Нужна ми е помоща ви!!!

  • 5 538
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 47
И аз съм на мнение, че няма логика банката да търси другата половина от парите за покупката. Та нали те всъщност трябва да бъдат дадени на продавача на имота? Най-добре е действително да се потърси консултация с юрист, тъй като тук не става дума да се купят бонбонки.

# 31
  • София
  • Мнения: 4 040
За да ти отпусне кредит, банката наистина иска сметка на твое/негово име, в която да преведе парите. Но само толкова! Никакви пари на майка ти по сметки на негово име!  Naughty Нека парите на майка ти са по сметка на нейно име, та ако се наложи да е лесно да се докаже кой ги е превел и нейното участие по покупката на жилището.

По-горе някой те беше посъветвал да се придържаш към истината. Майка ти дава половината пари, нека тя е собственик на 50% от жилището. Може с условие за гледане, може после да ти го дари-както решите. Но да си участва в покупката!

Независимо дали мъжът ти тегли кредит, то и ти ще си вписана като съсобственик в нот. акт (евентуално и майка ти, ако така решите). При нас е така-той тегли кредит, в смисъл искаха само неговите доходи, а и двамата сме в нот. акт като собственици. Не знам дали съм съдлъжник по кредита, но предполагам, щом сме семейство. Знам,че при някои кредити може единият от съпрузите да не е длъжник, но не знам при кои и какви са условията.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 064
Най-добре се консултирай с адвокат, даже май по-добре с нотариус. Защо трябва майка ти да превежда парите по сметка на мъжа ти? Това не ми изглежда нормално. Ако толкова се притесняваш по-добре майка ти да бъде съсобственик с частта, която тя плаща и после да ти прехвърли тази част с дарение на теб или на внучето. Варианти има много, но най-добре консултация не във форума, а с адвокат или нотариус, за да ти е мирна главата.

Точно така. Дарението е лично твое, не е съпружеска съобщност. В този случай ти ще си собственик на 3/4 от апартамента. Половината, дарена ти от майка ти, и половината от другата половина, купена от мъжа ти по време на брака. Не съм прочела другите мнения, може някой да ме е изпреварил. Ако майка ти има брак, то и тя и баща ти трябва да са дарители. Аз така бих постъпила.

По принцип съм против, обаче, записване на собственост на деца. Много усложнява нещата при евентуална продажба, и изобщо не е добра идея.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 426
Все пак да добавя, че ако имаш брат или сестра, то вписването на собствеността на името на майкати, ако тя е предназначена само за теб пак не е много добре.

На името на детето е ок, но пък остава въпросът ако имате второ дете, то как да бъде вписано впоследствие. Така или иначе на мен на този етап това ми се струва най-удачно. Половината пари внесени от сметката на майка ти за закупуването на името на внучето. Другата половина - кредит, получен от съпругът ти и теб, и вписан на името на двамата. Това би ви завързало завиниги около това жилище, но пък така или иначе сте свързани чрез детето си.  При такова положение вие родителите ще можете да си го ползвате докато сте живи. Или пък не дай си боже с тези влошени отношения между теб и него, ако се наложи да се раделяте, детето и ти вървите комплект със съответно 1/2 и 1/4 части - т.е. 3/4 срещу 1/4 за мъжът ти.

Въобще, опрат ли нещата до тънките сметки те винаги са сложни и никога не е лесно да предвидиш всички обстоятелства. Също доста често се развалят и добри отношения, така че моят съвет - консултирай се с адвокат, но преди това си направи списък със всички въпроси, които имаш и всички идеи, които са ти дали съфорумките. И внимавай да не се изпокарате

# 34
  • Мнения: 359
Много е важна консултацията с адвокат! За нищо на света не я пропускайте!

Относно вписването на апартамента (или части от него) на името на дете, ние доста патихме преди време. Оказа се, че докато детето не навърши 18 години не можеш да се разпореждаш с имота по практически никакъв начин. Т.е. не можеш да го продаваш, ако не се докаже изричен и неопровержим интерес на детето от продажбата - нещо, което е изключително трудно. Не дай си боже, всичко става и ако се наложи да продавате в един момент... Питай и за това адвоката. Да не би пък нещо да се е променило през последните 2-3 години.

