номерца работодателски

  • 3 687
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Ще ми се да споделите опит, независимо личен или не,  във връзка с уволняването/съкращаването на  жени след изтичане на 2 год. отпуск (майчинство).  Какви са най-често използваните номерца? Една колежка ме осведоми, че е много вероятно да ми се случи, тъй като са дали мойта работа на външна фирма. Искам да съм подготвена да наритам качествено гъза на работодателя, ако реши да действа некоректно.

# 1
  • Мнения: 3 405
Знам, че това ще ми се случи. Сега съм в палтен отпуск (уж) и чакам.
Искам да съм подготвена и аз.

Има положение, че майка с дете до 3 години не може да бъде съкратена. Какво друго би могло да се случи?

# 2
  • Мнения: 2 401
Има положение, че майка с дете до 3 години не може да бъде съкратена. Какво друго би могло да се случи?

Да, има такова положение, но в ОДИТ четох, че работодателя може в първия работен ден след изтичане на майчинството да връчи предизвестието.

# 3
  • Мнения: 2 018
Защо мислите, че ще ви съкратят? Заради детето ли или заради предполагаеми бъдещи болнични?

Минз, може и да те изчакват и да не искат да назначават друг на твое място. Не знам, всъщност в какво се състои работата ти и дали не им е по-изгодно да продължат с фирмата или ти да си заемеш старото работно място.

# 4
  • Мнения: 3 405
Защо мислите, че ще ви съкратят? Заради детето ли или заради предполагаеми бъдещи болнични? 

Аз съм информирана за това от завеждащ личен състав във фирмата.
Работното място ще бъде съкратено, впрочем целия одел също.

Минзухарчо, пусни си молба за ползване на платения отпуск.

# 5
  • Мнения: 2 018
Ако ще я съкращават наистина, този отпуск може да се изплати, а не да се ползва.

Анджи, къде го пише това за 3 годишното дете?

# 6
  • Мнения: 3 405
В Кодекса на труда.

# 7
  • Мнения: 2 018

Ясно, че е там.  Laughing чл...т..?

# 8
  • Мнения: 2 018
Открих го:

Чл. 333. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 110 от 1999 г., изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) В случаите по чл. 328, ал. 1, точки 2, 3, 5, 11 и чл. 330, ал. 2, т. 6 работодателят може да уволни само с предварително разрешение на инспекцията по труда за всеки отделен случай:
1. (изм. - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г., изм. - ДВ, бр. 108 от 2008 г.) работничка или служителка, която е майка на дете до 3-годишна възраст;

# 9
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Най-лесното е да ти връчат да предподпишеш договор с условия, които явно няма да ти харесат и така да напуснеш сама.  Simple Smile

На мен така ми се случи след като ми свърши майчинството за второто дете(след първото майчинство не съм имала проблеми, бях на същата работа), но до като си бях вкъщи се смениха 2-3 шефа, на които нито имената им знам, нито съм им виждала очите. Бяха назначили друг човек на моето място- по заместване и съответно новия шеф предпочете да си запази него, а не мен тепърва да ме опознава...Пък и с две малки деца беше ясно, че ще се налага да отсъствам. Не му се сърдя, много добре стана, че напуснах  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 6 618
Открих го:

Чл. 333. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 110 от 1999 г., изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) В случаите по чл. 328, ал. 1, точки 2, 3, 5, 11 и чл. 330, ал. 2, т. 6 работодателят може да уволни само с предварително разрешение на инспекцията по труда за всеки отделен случай:
1. (изм. - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г., изм. - ДВ, бр. 108 от 2008 г.) работничка или служителка, която е майка на дете до 3-годишна възраст;


При съкращаването или закриването на работното място ситуацията може да е различна.

# 11
  • Мнения: 3 405
При съкращаването или закриването на работното място ситуацията може да е различна.

И работодателя дължи обезщетение на работника.
Дали би могъл да си го спести?

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Най-лесното е да ти връчат да предподпишеш договор с условия, които явно няма да ти харесат и така да напуснеш сама.  Simple Smile

Добре, ако не искаш да преподпишеш, какво става? (в случай, че си на безсрочен договор)

# 13
  • Мнения: 2 018
Дори и да се съкращава щата, условието да има съгласието на Инспекцията не би трябвало да отпадне.

