих,че от тази година се е променило това.

# 526
мимозката77 здрасти каде се губиш нямате никаква

# 527
  • Мнения: 122
а знаете ли частни детски ясли Hug

# 528
  • Варна
  • Мнения: 903
Чувала съм, че има една някъде във "Владиславово", но не съм стигнала още до координатите и

# 529
  • Варна
  • Мнения: 965
Ей, че тъпо - сега погледнах свободните места в Морска звездичка: 0
Капацитетната бройка на обединеното детско заведение /ОДЗ/ за първа възрастова група се усвоява чрез прехвърляне на децата от яслените групи, които са от района на детската градина. Външен прием се осъществява само при наличие на свободни места.
А директорката ми обясняваше, че нямало смисъл да кандидатсваме за ясла - направо на 1.04 за градина.
И сега? Само тази градина ни е в района. И да кандидатстваме в друга градина, като не сме им район нямаме шанс, а тази, която е район не приема нови бройки.  #2gunfire

# 530
  • Мнения: 9
тук съм,на 24 март ще се видим на род.среща в делфинче в 17 30 ч ....нали? Laughing

# 531
  • Мнения: 9
nini4 нали?

# 532
да естествено на 24.03 там няма как 6те трябва  да идем

# 533
  • Мнения: 3 743
Вече са започнали да записват деца в яслите ли? Това не е ли предварително.? Нали на 31 май ще излезе класирането

Става въпрос за децата приети миналия септември, които поетапно ги взимат до декември по 1-2 седмично. За вас класирането ще си излезе през май и записването ви ще бъде от юни или от септември, но не записват всички веднага, а малко по малко

Цитат
След като излязат класиранията, в следващите 2-3 месеца детето ще бъде записано в яслата (тъй като ги приемат поетапно), с необходимите изследвания и документи. От момента на записването, НОИ трябва да бъде уведомено в 3 дневен срок, а майката трябва или да излезе в някакъв вид отпуск или да се върне на работа. Ако детето е записано в яслата, който го е гледал няма право вече на обезщетението от 240 лв.
    Къде го пише това нещо? Каква е гаранцията, че детето ще се адаптира от първия ден за да мога да започна  работа. Моя работодател не е съгласен да ходя за 2-3 часа, а дефакто детето ми ще е за няколко часа на ясла незнайно колко време.
Декларацията за получаване на майчинство е по чл.53 (изплащане на парично обезщетение за отглеждане на малко дете
на основание чл. 53 КСО). Като си го попълвала, там пише, че при промяна в обстоятелствата, трябва да уведомиш в 3 дневен срок и едно от нещата е, че детето не посещава детско заведение.
Наистина не е помислено за периода на адаптация на детето  Confused Варианта е да си вземеш отпуска  Peace


Ако искам дъщеря ми да бъде записана от септември, това означава, че няма как да бъде записана преди септември нали Rolling Eyes.
А за записването, директорката ли трябва да ни уведоми?

# 534
  • Мнения: 9
имам приятелки ,на които децата им ходят на ясла от 5 мес и не съм им спрени маиченските,ясное че неможе да се почне работа веднага.Доста време минава докато свикне детето...

# 535
  • Мнения: 3 743
имам приятелки ,на които децата им ходят на ясла от 5 мес и не съм им спрени маиченските,ясное че неможе да се почне работа веднага.Доста време минава докато свикне детето...

добре, но от кого зависи това, точно кога ще се запише детето и съответно ще бъдат спрени майчинските? от директорката ли?

# 536
  • Мнения: 9
нямам представа от кои зависи, но не са им спрели маиченските вече 5 мес децата им са на ясла newsm78

# 537
  • Мнения: 3 595
Гали приема е юни и септември, но тъй като се приемат поетапно се разбирате с директорката кога да почне - дали ти трябва по-рано или предпочиташ да е от последните в приема. Аз предпочетох да сме от последните, защото беше малък Peace

имам приятелки ,на които децата им ходят на ясла от 5 мес и не съм им спрени маиченските,ясное че неможе да се почне работа веднага.Доста време минава докато свикне детето...
Като са декларирали, че ще уведомят за промяна в обстоятелствата и не са го направили, те си носят отговорността в крайна сметка. На декларацията са се подписали, че ги дължат обратно с лихвите  Peace

# 538
  • Мнения: 9
В тази молба-декларация по чл.53 от КСО съм декларирала, че детето не е НАСТАНЕНО в детско заведение. Има разлика между НАСТАНЕНО и ПОСЕЩАВА детско заведение. Така , че не мисля че е нужно да се обаждам където и да било. Дефакто детето ми тръгва на ясла 15 дни преди да навърши 2 годинки.

# 539
  • Мнения: 3 405
Вече са започнали да записват деца в яслите ли? Това не е ли предварително.? Нали на 31 май ще излезе класирането

Става въпрос за децата приети миналия септември, които поетапно ги взимат до декември по 1-2 седмично. За вас класирането ще си излезе през май и записването ви ще бъде от юни или от септември, но не записват всички веднага, а малко по малко

Благодаря Иви Simple Smile
Докато запием Любо (ако го приемат) и той ще стане за градина. Родените през януари 2007 ще са големи за ясли и малки за градина.

Общи условия

Активация на акаунт