Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди!

  • 189 432
  • 1 210
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 98
Марчони,какви са тези кръгови движения.Кръста и при секс няма да го мърдаш.Слагаш колана и не шаваш много много докато не ти отшумят болките-поне малко.Боли те от едната страна ,защото от едната е претиснат нерва.Затова е истръпнал кръка.Щом този ,не ти е извадил диска-дх си е там и няма да се махне с мачкане.Ако успее да облекчи ще е добре.Лекарствата могат да намалят възпалението и да спре да те боли.Ама дх,ще е там.Това за стола което ти е предложил ,е вид екстензия.Подобно тези на Павел Баня-само че не са във вода.Но по добре не вдигай повече от едни женски крака"както се шегуваше един познат"Шегувам се да, не се обидиш.Да те успокоя-Щом на тебе не ти е добре-значи наистина не си добре.От опит го знам.И аз кляках,ставах и крака си на врата да сложа пак не беше добре.Не се очайвай на някои тези процедури помагат.Дано ти да си от тях.
Кръговите движения ги дадох само за пример, защото ми е странно как ако нещо в гръбначния ми стълб не си е на мястото мога да се движа почти свободно, но явно е възможно Simple Smile

Операцията с титаниеви пластини 4500лв ли струва или 400-500лв #Crazy - питам преди да се гръмна ако е първото Grinning

# 76
  • Мнения: 803
Операцията с титаниеви пластини 4500лв ли струва или 400-500лв #Crazy - питам преди да се гръмна ако е първото Grinning

Марчони, съветвам те да не четеш предишните теми и по-точно първата, в която описваме цените на самите операции в БГ и чужбина! Щом ще се гърмиш - тогава недей чети, моля те   Stop 

А колкото до операциите - те наистина са скъпи и  са отделно от консумативите и мисля, че от всички оперирани само Aha мина тънко. И аз плащах.

# 77
  • Мнения: 107
  Какво да ми кажат, всичко е минало добре, стенозата също . Когато отидох на контролен  нямах болки никаде видяхаме и ако имам проблеми трябва да направя нов магнитен и пак на преглед. Може и да ме боли малко кръста но се търпи и то ако се преуморя, краката повече ме болят и изтърванията  си остават. Такаще е само да не изместя пластините .  Доволна съм от Габровски и екипаму това с парите  всеки би шашнал  но ако не бях ги приела само гела  нямаше да ми помогне в моето положение  изместването било даста незнам как да го кажа.За докторите съм паднала от високо  или на лед .Затова единствено  решение бяха пластините.  С  тях донякаде ще намаля опасността да оперирам дясната херния така ми обесниха . А лявата беше  капсолирана.

# 78
  • Мнения: 305
Здравей те. Днес времето е идеално. Как си aha?  Аз съм със титанови импланти на 8април ме оперираха в Пирогов, мисля че въпреки частична пареза на левия крак изтаняване на десния и стеноза на вертибралния канал,  май съм добре. Титановите пастини струваха 4 500.

За пластините са ти взели даже малко, според мен...

Учудва ме, че са ги слагали при Габровски (ако разбрах правилно от по-горен пост). Когато ходих при него, ми каза, че е доста спорен метод и т.н., т.е не ги препоръчвал особено.

За пластините научих от доц. Каракостов (работи с Бусарски).
Ако някога се оперирам, най-вероятно ще е там, но още чета разни мнения.
За стеноза - и аз имам, хернията (на две нива) е медианна и доста зла, а по ставичките наоколо имам дегенеративни изменения (като на бабичка  Sad)

Почти се бях решила на операция, но най-ненадейно забременях  Laughing
И до там си останах с мераците..
Сега, както беба расте, усещам, че пак ще се влошат нещата, не че съм се оправяла де...

Айде - наоплаках се.

А за виното - ОК аз съм му феееен.  Heart Eyes

Започвам да се чудя дали общото ни заболяване не се дължи на аристократично начало, да речем  Mr. Green

# 79
  • Мнения: 803
Big Bad Mamma , направо спря да ме боли всичко като разбрах ,че маш малко дете! Как го износи и роди! Направо ужас! И как се справяш сега? Имаш ли болки?

