Ще водят ли децата Ви безплатно на ски от училището им?

  • 5 982
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 274
Моят син учи в 39-то. Бяха на безплатно ски училище от 02.02 до 05.02. Синът ми е страшно доволен и много ентусиазиран да продължи със ските / ние не сме особено запалени по зимните спортове, та това му беше първият досег със ските  Embarassed/. Сутрин тръгваха в 8:30 и се връщаха в 16:30. Връщаше се изморен, но много щастлив. Накрая им дадоха по една диплома за завършено първо ниво на клас А Simple Smile. Като го видяхме с баща му колко е доволен и щастлив, решихме да го запишем за поне още едно ниво до края на зимата!

# 31
  • Мнения: 18
Интересно по какво критерий са избрани училищата и как може да се види документите с които са кандидатствали. Може ли в тази програма да участват училища без лиценз, защото ако не 100% , то със сигурност 90% от изброените деца са от немското училище към посолството и те нямат получен от МОН лиценз. Доколкото аз съм запозната в тези програми могат да участват само държавните училища и официално признати и лицензирани училища и в случая май отново става въпрос за уреждане по втория начин и с неизрядни документи. Ако знаете линк към одобрените проекти, бих била благодарна да го напишете с интерес ще проверя този случай.

# 32
  • Мнения: 771
А ето и имената на малките победители в днешното състезание, които са финалисти за голямата награда:

1. Деян Шиндлер
2. Лука Либерберг
3. Бенямин Лаубшер
4. Борис Андреев
5. Борис Майнардус
6. Жемина Хаберкорн
7. Лукас Епле
8. Сара Лаубшер
9. Мариана Манчева
10. Паул Кемерер



 Joy Кооооооооооооолко много българчета са се научили да карат ски  Joy   Евалла на проекта и на "принципа" на избиране  Laughing
ЕВАЛАТА!Е сега разбирам защо някои родители от една друга тема твърдят, че скоро ще има лиценз за у-щето към немското посолство!
То бива да сме......няма да пиша какво, ама пък чак толкова! Значи към тази ДЪРЖАВНА инициатива, се присламчват НЕЛИЦЕНЗИРАНИ ЧУЖДИ УЧИЛИЩА! Браво! Принципа бил "най-близо до Витоша"....Бре да му се не види немското посолство ли е най-близо до Витоша!
И....както писа една "съфорумка" - не плюем, просто съм потресена! Вгледайте се в имената на "ПОБЕДИТЕЛИТЕ", хайде сега отворете сайта на у-щето към немското посолство......Е, да виждате познати немски фамилии. Значи нашите данъци отиват за чуждите деца, благодаря, не съм съгласна!!!!!!!!!!!!!!!!А в "полите на Витоша" няма ли други училища, в които родителите не могат да си позволят дори да качат децата си лифт?! Нима няма по-нуждаещи се българчета?! Е, халал да им е, те и в Сент .....ще отидат, защото са по-добри от нашите деца! Скъпи майчета, не мислите ли че съм права и за пореден път една чудеса инициатива беше ОПОРОЧЕНА !!!

# 33
  • Мнения: 7 263

 Joy Кооооооооооооолко много българчета са се научили да карат ски  Joy   Евалла на проекта и на "принципа" на избиране  Laughing
То бива да сме......няма да пиша какво, ама пък чак толкова! ..... Значи нашите данъци отиват за чуждите деца, благодаря, не съм съгласна!!!!!!!!!!!!!!!!А в "полите на Витоша" няма ли други училища, в които родителите не могат да си позволят дори да качат децата си лифт?! Нима няма по-нуждаещи се българчета?! Е, халал да им е, те и в Сент .....ще отидат, защото са по-добри от нашите деца! Скъпи майчета, не мислите ли че съм права и за пореден път една чудеса инициатива беше ОПОРОЧЕНА !!!

За жалост не мога да подмина констатациите ви!
За пореден път доказахме какви сме дупедавци!!!!
Съжалявам за думата, но е точната - досега винаги съм отбягвала да пиша подобни думи в нета, но този път искам тази дума да греее и да се види колкото се може по-отдалеч и от повече хора, особено от онези избрали въпросните училища.

