Ястия, приготвени в плик /рецепти, тънкости и снимки, разбира се/

  • 155 777
  • 318
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Нищо особено няма за кюфтета, слагам подправки кимион, чубрица, сол и нареждам в плика, на нас са ни вкусни. Аз само  на рибата слагам зехтин. Свинските пържоли без мазнина ги пека.

# 16
  • Мнения: 43
Аз правя задушени картовки,пиле, пържолки,понякога риба,а отскоро и пилешки дробчета,речептата е тук от форума и е много сполучлива.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Правила съм зеленчуци в плик - картофи, моркови и лук, разбъркани с подправки и малко мазнина. Стават много добре, бързо и нищо не се цапа. Но за огромно съжаление мъжо не ги харесва... Сега се чудя дали да не направя нещо месно  newsm78

За подправки ползвам универсална подправка + бульон Маги.

# 18
  • Мнения: 210
аз имам един по обикновен въпрос. Първия път надупчих плика с вилица и според мен нищо не се проби, плика се наду и така пекох.  Но изведнъж много се изду и се притесних и го надупчих с игла на две три места, но при обръщането да се поле и от другата страна соса малко по малко ми изтече от плика. Та въпроса ми е как да го продупча и трябва ли да се издува като балон плика? И какви подправки слагате на печеното пиле, моето става ужасно сухо? Мерси се извинявам за глупавия въпрос но много ми допада този начин на готвене, ако го възпламеня Simple Smile

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Издува се. Не съм обръщала плика. Аз го дупча с игла.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
и аз с игла дупча и не го обръщам.

# 21
  • Мнения: 1 906
Дупча плика с шиш на доста места и не се налага да го обръщам.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 798
Момичета, а дали може ястие в плик да се приготви на пара ?  Blush
Риба ми се иска да пробвам по този начин, дали се получава същото като с фолио ?  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 940
Аз, каквото и да пека, накрая винаги разрязвам плика и включвам инфрачервения грил да се позапече.

# 24
  • Под звездите
  • Мнения: 1 298
Момичета,може ли да дадете подробна рецепта за риба в плик.

# 25
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Давайте рецепти и снимки, моля   Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 906
Момичета, а дали може ястие в плик да се приготви на пара ?  Blush
Риба ми се иска да пробвам по този начин, дали се получава същото като с фолио ?  Rolling Eyes
Рибата става точно като с фолио  Peace . Разликата е, че всичко след това остава чисто  Laughing

# 27
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Момичета,може ли да дадете подробна рецепта за риба в плик.

Почистената и измита риба поръсвам с готова подправка за риба,малко уни сос и пека в плика.Това е.

# 28
  • Мнения: 1 906
Момичета,може ли да дадете подробна рецепта за риба в плик.

Почистената и измита риба поръсвам с готова подправка за риба,малко уни сос и пека в плика.Това е.
Това е единия начин, по който я приготвям.

Другият начин е като пасирам домати от консерва (или директно доматено пюре), подправки на вкус и слагам всичко в плика. Отличен резултат. Така е по-сочно, според мен  Peace

# 29
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 958
Аз засега съм правила само пиле със картофи и честно казано не съм кой знае колко очарована,но е въпрос на вкус разбира се.Утре имам поръчка да взема от пликовете на Маги да ги пробваме и тях,но се чудя кой от двата да е ,дайте идея.

Общи условия

Активация на акаунт