ДИСКУСИОННА ТЕМА ЗА ВСИЧКИ, КОИТО ОБИЧАТ КИНОТО

  • 15 594
  • 206
  •   1
Отговори
# 60
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 666
Аурора, благодаря ти Hug Аз в момента съм просто прекалено емоционална явно, защото бебето ми е още в болница и този филм ме удари като с мокър парцал Cry

# 61
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 794
Гледах Lorenzo's Oil. Невероятен филм, ужасно тъжен обаче. Потресе ме. Ник Нолти не ми хареса в ролята за съжаление,  за сметка на това обаче Сюзън Сарандън беше перфектна. Филм, за любовта към едно дете и за борбата да го спасиш. Съжалявам, че изхода за това дете не е бил щастлив. Много емоционално ми подейства, понеже в момента съм горе долу в същата ситуация Sad Бях като ударена след филма и още дълго ще го нося в себе си. Не е филм, който бих гледала още веднъж... Промени света ми...

Този филм го даваха вече няколко пъти по Бвт Thinking. Винаги го избягвам Sad

# 62
  • Мнения: 179
Ако някой има нужда от разтоварващ и същевременно смислен филм, много силно препоръчвам Ten Inch Hero  Grinning

http://www.imdb.com/title/tt0829297/

http://www.sivosten.com/content.php?review.1622

Трябваше ми нещо свежо и по-позитивно.
И именно този филм ми дойде много добре, след всички изгледани оскарски драми и като капак Австралия, който действително е изморително дълъг  филм  Peace  Grinning  (но нямаше как да го пропусна след любезно предоставената ни критика в Christian Science Monitor  Laughing)

# 63
  • Мнения: 3 826
не знам тук ли е темата - но
излезе новото издание на Четецът - няма и капка от магията на филма ,
предполагам всичко се е изгубило в превода , докато са бързали да издадат книгата преди Оскарите
Хана на Кейт Уинслет е много по-истинска , задълбочена , жива и незабравима отколкото Хана в книгата , за Майкъл това важи още повече ...всички ярки сцени във филма тук изглеждат претупани и не ме впечатляват ни най-малко ...
слабо , много слабо , не препоръчвам ..
ще потърся първото издание ( с друг превод е ) , или издание на английски

# 64
# 65
  • София
  • Мнения: 3 880
ana_karenina, направо ме отказа да си я купувам, не ми се чете. може би наистина е в превода newsm78
бих прочела "Пътят на промените", ще видя дали са я пуснали на нашия книжен пазар.

оо, Киора, нов аватар. страхотна снимка си избрала! Wink
не съм гледала филма, за който питаш. нищо не съм гледала напоследък..освен сериали Confused затова и не се явявам с коментари Simple Smile

mmery, благодаря за препоръката! Ten Inch Hero ще го гледам, при първа възможност, че ми се е догледало нещо разтоварващо Hug

# 66
  • Мнения: 3 988
излезе новото издание на Четецът - няма и капка от магията на филма

А има ли предишно издание в България? Същият преводач и издателство предполагам?
Аз не съм я почнала още (на английски), имам да довършвам други 2 преди нея.

Къде се загубихте всички? Не гледате ли филми?

Киора, днес на кино ли си?  Mr. Green Нали днес беше премиерата на RR в България?

# 67
  • Мнения: 776
Киора, днес на кино ли си?  Mr. Green Нали днес беше премиерата на RR в България?
Ами всъщност не и съм нещастна newsm50 Mr. Green Отложили са я за 27 ooooh! (евентуално другия петък, ако пуснат филма предпремиерно Rolling Eyes), изчаках си чакалото Crossing Arms
Аз съм свалила много филми, но все не ми остава време Whistling Цяла седмица се каня да гледам Оскаровите Doubt, Wrestler и Frost/ Nixon Blush

излезе новото издание на Четецът - няма и капка от магията на филма

А има ли предишно издание в България? Същият преводач и издателство предполагам?
Аз не съм я почнала още (на английски), имам да довършвам други 2 преди нея.


И аз се присъединявам към питането, споделете за предишното издание на The Reader - издателство, преводач. Дано са различни Praynig
Аурора, аз търсих RR преди няколко дни по книжарниците, но ми казаха, че не е излязла. Евентуално, ако има предишно издание Thinking, макар че на мен ми се иска да я прочета на английски Peace - освен да тормозя канадските агенти Mr. Green

# 68
  • Мнения: 2 516
Не знам дали това е правилната тема, нооо...
Някой знае ли кога ще излезе втората част на Recep Ivedk?

# 69
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 666
Кюбит, умрела съм за сън, не ми остава време. Обаче изгледах The Importance of Being Earnest Отдавна не се бях смяла така, въпреки, че не е нищо особено филма. Имам време май само за сериалите дето ги следя, а сериозното кино изостана Confused А имам около половин хард с филми, дето не мога да ги догледам Crossing Arms

# 70
  • София
  • Мнения: 3 880
киора, и аз предпочитам на английски да я чета.
аз се загубих тотално, също като Geia съм на сериали, когато ми остане време...надявам се утре да наваксам, че ще ми се събере малко почивка. Wink

# 71
  • София
  • Мнения: 3 880
Не знам дали това е правилната тема, нооо...
Някой знае ли кога ще излезе втората част на Recep Ivedk?

кажи малко повече, никога не съм го чувала?

# 72
  • Мнения: 2 516
Не знам дали това е правилната тема, нооо...
Някой знае ли кога ще излезе втората част на Recep Ivedk?

кажи малко повече, никога не съм го чувала?
Оо, изпуснала си Simple Smile)
Ето първа част Recep Ivedik
Това е нещо като турския Бай Ганьо  Grinning
Той си е обикновен турски гражданин, който намира портфейла на един от най-богатите турци и отива до Анталия, за да му го занесе.По пътя преживява различни случки, които няма как да не те разсмеят  Mr. Green Отива той в хотела на собственика на портфейла, там вижда момичето, вече жена, в което е бил влюбен като малък.Все се навърта около нея, а тя не може да го разпознае.Докато е в хотела е още по-забавно отколкото като пътува за Анталия  Mr. Green
Изгледах го за първи път преди 2-3 седмици.После пуснах най-интересните моменти на батко, после на мама и татко.Батко искаше да го гледа целия - аз го гледах с него.Родителите ми също решиха да го гледат и аз пак се настаних на леглото  Mr. Green Пусках най-интересното и на едни наши семейни приятели и, повярвай ми, нямаше човек, който да не се спука от смях  Wink
Сега нямам търпение да излезе и втората част.Някъде бях чела, че уж излиза на 13 февруари, някъде - на 20ти и викам да питам тук, може да има някой по-информиран от мен Simple Smile

Междудругото, честит празник на всички   bouquet

# 73
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Моля за съдействие!
Със съпруга ми ожесточено търсим да си свалим един стар, но доста приятен, по спомени, филм, а именно "Живот на карта". Малко "странен" меко казано превод на български, ама така беше разпространен тогава.
Та ако някоя от Вас има идея от къде да си го дръпнем- нека сподели.
Благодарим!

# 74
  • София
  • Мнения: 3 880
днес започвам два азиатски филма и доникъде не го докарах, видяха ми се пълна тъпня. единият е корейският Love me Not - http://www.imdb.com/title/tt0904068/ направо не си губете времето...
а другият е тайванският My So-Called Love - http://www.imdb.com/title/tt1329101/

и от двата и по половин час им беше много... Stop

Общи условия

Активация на акаунт