приучване към гърне

  • 82 821
  • 1 645
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 478
Синът ми пишка и ака на гърне от 11-месечен.Но само това не му пречи да го прави и на папмерса.Да,когато е на гърнето,стои докато си свърши работата,но никога по никакъв начин не ме е предупредил ,че иска да пишка .А и той не говори,все още.
Но,аз като родител съм решила,че няма да бъда крайна в нищо.Ще у махна памперса,тогава когато ще му бъде най-лесно.
Надявам се ,през лятото като е по-топло,да се опитаме заедно да свалим дневния памперс,но за целта ще трябва да ми казва.

# 61
  • Мнения: 804
Дъщеря ми е на 1г.4м.От една седмица махнах дневния памперс,за да свикне вече на гърне.Но.........имаме само 2-3 пишания в гърнето, а другото е на гащичките,за радост само веднъж направи .....голямата работа в гащите.Дайте съвет как да процедирам,дали е малка и не разбира какво трябва да прави в гърнето?Как да обяснявам ,така че да ме разбере,че трябва да върши всичко в гърнето,а не на гащичките?
Сигурно е имало такава тема,но не я открих.Ако модератор счете,че е излишно моето питане,да затвори темата.Предварително благодаря на всички!!!   bouquet

# 62
  • Мнения: 2 521
Lina dm,научаването няма да стане наведнъж WinkИска се време и доста търпение и напишкани гащички ще има докато свикне с гърнето.Изпишквай по-често и детето само ще започне след известно време да си показва че има пиш или ако.
Аз махнах дневния памперс миналата година по това време заради жегите най-вече,но така и вече не го сложихме.Отначало и при нас имаше доста мокри гащички,но доста бързо се осъзна и започна да чака да го изпишкам(не искаше в гърне и пишкаше в тоалетната).След това вече много трудно му слагах нощния памперс-не го искаше,хареса му без и вече и него сме махнали Simple SmileВ началото е трудно и за теб и за детето което не е свикнало с гърне,а че всичко се върши в гащите(памперса).

# 63
  • Мнения: 542
аэ махнах дневния памперс в началото на годината!първоначално я слагах на всеки час или 40 минути!купихме пеещо гърне и й казвахме хайде пишай да чуем как пее гърнето !и се получаваше!трябва постоянство веднъж махнат памперса,не трябва да се слага!и в никъкъв случай не трябва да й се караш ако се напишка или наака!сега вече малката сама си взима гърнето събува се и си върши работата!само на вън ни е трудно,защото тя не говори и не дава на вън да я събувам,съответно на вън не пишкаме!

# 64
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 545
без да го насилвам като труъгна на ясла сам запо4на да си казва-за 2 месеца и ве4е сме без памперс,много се радвам.
ина4е го оставях напишкан но нищо не стана освен 4е се пребиваше по ламината от локви4ките си Blush

# 65
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Първо изчаках детето да си покаже, че е готово - 2г и 2 месеца. Махането стана за 2 дена, на третия вече нямаше нито дневен, нито нощен памперс. Пробвала съм, когато беше по-малка, но не можеше да се стиска и реших, че няма смисъл да я стресирам. Прецени си по детенецето Peace и както са ти казали, не се карай на детенцето като се напишка (на мен ми беше най-трудно това Crazy) , за да не се плаши

# 66
  • Мнения: 8 999
Това приучване го започнах, когато децата бях на около 7 месеца и вече се бяха научили да седят стабилно и самостоятелно. Много бързо свързаха сядането на гърне по голо дупе с необходимите действия. И сами си пляскаха с ръчички, когато успяваха да произведат нещо.
Окончателно махнах памперса чак след като децата ми навършиха две години. Преди това, въпреки че почти не се изпускаха в памперса, за мое собствено спокойствие, си ползвах пелените.

# 67
  • Мнения: 1 745
Аз от както се затопли махнах пампа на малката и започнахме с гърнето!Последните дни дори нямахме напишкан,но преди малко май на пук на мен се напишка! Laughing Наистина трябва постоянство-переш,сушиш и така!Друг начин май няма! Peace

# 68
  • Мнения: 804
Благодаря Ви момичета за отговорите.Естествено не се карам на малката,а когато свърши нещо на гърнето следват похвалите и пляскане с ръчички за браво.Явно ще трябва да се въоръжа с пооовечко търпение,няма да е лесно,но сега поне като е топло ще е по лесно.Явно правя връзка с каката,тя свикна само за два дни да е без памперс,а беше на 1г.5м.Е,ще се справим и с Маги.Лека Ви вечер и Обичайте децата си!!!  Hug

# 69
  • България
  • Мнения: 457
Все още не съм го пробвала  Embarassed

# 70
  • Мнения: 148
От миналата година се слагаме на гърне, но се случваха и бели. Когато сме у дома сме без памперс (освен когато спи). Навън все още я извеждам с памперс, защото малката е много капризна и не иска да пишка без гърне (на тревичка не се получава).

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Когато започна да стои седнала я сложивх веднага на гърне. Проблеми съм нямала. Детето свикна бързо, защото му беше интересно. В интерес на истината и памперса махнахме бързо.

# 72
  • Мнения: 9 973
на 1.7г. махнах дневния,след 1м. започна да си казва

# 73
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И ние се мъчим по същия начин.
По едно време даже на вън когато му се при пишка се хващаше за памперса и приклякаше ако съм достатъчно бърза успявахме да свалим памперса и да се из пишка, но 4 дена подред ходим на плажа и малко развалихме дисциплината с ВС-то ooooh!

# 74
  • Варна
  • Мнения: 1 841
Първо изчаках детето да си покаже, че е готово - 2г и 2 месеца. Махането стана за 2 дена, на третия вече нямаше нито дневен, нито нощен памперс. Пробвала съм, когато беше по-малка, но не можеше да се стиска и реших, че няма смисъл да я стресирам. Прецени си по детенецето Peace и както са ти казали, не се карай на детенцето като се напишка (на мен ми беше най-трудно това Crazy) , за да не се плаши
И аз така. Като стана на 2 години махнах памперса и за 2 дни всичко си влезе в релси. Нито веднъж не се е изтървала нощем. През тези два дни най-много два пъти да се е напишквала  Peace

Общи условия

Активация на акаунт