За хората - " паразити " ...

  • 4 670
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 556
Сега ли ще ходите на море или става дума за морето от това лято?

# 46
  • Мнения: 4 668
Сега ли ще ходите на море или става дума за морето от това лято?
Не сега , лятото .
Но сега ще даваме капаро , защото там много рано се заемат местата .

# 47
  • Мнения: 2 556
Предполагам, те не очакват да им поемете и разноските по морето?

# 48
  • Мнения: 4 668
Предполагам, те не очакват да им поемете и разноските по морето?
Не ,  свекърите ще им ги поемат със сигурност . Те даже ще пътуват с една кола ... все едно си водят двете тригодишни деца ...
Но мен ме дразни друго - ще трябва да се съобразяваме с тях - ако излизаме ще идват с нас , ако отидем на ресторант - ще дойдат и те / тогава вече кой ще плаща не знам /, на плажа ще са с нас ...
Абе не ми се говори ...  Sick
Той мъжа ми снощи , понеже го ядосах се обади демонстративно да им каже , че нямало да се ходи на море , но изръси , че е защото няма места  Rolling Eyes
Ще стане тъпо - за нас има , за тях не ...
Мисля да им кажа истината ... а именно - не желая деверът и етървата да са с нас  Crossing Arms

# 49
  • Мнения: 1 064
С риск да си навлека хапливи забележки ще отбележа, че явно авторката представя проблема едностранчиво и тенденциозно. Ето, сега се разбира, че родителите на мъжа й не изнемогват, подпомагайки едното си дете. Защото изнемогващи хора не ходят на почивка в Гърция, още по-малко могат да си позволят да платят за 2 семейства. Ние с мъжа ми работим за прилични пари, но не можем да си позволим море зад граница. Значи, все пак става въпрос за семейство, което е добре материално и може да си позволи да помага. А още по-явно е, че на възрастните им харесва. И два пъти по ясно е, че мъжът на авторката го счита за нормално и редно.

# 50
  • Мнения: 2 556
Ако толкова те дразнят, не знам, наистина просто трябва мъжът ти да спре да ги кани...

# 51
  • Мнения: 103
понеже и ние си имаме един такъв, който подпомагаме и постоянно спасяваме, т.е. мъжа ми и техните родители стигнах до извода, че не е луд този, който яде баницата, а този който му я дава.

# 52
  • Мнения: 4 668
С риск да си навлека хапливи забележки ще отбележа, че явно авторката представя проблема едностранчиво и тенденциозно. Ето, сега се разбира, че родителите на мъжа й не изнемогват, подпомагайки едното си дете. Защото изнемогващи хора не ходят на почивка в Гърция, още по-малко могат да си позволят да платят за 2 семейства. Ние с мъжа ми работим за прилични пари, но не можем да си позволим море зад граница. Значи, все пак става въпрос за семейство, което е добре материално и може да си позволи да помага. А още по-явно е, че на възрастните им харесва. И два пъти по ясно е, че мъжът на авторката го счита за нормално и редно.
1. В Гърция , където ходим не е скъпо .
2. Не съм казала никъде , че изнемогват , но се лишават от доста неща за себе си , за да издържат "младите"
3. Не знам колко съм едностранчива и тенденциозна , но първо аз ако не работех и не изкарвах пари , някак си нямаше да имам очи да се влача по морета ...
Свекърва ми щяха да купуват климатик , но ще се откажат , заради морето ...
И не на последно място - защо аз трябва да се съобразявам с тяхното присъствие на моята почивка ?
Много държа да получа отговор на този въпрос !

Последна редакция: ср, 14 яну 2009, 17:34 от Pipinka

# 53
  • Мнения: 2 556
Защото мъжът ти ги е поканил естествено... Аз бих се съобразила когото и да покани мъжа ми, но в интерес на истината край нас просто няма такива дразнители.

# 54
  • Мнения: 1 064
Свекърва ми щяха да купуват климатик , но ще се откажат , заради морето ...
И не на последно място - защо аз трябва да се съобразявам с тяхното присъствие на моята почивка ?

Пипинка, хората сами ще си решат за какво да си дадат парите - за климатик или за почивка с децата си, които явно много обичат. Ти го приемаш за лишаване, те може би не. Не пиша това, за да се правя на умна и интересна, а за да ти дам още една перспектива към темата. Ти си заела позицията на безстрастните факти, на справедливостта, а в ситуацията има много повече чувства, отколкото разум. Това е.

А за почивката си 200 % права. Те ти влизат в личното пространство, за това няма спор.

# 55
  • Мнения: 2 556
Ама нали не влизат сами там? Аз ако сестра ми ме покани някъде, никога не бих мислила влизам ли и в пространството на мъжа й примерно или не... И хората и те са поканени (може грешно да съм разбрала?)

# 56
  • Мнения: 4 668
B l a n k a - с втория ти пост съм съгласна 100 % - те си ги обичат , гледат си ги и мен това не ме интересува и не ми пречи в крайна сметка ...
Много ме дразни обаче , както писах и в началото на темата вечното им мрънкане и оплакване и уж неволното сравняване с нас ...Не искам да ми говорят как горките деца "изнемогвали" и как нямали никакъв късмет , затова било така ...
А за почивката , не знам ... взех да съжалявам , че си отворих устата .
Щях много да се дразня , ако дойдат ... сега пък на мъжа ми ще му е криво , че трябва да избира между мен и тях  Confused

# 57
  • Мнения: 1 064
Това е деликатният момент.
И аз мисля, че съпругът се опитва да балансира между изискванията на жена си и на родителите си. За съжаление, никога не можеш да угодиш на всички, още по-лошо - всички остават недоволни.
Лошото е, че съпругът не разбира какво е направил, как е изправил близките си един срещу друг...

# 58
  • Мнения: 1 064
Пипинка, мъжът ти сам си е виновен. Обясни му го така, че да проумее смисъла на постъпката си. Сигурно има хора, които той пък да не може да понася. Дай му прост пример, който да онагледи как се чувстваш. Обясни му, че щом си обича роднините и иска отношенията да са добри, то трябва да се старае да ви среща колкото се може по-малко. Обясни му още, че не е нужно да балансира, а просто да ви държи на разстояние.

# 59
  • Мнения: 4 668
Обяснявам ... той казва , че така ще бъде , обаче ето пак ситуация  Confused
Той много е привързан към тях и не може да преглътне това , че аз не умирам от удоволствие вечно да са около мен или пък защо ще ми пречат на морето .
Както и да е . Те няма да идват . Но на мен ми е тъпо , защото той го реши против волята си , за да ми угоди , а не защото наистина разбира кое точно ме дразни ... а именно , че не му мина през ума да ме попита искам ли да ходя с тях на почивка .

Общи условия

Активация на акаунт