По колко пие мъжът Ви?

  • 28 418
  • 406
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 757
Което обяснява нещата що е такъв непукист, докато ти се пеняваш Wink Joy
Отбранителна тактика му се вика на това Whistling Grinning

Е не го приемай като че ли си ходи нон стоп леко спиртосан. При него непукизмът идва от други гени, типично скандинавските  #2gunfire Сега пък се замислих ако аз си пиивам по стабилно дали ще ми се отрази видимо успокоително на нервичките. Но едва ли за едни нервички си струва, да си съсипвам всички останали органи  Crossing Arms Иначе като пияна съм доста по приятно същество (не пияна до степен препила, а просто порядъчно почерпена)

AGAPH, не вярвам да успееш да го промениш. Не пие много човека, не го приемай като чак такава трагедия

# 76
  • София
  • Мнения: 1 508
Като ти четох поста ми стана смешно, все едно аз съм го писала.Моят не пие всяка вечер, но когато е с приятели няма мярка.И аз много се дразня, не понасям мириса на алкохол, а покрай него всеки мъж, който пие.Имаше период, в който и аз като теб си записвах, тръгвах си, поставях ултиматуми.Моят е имал такива изпълнения, които не са за казване.Добре че вкъщи не пие,само това оставаше.Вкъщи не давам да пие,засега се съобразява.За мен няма оправия този проблем.

# 77
Моя пие само вино само на празници по една  водна чаша( дори и скъпи си купува,пила съм покрай него вина от къде ли не )  и бири през лятото ,но  малко.Обикновено двамата си разделяме  една бутилка  бира ,ако трябва да съм честна. Ракия или други концентрати  ако ни подарят,седят  в  секцията с години.

# 78
  • Мнения: 1 715
Аз мисля,4е по-големия проблем е,4е не ти уважава мнението,не те за4ита или както ти казваш"не те ебава",това си е проблема! Ако наистина се държи така,явно той не държи на връзката ви,уважението е най-важно! Дано нещата се променят!
Мисля,4е е твърде рано да си омръзвате,едва 2 години сте заедно.
Проблемът далеч не е в алкохола...........отношенията са важни

# 79
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Агапи, пробваи 1-2 седмици да не ти пука че пие ракийка (с условие че не те наранява ,бие и тн)Напротив ,приготвяи му силни мезета ,за да не се напие ,налеи си за компания чаша вино ,усмихвай се ,прави се че не ти пука .Ако му е забавно ще пие,но и ще оцени жеста ти .Направи го всяка вечер като се върне от работа ,питаи го какво мезе иска ,угаждаи му ,налеи му питието и си седни на компа(още не ми работят иконките)Изпрати го с целувка да си ляга сам ,без да се издаваш какво ти е . Колкото повече мрънкаме за нещо на мъжете ,те нарочно го правят .В момента в които няма с какво да ни дразнят ,те са слаби .

# 80
  • Мнения: 846
Зуки, мъжът и едва ли се замисля над такива сложни стратегии да го прави нарочно.  Laughing Просто си е такъв. А ако тя направи това, което предлагаш според мен ще бъде безмерно щастлив без дори и да се запита защо се е променила. Не, че е лошо да пробва  Peace От опит глава не боли  Whistling

# 81
  • Мнения: 3 634
Какви са тия изказвания за битов алкохолизъм???А тези,които се изказват ,4е едва ли не държат на въже мъжете си,сигурни в това,4е успяват да ги контролират,мога да кажа само,да викат Пази Боже!Мъжете се променят!И то коренна промяна,знам такива слу4аи.

Незнам дали мен визираш, но аз над 10 пъти повторих "според мен", "моята преценка" и т.н. Абсолютно не желая да ангажирам авторката с мнението си, нито да категоризирам нейният приятел. Да, у дома има строги правила за алкохола и затова си има причини да е така. Няма да изпадам в подробности защото не касае темата.

