В Дупница молебен за здраве и благополучие на братята Галеви

  • 2 394
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Майка ми още си пази заповедта на един бивш дупнишки кмет, който ги задължаваше да напуснат работните си места и да отидат да протестират на барикадите през 97-ма.

Това и сега става..справка протеста, в който съорганизатор беше партия Лидер на Ковачки. Три автобуса имаше от ТЕЦ Бобов дол. Писмени заповеди няма, само устни , но достатъчно ясни. Няма искаш, не искаш..

# 46
  • Мнения: 1 032
Е, това за съжаление не е само там. Такива "спонтанни" протести се организират навсякъде, дори и в големите градове.

# 47
  • Мнения: 3 268
Откакто братя Галеви са начело на Дупница, там идват  идядо Коледа, и великдевският заек, а един мармот завива шоколада в станиол.

Всяко овче стадо се нуждае от овчар, дума да няма.
Просто не мога да го кажа по-добре.Овцете имат нужда от водач,така е.

# 48
  • София
  • Мнения: 16
Съгласна съм с Izida.  Управляващите редовно "забравят" за съществуването и на други градове освен София и когато някой друг ги "замести", то хората там са, видиш ли, без "чест и достойнство".  Thinking
А за парите... В този форум има доста "заковани" теми на хора търсещи помощ. На всички, които се отзоват ли се иска документ за произход на доходите? Ако детето ми се нуждае от лечение и аз не мога да си го позволя, да, уверявам ви, парите няма да ми "миришат". Но явно не съм толкова морална...
Точно в това е тънкия момент - да те накарат да забравиш за съвест и морал и да приемаш всяка троха от тях, независимо от кого и как са я взели...
Да благодариш и да се надяваш, че дъщеря ти някой ден няма да бъде пребивана системно и да бъде принуждавана да проституира, или пък сина ти да прибира по някоя от подхвърлените ти трохи да тича да си купи дрога....

Да Кронки, точно там е тънкият момент. Ето така си живеем в България, не само в Дупница. Много точно си го описала, напоследък все по-често ми се налага да заобикалям собствените си принципи, за да оцелявам. Дали ми харесва...?
И както някой преди мен беше написал: На кого да "благодаря" за това? Май не точно на Галеви...

# 49
  • Мнения: 3 268
То и по време на турското робство е имало много доволни българи явно.Щом са си траяли 500 години...

# 50
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
То и по време на турското робство е имало много доволни българи явно.Щом са си траяли 500 години...

stefani6, не мисля, че има нужда от излишен драматизъм  Peace..то с Хитлер ли не бяха сравнения, сега с турско робство..Още ведъж- картината за Дупница е преекспонирана..все пак имам близки живеещи там, приятели, познати..настроенията сред хората, които познавам въобще не се доближават до настроенията насаждани от медиите..

# 51
  • Мнения: 3 268
Izida,наистина си ми симпатична,честно.Аз като се изказвам по темата изобщо не визирам твоите постове.Просто гледайки наглите мутри на Галеви,ме втриса.И най-лошото е именно това,че твоите познати и приятели не намират нищо ненормално в тяхното поведение.Ето ти сега го каза,нали?Точно за това е цялата тема,за овчедушието на хората.И Дупница е само едно от местата с такъв проблем,да не е само там?

Общи условия

Активация на акаунт