Цитонамазка-боли ли?

  • 11 746
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Чак болка - не, но за мен специално усещането е неприятно.
Веднъж след цитонамазка имах и кафеникаво зацапване ден - два.

# 16
  • Мнения: 22 887
Вече си разбрала какви са усещанията при различните жени.Аз искам да добавя,че цитонамазката е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО изследване за всяка жена,навършила 18г.,което дава информация за наличие на някакви промени по маточната шийка,най-вече злокачествени.Не пропускайте да си правите цитонамазка поне веднъж в годината!!!

# 17
  • Мнения: 3 695
не боли, не се притеснявай, но ако може да я правиш по често ще е по добре за теб Peace

# 18
  • Мнения: 5 694
А обгаряне на раничка също ли не боли?

# 19
  • София
  • Мнения: 1 433
според мен си зависи от лекаря, моята е много внимателна и не ме боля въобще Peace

# 20
  • Мнения: 22 887
А обгаряне на раничка също ли не боли?
Мен не ме боли,други момичета изпитват болка,индивидуално е.Аз усещам едно неприятно чувство,но не е болка,а като дразнене.Гприли са ме два пъти.

# 21
  • Мнения: 17 546
А обгаряне на раничка също ли не боли?
Не боли! При мен горенето беше с ток. Но всичко си зависи от лекаря.
веднъж след обикновен гинекологичен преглед, от лекар-жена, бях с огромни синини по корема от натискане... Казах и, че ужасно ме натиска и ме боли, тя ме нарече лигла... Crossing Arms #2gunfire

# 22
  • Мнения: 2 005
Не се притеснявай изобщо  Naughty Никак не боли , не го мисли това  HugДори нищо не усещаш  bouquet

# 23
  • Мнения: 550
Не,не боли. Peace

# 24
  • Мнения: 786
Доколкото разбрах, тази година цитонамазката не влиза в профилактичните прегледи (а и преди е била май над 31 г.). Дават ли ви личните направление за това или искат да им кажете за някакъв гинекологичен проблем, който да напишат?

# 25
  • Мнения: 24 467
Не боли.
Правя всяка година профилактичен преглед, от 18- годишна, при различни специалисти и никога не ме е боляло. Не я пропускайте. Ако не ви дадат направление /за 16 години не са ми отказвали никога/ вървете без него.

# 26
  • Мнения: 158
Не се притеснявай изобщо  Naughty Никак не боли , не го мисли това  HugДори нищо не усещаш  bouquet
   Peace

# 27
  • Мнения: 57
Здравейте, момичета! Понеже по-горе стана въпрос за горене на ранички и аз искам да попитам нещо. Чувал ли е някой, че когато се гори раничка /а при мен даже не беше раничка, а само зачервяване/, границата на някакви си лигавици се премествала по-навътре към шийката и откриването на злокачествени изменения ставало по-трудно при цитонамазка? Четох някъде по сайтовете, не помня точно къде. Дали е вярно това? Чувала съм също, че горят образувала се раничка, а не зачервяване, както при мен. Казаха ми, че ме горят, за да предотвратят по-нататъшно образуване на такава. Някой да знае нещо по въпроса? Споделете, моля!

# 28
  • Мнения: 57
А по темата за цинонамазката - и мен не ме боли, по-скоро неприятно усещане! Не се бой, няма да усетиш нещо, което не би изтърпяла  Wink

# 29
  • Мнения: 22 887
Здравейте, момичета! Понеже по-горе стана въпрос за горене на ранички и аз искам да попитам нещо. Чувал ли е някой, че когато се гори раничка /а при мен даже не беше раничка, а само зачервяване/, границата на някакви си лигавици се премествала по-навътре към шийката и откриването на злокачествени изменения ставало по-трудно при цитонамазка? Четох някъде по сайтовете, не помня точно къде. Дали е вярно това? Чувала съм също, че горят образувала се раничка, а не зачервяване, както при мен. Казаха ми, че ме горят, за да предотвратят по-нататъшно образуване на такава. Някой да знае нещо по въпроса? Споделете, моля!
Има такова нещо,особено ако не са ти направени всички резултати преди горенето:цитонамазка,колпоскоп и биопсия,евентуално.

Общи условия

Активация на акаунт