ВАКСИНИ - Дискусия за вредата им (част 2).

  • 66 157
  • 1 032
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 711
Здравейте! Пак съм аз с въпроси... Embarassed
Вчера на гости ни беше един познат, който е лекар и случайно засегнахме темата за ваксините. Той естествено е ЗА и двете му деца са ваксинирани. Каза, че единствено ваксината срещу менингит е безмислена за него понеже нямало епидемия, но ако пламнела щял да ги ваксинира и с нея. Общо взето тезата, която ми защитаваше беше, че риска да се случи нещо лошо е 1 на еди колко си. Аз му казах, че няма как да знам дали моето дете няма да е това 1 . И той се опита да ме обори с това, че пък ако се разболее и няма ваксина ще изкара много по тежко болестта и може да доведе до много по-лоши последствия, отколкото ако има ваксина.
Дайте ми моля някакво инфо, че това не е така. Сигурна съм, че и личния ще се опита да ме убеди в това.  Hug

# 826
  • Мнения: 925
НБМ, съгласна съм, че в морето от линкове, свързани с вредата от ваксините и в блатото Mr. Green от спорове и обиди кой е по-по-най (между защитници и противници на ваксините) е много трудно да се извлече полезна инфо от темите.
Аз бях започнала да систематизирам някакви линкове, именно за да може майките, които тепърва започват да се интересуват от темата за ваксините, да се ориентират по-лесно, но нещо се изморих и зарязах работата.  Blush И все пак имам прилично количество събрани линкове, само че не са подредени много-много. Много полезно би било да направим една такава тема, която да е нещо като библиотека и да е чисто информативна, без спорове и дискусии.

Та какво може да се направи при наличното положение - от собствен опит: изчетох нещата из форума, не ми бяха достатъчни. Намериха се хора, които ми изпратиха инфо за книги и ми споделиха своя опит, за което им благодаря (Grace, благодаря ти   bouquet!). Из постовете на други хора тук също намерих полезна инфо и препратки към друга полезна инфо. Става с четене, гледане на филмчета, задаване на въпроси. Чисти статистики и теории няма, поне за мен. Информацията анти-ваксините е апокрифна, по обясними причини. Ако човек има дори и зрънце съмнение и си задава въпроси, длъжен е да намери отговорите, заради детето си. А често и интуицията помага, не е нужно съвсем всичко да бъде подкрепено с доказателства и факти Wink

Мария Ст., значи педиатърката на сина ми е доста толерантна - тя губи пари от нас, а се държи много мило и добре за момента.

# 827
  • Мнения: 2 176
Много неприятно впечатление ми направи предната тема, която е изключително досадна за четене и още се боря с нея - и едните и другите се обвиняват, че са коне с капаци, а не приемат, че има хора, които не споделят тяхното виждане.

Аа, бори си се колкото искаш, на никого не пречиш.  Wink
Пък като намериш отговор от "другите"на въпроса  как се доказва ефективност, ела да си поговорим.  Peace
Изобщо цялата теория на медиците за инфекционните болести е един голям абсурд..

# 828
  • Мнения: 4 414
Да не говорим колко са досадни теориите за световната конспирация. Според мен те са подигравка със страховете на майките, които се опитват да намерят някаква ИСТИНСКА информация тук.
Аз също възприемах теориите за световната конспирация по подобен начин. Дълго време отказвах да прочета въпросната книга на Гълъбов именно по тази причина. Сега имам маааааалко по-различно мнение по въпроса. Не смятам, че тази конспирация е целенасочено изградена, /както злодеят в Батман си поставя за цел да унищожи света/ просто човешката алчност и лакомия, във всичките им аспекти, водят до това състояние на нещата.

# 829
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
Тедди, ето тази информация и аз се опитвам да намеря в огромните теми за ваксините. Каква е вероятността детето да се разболее сериозно със сериозни последствия от болестта, ако не е ваксинирано, и каква е вероятността да получи усложнение от ваксина, ако реша да го ваксинирам.
За съжаление сред многото безполезни дебати е трудно да се намери тази информация.

# 830
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
Евридика, чудесна идея за синтез. Всъщност за мен полезната информация е:
1. Болестите, за които правим задължителни ваксини, от които вече няма смисъл, тъй като отдавна се лекуват без притеснения за усложнения.
2. Останалите болести, за които има задължителни ваксини - колко често се срещат усложниения от болестта, какви могат да са, по какъв начин вреди самата ваксина и какви са възможните усложнения след нея, както и честотата на срещане (в България).
3. Ако все пак решим да ваксинираме коя е най-добрата възраст?