# 14
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Не знам, при мен беше доста интересен казус. Работех в държавна агенция. Не бях държавен служител, защото бях в 4-ти курс, а ДС трябва да са висшисти. Казаха ми, че като извънсписъчен служител трябва да преподпиша договор като заплатата ми ще е минималната. Това били вариантите- държ.сл или извънсписъчен. Е как да работя за минимална заплата. Фактически те не ме уволняват, а аз се отказвам.

# 15
  • София
  • Мнения: 6 363
Най-лесното е да ти връчат да предподпишеш договор с условия, които явно няма да ти харесат и така да напуснеш сама.  Simple Smile

Добре, ако не искаш да преподпишеш, какво става? (в случай, че си на безсрочен договор)

става това, че измислят някакво преструктуриране, с което твоята длъжност/структурно звено се закрива и чао. тогава не важи безсрочния договор, защото вече я няма твоята работа.

# 16
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Фирмата на снаха ми просто си затвори филиала, в който тя работеше (доста преди да се заговори изобщо за финансова криза), не само тя е навън тъй да се каже, а и всичките й колеги, не че това не топли или храни.
Миналата седмица я викаха на 'разговор' в централата, който по нейни думи е протекъл доста неприятно - един вид ти що още тогава не си напуснала доброволно, след като знаеш, че няма къде да се върнеш, големи хИтреци Close.
И тя обмисля разни варианти, като стигне до някакво конкретно действие ще пиша, точно в момента е в болница с дребния.

# 17
  • Мнения: 552
Гадна работа и аз се замислям по въпроса от време на време.
Друг вариант е,ако си от тези,които се осигуряват на едни пари,а взимат друга сума,да почнат да ти плащат толкова,за колкото си подписала договор.И като не те устройват парите,да си тръгнеш.
Иначе,на мен доколкото ми е известно,при фалит и закриване на дадена фирма,просто гориш.

# 18
  • Мнения: 1 726
Цитат
Иначе,на мен доколкото ми е известно,при фалит и закриване на дадена фирма,просто гориш.

Така е, на мен ми се случи докато бях по майчинство, обаче всички обезщетения, които ми платиха бяха повече майчинството ,което ми спряха. Peace

# 19
  • Мнения: 2 401
Най-лесното е да ти връчат да предподпишеш договор с условия, които явно няма да ти харесат и така да напуснеш сама.  Simple Smile

Добре, ако не искаш да преподпишеш, какво става? (в случай, че си на безсрочен договор)

става това, че измислят някакво преструктуриране, с което твоята длъжност/структурно звено се закрива и чао. тогава не важи безсрочния договор, защото вече я няма твоята работа.


Точно това се било получило и при мен. Преструктуриране и хоп..мене ме нема у целата схема.  Чудех се дали да пусна молба за неплатен (6 мес.)  Никой не ме е уведомил официално да не разчитам на работното си място. 

# 20
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Имаше някаква врътка- само 2 или 3 месеца от тези 6 ти се водят за стаж и ти текат осигуровки...

# 21
  • Мнения: 2 401
Имаше някаква врътка- само 2 или 3 месеца от тези 6 ти се водят за стаж и ти текат осигуровки...

Целия период  се води стаж и те осигуряват, доколкото прочетох. 

# 22
  • Мнения: 3 405
Минзухарчо, пускай си платения, после неплатения отпуск (който е 6 месеца), ако те устройва.

Имам въпрос: след изтичане на полагащия се 6 месечен неплатен отпуск по майчинство и съкращение какво обезщетение се получава, ако човек се регистрира в Бюро по труда? На каква база го изчисляват?

