Как да организираме сами детското тържество?

  • 110 443
  • 471
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 132

Много интересна тема Grinning
Давайте и някакви идеи за деца около 1годишна възраст. За тях какво би било подходящо при положение, че още не разбират много много Grinning
Честно казано, на първия рожден ден няма какво особено - нито играят съвместни игри, нито ще се заинтригуват особено от специално организирани забавления... Натъркаляй дечицата с топки и рингове да се забавляват и се посвети на роднините.
За мен поне това е по-добър вариант за първи рожден ден.
На кое му се вика ринг newsm78 Grinning

# 16
  • Мнения: 1 175
valinia_ruska, Hugмного съм ти благодарна за съветите.  bouquet  bouquet  bouquet  Благодарение на теб вече ми е ясна концепцията. А както ти казваш,вече съм свършила половината работа. Точно така и ще направя-момиченцата ще бъдат принцеси,момченцата-рицари. Игрите ще бъдат принцеси срещу рицари .Да не изброявам всичко още един път,но съветите ти са безценни и ще ги следвам. Само за грима май ще се въздържа. Нямам представа как ще реагират майките,когато децата се приберат така *разкрасени*.Ако не ти представлява трудност те моля да споделиш какви точно игри организираш и кои са най-харесвани от децата. Мисля,че и други майки ще проявят интерес. Аз имам една книжка Детско парти и взаимствам игрите от там. Децата много им се радват. Правя им и викторина с въпроси и дребни награди,като гледам всяко дете да спечели.

# 17
  • Мнения: 4 967
Да, и аз се интересувам какви игри могат да играят - навън и вътре.
Катка, какви игри предлагаш на вашите гостенчета? Също и какви викторини, примерни въпроси?  Много ми хареса тази идея!

# 18
  • Мнения: 88
valinia_ruska, Hugмного съм ти благодарна за съветите.  bouquet  bouquet  bouquet  Благодарение на теб вече ми е ясна концепцията. А както ти казваш,вече съм свършила половината работа. Точно така и ще направя-момиченцата ще бъдат принцеси,момченцата-рицари. Игрите ще бъдат принцеси срещу рицари .Да не изброявам всичко още един път,но съветите ти са безценни и ще ги следвам. Само за грима май ще се въздържа. Нямам представа как ще реагират майките,когато децата се приберат така *разкрасени*.Ако не ти представлява трудност те моля да споделиш какви точно игри организираш и кои са най-харесвани от децата. Мисля,че и други майки ще проявят интерес. Аз имам една книжка Детско парти и взаимствам игрите от там. Децата много им се радват. Правя им и викторина с въпроси и дребни награди,като гледам всяко дете да спечели.
На каква възраст ще са дечицата на партито?

# 19
  • Мнения: 1 195
valinia_ruska страхотна тема  smile3501 smile3501 smile3501 smile3501

Нашия рожден ден мина, но почвам да събирам идейки Simple Smile

# 20
  • Мнения: 3 271
И аз съм на ниво идеи Simple Smile Имаме 2 месеца до събитието, но днес започнахме да правим поканите. Ще е "животинско" парти, децата са 5-6-7 годишни. Вероятно игрите, които правя няма да са тематични, но ще видя на какво ще попадна до тогава като идеи.
Засега със сигурност ще има няколко арт-зони. Ще рисуват фланелки, които ще им останат спомен, ще украсяват шапки и маски, вероятно ще има и място за правене на бижута с мъниста. От игрите харесвам тези: има музика, предават си пакет, като спре музиката този, в който е пакета "изгаря", но аз ще го направя да си взима подаръче от самия пакет, така че да не тъжат, че напускат играта. Другото да е ловят с кукичка или магнитче "рибки" от някакъв съд. За всяка от тях ще има малко подаръче също. Може би, ако успея да намеря хубави гипсови фигурки, ще има и оцветяване на тях, че много обичат.

