Страховете при децата

  • 2 739
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 600
Вместо да лееш куршум и да чакаш да премине, седни и си поговори с детето. ТИ си възрастният, който отговаря за него и неговото спокойствие, ТИ си човекът, който трябва да намери начин да го убеди, че мечките не са страшни и не трябва да се страхува от тях.
Синът ми на същата възраст сънуваше кошмари със змии. Не знам кога бе гледал по телевизията змии, но това се превърна в най-страшното нещо за него. Няколко години по-късно позира за снимка с питон около врата... (Бих пуснала снимката за доказателство, ако не ме беше страх, че една модка ще ме банне за това.  Mr. Green)
Страха от тъмното преборихме с помощта на Гъделичкащото чудовище, разказвала съм вече за това в подобна тема.
Нормално е децата да се страхуват, но за мен не е нормално родителите да не предприемат нищо друго за решаването на проблема, освен леене на куршум, баене и прочие бабини деветини. Или още по-лошото - пасивно изчакване "да отмине периодът".

# 16
  • Мнения: 1 820
Права си Как`Сийка,но аз под "ще мине"имах в предвид това че авторката казва че детето първо го е страх от кукото,после от мечки.Това ми говори че са фази на възрастта,но определено никой не е казал,че трябва да го оставиш  да си го е страх него,пък все някога ще мине.Родителят е този който е в основата на всичко.Ама чак за лекар не ми се вижда  SickИначе леенето на кОршум е голяма работа,к'к мислиш ти? Laughing

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 22:44 от paneva

# 17
  • Мнения: 25 600
Иначе леенето на кОршум е голяма работа,к'к мислиш ти?

Мисля, че от родителя и навременната му помощ по-голям "куршум" няма.  Laughing

# 18
  • Мнения: 1 820
Иначе леенето на кОршум е голяма работа,к'к мислиш ти?

Мисля, че от родителя и навременната му помощ по-голям "куршум" няма.  Laughing
Хм....Няма я......... LaughingШ'ъ с'ъ сетим.......

# 19
  • Най-зеленият остров
  • Мнения: 50
не знам кой  се впряга Paneva. Просто имам проблем и очаквах ако има майки преминали по този път да обменим опит.
 Сори за спама.

# 20
  • Мнения: 1 820
не знам кой  се впряга Paneva. Просто имам проблем и очаквах ако има майки преминали по този път да обменим опит.
 Сори за спама.
Ми ето де,обменям,ама явно не те устройва  Hug

# 21
  • Мнения: 145
Мили мами, не знам дали четете още тази тема, но не ми се прави нова....
Моята дъщеричка е на 1 год. и 7 месеца, когато падне на вън докато си играе в някой от случаите пребледнява, буквално става бяла като лист... Понякога дори когато загуби лека равновесие дори без да е паднала, почна да вика и да плаче много силно. За второта знам че е от страх, да не паднес, но пребледняването не мога да си го обясня, дали е опасно?
Дали е необходими да се лее куршум, за да и мине страха от падане?
Ако някой може да каже, дали това пребледняване е опасно, да каже.
Искам да добавя и че от бебе при всяко реване, се захласва...

# 22
  • Мнения: 135
jabka 28 моят син също пребледняваше  когато изпаднеше в това състояние,но аз го отдавах повече на паника и страх отколкото на нещо друго.Водих го при какви ли не лекари и всички казваха,че детето е добре,да го оставя да изживее страховете си,бил по чувствителен и затова...Слава на бога страховете му преминаха,но тези месеци ми се видяха години.Бъди по търпелива и обграждай детенцето си с внимание,те май най много от това се нуждаят.Пък ако искаш  и за твое успокоение направи една консултация с доктор.Желая ви скорошно справяне с проблема. Hug

Общи условия

Активация на акаунт