Прекрасните зимни спортове, за които имаме невероятна база за жалост остават недостъпни за огромна част от българчетата, защото родителите им са притиснати от финансовия гнет на всякакви монополисти и принудени да се борят всеки ден за да им дадат прилично образование и да ги отгледат без много лишения.
И на фона на всичко това ми се вижда наистина шамар в лицето на българския родител въпросната инициатива!!!

Има кадърни българчета, има дечица, които също искат да видят снега, г-да и г-жи ...... да не се повтарям #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 34
  • Мнения: 18
Отворих сайта на новото немско училище и по-точно на VEdBВS /сдружението на родителите към училището/ и какво видях:
Dr. Marc Meinardus - заместник на председателя, а сина му Борис Майнардус един от отличените
Axel Schindler - отговорник по финансите, а сина му Деян Шиндлер един от отличените
Rainer Laubscher - отговорник по строеж и подръжка, а децата му -  Бенямин Лаубшер и Сара Лаубшер също отличени
Frau Britta Kämmerer Schulleiterin /директорка/ и Herr Ralf Kämmerer, сина им Паул Кемерер отличен!!!!!!
Къде господа е корупцията и какво да си приказваме за почтеност - от къде да я видим след като и тия които уж ни показват верния път изведнъж се оказаха не само бедни, а и най-талантливи!

# 35
  • Мнения: 7 263
Gost благодарим, че си се заровил и ни предостави тази любопитна и направо "невероятна" информация.
Някои все още помним времената с училища за "надарени"  Wink.
Специалните почивни станции, лечебни заведения и още хиляди екстри за избраните.
Тогава народа роптаеше.....
И какво излиза сега 15-тина 20 години по-късно просто заменихме собствените си "надарени" с вносни такива!
Ами халал да са ни, както казват комшиите!
Баба ми навремето казваше "Не е луд, който изяжда баницата!"

Много искам да видя имената на тези избрали въпросните училища, да чуя техните доводи /тези за пред хората де  Wink/ за принципите на избора на училищата.
Така се радвах на инициативата, макар и моите деца да не бяха сред избраните училища, радвах се заради това, че повече БЪЛГАРЧЕТА ще се докоснат до магията на спорта.
А какво излезе - филма не бил шведски ми съветски и не били компютри, ами компоти ...... ooooh! Crossing Arms

Тежко на държава, която не иска да инвестира в здравето и правилното развитие на децата си. Германците не ги жаля - всяко немско дете на 10 години вече може да плува и малцина не могат да карат ски!
Пренесете това къмту българските им връсници господа и дами организирали въпросния фарс.
За да се научи да плува на едно българче му трябват 40-50лв на месец за да посещава басейн 2 пъти седмично и един залепен за него придружител, защото обичайно заниманията са в работно време.
За да отиде на ски ви трябват поне 40 лв на ден!
Е колко български семейства могат да си го позволят?!
И не беше ли идеята именно за тези деца да има поне няколко дневен спортен празник и техните бузки да се зачервят от студа и те да усетят магията на планината и на прекрасните спортове!
Изобщо все въпроси без отговор - нормална ситуация за неномралния ни делник в тези странна държава уж Европейска, в която всичко е някак неевропейско и която от време оно толерира чуждото пред родното!
Жалко  Twisted Evil

# 36
  • Мнения: 18
Страшно ми се иска да разбера има ли начин да се проверят документите им за участие в този проект, защото при това със сигурност това училище е и без лиценз от МОН и според моите скромни познания то няма право да участва, защото не е легитимно. Как да се докопаме до тази информация?

# 37
  • Мнения: 186
Страшно ми се иска да разбера има ли начин да се проверят документите им за участие в този проект, защото при това със сигурност това училище е и без лиценз от МОН и според моите скромни познания то няма право да участва, защото не е легитимно. Как да се докопаме до тази информация?

Чрез разследващи журналисти. Peace За жалост, на обикновения човек едва ли ще му обърнат внимание в МОН. Confused