# 80
  • Мнения: 669
ОК хич не минах тънко.Сигурно съм пропуснала да спомена.Изръсих се и аз 2бона+300лв лепило.А пък не слагам ходенето до София 7-8 пъти.По 100лв.На мен не ми слагаха нищо.Това за което Марина пише, мисля,че е листеза+дх-сложили са и пластини за да фиксират гръбнака.За да не стане дх по голяма.Те струват 4500лв.А кейчовете които се поставят при шийните хернии,на мястото на диска струват 2000лв.Тях не ги слагат на кръста защото няма нужда.Там дисковете срастват един за друг.Марчони не се плаши едвали ще е необходимо да ти слагат импланти.Нито ОК нето аз имаме такива ,а операциите са на 2 нива.Роси и ти май намаше нищо?

# 81
  • Мнения: 803
ОК хич не минах тънко.Сигурно съм пропуснала да спомена.Изръсих се и аз 2бона+300лв лепило.А пък не слагам ходенето до София 7-8 пъти.По 100лв.На мен не ми слагаха нищо.Това за което Марина пише, мисля,че е листеза+дх-сложили са и пластини за да фиксират гръбнака.За да не стане дх по голяма.Те струват 4500лв.А кейчовете които се поставят при шийните хернии,на мястото на диска струват 2000лв.Тях не ги слагат на кръста защото няма нужда.Там дисковете срастват един за друг.Марчони не се плаши едвали ще е необходимо да ти слагат импланти.Нито ОК нето аз имаме такива ,а операциите са на 2 нива.Роси и ти май намаше нищо?


А, при мен вече не се знае дали съм оперирана на двете нива. На л4-л5 ми казаха, че била скъсана хернията и са я махнали. Но дали е оперирана останалата част не е ясно даже на ЯМР-то от преди месец. На мен ми предложиха някакъв консуматив, който струмал 1000  лева и го слагали на коренчето , но аз отказах. Не било задължително. Според мен ако не е наложително не трябва да се поставят чужди тела в организма.
Боже, какви страшни работи за операции коментираме отново  ooooh!  дайте по-бодро!
Пак никой не казва НАЗДРАВЕ!

# 82
  • Мнения: 234
Чета, днес е Ивановден по старому,ако на някой му липсва повод!Наздраве!
Марина, винаги съм се радвал на твоя здравословен оптимизъм.Честно! Ако дам тези пари и след това имам болки /като се поуморя/ и имам още изтървания ще си взема назад парите, ако ще и с ...шамари! Най-голямото ми притеснение от операция в БГ , е това за което пише ОК,че може да ти кажат едно ,ако си направиш ЯМР може да се окаже нещо доста различно!
Марчони, като ти чета постовете /не се шашкай, но ДОБРЕ ДОШЪЛ в отбора/,както те посъветваха -не е зле да прочетеш написаното назад и да почнеш ДА СЕ ПАЗИШ,забрави за поне 6м. натоварванията ...и лекарствата ЕВЕНТУАЛНО може да ти понамалят болките,да увредят стомаха-СИГУРНО,но няма как да премахнат ДХ!       

# 83
  • Мнения: 684
Аз съм от оперираните, които нямат импланти и са платили единствено държавната такса за престой срещу фактура. Още веднъж да уточним, че Марина е платила само имплантите, но не и операцията.
Второ т.к. аз се възстановявам вече почти година искам да кажа още веднъж, че всеки организъм е индивидуален и че със сигурност нервите като орган се възстановяват най - бавно. Така, че няма вълшебна пръчка, която дори и след огромно заплащане да направи така, че след 5 минути да скочим и да станем като преди.
За това е казано, че здравето е безценно и дано да съумеем да си го пазим, всичко е в нашите ръце.

И наздраве, макар, че аз се опитвам да сваля килограми и в момента дори не близвам алкохол. Дано да успея да отслабна, че това ще помогне на моето тяло. А като се запролети и свършат ледовете започвам активни разходки, това зависи единствено от мен самата.

# 84
  • Мнения: 305
Аааа - НАЗДРАВЕ  Hug И  ОТ МЕН, КАК  Wink

ОК, не питай за беба - тежи тон Crazy, с тенденция за уголемяване, но това й е работата все пак.