Апропо, ще ми позволите малко повече скептицизъм понеже една от болестите, които вече почти не се среща благодарение на ваксините съм преживяла много тежко като новородена. Съответно едва са ме спасили, последиците за щастие са само леко ускорено сърцебиене. Т.е оттогава е ясно, че от мен една Ивет Лалова няма да стане Sunglasses Иначе съм си ОК Peace

# 831
  • Мнения: 2 176


Апропо, ще ми позволите малко повече скептицизъм понеже една от болестите, които вече почти не се среща благодарение на ваксините съм преживяла много тежко като новородена. Съответно едва са ме спасили, последиците за щастие са само леко ускорено сърцебиене.

За коя болест става въпрос?
Дали е благодарение на ваксините изкореняването - не бъди толкова категорична.
Не случайно отдавна предъвкваме в тази тема как се доказва ефективност.

# 832
  • Мнения: 3 506
Всъщност за мен полезната информация е:
1. Болестите, за които правим задължителни ваксини, от които вече няма смисъл, тъй като отдавна се лекуват без притеснения за усложнения.
2. Останалите болести, за които има задължителни ваксини - колко често се срещат усложниения от болестта, какви могат да са, по какъв начин вреди самата ваксина и какви са възможните усложнения след нея, както и честотата на срещане (в България).
3. Ако все пак решим да ваксинираме коя е най-добрата възраст?

Апропо, ще ми позволите малко повече скептицизъм понеже една от болестите, които вече почти не се среща благодарение на ваксините съм преживяла много тежко като новородена. Съответно едва са ме спасили, последиците за щастие са само леко ускорено сърцебиене. Т.е оттогава е ясно, че от мен една Ивет Лалова няма да стане Sunglasses Иначе съм си ОК Peace

С риск да те обезкуража, такава информация няма да намериш.
1) Откакто има ваксини, те се слагат поголовно, съответно няма чиста статистика за усложненията от съответните болести, съизмерими с времето, в което живеем - санитарно-хигиенни условия, задоволеност на основните потребности и прочее. Статистиката за усложненията от коклюш примерно или полиомиелит или каквото и да е, се прави въз основа на данни от началото на миналия век.
2) Усложненията от ваксините също не се отчитат коректно. Рядко се съобщават, още по-рядко се признава официално, че са вследствие на ваксина.

Не зная за коя болест говориш и защо си преболедувала като малка, но тук има достатъчно хора, чиито деца едвам са оцеляли (а някои и не са оцеляли) след ваксина. Така че... всеки се информира и си взима решенията. Подготви се психически, че информацията няма да е във вид, удобен и приятен за четене.

По повод световната конспирация, за пореден път мнението ми изцяло съвпада с това на agneshka.

# 833
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
Не зная за коя болест говориш и защо си преболедувала като малка, но тук има достатъчно хора, чиито деца едвам са оцеляли (а някои и не са оцеляли) след ваксина. Така че... всеки се информира и си взима решенията. Подготви се психически, че информацията няма да е във вид, удобен и приятен за четене.

Абсолютно съм съгласна, но пък в една съседна тема се събират подписи за въвеждане на менингитната ваксина като задължителна, заради починалото от менингит детенце. Така че лоши примери има и в двете посоки. И за да направи преценка една майка, осъзнавайки, че лоши примери има и в двете посоки, се опитва да намери отговор на въпросите, които написах по-горе.
Без да може да се отговори на тях не виждам как някой може да твърди нещо с такава категоричност. newsm78

Между другото в момента чета книгата на Гълъбов, която Стелт77 беше така добра да ми изпрати. Още съм в началото, но изобщо не съм впечатлена.  Че кой не знае, че болестите се развиват подпомогнати от стреса, нездравословният начин на живот и прочее?! Това е много ясно. Проблема е, че не можете да накарате хората да живетя здравословно, ако не искат. Нито вие, нито лекарите, нито правителството, нито световните сили. Колко хора познавате, които имат желание да се откажат от вредните си навици, любимите храни и прочее?

Последна редакция: вт, 10 мар 2009, 12:33 от NBM

# 834
  • Мнения: 3 506
Хората са различни, едни са по-категорични, други - по-малко. Все пак, ако някой е прекарал години в изучаване на нещо, не виждам защо да не е категоричен в тезата си.
Аз лично например съм категорична, че има доста конспирация около ваксините и че голям набор от важни факти не се съобщават, респективно хората биват лишени от правото си на информиран избор. Съответно препоръката ми е всеки да изрови максимално количество информация поотделно за всяка една болест и ваксина и да предцени дали да сложи ваксината и евентуално кога да я сложи.
Така че... от критика много смисъл няма... по-добре се залавай да четеш.

