Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 39 отговора
Вярно ли е, че домата и краставицата са плодове , а не зеленчуци?
Цитирай

Да, от гледна точка на ботаническата класификация, според функциите, които изпълняват в растението и доматът, и краставицата (а и не само те) са плодове. По тази класификация понятие "зеленчук" няма, а различните зеленчуци биват плодове (домат, краставица, чушка и много други), кореноплоди (цвекло), грудки (картофи)...
« Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 23:14 от Madame Bonduelle »
Цитирай

Аз само за краставицата бях чувала!
Цитирай

Аз пък за пръв път чувам и за двете.    Shocked   (че са плодове,де)
Цитирай

Чувала съм за морковите, но незнам. newsm78
Цитирай

Варна

По принцип се учи и децата го знаят,че са зеленчуци но не споря май съм срещала някъде и коментари,че са плодове.За тиквата зная,че е плод.Същото се твърди и за моркова.
Цитирай

Бургас

Аз знам със сигурност,че домата се води плод,но за краставицата не знам да се води така.
Цитирай

София

По принцип се учи и децата го знаят,че са зеленчуци но не споря май съм срещала някъде и коментари,че са плодове.За тиквата зная,че е плод.Същото се твърди и за моркова.
аз също съм чувала
Цитирай

зад кестените

АЗ само за доматите  бях чувала  и бях много учудена  но незнаех че  и  другите зеленчуци  са плодове  newsm78
Цитирай

АЗ само за доматите  бях чувала  и бях много учудена  но незнаех че  и  другите зеленчуци  са плодове  newsm78

Аз също.
Виж ти, интересно.
Цитирай

Да, от гледна точка на ботаническата класификация, според функциите, които изпълняват в растението и доматът, и краставицата (а и не само те) са плодове. По тази класификация понятие "зеленчук" няма, а различните зеленчуци биват плодове (домат, краставица, чушка и много други), кореноплоди (цвекло), грудки (картофи)...

Напълно си права newsm10, аз съм биоложка и си абсолютно права. Абе радостно е че има тук много интелигентни майки  newsm10
Цитирай

Напълно си права newsm10, аз съм биоложка и си абсолютно права. Абе радостно е че има тук много интелигентни майки  newsm10
Mоже би искаш да кажеш ''осведомени майки"?

Иначе да, чисто ботанически са плодове, но реално си се водят зеленчуци. Няма нужда да учите децата си, че доматът и крастаицата са плодове.  Smile
Цитирай

София/Света на Диска

Така е, плодове са, както и патладжанът, чушката, морковът, индийското орехче, бахарът.
А знаете ли, че динята, тиквата и пъпешът са зеленчуци?
Цитирай

Доста съм изненадана! Защо тогава ни учат че са зеленчуци? Ето че има отговор на тоя въпрос, и де факто няма зеленчуци!?!  Shocked
Цитирай

За домата знаех, за краставицата - сега научавам.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 39 отговора