# 23
  • Мнения: 2 035
Значи на мен ми дадоха заповед с член 325 по взаимно съгласие по инициатива от работодателя, без предизвестие, без нищо!!!
Когато ми връчиха заповедта естествено, че не подписах, знаех си правата (малката тогава беше на 2 г. и 4 м.).
Но бях съгласна с тях, че щом не ме искат (съкращаваха здраво персонал и фирмата е много зле) съответно и аз нямам никакво желание да работя за тях...толкова ми паднаха в очите, че нямам думи....
Имах среща с Директор HR говорихме, казах си условията на които ще подпиша той се съгласи, защото се усети, че с мен е сгазил лука - с малко дете съм - и накрая си стиснахме ръцете.  Успяхме да се договорим в моя полза.
Бях чула, обаче че тоя член не ми е много в полза чл. 325, заради изплащането на обезщетенията от НОИ, но тогава си виках, ади няма нужда аз ще почна работа веднага.....да, ама не!!! Тъкмо кризата започна и съм все още без работа  Tired
Като отидох в НОИ, хората като ми видяха стажа, заплатата на която съм осигурявана и члена се оцъклиха и ми казаха, че съм много набутана.
Даже ме върнаха да съм действала ако мога да ми променят члена в заповедта, защото:
с чл. 325 вземаш 110 лв. минимално обезщетение 4 м. независимо стажа,
а ако съм по чл. 328,  т. 2 (поради намаляване обема на работа на предприятието в което работодателя пак не дължи обезщетение при съкращение на работника) ще вземам 8 месеца 60 % от брутното ми възнаграждение, което е в пъти много повече от 110 лв.

Така, че момичета моят съвет е да изпипвате всичко, като дойде момента да не сте като мен да си казвате, че ще почнете работа веднага и члена не ви бърка  Naughty

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 17:59 от val_stef

# 24
  • Мнения: 5 710
с трансформиране на мястото.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 011
Имаше някаква врътка- само 2 или 3 месеца от тези 6 ти се водят за стаж и ти текат осигуровки...
В момента съм в такъв отпуск, целият се води за стаж, работодателя плаща здравните осигуровки.  Peace

Имам въпрос: след изтичане на полагащия се 6 месечен неплатен отпуск по майчинство и съкращение какво обезщетение се получава, ако човек се регистрира в Бюро по труда? На каква база го изчисляват?
Неплатеното майчинство се добавя в искания от Бюрото период като МРЗ /аз имах планове да отида на борсата след приключването му, но междувременно забременях и няма да напускам доброволно/.

# 26
  • Мнения: 47 982
Значи на мен ми дадоха заповед с член 325 по взаимно съгласие по инициатива от работодателя, без предизвестие, без нищо!!!
Когато ми връчиха заповедта естествено, че не подписах, знаех си правата (малката тогава беше на 2 г. и 4 м.).
Но бях съгласна с тях, че щом не ме искат (съкращаваха здраво персонал и фирмата е много зле) съответно и аз нямам никакво желание да работя за тях...толкова ми паднаха в очите, че нямам думи....
Имах среща с Директор HR говорихме, казах си условията на които ще подпиша той се съгласи, защото се усети, че с мен е сгазил лука - с малко дете съм - и накрая си стиснахме ръцете.  Успяхме да се договорим в моя полза.
Бях чула, обаче че тоя член не ми е много в полза чл. 325, заради изплащането на обезщетенията от НОИ, но тогава си виках, ади няма нужда аз ще почна работа веднага.....да, ама не!!! Тъкмо кризата започна и съм все още без работа  Tired
Като отидох в НОИ, хората като ми видяха стажа, заплатата на която съм осигурявана и члена се оцъклиха и ми казаха, че съм много набутана.
Даже ме върнаха да съм действала ако мога да ми променят члена в заповедта, защото:
с чл. 325 вземаш 110 лв. минимално обезщетение 4 м. независимо стажа,
а ако съм по чл. 328,  т. 2 (поради намаляване обема на работа на предприятието в което работодателя пак не дължи обезщетение при съкращение на работника) ще вземам 8 месеца 60 % от брутното ми възнаграждение, което е в пъти много повече от 110 лв.

Така, че момичета моят съвет е да изпипвате всичко, като дойде момента да не сте като мен да си казвате, че ще почнете работа веднага и члена не ви бърка  Naughty

60% от брутното възнаграждение, но не повече от 200 лв месечно  Wink. Набутала си се затова, че така че взимаш само 4 месеца, а иначе повече, в зависимост от стажа.. Все пак най- добре е да си почнеш работа.