# 38
  • Мнения: 771
Мда! Мили майчета, това е! Хайде сега се вмъкнете в сайта на посолството, питайте кога ще имат лиценз и си пратете при тях детето.За какво говорим. Мислите ли, че те мислят за нашите българчета, аз-не! Защо да не ПРИСВОЯТ ПРАВОТО НА ЕДНО СОЦИАЛНО БЕДНО НАШЕНЧЕ ПА ПИПНЕ СКИ! Е, пука им ТОВА Е-------ПУКА ИМ! И ще е така докато имаме ДУПЕДАВЦИ.
Миналата година съседката си прати детето на Витоша на ски/няма да казвам фирмата/. Даде 200 лв/при заплата 400....../. Като видя после снимки с какви ошмуляни обувки и ски е карало и се доплака. НО...ДЕТЕТО БЕШЕ ЩАСТЛИВО. Нищо че после едва си плати парното. Добре де, защо това сладурче да не отиде и тази година!!!!!Как да му обяснят, че има ПО-НУЖДАЕЩИ СЕ ДЕЦА.....ЗА КОИТО 200ЛВ. СА ДЖАБНИТЕ.!
ЕВАЛА БЪЛГАРСКИ УПРАВНИЦИ, ЕВАЛА НА ДАНС! докато ние сме такива, ще ни тъпчат!!!!

# 39
  • Мнения: 771
Сетих се нещо, ами да, имаме поне добри журналисти, които само чакат нещо подобно интересно! Може би ако излезе от форума, а?
А, документи....,какви документи те гонят- факта е ясен - НЕЛИЦЕНЗИРАНО, ЧУЖДО/ЗАМОЖНО/ УЧИЛИЩЕ ЗАЕМА МЯСТОТО В БЛАГОТВОРИТЕЛНА АКЦИЯ НА НАШИТЕ ДЕЦА! И въпросът е не в лиценза, а в нечии морал.............!

# 40
  • Мнения: 7 263
А, документи....,какви документи те гонят- факта е ясен - НЕЛИЦЕНЗИРАНО, ЧУЖДО/ЗАМОЖНО/ УЧИЛИЩЕ ЗАЕМА МЯСТОТО В БЛАГОТВОРИТЕЛНА АКЦИЯ НА НАШИТЕ ДЕЦА! И въпросът е не в лиценза, а в нечии морал.............!

За жалост точно за това става дума - думата МОРАЛ   е непозната в речника на въпросните служебни лица взели това срамно решение!
Искаше ми се да ги нарека хора, но не мога - не са хора низките служители обричащи на геноцид собствените си деца, за да дадат предимство на чуждите срещу някой дребен лев в джоба си Twisted Evil #Cussing out

# 41
  • Мнения: 1 426
лично с очите си видях, бивши и настоящи наши политици да прибират децата си от безплатното ски училище, така че.....................

# 42
  • Мнения: 7 263
лично с очите си видях, бивши и настоящи наши политици да прибират децата си от безплатното ски училище, така че.....................
Горките .... цяла година са чакали дечицата им да видят снега, ....  ама то от толкоз държавни дела и далавери не остава време ...
Уф сори за язвителния тон - спирам да пиша по темата, защото верно много се ядосах! Щом и спорта сме готови да си продадем ....

# 43
  • Мнения: 78
Здравейте. Тази новинка си е направо за разследващи журналисти! Не се ли разхожда някой от тях по нашия форум? Направо съм потресена и те ми говорят за морал и ни следят за корупция! Колко са талантливи!!! Все деца на важни особи в училищния родителски актив - единия - шеф на фондация Friedrich-Ebert, другия шеф на WAZ-Mediengruppe /опс, нали се сещате, че журналистите ще се позамислят/, третия шеф на HOCHTIEF Construction AG in Bulgarien, а дамата в групата лично директорката и нейния съпруг. Каква хубава бедна компания. Сигурно и джобовете да си изтръскат, няма да могат да съберат 200 лв. за ски. А господ ги дарил с толкова даровити деца. Lennyh  е права стола е същия, заменихме родните с чужди. Нямам думи!

# 44
  • София
  • Мнения: 18 039
Потресаваща наглост... Sick
Сега влязох в сайта на училището, в секция Aktuell и точно онзи pdf файл, отразяващ "пълния успех" на немските възпитаници по време на ски училището, не се отваря..Дали е случайно? newsm78Всички файлове със същия формат по-долу се отварят безотказно... Rolling Eyes
То няма нужда от коментар станалото!Но все пак, онези същите, които непрекъснато ни критикуват от позицията на коректни и напреднали във всяко едно отношение, си позволяват подобни волности...Но най-виновни са нашите "лекета", позволили такова нещо! #Cussing outПродажници са си и това е...Ама както каза някой по-горе, техните деца също се подвизават на безплатното ски училище...

Общи условия

Активация на акаунт