Да подам ли жалба ?

  • 5 124
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 343
Здравейте ,
значи дилемата е следната .
Обаждам се аз до централата на "Golden Pages" за да попитам как мога да се сдобия с няколко екземпляра за различни области от тяхното издание.
Жената отсреща любезно ми обяснява , че само от София и срещу 20лв .
Аз я питам добре на всички издания пише : Разпространява се безплатно , какви са тия 20 лева
Тя ми обяснява , че това са транспортни разходи за преноса и за тия 20 лв аз мога да поръчам до 4 бр .
Поръчвам аз превеждам парите 20лв + 3лв за банкова такса през ОББ и зачаквам.
След 4-и дни някъде пристига днес пратката като виждам , че не е някакъв специален куриер а СПИДИ .
Таксата на Спиди понеже сме ги ползували като фирма е 5 и нещо 6 лв.
Все пак обаждам се питам каква е таксата от Адрес до Адрес за докумети с тегло 0.5 икономична тарифа. Казвам адреса в София и адреса в Стара Загора и те ми казват 5 и нещо .
Сега въпроса ми е нарушени ли са ни правата т.е. фалшива реклама и лъжа за транспорта като фактически остават 14 лв които незнам за какво съм дала ?
Обадих се в Комисията за защита на потребителя казаха ми , че имам право малко насмешливо . Какво ги занимавам с такива дреболии ? Дадоха ми телефон в Зарата , но естествено на него никой не ми вдига Simple Smile
Та дайте мнение да пускам ли жалба ?

# 1
  • Мнения: 320
Според мен въпросът е принципен. Накои ще кажат - "Тази за 10-15 лева жалби ще подава". Но аз ако бях на твое място щях да опитам (не заради парите, тях със сигурност няма да видиш), а поради факта, че всеки втори в тази държава се опитва да печели на чужд гръб.

# 2
  • Мнения: 1 343
Въпроса определено е принцип защото даже не са от мен тези пари, а от фирмата , но са платени от мое име .
Изобщо не е до парите, а до поредната лъжа .

# 3
  • Мнения: 1 849
Пускала съм жалби до Агенцията за защита на потребителя и те винаги са се отзовавали. И моите проблеми не са били за повече от 20 лв. Подай си жалбата разбира се. Аз бих написала и едно официално писмо до шефа им.

А има и толкова много онлайн каталози които по нищо не отстъпват на Голден Пейджис Wink

# 4
  • Мнения: 109
Подай! Но не "жалба", а "сигнал" - нали вече не се молим и жалваме, а заявяваме и сигнализираме Peace

# 5
  • Мнения: 25 600
Подай сигнал чрез сайта на КЗП. Няма начин да не се свържат с теб. Но не се поддавай на манипулациите им да се откажеш. Напълно си в правото си и ги гони до дупка.
Аман от тарикати на дребно!  Close

ПП Крайно време е тукашните им представители да си спомнят за какво им плащат...

# 6
# 7
  • Мнения: 1 343
Подай сигнал чрез сайта на КЗП. Няма начин да не се свържат с теб. Но не се поддавай на манипулациите им да се откажеш. Напълно си в правото си и ги гони до дупка.
Аман от тарикати на дребно!  Close

ПП Крайно време е тукашните им представители да си спомнят за какво им плащат...

Пуснах на телефона в Стара Загора продължава да не отговаря никой.

# 8
  • Мнения: 1 343
Подай! Но не "жалба", а "сигнал" - нали вече не се молим и жалваме, а заявяваме и сигнализираме Peace

 Hug Макар на сайта им да пише пусни жалба аз в съобщението писах .
СИГНАЛИЗИРАМ за нередности Simple Smile
И другото забравих . ИМАМ фактура за доставка от фирмата разпространител с ДДС Simple Smile Чудничко ? Разпространяват безплатно и това са пари за куриера а те ми издават фактурата ?

# 9
  • Мнения: 25 600

Пуснах на телефона в Стара Загора продължава да не отговаря никой.