# 27
  • София
  • Мнения: 932
И мен ме интересува този въпрос, ще следя темата с интерес. И аз избрах да гледам дъщеря си до две годинки, които тя ще навърши юни месец тази година и аз съм в чуденка какво , ще правя след това. Още когато излизах по майчинство ми се каза ,че когато се върна, когато и да е, мястото ми ще е заето и не се знае дали ще мога да работя пак това. А сега и с тази криза  Rolling Eyes, явно ще изгоря , ама поне и аз като минзухар да си знам правата. Преди аз да излезна по майчинство моя шеф тъкмо загуби едно дело,точно по този въпрос.
 Една служителка на фирмата , го съди , понеже я уволни, точно след връщането й , след две години по майчинство , предложи й друга позиция , тя отказа и той я уволни и тя го съди и спечели - бяха големи драми , но спечели.  Явно не си беше доизпипал нещата. Трябваше или да я върне на работа или да й плати там някаква сума, тя отказа връщане естествено и той й изплати обезщетение.
Ама с мен как ще процедира и идея си нямам  Sad.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И мен ме интересува този въпрос, ще следя темата с интерес. И аз избрах да гледам дъщеря си до две годинки, които тя ще навърши юни месец тази година и аз съм в чуденка какво , ще правя след това. Още когато излизах по майчинство ми се каза ,че когато се върна, когато и да е, мястото ми ще е заето и не се знае дали ще мога да работя пак това. А сега и с тази криза  Rolling Eyes, явно ще изгоря , ама поне и аз като минзухар да си знам правата. Преди аз да излезна по майчинство моя шеф тъкмо загуби едно дело,точно по този въпрос.
 Една служителка на фирмата , го съди , понеже я уволни, точно след връщането й , след две години по майчинство , предложи й друга позиция , тя отказа и той я уволни и тя го съди и спечели - бяха големи драми , но спечели.  Явно не си беше доизпипал нещата. Трябваше или да я върне на работа или да й плати там някаква сума, тя отказа връщане естествено и той й изплати обезщетение.
Ама с мен как ще процедира и идея си нямам  Sad.
Тоз пък ненаучил се. Веднъж загубил дело и пак иска да повтори този номер?!  Shocked
Дано го сложиш на мястото му, когато се върнеш.

# 29
  • София
  • Мнения: 932
И мен ме интересува този въпрос, ще следя темата с интерес. И аз избрах да гледам дъщеря си до две годинки, които тя ще навърши юни месец тази година и аз съм в чуденка какво , ще правя след това. Още когато излизах по майчинство ми се каза ,че когато се върна, когато и да е, мястото ми ще е заето и не се знае дали ще мога да работя пак това. А сега и с тази криза  Rolling Eyes, явно ще изгоря , ама поне и аз като минзухар да си знам правата. Преди аз да излезна по майчинство моя шеф тъкмо загуби едно дело,точно по този въпрос.
 Една служителка на фирмата , го съди , понеже я уволни, точно след връщането й , след две години по майчинство , предложи й друга позиция , тя отказа и той я уволни и тя го съди и спечели - бяха големи драми , но спечели.  Явно не си беше доизпипал нещата. Трябваше или да я върне на работа или да й плати там някаква сума, тя отказа връщане естествено и той й изплати обезщетение.
Ама с мен как ще процедира и идея си нямам  Sad.
Тоз пък ненаучил се. Веднъж загубил дело и пак иска да повтори този номер?!  Shocked
Дано го сложиш на мястото му, когато се върнеш.
Е той този път,ако реши да постъпи пак така , ще си направи нещата , така че да са в негова полза. Както виждам има начини, ще поживеем пък ще видим  Laughing.

# 30
  • Мнения: 5 370
Минзиева, от личен опит те съветвам да прежалиш пари и да отидеш при адвокат трудово право. Тук можем да си приказваме, но най-добре е човек , запознат с най-новото в материята , да те посъветва. Преди време се оказа, че бивш работодател не ми е плащал осигуровки по време на едногодишен неплатен отпуск. Обадих им се, спориха с мене,. викам си-това няма да стане така. Имах във фирмата си девойка, работеща в адвокатска кантора. Оформи ми едно писмо срещу 20 лева тогава, без да се занимавам повече с ония, го пуснах до регионалното звено на НОИ-тогава РУСО-и всичко 6.

# 31
  • Мнения: 3 405
Минзухарчо, ти държиш ли да се върнеш на работа? Ако не, проучи нещата така, че да си тръгнеш по най-изгодния за теб начин.

