Злоупотребявате ли с алкохола

  • 2 183
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 301
Употребявам, но не злоупотребявам.
Откакто забременях нямам желание да пия  newsm78, не ми е вкусен алкохoла. Пийвам в компания, но по-малко. Най-вече, защото мъжа ми настоява да пийна и аз  Laughing явно ставам една такава "бяла и добра" като пийна.

Поздравявам те за решението и ти пожелавам успех. Мотивацията май е най-важна при отказването от зависимостти - вярвай в себе си.  Hug

# 16
  • Мнения: 2 388
Случвало ми се е няколко пъти в живота ( на пръстите на едната ми ръка се броят ).
Установих, че не е за мен преживяването на следващия ден.
Пия в умерено количество, когато ми се допие, а това може да се случи и на две години веднъж.

На авторката пожелавам успех и справяне с проблема и изобщо да не ти пука, че в хорските очи изглеждаш някак си.

# 17
  • Мнения: 229
Не  е важно какво мислят хората за теб , по важното е ти сама да разбереш , че това води до затъване и да се измъкнеш ,ако се наложи с нечия помощ .Имам предвид , че можеш да потърсиш специалист, ако отново посегнеш към алкохол. Имала съм пример пред себе си. Н еосъзна проблема и разсипа и своя и отчасти живота на близките си. Успех ти пожелавам

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
С алкохол не, но с цигари - да. Обаче пушачка не е толкова грозно като алкохоличка, поне за мен. Искам и аз да изхвърля всичко, но все отлагам.
Кураж на теб, дано не се върнеш никога!

# 19
  • Мнения: 1 447
Пия доста рядко най-често в компания.
Важното е ,че си разбрала,че алкохала ти вреди и си взела решение да го спреш.Пожелавам ти успех,и дано не се наложи втори път да попадаш в мрежите му.

# 20
  • гр.София
  • Мнения: 380
Имаше един период от пет-шест месеца преди около 10 години, когато почти всяка вечер пиех-много и то концентрат/след любовно разочарование/. Не бях развила зависимост, просто това беше начинът да не мисля за проблемите си-събирах се все с едни изстрадали души като мен и така се тешахме. Не съм имала някакви изпълнения, от които да се срамувам, не ми се губеха моменти-просто си пийвах, и то доста. В един момент просто разбрах, че това не е начинът на живот, който ми харесва и разредих значително тези сбирки. Не съм спирала алкохола, просто не прекалявам-чаша бира или вино вечер и това е. Алкохолът не може да ти реши проблемите, а само да ги увеличи. Дано да имаш силата да овладееш положението!

# 21
  • Мнения: 1 289
Употребявам без да злоупотребявам, че на другия ден не е много приятно Peace

# 22
Явно излиза че или никой не си го признава,или момичето не е писало на точното място.не ми се вярва ......

# 23
  • Мнения: 637
Случвало се по поводи да прекаля. Последно беше на Нова година Embarassed
Но това което описваш ти е алкохолизъм. Аз ако пия всеки ден в продължение на 6 месеца, няма да съм жива. Иска се желязно здраве за това. Laughing
Пожелавам ти успех в борбата с този вреден навик. Като се почувстваш нервна и депресирана не посягай към чашката а към фитнеса например Peace

# 24
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Пийвам доооста рядко.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 762
Темата е съвсем различна, не става въпрос дали пиете и кога сте се напивали  Peace и колко може да носите и т. н. ........................
И не, това не е алкохолизъм, ако спреш и живота си продължи по старият начин. Това е безсилие, отчаяние и най- вече вик за помощ. Когато болката е толкова силна, че всяко нещо, което може да я притъпи е добре дошло. Въпроса е в един момент човек да се осъзнае, да пренареди приоритетите си и да направи стъпка напред.  Peace

# 26
  • Мнения: 2 132
Ами не.Но редовно и по-малко си пийвам. Whistling

# 27
Здравейте мили мами,интересува ме,на някога от вас или на ваши близки случвало ли се е да злоупотребява с алкохола?
Накратко на мен ми се случи и много се уплаших от това,вчера се прибрах и изхвърлих целия алкохол,който имаше вкъщи и реших сама да се справя.
П.П това се случи,когато мъжа ми ме заряза и се разведе с мен и аз 6мес.не спрях да пия до вчера,но лошото е че в очите на хората вече съм алкохоличка.

Аз злоупотребявам с алкохола и с цигарите вече 15 години.Имам 3 брака и 3 развода,да кажа все пак.  Редувам периоди на отказване от алкохола,но за кратко.После пак започвам. А цигарите са ми още по-голям проблем. Тях не мога и не мога да откажа и това си е. smile3511

Затова пък се надявам авторката emetto  да не бъде като мен.  bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 5 074
Ами не.Но редовно и по-малко си пийвам. Whistling
Това не е злоупотреба, а употреба  Laughing
И аз като теб, но не мисля, че съм алкохоличка.
Алкохолиците почват от сутринта и продължават безпаметно....

# 29
  • Мнения: 1 199

Алкохолиците почват от сутринта и продължават безпаметно....

Това е чак в по-напредналия стадий на алкохолизма. Алкохолизмът е прогресираща болест. И има различни форми. Има алкохолици които пият и се напиват веднъж на всеки две седмици. За повече информация четете форума "Алкохолно завасими" в дир.бг. На авторката - казват че човек сам трудно можел да се оправи, мислила ли си да посещаваш сбирките на Анонимните алкохолици?

Общи условия

Активация на акаунт