# 21
  • Мнения: 5 877
Нашето последно беше на морска тема.
Установих, че до три организирани игри се приемат много добре, после им се иска на децата да си поиграят спонтанно.
Правихме риболов с хартиени риби, на всяка от които имаше въпрос или задачка (тип "направи смешна гримаса и т.н.). На носа на рибата кламер, въдица от точилка, конец и магнит.
http://picasaweb.google.bg/zornitsa.hristova/RojdenDen2009#5287185240020830290
http://picasaweb.google.bg/zornitsa.hristova/RojdenDen2009#5287187102943884162
После се надбягваха по рачешки, т.е. на четири крака, ама с коремчетата нагоре,
http://picasaweb.google.bg/zornitsa.hristova/RojdenDen2009#5287187469929345922
а после търсиха съкровище.
http://picasaweb.google.bg/zornitsa.hristova/RojdenDen2009#5287188464385499522
За аклиматизиране рисувах личица, а след игрите и яденето на торта те май се дорисуваха сами Simple Smile
Бях се ентусиазирала доста и си правих всичко сама - от "сандъка" за съкровището (кутия от хартия за принтер, облепена с "дъски" от кафяв картон с изрисувани жилки на дървоhttp://picasaweb.google.bg/zornitsa.hristova/RojdenDen2009#5287188464385499522
 и пълна с миди, плодове, евтини дрънкулки и шоколадови парички) http://picasaweb.google.bg/zornitsa.hristova/RojdenDen2009#5287188637267503426
до "кетъринга" - 7-8 пици във формата на риби с доматчета или саламчета за люспи
и една русалчеста торта.
http://picasaweb.google.bg/zornitsa.hristova/RojdenDen2009#5287183851889854578
Ето снимков материал: http://picasaweb.google.bg/zornitsa.hristova/RojdenDen2009#

Костюма на русалката съм го шила аз, обаче тя отказа да носи повечето аксесоари към него (трябваше да има фееричен зелен шал и "хавайски гердан от морски водорасли", разбирай тънка хартия в синьо и зелено. Тя обаче искаше да си е по блуза и "опашка", без много подробности.

Забравих да кажа, че поканите трябваше да бъдат "писмо в бутилка", но всъщност само две бяха такива (състарена с чай хартия с нарисувана пиратска карта), защото повечето на практика се пращаха по мейла.

Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 10:14 от Анда

# 22
  • Мнения: 2 132
Анда супер рожден ден е било   bouquet Grinning
А тази игра с рибките съм я играла и аз като дете  Grinning

# 23
  • София
  • Мнения: 13 206
Анда, както винаги неотразима!!! Heart Eyes

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Да, и аз се интересувам какви игри могат да играят - навън и вътре.
Катка, какви игри предлагаш на вашите гостенчета? Също и какви викторини, примерни въпроси?  Много ми хареса тази идея!

Има една чудесна книга, която много ще помогне с идеи  Grinning На мен Анда ми я каза навремето.

501 зaнимaния зa дeцa от Дaй Хoджис

Моите идеи за РД, с които правих рождения ден на детето.

# 25
  • Мнения: 1 175


На каква възраст ще са дечицата на партито?
Всички са около възрастта на дъщеря ми-9 години.

Катка, какви игри предлагаш на вашите гостенчета? Също и какви викторини, примерни въпроси?  Много ми хареса тази идея!
Най-предпочитаната игра миналата година беше Танцуващия стол .Столовете се нареждат в кръг и децата танцуват около тях. Спирам музиката и всеки се стреми да седне. Но за съжаление столовете са с един по-малко от децата и едно детенце отпада. Така,докато излъчим победител. Накрая дори се сформираха агитки на най-пъргавите деца. Друга игра,която сме правили е пиенето с биберон  .Наливам сок в стъклени шишета и отгоре слагам биберон. Печели този,който пръв изпие съдържанието. Децата много харесаха и бягането с картоф. Слагам по едно картофче в лъжица за хранене. Лъжицата се слага в устата и децата  бягат,като се стремят картофа да не падне. За да мога да ги контролирам по-лесно тази игра я играхме на серий по двама и победителите на финал.Накрая им казах,че ще пукаме балоните и там се оказа,че има въпроси и гатанки. Въпросите основно бяха от анимационни филми и детски книжки. Сега са вече по-големи и ще се стремя въпросите да бъдат по-образувателни . Почти винаги завършваме с мис и мистър парти,стремя се всяко детенце да получи нещо. Не очаквах да им хареса чак толкова,но играта им донесе много емоций. Когато синът ми беше по-малък децата сами решиха да се състезават за най-бързо ядене на торта,без прибори и без помоща на ръцете От тия години са и най-хубавите и забавни снимки. За съжаление апарата ми тогава не беше цифров за да покажа .От вашите идеи много ми допадна играта за скритото съкровище. Може дори като открият съкровището това да бъдат наградите за викторината.