# 32
  • Мнения: 2 035
60% от брутното възнаграждение, но не повече от 200 лв месечно  Wink. Набутала си се затова, че така че взимаш само 4 месеца, а иначе повече, в зависимост от стажа.. Все пак най- добре е да си почнеш работа.

Хъм, ами ако е така жената от НОИ като отидох с документите защо ме върна и не ги прие   newsm78 Каза ми момиче съветвам те да действаш и ако можеш се разбери с тях да ти сменят члена, ако успееш на тая заплата която си осигурявана ще вземаш 400 лв.  (примерно)  8 месеца  newsm78

И наистина все още не съм подала, чакам ги тия да благоволят да си кажат тежката дума, ще сменят или не.

# 33
  • Мнения: 2 018
Ако е по 328 ал 2, то те ти дължат предизвестие /ако не го спазят, ти дължат обезщетение/, освен ако ти не се възползваш. Другото е че ако съкращавта щата, то нямат право да назначават на твоето работно място 6 месеца /мисля, че беше/ друг човек. Не знам дали ще се съгласят.
По 325 ал 1 никой на никого не дължи нищо, освен отпуската.

# 34
  • Мнения: 958
Минзухар, при нас ръководството се смени още докато бях бременна, новият ми шеф беше и е тъпанар.
Но от тези, които не смеят да ти кажат нищо в очите. Сдърпахме се много яко, караше ме да бачкам извънредно, нищо против, но на всички плати, само на мен не. След като го натиснах в кабинета му, ми каза на мен бременни и раждащи не ми трябват.
Имах си едно на ум. Върнах се на 9-тия месец, и почнах да си търся работа, през това време не си говорехме, не можеше да ме махне, бях в голяма банка, и до 3 години закона те пази.  Каза ми го лично една от юристките, каза даже че мога да пусна жалба срещу него, ако имам доказателства че ме е ощетил с нещо, заради бременността или майчинството.
След това започна преструктуриране, смениха дейността на отдела в който бях, и мен ме преместиха в друг. Отказах да подпиша заповедта и новият договор. Междувременно си намерих нова работа, и се оказа че не мога да напусна, защото не се водя никъде. От единият отдел бях махната, в другият не бях започнала. На него му триха сол на главата, аз се изкефих максимално. После нещата така се обърнаха, че сега се чуди как да ми се мазни като се видим.
Така че всяко зло за добро!

# 35
  • Мнения: 2 035
Ако е по 328 ал 2, то те ти дължат предизвестие /ако не го спазят, ти дължат обезщетение/, освен ако ти не се възползваш. Другото е че ако съкращавта щата, то нямат право да назначават на твоето работно място 6 месеца /мисля, че беше/ друг човек. Не знам дали ще се съгласят.
По 325 ал 1 никой на никого не дължи нищо, освен отпуската.


Тая от НОИ ми каза да искам чл.328, ал.1, т.12 от КТ и ми каза, че не дължали предизвестие и съответно обезщетение, но наистина сега прочетох члена и в действителност си е с предизвестие...

# 36
  • Мнения: 2 018
Ако е по 328 ал 2, то те ти дължат предизвестие /ако не го спазят, ти дължат обезщетение/, освен ако ти не се възползваш. Другото е че ако съкращавта щата, то нямат право да назначават на твоето работно място 6 месеца /мисля, че беше/ друг човек. Не знам дали ще се съгласят.
По 325 ал 1 никой на никого не дължи нищо, освен отпуската.


Тая от НОИ ми каза да искам чл.328, ал.1, т.12 от КТ и ми каза, че не дължали предизвестие и съответно обезщетение, но наистина сега прочетох члена и в действителност си е с предизвестие...

Сбъркала съм вместо 328 ал. 1 т. 2 /като останах с впечатлението, че те съветва по тази точка/ съм написала 328 ал 2. Но както и да е - важното е че там се изисква предизвестие.

# 37
  • Мнения: 47 982
Информация за обезщетенията можеш да получиш на сайта на инспекцията по труда и на сайта на някое бюро по труда .