# 82
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Зуки, мъжът и едва ли се замисля над такива сложни стратегии да го прави нарочно.  Laughing Просто си е такъв. А ако тя направи това, което предлагаш според мен ще бъде безмерно щастлив без дори и да се запита защо се е променила. Не, че е лошо да пробва  Peace От опит глава не боли  Whistling
Но ще се замисли защо тя се е променила

# 83
Защо не пробваш да му правиш компания и дори да "пиеш" повече от него,но на ужким  ?

Някак си докато излиза от стаята с мезетата и бутилката с алкохол(да речем да пикае) ,връщайки се ,да се правиш,че си изпоркала алкохола и дори започни да  говориш със завален забавен говор и  прави пиянски стойки.Припадай уж,заспивай уж на пода,ако се наложи,смей се кикотейки се и т.н. Гледай някой скече на Комиците за тренировка. Бъди артистка.Когато си трезва ,не е лесно да се самозабавяваш  с пиянски номера. Колкото и подло да е,едва ли ще му е готино всяка вечер да  му преполовяваш бутилката и да се въргаляш пияна,така че  може да се стресне , сам да се откаже той да пие,не се знае.

# 84
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Защо не пробваш да му правиш компания и дори да "пиеш" повече от него,но на ужким  ?

Някак си докато излиза от стаята с мезетата и бутилката с алкохол(да речем да пикае) ,връщайки се ,да се правиш,че си изпоркала алкохола и дори започни да  говориш със завален забавен говор и  прави пиянски стойки.Припадай уж,заспивай уж на пода,ако се наложи,смей се кикотейки се и т.н. Гледай някой скече на Комиците за тренировка. Бъди артистка.Когато си трезва ,не е лесно да се самозабавяваш  с пиянски номера. Колкото и подло да е,едва ли ще му е готино всяка вечер да  му преполовяваш бутилката и да се въргаляш пияна,така че  може да се стресне , сам да се откаже той да пие,не се знае.


НА 16 ГОДИНИ ЛИ СИ?

# 85
zuki10,не съм на 16.Не се пробвай дали си тепепатка. Laughing

# 86
  • Мнения: 3 634
Ако не успеете да решите проблема с нормална комуникация, всякакъв театър е излишен. Едва ли ще се замисли, а вероятно не му отдава такова значение и искренно недоумява какво те дразни чак толкова.  Peace

# 87
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Бирата въобще не е пиене. С бира човек може да утоли жаждата Simple Smile
Мдам, не е проблем, ако количеството е до литър-два (330 грамки не коментираме, 'детски бири' Laughing им викат на тях феновете на тая напитка).
Когато стане 3-4 (че и 5-6) литра, к'во правим?

# 88
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
zuki10,не съм на 16.Не се пробвай дали си тепепатка. Laughing
Даа не съм ...не познах  .Сигурно мама ти е писала поста.

# 89
  • Мнения: 1
Странно...
Тази тема ме накара да се замисля за мен самия...
Години наред пиех всяка вечер, като изобщо не се замислях и дори, ако някой беше ми представил това като проблем бих го изгледал със снизхождение...
После някак всичко се промени, но без да искам т.е. несъзнателно се промених. Дори трябва да кажа съм се променил, защото не помня как, кога, защо и за колко време. Може би от работата, която започнах, но не е заради компанията ми - те все така си се наливат и аз все така си ги обичам  Simple Smile
Минах и през период, в който не търпях приятелката ми и негодувах и се дразнех сериозно, че не може да заспи без да изпие една две бири преди да си легне...
Сега пия само веднъж най-много два пъти в месеца, но обикновено седна ли си се напивам...През другото време дори не се и сещам за алкохол...А ако няма компания и една бира не мога да изпия.
Сигурно сега изпивам по-малко за година отколкото за седмица преди.
Как стана така не знам. Просто с времето всичко се промени.
Не мисля, че момъка има сериозен проблем, но това че те дразни не е малко след като го обичаш.
'беш ли му майката? Алкохола е супер индивидуална дрога. И пак като се замисля за моите "метаморфози" ми се струва, че едва ли някой може да ти даде ценен съвет. По-скоро решението е в човека, в който е проблема и само заедно можете да откриете това решение...
Ако не прави свинщини, какво те дразни? Преди да си легне да си измие зъбите добре за да не мирише чак толкова лошо и ... си се обичайте Grinning

Общи условия

Активация на акаунт