# 26
  • Мнения: 1 216
Aз съм прясна прясна след рождения ден на сина ми -  в събота стана на 6 години.
Поех изцяло организацията на едно домашно парти с 15 поканени деца.
Направихме домашни мераклийски покани - двустранни: първата страница към поканеното дете, втората до родителите му. Беше изписано като обърщение от сина ми към приятелчето с предложение към родителите да си доведат детето и да имат време за почивка или да си свършат някаква работа. Броят на родителите беше сведен до минимум - 4 майки за подкрепа и помощ.
Партито беше маскен бал, имаме голям запас от измайсторени маски и костюми за децата без налични костюми, пък който си има си носеше.
Веселбата не беше ограничено във времето, т.е време за игра бол.
Имаше домашна храна: сладки, соленки, сандвичи, сок, мляко с какао, айрян, домашна торта.
Извиках аниматор, който да организира игри и танци за децата за 2 часа срещу 50 кинта. Играха на пукане на балони с дупе, сляпа баба, великани и джуджета, дърпане с въже
Веселбата продължи от 13ч30 - 19ч30
Не знам колко ми излезе като инвестиция, но знам, че детето ми беше най-щастливият рожденник на земята, а аз най-щастливата майка. Прекара едни безгрижни 6 часа с приятели, хапнаха полезно-вкусна храна и се веселиха.
Като грешка бих посочила единствено, че не събирахме подаръците на куп и да ги оставим за после. Игра падаше предимно с новите подаръци и аниматорката много трудно привлече децата към игрите.

# 27
  • Мнения: 3 271
Страхотни идеи Simple Smile Гледам, че моите любими (риболовът и музикалната пратка) се харесват на всички Simple Smile
Бу, отивам да видя и твоите идеи, трябват ми още 1-2 игри Simple Smile

# 28
  • Мнения: 3 394
1. обаждам се да резервирам мястото поне месец предварително
2. раздаваме покани на децата за партито
3. избираме тема на партито и украсата
4. избираме менюто и правим списък какво да се купи
5. приготвяме т.нар party bags, в които има няколко дребни подаръчета за детето-гост
6. изпращаме благодарствени писъмца на всяко дошло дете за присъствието и направения подарък (от името на рожденика, не от родителско име)

мъжо участва дейно в подготовката Hug

# 29
  • Мнения: 479
Миналата година имахме пиратско парти у дома.  Мъжът ми измисли сценарий за последователността от игри и задачи, които да отведат децата към съкровището - едно ковчеже (куфарче за бижута), пълно с лакомства, предимно от онези шоколадчета монети, увити в станиол. Първо децата потеглят с кораба (двуетажното легло), издигат пиратското знаме (приготвено от Теди). Акостират на острова - върху едно дълго парче стар тапет трябваше да нарисуват сами острова и после следваха поредица загадки - пиратска карта, която ги отвежда до кръстословица, която като се реши, се получава дума, която им подсказва мястото, където е скрита следващата загадка и т.н. Първо трябваше да си намерят оръжията - изрязани от велпапе саби и ножове. Всяка задача отвеждаше към следващата, а мъжът ми играеше едновременно техният помощник Джак Спероу и врагът капитан някакъв си. Падаше голямо търсене. Накрая трябваше да открият специалното оръжие - пистолетчета с конфети - с което да убият лошия - всъщност да го освободят от лошия дух, който го беше обсебил, а той предсмъртно да им каже къде е скрито съкровището. И тука стана най-смешнияут момент - вместо лявото чекмедже отвориха дясното и като започна едно вадене и хвърляне на бебешки дрешки... 
Ето малко снимки
http://www.facebook.com/photo.php?pid=30031713&l=27065&id=1053538101

Сега сме на вълна Наруто и Теди поиска нинджа парти. Събираме идеи, че и време не остана....

Общи условия

Активация на акаунт