Няма и да ти отговорят.  Mr. Green
Но сега очаквай сами да те потърсят.  Wink

# 10
  • Мнения: 5 622
Разбира се, че ще пуснеш/подадеш сигнал  Wink И както са ти казали по-горе няма да е заради парите, а за принципа.
И аз така скоро заради принципа си поисках 4 (четири!) стотинки ресто, защото се направиха на ударени с мокър парцал, когато за стока, струваща 1.76, ми върнаха пари колкото все едно е струвала 1.80.  Попитах нямат ли дребни и едва тогава ми извадиха и върнаха четирите стотинки  Laughing (Значи имало и можело все пак) Tired

# 11
  • Мнения: 2 759
                       Естествено, че ще пуснеш  Peace. И евентуално следващите поръчали ще ти бъдат много благодарни, ако се вземат мерки сега. Утре ще сигнализира някой друг преди теб, и няма да ти вземат на теб пък излишни пари. Принципът е важен.

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Подавай!
И не само за транспортните разходи, а и за общата цена, която са ти взели.

# 13
  • Мнения: 1 343
Току що ми се обадиха от Голден пейджес да ме запитат дали съм си получила справочниците.

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Току що ми се обадиха от Голден пейджес да ме запитат дали съм си получила справочниците.
И какво стана?Какво ти обясниха за тези 20 лв.?Как се "оправдаха" newsm78 ?
 Mr. Green

# 15
  • Мнения: 1 343
От Стара Загора писах електронно писмо до КЗп - София защото фирмата била Софийска . Приложих фактурата и е-мейлите получени от разпространителите на Голден Пейджес , като казах , че при нужда ще изпратя и квитанцията от СПИДИ , че наистина те са били куриер . Стойноста на пратка по СПИДИ от София - стара загора е 6лв. Чакаме срока е 1 месец.

# 16
  • Мнения: 592
Разбира се че ще пуснеш - човека за 1 ст. докара бТВ да снимат малоумните, а ти за 14 лв. се чудиш!!! Има хора с тези пари ще изкарат цяла седмица! И дай инфо за развитието на случката.

# 17
  • Мнения: 28
Ще си търсиш правата разбира се.
Тя България за това е на този хал.
Все от нас да мине, дали си струва или не, какво ще направя????
Прави това което трябва: ТЪРСИ СИ ПРАВОТО ВИНАГИ

# 18
  • Мнения: 4 300
А фактурата ти от доставчика за каква сума е? и с какво основание?

# 19
  • Мнения: 1 343
А фактурата ти от доставчика за каква сума е? и с какво основание?

Доставка на справочник GP сумата е 20лв с ДДС

# 20
  • Мнения: 1 733
Много ми е интересно какво щяха да ти кажат от "Golden Pages" ако им беше предложила да отидеш на място от офиса им да си ги вземеш  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 1 343
Много ми е интересно какво щяха да ти кажат от "Golden Pages" ако им беше предложила да отидеш на място от офиса им да си ги вземеш  Mr. Green

Предполагам нямаха да имат наличности Simple Smile незнам  Mr. Green
Аз зададох такъв въпрос между другото и май ми казаха , че може да отида да взема , но незнае какво има в наличност . Ако иска някой да опита да ги попита Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 343
Мами има развръзка Simple Smile
Днес пристигна куриера , които ми донесе справочниците Simple Smile Имало искане от Комисията за защита на потребителя с право на отговор до 3 дневен срок с фактурата по тази товарителница, за която аз сигнализирам на каква стойност е Simple Smile
Момчето дойде много притеснено набали го него за това , че ми оставил пратката в другия офис а не на мен лично . Сега чакам разговор с управителката на СПИДИ да обясня, че жалбата не е срещу тях а срещу Голден Пейджес за заблуждаваща реклама Simple Smile
Поне има започната проверка има надежда  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 940
Когато жалбата стигне до Комисията, винаги има надежда. Успех!

# 24
  • Мнения: 3 695
Търси си правата! Успех!  Peace

# 25
  • Мнения: 413
Много добре си направила, че не оставяш нещата или както 90% от българите си казваме айде, майната му Tired

# 26
  • Мнения: 360
поздравления така трябва да се постъпва с некоректните фирми,само така ще се оправи милата ни родина,всеки трябва да си търси правата!!! smile3501

# 27
  • Мнения: 2 759
                     Здраво си ги шашнала тия от 'Спиди'. Дано има смут и в 'Голдън Пейдж*'  Twisted Evil.