# 835
  • Мнения: 3 506
Че кой не знае, че болестите се развиват подпомогнати от стреса, нездравословният начин на живот и прочее?! Това е много ясно. Проблема е, че не можете да накарате хората да живетя здравословно, ако не искат. Нито вие, нито лекарите, нито правителството, нито световните сили. Колко хора познавате, които имат желание да се откажат от вредните си навици, любимите храни и прочее?

А това пък каква връзка има с темата  newsm78  После се сърдиш, че била трудна за четене...

# 836
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
Аз лично например съм категорична, че има доста конспирация около ваксините и че голям набор от важни факти не се съобщават, респективно хората биват лишени от правото си на информиран избор. Съответно препоръката ми е всеки да изрови максимално количество информация поотделно за всяка една болест и ваксина и да предцени дали да сложи ваксината и евентуално кога да я сложи.

Тук съм абсолютно съгласна. По една или друга причина информация няма и съм съгласна, че сме лишени от правото си на информиран избор (да не говорим, че в БГ изобщо сме лишени от право на избор, макар че и това вече е преодолимо).
Залавям се с четене. Peace

# 837
  • Мнения: 936

ТЕОРИЯТА  ЗА  ВИРУСИТЕ



 
  В книгата си „Вирус мания” (немска, 2006 г.), журналистът Торстен Енгелбрехт и Клаус Кьонлайн, лекар по вътрешни болести, разкриват, че „заразните” и „смъртоносни” вируси, като вирусът на хепатит С,  ХИВ, HPV-вируса (претендиращ, че причинява рак на маточната шийка), вирусът на птичия грип или полиомиелитния вирус, не са, както широко се пропагандира, микроби, които „нападат” човешкия организъм, а тези предполагаеми вируси са всъщност микрочастици, образувани от самите клетки на тялото.

Авторите пишат: „Съществуването на тези така наречени „вируси убийци” трябва първо да бъде доказано.  И точно тук се появява проблемът.  Логически, научно обосновани доказателства никога не са били представяни, въпреки, че това е много лесно – да се вземе кръв от пациента, да се изолира един от тези вируси в чиста форма, с пълния му генетичен материал (геном) и в цялостен вид и след това да се наблюдава с електронен микроскоп.  Но, тези важни първоначални стъпки никога не са били направени с вируса H5N1 (човешкият вариант на птичия грип), с така наречения хепатит С вирус, с ХИВ и с много други неща, които официално се наричат вируси и се обрисуват като атакуващи диви зверове”. „Определено никой все още не е открил съответната вирусна структура в кръвния серум на  болните от така наречения  хепатит С.  Както е и при ХИВ - чистият вирус, необходим за точното му определяне, все още не е намерен.”

Това обяснява защо днес медицината се опитва да „докаже” съществуването на вируси по индиректен начин,  което означава, че заключенията се правят на база ръста на антителата, т.е. има наличие на вируси и следователно на „инфекциозно заболяване”. Същият метод се използва и за да се „докаже” съществуването на „метастатични ракови клетки”. Но, както авторите на Вирус Мания подчертават много точно, „тестовете за антитела доказват  само наличието на антитела -  не наличие на вируси  или части от вируси, за каквито са направени. Това означава, че докато вирус или част от клетка (антиген) не бъде точно определен, никой не може да каже на какво реагират тестовете за антитела.”

Въпрос, който трябва да зададем:
 Ако увеличаване броя на антителата основно се счита за индикация за силна имунна система, защо при теста за СПИН същите параметри се определят като „имуно-дефицит” и като „заразяване” с ХИВ (с вирус, който никога не е бил изолиран и научно доказан)?




ВАКСИНИРАНЕ  СРЕЩУ  КАКВО???

# 838
  • Мнения: 2 176
nenaatoa, благодаря за превода.  Hug
Четох го и аз неотдавна в сайта - последния въпрос за СПИН-а е толкова резонен, че прави на пух и прах цялата им теория за вирусите.

# 839
  • Мнения: 471
Скоро една лекарка направи признание пред мен, като разбра че не сме ваксинирани, че ваксините са много вредни и всички лекари го знаят, но им е забранено да говорят. Тя не си е ваксинирала децата и понеже е пред пенсия вече е започнала да агитира и останалите. Съвестта й е проговорила на стари години.

Общи условия

Активация на акаунт