Били ли сте пионка в ръцете на манипулатор

  • 3 249
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 157
А има ли оправия с човек - манипулатор? Аз имам такава роднина по неволя. Ако отговарям грубо на опитите й, ме обвинява в какво ли не. Ако се държа добре, ми се качва на главата.  Знам, че тези хора са нагли, безскрупулни и не се спират пред нищо.  Някои знае ли стратегии за справяне?

В абсолютно същата ситуация съм и аз.  Sad
За да не ми налагат мнението си, трябва задължително да отстоявам моето по груб и скандалджийски начин.
А ако искам да общувам културно и дипломатично - ме правят на маймуна.  Cry
Дали това, че не съм грубянка, не е признак на слаб характер?

Не не е признак на слаб характер - просто някои хора и с приложена грубост няма да разберат.....
Съветче от личен опит: Човек с времето се научава как да отбива подобни атаки /поне при мен така се получи/. Просто се правя на ощипана и си правя каквото аз преценя. При директен въпрос от манипулатора, защо така се е получило  - се усмихвам невинно и обяснявам по най - милия и кратък начин, че просто така са се стекли обстоятелствата.

А ако искам да се знае, че се е получило така именно защото АЗ така съм поискала, а не по стечение на обстоятелствата? Т.е. ако искам да се разбере, че не ми е приятно да ме манипулират и че "номерът няма да мине"?  Naughty
Но май, наистина е вярно, че 'някои хора и с приложена грубост няма да разберат'  Tired
За съжаление, все още не съм намерила решението за себе си.

# 31
  • France
  • Мнения: 726
Бях пионка. И ми струваше много скъпо- предателство от страна на близък човек, и мноого пари, които още изплащам.

# 32
Държа се хладно и на разстояние каквото и да ми струва това Naughty

# 33
  • Мнения: 6 461
Да случвало ми се е да ме манипулират... Tired
Ама и аз съм една патка... Crazy

  Някои знае ли стратегии за справяне?

Удар. Ако не подейства, пробвай с гъби.

Или с ДДТ за по-сигурно  Mr. Green
....хм, атаката е най-добрата защита  Wink

Общи условия

Активация на акаунт