# 38
  • София
  • Мнения: 932
Сдърпахме се много яко, караше ме да бачкам извънредно, нищо против, но на всички плати, само на мен не. След като го натиснах в кабинета му, ми каза на мен бременни и раждащи не ми трябват.



  ooooh! Angry, лошото е , че не само той е така 80% са така , ако не и повече. Малко са тези , които приемат и поощряват бременни и майки на малки деца. Въпреки , че аз като се замисля , сега повече ще се стремя да се запазя на дадена работа и съответно , ще давам всичко от себе си. Ако преди, напусках импулсивно, ако не ми харесваха условията,   без да ми пука , че примерно седмица , две , месец - няма да имам работа.
 Сега когато имам дете, което зависи от мен и парите, които получавам,  ми се струва , че няма да мога да си позволя да се махна просто ей така, а ще дам всичко от себе си да се докажа и да остана на работното място. 
По улегнала съм един вид и по търпелива и съответно ще съм по полезна и продуктивна - знам ли. Но според мен жената след , като роди става по отговорна , отколкото е била и съответно ще е такава и на работното си място. Може и да бъркам , ще го проверя скоро.

# 39
  • Мнения: 135
zapis- и аз съм в кЮпа- скоро ми изтича майчинството и е почти сигурно, че ще ме махнат.Има човек на моето място и длъжността ми е трансформирана вече( сещайте се...)...

# 40
  • Мнения: 2 401

 Сега когато имам дете, което зависи от мен и парите, които получавам,  ми се струва , че няма да мога да си позволя да се махна просто ей така, а ще дам всичко от себе си да се докажа и да остана на работното място. 
По улегнала съм един вид и по търпелива и съответно ще съм по полезна и продуктивна - знам ли. Но според мен жената след , като роди става по отговорна , отколкото е била и съответно ще е такава и на работното си място. Може и да бъркам , ще го проверя скоро.

Това умния работодател го знае прекрасно.  Но повечето български шефчета не се замислят толкова дълбоко  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 958
Като се чувстваш, нежелан и неоценен, дори и да те оставят, ти вече знаеш отношението към теб.
Това означава, че няма да те поощряват, няма да възлагат на теб сериозни проекти, няма да ти повишават заплатата и т.н.
Така че според мен, усети ли човек, накъде духа вятъра, трябва да се спасява. Всяко зло за добро.
Макар че в момента с тази криза, не знам как е на пазара на труда. За съжаление, некоректните работодатели, винаги намират вратичка в закона, така да те махнат, че да е законно. А съдебната ни система е много тромава, и повечето хора, се отказват да се борят за правата си. Работодателя остава ненаказан, и вече знае, че може да си прави каквото иска.
Според мен е престъпление, да махнеш майка на дете (която си върши работата), просто защото е станала майка.
Но го има на много места.
Една роднина я изчакаха да се върне, след второто си дете, и я съкратиха ужким, закривали позицията. След един месец я откриха пак, и наеха друг за същата работа. Тя даже обезщетение не получи. Фирмата е Загорка, между другото.....

# 42
  • Мнения: 482
Лошото е ,че ако си вземеш платения отпуск веднага след майчинството, ти го плащат на по-ниска ставка, мисля че е минималната заплата. А иначе трябва да отработиш 10 дни и да излезеш другия месец, за да ти го платят на колкото те осигуряват - примерно 600лв

# 43
  • Мнения: 2 401
Лошото е ,че ако си вземеш платения отпуск веднага след майчинството, ти го плащат на по-ниска ставка, мисля че е минималната заплата. А иначе трябва да отработиш 10 дни и да излезеш другия месец, за да ти го платят на колкото те осигуряват - примерно 600лв

Това отказвам да го повярвам.. Laughing

# 44
  • Мнения: 3 405
Платения отпуск се изчислява на база възнаграждението, което е получено през послединя месец, в който човекът е работил 10 раб. дни подред.
Няма значение преди или след майчинството.
Ако работодателят е пич, може да се съгласи работникът да поработи 10 дни на актуализирана заплата и тогава да го пусне в платен отпуск  Grinning

# 45
  • Мнения: 780
Платения отпуск се изчислява на база възнаграждението, което е получено през послединя месец, в който човекът е работил 10 раб. дни подред.
Няма значение преди или след майчинството.

Да, това е по закон, който обаче не винаги се спазва.От очакваните 250 лв., получих 170.Обяснението-програмата така била направена.После ме светнаха за тая програма-направена, но за тях.Ако могат ще ти вземат и стотинката.Работодатели всякакви...Следващата седмица ще си вземем "сбогом". Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт