Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 29 юли 2005, 12:16 ч.

Забременяване и наднормено тегло

• 3 052
  • 13
  •   1
Отговори
  • В сърцето на любимите мъже!
Аз винаги съм била доста пълна, макар и доста спортна натура, но се чудех доколо влияе наднорменото тегло на възможността ми да забременея.

Килограмите ми варират 85-87  Embarassedпри ръст 170 см., но спортувам редовно, а и цикълът ми винаги е бил редовен.

Възможно ли е това да е причината за трудно забременяване?

# 1
  • Пловдив
Аз съм като теб. Но при ръст 160см. Бяха ми казали, че ще имам проблеми със забременяването. При пълните жени тръбите "увисвали" и пътят, който трябва да измине сперматозоида да оплоди яйцеклетката е по-дълъг. Също и пътя на оплодената яйцеклетка. Също имало възможност за натрупване на мазнини, около тръбите и стесняването им. .... и още други.
Забременях след 2 месеца опити на 83 килограма. Майка ми непрекъснато ми повтаряше "Моляте, отсабни...., щото може да има проблеми..."
Имах напълно нормална бременност, само дето в родилното бях "най-големия слон", а бях качила само 13 килограма.
Доста след раждането реших да отслабна и за една година свалих 17 кг.
Консултирай се със специалист. Според мен всичко е строго индивидуално.
И най-важното не се притеснявай. Хубавите работи стават бавно Grinning 

# 2
  • Враца
При мен се оказа проблем и все още е.
За известно време напълнях доста, а и преди това си бяха дебеланка. Цикълът ми стана много нередовен, нямах и овулация.
Сега пия хапчета, отслабнала съм доста и имам ову, не съм забременяла още след спонтанен аборт през ноември, но имаме и други проблеми.

# 3
  • На пода
Определено може да създаде проблем. При много жени наднорменото тегло е съпътствано от ПКЯ, което може пък до доведе до липса на овулация и невъзможност за забременяване. Понякога казват че е достатъчно теглото да се намали с 10% за да се въстанови овулацията. В случай че имаш наднормено тегло и някакви проблеми с цикъла (прекалено дълъг или нередовен), моят съвет е незабавно да се изследваш за ПКЯ (освен хормоните е добре да ти направят и глюкоза, тест с глюкозно обременяване, инсулин).

# 4
Аз качих 25 кг. за 7 месеца от противозачатъчни, които ми бяха предписани не на място. Забременях на 85 кг./165 см. от един единствен опит, въпреки, че съм с 3 миоми, едната доста голяма. Имах невероятно лека бременност, дори без нормалните неразположения като гадене и т.н., качих само 12 кг., без да се ограничавам в храната.
Поне при мен килограмите не бяха проблем, пожелавам и при теб да е така  Wink

# 5
  • София
Аз съм по принцип слаба -- на ръст 165 тежах до преди година 48-49 кг. Накараха ме да кача, защото уж това бил проблем.
сега тежа 55-56 кг и още не съм забременяла, така, че мисля, че и в двата случая зависи от натурата, в кои килограми се чувстваш добре.

# 6
Миналата година през юни гладувах по метода на Лидия Ковачева и свалих от 97 на 85 кг. С приятелят ми (вече съпруг) не се бяхме пазили повече от 6 месеца, но все не забременявах. В края на юли, почти веднага след гладуването забременях, но през октомври завърши с мисед. Чудя се:
1. Дали гладуването и свалянето на кг не е помогнало на забременяването.
2. Дали гладуването не е станало причина за мисед-а?

и преди това и сега цикълът ми е супер редовен с евентуално някое отклонение от 1 ден. Може би и затова съм доста небрежна по отношение на посещенията при лекар.

Сега съм точно 89 кг и вече 6 месеца не забременявам, въпреки че опитите са много и чести.
Освен това смятам другата седмица най-накрая да отида на преглед при гинеколог - не съм ходила от абразиото - за да се види, дали аджеба нямам някакъв друг проблем.

Освен това мисля да гладувам пак, пък каквото сабя покаже.

# 7
  • Някъде там...
Според мен всичко е индивидуално. Снаха ми е 130 кг /не преувеличавам/ висока е 1.80 и е бременна втори път!

# 8
Е, аз също знам за такива случаи, но аз явно не съм от тях...

Уф, днес нещо много ми е сдухано и се чудя как да не мисля за това, че може никога да нямам деца...

# 9
  • Някъде там...
Аз си мисля, че това с децата е Божа работа. Имам една колежка, която е женена от години. И на двамата с мъжа им им няма нищо, правили са си хиляди изследвания, всякакви, и двамата са абсолютно здрави, но бебе няма. Просто още не им е дошъл момента. Дано да е така и с теб и скоро да се радваш на най-красивото бебе!

# 10
  • София
аз също съм на мение, че забременяването е божа работа! и аз съм 80 и ... кг  Embarassed, обаче спортувам и имам мноого редовен цикъл и нямам кисти. зълва ми е чувствително по-пълна от мен, има мъж доста по-възрастен от нея и също доста пълен - направиха си бебе от първия опит ;о) а ние не се пазим вече няколко месеца и няма резултат, пък и съм под доста голям стрес, опитвах разни диети, които съвсем ми разлюляха психиката... може би началото е хората да са щастливи и да се чувстват добре ;о)

# 11
  • София
Може и да има нещо вярно. Аз съм около 80 кг и от 3 години не забременявам, а проблем, поне до сега, не ми е установен. Вярно е, че и първата ми бременност доста се забави /2 г./, а тогава бях 64 кг.

# 12
  • София
Момичета, мисля, че наличието на малко излишни килограми едва ли може да е причина за незабременяване, ОСОБЕНО при жени с редовен цикъл! Щом цикълът ви е редовен, имате доказана овулация и хормоните ви са в ред - килограмите не са особено съществени!
А пък в случая с питащата, която е с около 10-тина килограма само над нормата... тоя лекар, който й е дал съвета да отслабне, за да забременее, просто не е знаел какво друго да я посъветва ....

във всеки случай, пишат по книжките, че прекалено слабите жени обикновено имат повече проблеми със зачеването от пълните. също така, драстичните диети и гладуването могат да причинят доста вреди на цикъла - който не вярва, да потърси из мрежата историята на бившата Спайс-гърл Гери Халиуел....

# 13
  • Burgas
Аз винаги съм била доста пълна, макар и доста спортна натура, но се чудех доколо влияе наднорменото тегло на възможността ми да забременея.

Килограмите ми варират 85-87  Embarassedпри ръст 170 см., но спортувам редовно, а и цикълът ми винаги е бил редовен.

Възможно ли е това да е причината за трудно забременяване?

Според мен наднорменото тегло пречи, особено когато се касае за затлъстяване, а не за някое друго килце отгоре. Най- добре е теглото да се поддържа в разумни и нормални граници, не само от естетична гледна точка , а и от здравословна. Peace
Ето и таблица за изчисляване на ИНДЕКС НА ТЕЛЕСНАТА МАСА

Според таблицата при твоя ръст от 170 максималното ти тегло трябва да бъде 72 кг, оттам нагоре се води наднормено. Правилно те е посъветвал лекарят, човек никога не може да бъде сигурен дали точно наднорменото тегло затруднява забременяването в даден случай, но все пак е някаква алтернатива. Така или иначе наднорменото тегло не носи нищо хубаво на организма във всяко едно отношение.
Успех ти пожелавам!  bouquet

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт