ГЕНЕТИЧНИ И ИМУНОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ - тема 3

  • 106 456
  • 997
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 356
На триизмерния видеозон откриха,че не се развива задната част на главичката.И го родих в 5 месец.След като го родих се оказа,че е още по зле.Преди месец и половина.Дадох ми телефона на д-р Конова,но ние стегнала кризата.И през последните дни се здухах окончателно.
Съжалявам,че е трябвало да преживееш това.Ако можеш намери сили да се изправиш и гледай с надежда напред!Знам,че ще е трудно и ние 6 години се борихме за бебенце и съм минала през какви ли не емоции.Ако искаш да ти дам и е-майл на доц.Конова да се консултираш с нея щом на този етап не може да отидите на място.
Успех на теб и на всички момичета с имунологични и генетични проблеми  Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 934
galka  мерси за отговора   bouquet Аз при Тодорова ходих само веднъж и не мисля да ходя повече, то за това питам за селена.
viki_075   ужасно е това, което ти се е случило  Sad Кураж и следващият път всичко ще е наред! Пожелавам това и на себе си и на всички с неуспешни предни бременостти  Praynig

# 32
  • Мнения: 45
Съжалявам,че е трябвало да преживееш това.Ако можеш намери сили да се изправиш и гледай с надежда напред!Знам,че ще е трудно и ние 6 години се борихме за бебенце и съм минала през какви ли не емоции.Ако искаш да ти дам и е-майл на доц.Конова да се консултираш с нея щом на този етап не може да отидите на място.
Успех на теб и на всички момичета с имунологични и генетични проблеми  Hug
[/quote]

Писах на имейла,но ми отговори някаква друга жена.Остави ми телефон да се обадя.

# 33
  • Мнения: 453
Аз започвам да се разочаровам и от Конова и от Тодорова още в началото на терапията си. На Конова пък два пъти и иизпращах мейл както се бяхме разбрали за резултати от изследвания и нищо. Разбирам, че са претрупани от работа, но все пак такава ни беше уговорката.

# 34
  • Мнения: 335
Здравейте,момичета!
Искам да ви попитам дали НК-клетките (26%) и повишени тромбоцитно-левкоцитни агрегати могат да са причина за спонтанен аборт още в 5-6г.с. преди да се чуе пулс?Аз имам два такива,първия път не знаех за имунологичния проблем,втория път абортът осуети вливането на имуновенин.Не зная къде да търся причината. Ако някой има идея,моля да ми пише.Може на лични за да не утежнявам темата.
Успех на всички!  bouquet

# 35
  • Мнения: 83
godgift , изчисти си кутията , за да ти пиша!

# 36
  • Мнения: 83
 Здравей,godgift ! НК- клетките и PLA могат да бъдат причина за аборт в 5 - 6 г.с без да се чуе пулс.
 Аз имам миссед в 9 г.с. Нямаше пулс от самото начало.Тогава имах 18 % НК, АФА и PLA. Последва терапия с интралипид през месец , аспирин протект и т.н.
През юли имах + тест след инсе и вливане на интралипид.Започнах Фраксипарина веднага след + теста, но преди вливането на имуновенина се оказа - кухо яйце.
 След това вливах интралипид + имуновенин 40 ампули , но така и не се състоя инсето.
 Сега ще правим ИКСИ.

# 37
  • Някъде в България
  • Мнения: 1 036
"Повишените нива на тромбоцитно-левкоцитни агрегати (PLA) в периферна кръв се свързват с повишена съсирваемост на кръвта и последващо нарушение на плацентарната микроциркулация, което се дължи на засилена активност на тромбоцитите.

При установяване на повишени нива на PLA (особено при съчетание с установени вродени и/или придобити фактори за тромбофилия), се препоръчва стриктен акушерски контрол  по време на бременност и по преценка, включване на антиагрегантна и антикоагулантна терапия."
Това е част от заключението при моите изследвания и според моите лекуващи лекари това е причината за спонтанните ми аборти.

# 38
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Момичета,някоя от вас да сте си правили КАРИОТИП със съпруга си?Къде в Бг може да се направи и трябва ли да се чака много?

# 39
  • София
  • Мнения: 23 165
Момичета,някоя от вас да сте си правили КАРИОТИП със съпруга си?Къде в Бг може да се направи и трябва ли да се чака много?
Тъкмо преди няколко дни си получих резултатите, казват им още цитогенетични изследвания, аз ги правих в клиника "Малинов", но там доколкото разбрах идва лекар от Майчин дом.
Стават за 3 седмици.

# 40
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Благодаря,Бамбарадамбара! Hug
Иначе трябва ли да запазя предварително час и колко ви излязоха с мъжа ти?Тук ме въртят от месеци и още не идва нашия ред,та май ще си ги направя в БГ.

# 41
  • София
  • Мнения: 934
dorа  можеш да пуснеш това изследване и в Майчин дом.Адреса е ул.Здраве 2. Със сигурност, ще ти излезе по евтино. Ние правихме такова изследване и мисля, че беше готово след 2 седмици.

# 42
  • София
  • Мнения: 23 165
В тази клиника идва човек от майчин дом всеки понеделник, запазва се час, може и в самия ден да се запази, струваше ни точно 300 лв за двамата. Но аз отидох там защото за всичко си ходя там, по-удобно ми е. Провери все пак в Майчин дом, адреса който ти е дала _мариана .
И това изнамерих:
http://www.kmg.medfac-sofia.eu/kontakti.html

Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 10:17 от бамбарадамбара

# 43
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Благодаря ви,милички,златни сте! Hug

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 28
Здравейте,от доста време не съм писала като чаках да се похваля с добра новина но резултатът от прегледа днес е-"кухо яйце".В момента не знам вече какво да мисля мислите са ми непрекъснато в думите на доктора.Незнам мислех си че след вливането с интралипид и терапията с аспирин протект и другите витамини този път ще успеем но ето че положението е отново същото като предишните 2 пъти.Опитвам се да си дам кураж и знам че много от вас ще ме разберат.Пожелавам ви само добри новини! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт