вярно ли е,че не трябва да пием чай при бременност

  • 79 855
  • 121
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 433
Не съм привърженик на чайовете.
Но като бременна съм пила,че бях настинала..от лайка Wink

# 31
  • Мнения: 826
Билкови може, съобразено с http://www.biberonbg.com/info/herbs_and_pregnancy.htm. Забранени са черния и зеления чай, както и какаото до известна степен. Кофеинът не е много полезен за бебето, а в черния и зеления чай се съдържа в пъти повече, от колкото кафето. В какаото също има кофеин и възбудителни вещества.

# 32
  • Мнения: 200
Аз докато бях бременна една докторка ми каза в никакъв случай да не пия чай, естествено после се оказа, че има определен вид чайове, които не трябва да се пият .

# 33
  • Мнения: 1 817
Всичко с мярка. Естествено, че лайка или липов свят, мента не са вредни.

# 34
  • Мнения: 78
Аз също знам, че не всички билки са безвредни по време на бременноста. Има някои, които можеха да предизвикат преждевременно раждане, като чаят от малина доколкото си спомням...

# 35
  • Мнения: 94
а какво се пие срещу запек при бременност?

# 36
  • Мнения: 2 980
Забранени са черния и зеления чай, както и какаото до известна степен. Кофеинът не е много полезен за бебето, а в черния и зеления чай се съдържа в пъти повече, от колкото кафето.

Не съвсем. Има няколко изследвания за ефекта от кофеина върху плода, според които редовната прекомерна употреба (повече от две чаши силно кафе дневно) завишава риска от спонтанен аборт. Умерената употреба, примерно едно кафе на ден, не е чак такъв проблем, но трябва да се внимава в последния триместър, когато кръвното налягане и пулсът на бременната се ускоряват естествено от бременността, и многото кофеин може да предизвика хипертонична криза.

А що се отнася до съдържанието на кофеин в напитките, ето ги цифрите (количествата са за една порция, т.е. една кафена чашка еспресо, една чаена чаша чай, 30 гр. шоколад):

еспресо - 100 мг
филтрирано кафе (американско) - 120 мг
разтворимо кафе - 70 мг
безкофеиново кафе - от 1 до 5 мг
черен чай - 45 мг
зелен чай - 20 мг
бял чай - 15 мг
кока-кола (малка бутилка) - 34 мг
шоколад натурален - 20 мг
шоколад млечен - 6 мг

Така че не, чаят не съдържа "в пъти повече" кофеин от кафето.

# 37
  • Мнения: 94
благодаря

# 38
  • Мнения: 1 554
 Rolling Eyes за първи път чувам,че чай може да навреди Outta Joint

# 39
  • Мнения: 2 980
а какво се пие срещу запек при бременност?

Май няма лесен отговор на този въпрос. Моят доктор беше на мнение, че мога да пия само лекарства или билки, които са разрешени и за новородени (още не знам кои са те и съществуват ли изобщо). Акушерката ми препоръчваше бебешко пюре от сини сливи (в умерени количества) и пълнозърнест хляб с много, много вода. Така и не пробвах пюрето.

# 40
  • Мнения: 147
а какво се пие срещу запек при бременност?

   Крушите действат разхлабващо. Едва ли пречат при бременност.

# 41
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Не знаех, че билковият чай може да навреди при бременност.  newsm78 Ама то това, че аз не зная и не съм чувала нищо не означава. Не съм последна инстанция при всички положения. Чувала съм само, че не бива да се пие зелен чай, но не помня вече по каква точно причина.  Thinking

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 817
За тези които действат разхлабващо да, трябва да се изключат, но за други не съм чувала  newsm78

# 43
  • На топло...
  • Мнения: 584
Черен и зелен - кофеин.
Жълт кантарион, листа от малина - контракции на матката.
Проверявай плодовите чайове - в едно 80% има черен чай.

# 44
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм чувала за това Thinking

Общи условия

Активация на акаунт