Вярно ли е?

  • 4 977
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 8 933
Последно в един US сайт, в който съм регистрирана и ми изпращат седмично инфо за разни работи, свързани с децата,
четох, че според изследвания капките за нос и сиропите за кашлица, които се продават "без рецепта" изобщо не помагат при деца до 4-5 годишна възраст.

Да ти кажа, май и след тази възраст няма кой знае каква полза от тях, особено от сиропите.

# 31
  • Мнения: 14 654
Капките за нос не са предназначени да излекуват хремата, а да облекчат симптомите, антибиотичните са изключение.
Не знам вредни ли са или не, но ако детето ми е със запушен нос и не може да спи, много ясно, че ще му пръсна олинт за деца преди сън, няма да го оставя да се мъчи. Лекарите рядко изписват капки за нос на бебета, обикновено няма нужда и дават само стеримар или нещо такова. В листовките си пише след каква възраст може да се ползват.
Да добавя, че ако се налага ползвам хомеопатия, но капките, ако се ползват разумно, не пречат на това.

# 32
  • Мнения: 2 960
Капките колкото помагат-толкова и вредят.На голям човек също не бива да се слагат повече от 4-5 дена ,защото както си пише може да доведе до промяна на лигавицата на носа-да пресъхне и т.н.
За бебета е доста рисковано/и аз съм слагала на малкия ,за да може да спи вечер ,но трябва внимателно/ да се слагат каквито и да било капки ..най-добре Стеримар.

# 33
  • Мнения: 250
Сигурна ли си, че е стравало дума за нос?

Защото знам, че за капки уши са много против и рядко предписват, дали не е станала грешка?
Да точно за капките за нос е казал.

# 34
  • Мнения: 3 092
Пръскала съм стеримар , разбира се , но се е налагало да капя и Коларгол за 3-4 дни .
Лекувала съм и хремата и с Аркол- беше доста силна , но за 4-5 дни се оправи .
Сега всяка сутрин по съвет на педиатъра и слагам в нослето Низита гел , защото отказва Стеримара и пищи от него .Ще слагам Низитата до към края на март .
Ами това е .
Не съм За капките , но според мен има случай , който все пак налагат ползването им . Peace ( какво ще кажете за стрептококова инфекция в носа например .... newsm78)

# 35
  • Мнения: 302
Не знам дали е вярно но ние досега два пъти сме имали хрема.Първия път педи ни преписа капки за очи да капя в нослето и влачихме хремата 2 седмици.Вторият път ни преписа сребърна вода от която хремата ни мина за 2 дни.Аз останах много доволна и при нужда за напред все нея ще ползвам.

# 36
  • Мнения: 155
Първия път педи ни преписа капки за очи да капя в нослето

Това не го разбрах. Shocked

# 37
  • София
  • Мнения: 8 933
Първия път педи ни преписа капки за очи да капя в нослето

Това не го разбрах. Shocked
Ами доста често се случва да изписват капки за очи, когато има проблем с носа. На някой от капките даже си пише за очи и нос.

# 38
  • Мнения: 14 654
Сигурно е предписала антибактериални капки, често го правят - стават и за очи, и за нос. Макситрол са едни от любимите им  Mr. Green Но аз не слагам никога антибактериални капки, даже да ми ги изпишат.

# 39
  • Мнения: 568
Не са ми казвали ,от собствен опит знам-след като по лекарско предписание си слагах (вече не помня какви )-носа ми взе да кърви и от тогава не ги купувам.За дъщеричката ми ако съм ги вземала съм слагала само първите 2 дни.Като бебе ползвах Стеримар,а после Пиносол ,но кремче даже сама си слагаше когато и се запуши носа.

# 40
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Не съм чувала подобно нещо. Според мен не е вярно.

# 41
  • Мнения: 645
за първи път чувам

# 42
  • Мнения: 31 227
По принцип капките за нос са вредни, ако се капят често и дълго, но за малко едва ли биха навредили.

# 43
  • Мнения: 2 374
Не съм чувала подобно нещо,едва ли им дават само Физ.разтвор.

# 44
  • Мнения: 4 335
Не сьм чувала,а и не мисля,че е вярно.

Общи условия

Активация на акаунт