Имам въпроси за бебешката жъълтеница, моля за помощ!!!

  • 3 088
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 865
И моят син имаше доста силна жълтеница и няколко дни беше на лампа. След това доста време изкара жълт, като се доказа че има жълтеница от кърма.
От глюкозата няма полза, така че не давай.
На този етап на който сте вие мисля че не може да се увреди мозъка от билирубина (според една невроложка с която съм говорила след 10-тия ден не може да премине кръвно мозъчната бариера).
Може да пробвате с фенобарбитал да свалите нивата, но се консултирайте с неонатолозите дали се налага.

Последна редакция: сб, 10 яну 2009, 15:25 от Arizona

# 31
  • София
  • Мнения: 2 060
Забравила съм точната стойност, но със сигурност над 300 ниво на билирубина има опастност от увреждане на мозъка. Нас ни изписаха с 220, макар, че в епикризата пишеше 188. Пак за Т.Киркова става дума. Неонатолозите там са под всякаква критика като отношение към родилките.
При Калоян жълтеницата отмина към края на първия месец, макар че след 21 ден нещата значително се подобриха. Вода със захар ми препоръча и моят педиатър, наред с други простотии. Ако искаш давай (и аз не мога да ти кажа недей), но задължително след кърмене.

# 32
  • Мнения: 2 865
.

Последна редакция: сб, 10 яну 2009, 15:20 от Arizona

# 33
  • Мнения: 290
Здравей,аз имах такъв проблем с голямото си момченце-изписаха ни от Тина Киркова с оранжева кожа,като се прибрахме дойде личната лекарка и ни изпрати в Педиатрията,която се намира до военна болница лицето и е от към Димитър Нестеров,попаднахме на много свестни лекари и ни направиха Някакъв сироп мисля с Фенобарбитал и за една седмица всичко отмина,спомням си,че тогава ми казаха да давам подсладена вода в големи количества.Имената на двете лекарки са Др.Георгиева и Доц.Христова.И на мен ми бяха казали,че жълтеницата е доста опасна.Надявам се да съм помогнала.Пиши как сте.

Последна редакция: сб, 10 яну 2009, 14:17 от hrisi051

# 34
  • Мнения: 3 861
Ето ме и мен!
Анна днес е малко по-добре, в смисъл по-активна от вчера. Свързах се с педиатърката ни днес и ще я заведа в педиатрията до Военна болница, там микропедиатрите ще кажат най-добре какво и защо. На Токуда вяра нямам, наскоро там бяха приели близнаците на кумовете ни за лечение след много тежък грип и обезводняване и така ги изписаха, че 6 часа по-късно ги приеха по спешност в Пирогов...
В Тина Киркова няма смисъл да звъня и да я водя, там още докато бяхме в самата болница и задавах въпроси ме отрязоха и ми казаха "Нали си имате педиатър за детето..."- педиатрите там са под всякаква критика като отношение, професионализмът им не мога да коментирам.
Изследванията са и от вчера така че нови чак след седмица поне.

# 35
  • София
  • Мнения: 438
Ние бяхме с висок билирубин и почти 48 часа на фототерапия, като беше паднал до 240 в деня когато ни изписаха - казаха, че това е граничната стойност.
Беше малко по-летаргичен първите десетина дни, но нито педиатърката нито в болницата са ме плашили. Реално след 20-тия ден забелязах че започва да се избистря тена на кожата и на месец вече беше нормален. При нас се дължало на различните ни кръвни групи - малкия е взел тази на баща си.
Постепенно отмина всичко, дано и при вас скоро да се изчисти  Peace

# 36
  • Мнения: 27 524
Глюкозата я дават не толкова да изхвърля нещо колкото за калории.
п.п.Моля майките които не са минали по този път да не дават съвети,защото ще объркате жената.

Калории в кърмата няма ли?  Wink
И кой казва, че не сме минали по този път?  Simple Smile

# 37
  • София
  • Мнения: 79
На моятя дъщеря жълтеницата се появи ден преди да ни изпишат и продължи до вторият месец.На първия месец я водихме при доц.Ковачева в Педиатрията.Изследвахме и билирубин,който беше завишен.Казаха ми,4е е кърма4еска жълтеница и да приема глюкоза.Единствено това съм правила и към втория месец жълтеницата изчезна.Още като ни изписаха дъщеря ми спеше по много и продължително.Често се случваше да я кърмя по 5-6 пъти на ден максимум,но на 20-ия ден си беше надала 1 кг.Аз също много се притеснявях,но в крайна сметка реших да не и нарушавам съня и да я будя насила.Когато беше будна не е била никога отпусната,а и су4еше много силно.След втория месец сама започна де се буди по често и да су4и на 3часа.

# 38
  • Мнения: 2 131
На мен в болницата ми бяха казала, че се дава глюкоза, за да може по-бързо билирубинът да се изхвърли чрез урината. Тук чета за изпражненията...  newsm78
Както и да е - аз даваг глюкоза. Алекс също имаше силна жълтеница и в отделението още го взимаха два пъти за лампа. Може би, това беше и една от причините да не иска да суче - беше доста поспалив. Хубавото е, че в началото успях да му дам коластрата и известно количество кърма.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 340
Като чуя за жълтеница и косата ми се изправя. Малкия ми син го изписаха от родилното с билирубин 124. Седмица след това обаче цвета му продължаваше да е същия и сама си назначих изследване на билирубин, оказа се 233. Приеха ни в болница /още не мога да се отърся от кошмара/. Няма да пиша какво беше лечението, защото се надявам в София лекарите да са по-компетентни  Confused. Важно е да се установи каква е причината за този висок билирубин - на нас ни правиха всички изследвания - за непоносимост на кръвни групи, изследване за непоносимост към нафталин /нафталина бил голям провокатор на жълтеницата!!!/, изследваха ми и кърмата за ненаситени мастни киселини и накрая се оказа бактерия в бъбрека. След трети антибиотик и 18 дена в болницата, се прибрахме по живо по здраво.
Така че те съветвам да не се оставяш на течението, а ако не ти е проблем пусни изследване на урина, пълна кръвна картина и урокултура, за да се види има ли някаква инфекция и бактерия. Оказа се, че не всички лекари знаят къде да търсят проблема. Надявам се при вас всичко да е наред  Praynig. Между другото, т.к. ти е второ детенце, жълтеницата няма да е от кърмата,ако е от това, би следвало да имаш проблеми и с първото.
P.S. изследванията си ги пускам сама, не се моля за направления - ПКК, урина и урокултура излизат не повече от 17 лв., а за билирубин беше към 7 лв. ако не се лъжа.

# 40
  • Мнения: 1 045
Глюкозата я дават не толкова да изхвърля нещо колкото за калории.
п.п.Моля майките които не са минали по този път да не дават съвети,защото ще объркате жената.

Калории в кърмата няма ли?  Wink
И кой казва, че не сме минали по този път?  Simple Smile
Хващате се за всяка дума. ooooh!Имах предвид че обиковената жълтеница няма нищо общо с тази от кръвната несъвместимост.
Бебетата са много пасивни,заспиват докато се хранят.Спадат тегло,което не е благоприятно в този случай.И разни такива... Peace
при обикновената жълтеница са жълти,а при тази са като моркови оранжеви.Разликата е голяма.Не ми се спори Peace

# 41
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Както са ти казали и други мами, най-добре е да потърсиш компетентен педиатър и да направите изследвания. Мишка също беше с жълтеница при изписването и ми казаха да давам по-сладка вода. А за спането педи ми каза, че ако пропуска 1 хранене не е чак такъв проблем, да не я буда. Аз така съм правила и към 30 ден беше вече всичко наред

# 42
  • Мнения: 6 274
Доня Коприва, какво става ?
Ходихте ли вече в Педиатрията ?
  Thinking

# 43
  • Мнения: 340
До колкото откривам материали в интернет първата ваксина поставяна в родилните домове - хеп Б може да има същите странични ефекти.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
И двете ми деца бяха със силна жълтеница.При второто я хванахме по навреме и го сложиха на фототерапия,та ми се размина дългото сотене в болницата,както при големия ми син.Аз съм кръвна група В+ ими обясниха,че по-трудно се получава съвместимост на кръвтта.
Съвета ми е ,кърмене,ако се наложи я будиш,но не спирай глюкозата,както и проследете билеробина.Предполагам вече си се върнала от лекар и не си толкова притеснена.
Всичко хубаво!

Общи условия

Активация на акаунт