# 35
Момичета,горещо ви прегръщам Hug
Точно това правя,записвам си на листче всички мнения и въпроси,с които ще зетрупам някой адвокат.Ситуацията наистина е доста сложна,но парите не са малко ,затова  искам да се презастраховам. Peace
Парите са вече на моя сметка,но той още незнае.
Може би на някой от вас ще се стори странен факта ,че още не съм му казала,но това е защото той работи в София,пък ние с детето сме в провинцията.Мисля да премълча засега и да не му казвам.Докато не се консултирам с адвокат.
Още веднъж едно огромно БЛАГОДАРЯ. newsm51

# 36
  • Мнения: 12 662
Душичке, това не е най-доброто. Трябва да се знае, че тези пари са именно от майка ти.

# 37
Леле,наистина ли .
Майка ми заминава днес за чужбина и затова отидохме в банката и ги прехвърлихме на мое име,за да може ние да купим и да не се налага да се прибира отново ги прехвърлихме.Но аз пазя всички документи от банката,с тях мога да докажа ,че парите са ми преведени от нея,нали така?
Ох май оплескаме всичко............. ooooh!

# 38
  • София
  • Мнения: 4 040
Пази тези документи, че парите са нейни. Можеше да си стоят по нейна сметка, а на теб да даде пълномощно. Така ще е съвсем ясно,че са нейни.

А мъжът ти не е ли дал някакви обяснения защо иска парите на негово име?

# 39
  • Мнения: 12 662
Не се хвърляй сега в притеснения. Щом имаш тези документи и парите са прехвърлени по банков път. Но бързо поърси адвокат.

# 40
Ами в банката ни разиграваха доста време и служителката ни каза че най-добре е да си отворя сметка и тя да ми ги преведе,и така и направихме.Пазя абсолютно всичко което ми дадоха от там.
Още чакам да ми звънне да каже какво точно са му искали от банката,но ми каза че видиш ли ако има пари на сметка (готова сума)банката щяла да му отпусне заема без проблеми.Аз затова и пуснах темата не вярвам да е така,в нашия град нямаме клон на тази банка и не мога лично да проверя техните изисквания.
Банката за която става дума е Сосиете Женерал.

# 41
Не се хвърляй сега в притеснения. Щом имаш тези документи и парите са прехвърлени по банков път. Но бързо поърси адвокат.

Така и ще направя Peace
Ох направо вече се ошашках #Crazy
Благодаря ви за съветите Hug

# 42
  • Мнения: 1 559
Добре де,как живeeш с човек,на който му нямаш капка доверие,и за който си мислиш ,ше иска да те прецака. newsm78
Права си като искаш да се знае за тези пари,че са от майка ти..,но не това ми е мисълта

# 43
  • София
  • Мнения: 38 476
Ако имате брак, трябва двамата да ходите в банката.
Така и ти ще чуеш какво са му говорили.
Тъй като си му съпруга, ти ставаш съкредитоискател и имаш право на това!
Независимо дали имаш доходи!
Апартамента вероятно ще е на името и на двама ви,
но не забравяй че той ще се води собственост придобита по време на брака - т.е. - за нея може да се спори по време на развод.

Не ти е нужен адвокат засега.
Просто трябва и ти да присъстваш на ВСЯКА процедура по теглене на кредита!

# 44
  • Мнения: 12 662
Дилянка, пропускаш парите от майка й. Спорлед мен, това е основното. И затова й е нужен адвокат. Ако след време, не дай си Боже, тръгне да се развежда, да се докажат тези пари. 
А иначе, не вероятно, апартаментът е на двамата. Независимо чие име е в нотариалния акт.

Общи условия

Активация на акаунт