# 28
  • Мнения: 1 343
                     Здраво си ги шашнала тия от 'Спиди'. Дано има смут и в 'Голдън Пейдж*'  Twisted Evil.

Най - интересното беше , че куриера идва шашнат защото имало жалба срещу тях  ooooh!
А аз бях подала сигнал за ЗАБЛУЖДАВАЩА реклама на фирмата разпространител на Голден Пейджес Simple Smile
Очаквам включване и от тях в най - скоро време  Laughing

# 29
  • Мнения: 2 759
                       Аз дори не разбирам той защо е идвал и какво ги занимават тях изобщо. Дано не се опитат да си измия ръцете по някакъв начин с тях  Confused.

# 30
  • Мнения: 126
Няма как да се оправдаят със СПИДИ! При тях има фиксирана тарифа , ще я видят (6лв. ли каза , че е ?) другото е наложен падеж! А кои определя наложения падеж - които пуска пратката!
Пък и тези от агенцията какво са разбрали? Нещо май са се объркали! Пробвай пак да се свържеш с тях да им обясниш!

# 31
  • Мнения: 1 343
Пък и тези от агенцията какво са разбрали? Нещо май са се объркали! Пробвай пак да се свържеш с тях да им обясниш!

Утре още рано сутринта.
Незнам предполагам , че ще им искат цената на товарителницата за да видят колко е по  договор тарифата на СПИДИ и защо са ми взели 20 лв от Голден пейджес . Аз нямам отношения със СПИДИ , но СПИДИ доставят пратката по договор ... предполагам искат да видят цената по договора - Може там да е 20 лв  newsm78

# 32
  • Мнения: 2 759
...Аз нямам отношения със СПИДИ , но СПИДИ доставят пратката по договор ... предполагам искат да видят цената по договора - Може там да е 20 лв  newsm78
                        Както и да е, важното е че се бориш за правата си и правата на всички,  на които им предстои да поръчат  Hug. Стискам палци всичко да се разнищи и виновните да спрат да залъгват хората   bouquet!

# 33
  • София
  • Мнения: 172
Пусни си жалба.
Мъжът ми често им се жалва в комисията за наистина дреболии, понякога дори щуротии. Но принципно той си е прав да си потърси правата. И е имало ефект или поне някакво писмено бла бла обяснение. Ефекта например се изрази в сменена опаковка на продукт с некоректно преди това съдържание, безплатна прожекция в кино Арена, в резултат на жалба.
Майка ми, след жалба, си взе напълно капарото от некоректна фирма за мебели, поради некачествено изпълнена поръчка след неколкократни корекции.
Така че ако си права и имаш търпение след месец-два може да има ефект или да ти обяснят нещо поне.
Мисля, че те имат опция и за онлайн подаване на жалби.

# 34
  • Мнения: 126
http://www.kzp.bg/index.php?mode=viewd&group_id=12&document_id=19
Това е страницата на комисията има телефони за всеки град!
Нека не толерираме повече "лошото" продаване в България!

# 35
  • Мнения: 126
Womanitka Какво стана? Любопитно ми е? Как се развиха нещата?
Съжалявам за любопитството но много се дразня когато се опитват да ни правят на идиоти!
Аз самата всяка вечер имам скандал с управителя на Т-маркета от който пазарувам (адски са некоректни)!
Кога ли ще ми лепнат снимката там с надпис "да не се допуска в обекта"   Laughing

# 36
  • Мнения: 1 343
Ще пиша когато има развръзка днес имах доста задачи и не успях да звънна . В понеделник задължително обаче.  Hug

# 37
  • Мнения: 0
Подай жалба първо за милиардите на Мургина!

# 38
  • Мнения: 2 759
Подай жалба първо за милиардите на Мургина!
                      А ти защо не подадеш? Или така ще си чакаме всички някой друг да ни свърши работата...

Общи условия

Активация на акаунт