Препоръчайте ми хотел в Париж , моля

  • 7 327
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 697
Карт оранж вече също няма, но има Пари-визит - ето информация (има и на други езици):
http://www.ratp.info/touristes/index.php?langue=fr 

Всъщност Карт Оранж няма, но тя е заменена с Навиго, по-скоро ще бъде заменена от 1-ви февруари Wink

Цените са както при Карт Оранж:

pour une Carte Orange zones 1-2
hebdomadaire (седмична) : 16.80 ? / mensuelle (месечна): 55,10 ?
pour une Carte Orange zones 1-4
hebdomadaire : 27.50 ? / mensuelle : 90,20 ?

Paris Visite е съвсем друга бира - предназначен е за туристи основно, действа като карта за транспорта, но предлага и намаления при посещения на най-разни забележителности. Обаче е по-скъп и според мен не си струва изобщо Wink

1-3 зона - 28,30 за пет дни
1-6 зона - 48,40 за пет дни

Малко оспамих, но дано е полезно за някого Wink

# 16
  • Мнения: 3 241
Шехина, съгласна съм с теб, наистина е Навиго, но то се прави по-трудно. В смисъл не е като карт оранжа дават ти я и си лепиш снимката и си готов, ами трябва да минеш да те снимат агентите и да ти го направят. За хората неживеещи постоянно в региона струва май 5 евро.  Peace

# 17
  • Мнения: 2 697
Мда, но дори и с моментна снимка за 5 евро, пак излиза по-изгодно от Paris Visite май Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 1 724
Що не отворите транспортна тема?

# 19
  • Мнения: 1 893
Що не отворите транспортна тема?
Извинявам се, но мислех, че инфото ще е полезно. Поне за мен беше.
Благодаря на отзовалите се   bouquet

# 20
  • Мнения: 927
Благодаря ви ,момичета   bouquet И аз ще се възползвам от информацията ,която сте дали - април ще сме във Франция и 2-3 дена ще останем в Париж. Някой може ли да ми каже 3г. дете ползва ли се с намаление за метрото. Може и да ни се наложи да пътуваме от Париж до Тулуза с влак, а не мога да намеря сайт на англ. за да се ориентирам за цени и т.н.

# 21
  • Мнения: 1 893
Iman, ето сайта на английски. Мисля някъде мернах, че децата са наполовина.

# 22
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Аз не спирам да хваля хотела, в който бяхме септември, м.г., ще го направя и в тази тема: Hotel Saint-Louis Bastille, сайтът: http://www.saintlouisbastille.com/
В сайта има подробна информация, да не дублирам... Peace

# 23
  • Мнения: 3 241
Iman, децата до 4г. пътуват безплатно в метрото, автобусите и РЕР Simple Smile

До Тулуза има влак стрела - от Париж се стига през Бордо за 5ч12. Повече инфо:
http://www.tgv.com/EN/index_HD.html

# 24
  • Мнения: 301
за Париж е трудно да намериш приличен хотел на тази цена, обикновено закуската не е включена в цената, и не можеш да очакваш много....абе с две думи - тризвездните хотели в Париж  не са като другаде в Европа.
Разгледай тези от веригата
www.accorhotels.com - ползвала съм тези от Mercure  и  Ibis, но имат и по-евтин вариант -зависи от периода, а карта за метрото е задължителна ако си повече от 3 дни там...

*Iman*,  има и такива карти за влаковете, но мисля че бяха за не по-малко от 3 дни - но сама си вписваш кои дати точно... изгодни са за дълги разстояния. Ние пътувахме от Париж  до Марсилия и после Ница , беше  супер с TGV!!!     www.raileurope.com

# 25
  • T"A
  • Мнения: 2 515
И аз харесах пътуването с TGV - приличаше ми на пътуване със самолет  Laughing Обаче си спомням, че бяхме малко учудени от цената на билетите - оказа се, че в събота билетите са с около 20 евро по-скъпи (ние пътувахме от Париж до Ница)... то е логично, де, но ние просто не го знаехме  Confused Така че, *Iman* , хубаво е да вземете предвид тази подробност при планирането на почивката  Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 1 724
за Париж е трудно да намериш приличен хотел на тази цена, обикновено закуската не е включена в цената, и не можеш да очакваш много....абе с две думи - тризвездните хотели в Париж  не са като другаде в Европа.
Разгледай тези от веригата
www.accorhotels.com - ползвала съм тези от Mercure  и  Ibis, но имат и по-евтин вариант -зависи от периода, а карта за метрото е задължителна ако си повече от 3 дни там...

Линкът, който съм постнала е именно на хотел от веригата Mercure.

# 27
  • Мнения: 927
Благодаря ви ,момичета! Аз трябва добре да организирам пътуването си предварително, защото ще съм сама с малкия и с багаж. Ще сме и изморени, защото ще пътуваме от Залсбург - Виена -Париж .Целта ми е градчето Лурд, но първо ми се иска да останем някой и друг ден в Париж. Всякакво инфо би ми било от полза   bouquet

# 28
  • Мнения: 6 039
Iman, децата до 4г. пътуват безплатно в метрото, автобусите и РЕР Simple Smile

До Тулуза има влак стрела - от Париж се стига през Бордо за 5ч12. Повече инфо:
http://www.tgv.com/EN/index_HD.html

само да поясня, че днес се върнах от Париж, с дете, току що навиршило 4г и не е безплатно. По коректно е да се каже може би за деца до 3г. За 4г дете за 5 дни visit to paris платих 14 и нещо евро. За възрастни беше около 23 евро /цифрите са приблизателни, не помня такива неща/ Използвах количка-  изкл. неудобство в метрото. ooooh! Обикаляхме по цял ден, как на 1 станция нямаше кой да стои и да отваря пустата врата за колички и куфари при влизане и излизане в метрото. Това в Лондон никога не може да се случи. Винаги има човек и реагира на мига. Както и да е. Последните 2 дни не влязох в метрото, въпреки бързината, с която се движи.
Също голям недостатък е, че липсват безплатни карти за метрото. Съжалявам за сравнението, но пак в Лондон те са на всяка крачка. Непрекъснато развивах и размятах като чаршаф една голяма карта. Sick
Аз хотел под 130 евро не открих. Поне не и в районите които харесвам - от 1 до 10.  Закуските са опция и са между 7 и 12 евро. Този път си наехме апартамент на 15 мин от Операта.

# 29
  • Мнения: 258
Малена, в общи линии си права, с изключение на картите за метрото. От всяко гише за продажба на билети в метрото може да си поискаш карта. Тъй като има и малки, и големи, е добре да уточниш, че искаш от малките. И двата вида са безплатни.

Общи условия

Активация на акаунт