Притеснявам се като смъкна нивото на легълцето как ще я вдигам, направо не ми се мисли. А боли все повече и повече, когато не боли, чувството е, сякаш някой яко те е ритал в кръста, като натъртено, абе гадно.

Лекарства - ами, да съсипват стомаха, аз и блокади правих преди, с много краткотраен ефект, ако изобщо го имаше, но сега съвсем не мога да се лекувам освен с почиване - кърмя.

Килцата - и на мен са ми много повече от необходимото, ама правя усилия и отслбвам постепенно (ама пак съм с 20+ кг над мечтаното  Embarassed). Каракостов (като един много дипломатичен хирург  Mr. Green), си ми каза в прав текст, че моя грацилен гръбнак с тия кила не си съответства, ама нейсе... Whistling

Та така, тая вечер Милото е нощен, та ще си пия виното сама, за мое и ваше здраве - и пак НАЗДРАВЕ  Grinning



# 85
  • Мнения: 2 068
Здравейте
Имам един въпрос
Изписаха ми Милгама Н, Мовалис и Мидокалм. Не мога да ви кажа точно какво ми е  Confused лекарката каза че е някакво напрежение в мускулите, имам съмнение че диагнозата ми не е правилна защото личната ме прегледа без даже да ме изпрати да направя една снимка. Колко време трябва и могат да се пият ....защото аз въпреки че гърба още ме боли ги спрях след първия месец. 

# 86
  • Мнения: 51
 Здравейте!  Hug
 Как изписахте за три дни тооолкова?! Четенето става опасно за прелитащите като мен от дъжд на вятър.
 Много искам да споделя радостта си, породена от констатацията на Димо за активността и пасивността ни. До прочитането и се чуствах виновна за лудостта си. А сега  ще съм по- спокойна като летя с всички подръчни средства: newsm75 newsm79 newsm28 wash, знаейки че го дължа на дх-то hahaha hahaha
  И успокойтелно припомням- моята операция беше по пътека- оказа се възможно и с малко да се мине- платих 150 за избор на екип, 500 за гел и 30 за хотел. Никакви хиляди.Това е.

# 87
  • Мнения: 107
 Май аз съм платила най  много. Какво да се прави само уж да съм добре. Но сега имам пареза на десния карак и съм на невалин  2 мес.Загубела съм чуствителност на десния крак до коляното и от части на коляното. От утре почвам да се бучкам подкожен невалин и милгама , поне се научих да  си ги слагам, смао незнам как ще издаржа 150 бучкания.  Но ще трябва. Честит  Иванов ден по старому и бабин ден по новому .С тези мои болежки децата и без друго ми казват че, съм като баба  так че, утре ще празнувам на работа  ще се черпим, и вечерта съм на ресторант, не се чуствам баба  но въпреки това наздраве  и за двата празника.

# 88
  • Бургас
  • Мнения: 174
И аз се изръсих 2500 за избор на екип, на две нива ме оперираха никакви гелове и импланти не са ми слагали. Но се усеща много осезателно ограничението на движенията на гръбнака в областта на операцията. Като цяло се подобрявам всеки изминал ден обаче съм повече от сигурна че пълно възстановявяне няма да има.  #2gunfire

А сега да обобщя инфото за санаториума. (за конгреса)
Питах и на двете места. Договора с НОЙ се сключва в края на месец февруари. След 1 март ще ми се обадят, когато започнат да правят резервациите за Април.
Условията и на двете места са доста прилични. За да се отиде по НОЙ трябва да си осигурен за всички осигурителни случаи. Доплащало се е по около 15 лв на ден за храна. С новите договори най вероятно ще има накаква промяна.
Няма точно определена дата от която да се отиде, каквато си изберем ние.
Това е. 
Предполагам, че Поморие е на първо място в класацията.
Очаквам вашите коментари.  Grinning

# 89
  • Бургас
  • Мнения: 174
Nemirna, какви са тия цени това са цени от преди 10 години най-малко, дори и във Бургас онзи некадърник ми искаше 1500 лв за да ме оперира.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт