как да забременея с обърната матка

  • 30 580
  • 78
  •   1
Отговори
  • Мнения: 130
здравейте момичета,какво знаете за обърнатата матка?може ли да се забременее нормално? Hug

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
Може да се забременее,сестра ми е с обърната матка,зачена си нормално,има двама прекрасни сина  Peace

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 713
Може да се забременее с обърната матка. Това не е проблем, просто понякога може да изисква малко повече време.

# 3
  • Мнения: 90
Аз скоро разбрах че съм с обърната матка имам син на 4г.чудно как преди никой не ми го е казвал  Shocked та по въпроса обърнатата матка не е проблем нито за забременяването нито за износването.Чела съм някъде че при такова положение е добре след секс да полежиш по корем с възглавница отдоло,незнам дали помага ако искаш опитай.Успех

# 4
  • България
  • Мнения: 128
  Ако само това е проблема,трябва да нямаш затруднения.Ние потомствено сме така-майка ми има две момичета,сестра ми две момчета Laughing.Аз нямам все още,но не заради обърнатата матка.Много жени даже не знаят и не спазват специални предписания Peace.
   Ако все пак искаш,най подходящата поза е задна......,след което трябва да полежиш 20-30 мин. с възглавница под корема или ако не харесваш кекс на задна...... Rolling Eyes,след която и да е поза просто постой с крака високо вдигнати на стената например или другаде.... Mr. Green.
А и какъвто и да е случая,щом ще се бебеправи,хубаво е  да се полежи след секса,щото и на гмурците им действа гравитацията Peace.
Миметооо,успех.

# 5
  • Мнения: 191
Всеки ще ти каже, че се забременява с обърната матка. Това май са приказки от едното време, все още има доктори, които го твърдят  ooooh! Ако имаш проблем със забременяването, то обърни се към истински специалист, който да открие истинския проблем. Успех ти желая!

# 6
  • Мнения: 130
аз съм се обърнала отдавна към специалисти,но това никои не ми го каза ами след като ми видяха снимката от проходимост на тръбите един от всички които я видяха ми каза че е изместена че трябва някакво си лечение а останалите 3-ма лекари ми казаха че всичко е нормално а бебе няма Sad .А това че мие обърната  ми го каза еди народен лечител които се занимава точно с такива неща. момичета искам да ви попитам имали значение как е обърната матката или все е дно и също понеже не съм много наясно с това?

# 7
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
аз също съм с обърната матка,след 5месечни опити забременнях.споко Peace

# 8
  • Мнения: 130
благодаря ви момичета, Hugа искам да ви попитам от сомосебиси ли сте забременели?че това чакане ме тормози Naughty

# 9
  • София
  • Мнения: 5 569
Миме, от само себе си не се забременява!  Joy Ако си искала да кажеш - по естествен път - да! Аз съм с обърната матка и освен двете деца в подписа ми имам още 2 спонтанни бременности (неуспешни, но не заради обърнатата матка). Късмет ти желая!   bouquet

# 10
  • Мнения: 31
  Ако само това е проблема,трябва да нямаш затруднения.Ние потомствено сме така-майка ми има две момичета,сестра ми две момчета Laughing.Аз нямам все още,но не заради обърнатата матка.Много жени даже не знаят и не спазват специални предписания Peace.
   Ако все пак искаш,най подходящата поза е задна......,след което трябва да полежиш 20-30 мин. с възглавница под корема или ако не харесваш кекс на задна...... Rolling Eyes,след която и да е поза просто постой с крака високо вдигнати на стената например или другаде.... Mr. Green.
А и какъвто и да е случая,щом ще се бебеправи,хубаво е  да се полежи след секса,щото и на гмурците им действа гравитацията Peace.
Миметооо,успех.

 newsm10

# 11
  • Мнения: 31
благодаря ви момичета, Hugа искам да ви попитам от сомосебиси ли сте забременели?че това чакане ме тормози Naughty

Ами иска се и секс, препоръчително е даже  newsm62

# 12
  • Мнения: 2 422
благодаря ви момичета, Hugа искам да ви попитам от сомосебиси ли сте забременели?че това чакане ме тормози Naughty

Ами иска се и секс, препоръчително е даже  newsm62


Ми да Wink

# 13
  • Мнения: 130
това го знам бе момичета Stop ,имах предвид дали сте правили някакво лечение или не знам понеже при мен вече 1 година не се получава,но все пак ви благодаря

# 14
  • Мнения: 90
Успокой се ако наистина нямаш други проблеми ще стане Peace.Правила ли си хормонални изследвания,фоликулометрия,спермограма на мъжа ти?Това са важни неща ако не сте ги направете.

# 15
  • Мнения: 3 294
След една година постоянни опити , ако няма резултат трябва да си провериш хормони , ако не си го направила досега , цветна снимка , спермограма в клиника по стерилитет . Това са първоначалните изследвания към които трябва да пристъпите . След като обърнатата матка не е проблем , може пък той да се крие някъде другаде . Успех  Peace

# 16
  • Мнения: 130
всичко съм правила бе момичета,всички тези изследвания за които ме питаха така че и аз вече не знам от какво е ?затова исках вашите мнения Hug

# 17
  • Мнения: 4 700
mimetooo, причината със сигурност не е в обърнатата матка. Аz съм с такава, имам една спонтанна бременност. За съжаление не се zадържа. Имах и положителен реzултат след инсеминация, но явно не се имплантира. Но това по други причини,нямаЩи ниЩо обЩо с матката. И на мен съвсем случайно ми каzаха zа формата, а в клиниката ни по стерилитет даже не са го споменавали.

Търси причината другаде.

# 18
  • Мнения: 130
миле на мен ми казаха точно това че щом е обарната не може да се задържи нищо.Няма каде да е тарся тази причина пускала съм всички изседвания.Все пак ви благодаря много. Hug

# 19
  • Мнения: 4 700
Кой ти е каzал такова неЩо? Това е пълна глупост. Обяснението на лекарката, която ми каzа zа положението на матката беШе: "Това оzначава, че просто матката сочи наzад, вместо напред." Не е това причината zа неzабременяване.  Peace

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 4 487
Имам обърната матка и 4 забременявания. Първата, третата и четвъртата стана от първи месец опити, а втората - на третия месец.

# 21
  • Мнения: 9 973
имам син и съм бременна.На бхс мин.седмица док каза,че съм с обърната матка.(как не са го видели до сега?Немърливост или какво?

# 22
  • Мнения: 4 700
`Деси` , не мисля, че е немърливост. Просто толкова много жени са с обърната матка, че на лекарите вече не им прави впечатление. Мен преz последните  2 години са ме гледали поне 7 гинеколога, трима от тях в клиника по стерилитет (беz да споменавам теzи в спеШното) и един слънчев ден моята си гинеколожка беШе в добро настроение и раzговорлива и ми спомена ей така, между другото, че матката ми сочела наzад вместо напред, ама то това ниЩо не оzначавало.  Thinking

# 23
  • Мнения: 931
Аз съм с такава и забремнях при първия опит. Успех Simple Smile

# 24
  • Мнения: 9 973
миле ,благодаря.Аз мислех,че тия неща се казват

# 25
  • Шумен
  • Мнения: 403
и аз съм с обърната матка.и все още сме на етап пробване. дано да стане скоро-че вече ме нетърпеливи.А може ли обърнатата матка да е проблем за имплантиране. вече почнах да се чудя newsm78

# 26
  • Мнения: 4 700
Не, не може обърната матка да е проблем zа имплантиране.

# 27
  • Мнения: 130
дано да е така както казвате момичета,че се забременява нормално,но и аз мисля че такова неща се казват,дано и при мен вече стане както при вас.Благодаря ви много Hug

# 28
  • Месторождение
  • Мнения: 27
   На мен ми казаха за обърната матка след като вече бях родила дъщеря си. Два пъти съм забременявала и то от първият път, за съжаление вторият беше неуспешен / спонт. аборт в 9г.с./. Не мисля че обърнатата матка е от значение за зачеването.
   Желая ти успех, дано всичко да е въпрос на време.

# 29
  • Мнения: 130
благодаря Hug

# 30
  • Мнения: 293
Не може причината за незабременяване да е обърнатата матка . Но при обърната матка трябва да сменяте позите и е най-добре ти да си с гръб -така по-лесно се придвижват спермитата до целта,тъй като матката е под друг наклон съответно ще улесниш придвижването им до целта.Това знам по въпроса.

# 31
  • Шумен
  • Мнения: 403
Много се извинявам на mimmm, че пиша в нейната тема. но и аз да си кажа притеснението.
И аз съм с обърната матка, пробваме вече от една година /аз си правих и цветна снимка-добра е и на него спермограма-добри са резултатите/. Правим кекса,като той е отзад, след това лежа с две възглавници под бедрата,по корем. И с часове така седя.Но стана ли - веднага всичко си изтича. ooooh! Вярно,че трябва и да изтича.но то пък прекалено. ooooh! Вие какво ще кажете?

# 32
  • Мнения: 130
нормалко е да изтича,ох и ние от толкова пробваме но резултата е нулев,и при нас всичко е нормално само обърнатата матка Weary Hug Hug Hug

# 33
  • Мнения: 4 700
vilism, нормално е да иzтича. И при мен всичко иzтича, но на посткоиталния тест 14 часа след секс се намериха сперматоzоиди. Е, не бяха подвижни, но ги имаШе, което оzначава, че не всичко е иzтекло.

# 34
  • Шумен
  • Мнения: 403
благодаря Ви момичета за отговорите.нищо не ни остава освен да чакаме.но с всеки месец,от едната крайност-на надеждата,се озовавам в другата карайност-на тъгата че и този път не е станало. Blush

# 35
  • София
  • Мнения: 32
vilism, не само жени с обърнати матки са в очакване всеки месец, а и такива с нормални....  Аз лично съм с обърната и никой не ми е казвал, че това е проблем в забременяването, освено уточненията, които са ти направили вече момичетата, а и ти ги знаеш - поза, лежане по корем и т.н. Така че желая ти скоро да се похвалиш с добра новина Hug

# 36
  • Мнения: 453
И аз съм с обърната матка. Не успявам с забременяването от доста време .. Имам всякакви изследвания , всеки казва, че всичко ни е наред - и нищо ! Лежа си с възглавница под корема , не по 30 мин. , а цяла нощ , правя си тестове за овулация, меря БТ и засега няма резултат. Все още не съм се предала, обаче след всяко идване на МЦ ме наляга депресия ... #Cussing out

# 37
  • Мнения: 130
garga не трябва да се очаиваиме newsm17,горе главата и успех на всочки Hug

# 38
  • Мнения: 9 973
аз пък и с двете забременях  лесно.След акта станах и се измих без лежане и пози.Не съм знаела за обърната матка.
Успех на всички

# 39
Аз също съм с обърната матка, забременях на 2 месец ,но за съжаление се оказа кухо яйце и се наложи да ми направят кюртаж.
Мисля че проблема може да не е в обърната матка, или поне се надявам да не е.

# 40
  • Мнения: 96
Аз също съм с обърната матка, а забременях два пъти без проблем отведнъж. Дори незнаех че съм с обърната матка. Научих много по-късно. Така че това не е от значение.

# 41
  • Мнения: 8
Аз съм с обърната матка и преди 8 години забременях със сина си буквално от първия път.Миналата година претърпях загуба на бебето в 10г.с.,но това не се дължи на обърнатата ми матка-отново забременях при първи опит.Стискам ти палци-спокойно-всичко ще е наред.

# 42
  • Мнения: 130
благодаря ви мнооооого Hug Hug Hug

# 43
  • Мнения: 1 127
И аз съм с напълно обърната матка, нямала съм проблеми със забременяването, беше от раз.
Имах др. проблеми, които нямат нищо общо с тази анатомична особеност. Късмет Peace

# 44
  • Мнения: 26
здавеи мимм аз също съм с обърната матка и 1.5 година се мъчих да забременея.ходих по лекари,пих хормони....напразно..накрая забременях от самосебе си..сега съм бременна в 3 седмица..всичко зависи от теб,трябва да се успокоиш,иначе няма да стане..трябва да свършвате ,, на задна прашка,, и да лежиш по корем.ако забременееш ,много се пази,защото нашите бременности са рискови...успех!

# 45
  • Шумен
  • Мнения: 403
здавеи мимм аз също съм с обърната матка и 1.5 година се мъчих да забременея.ходих по лекари,пих хормони....напразно..накрая забременях от самосебе си..сега съм бременна в 3 седмица..всичко зависи от теб,трябва да се успокоиш,иначе няма да стане..трябва да свършвате ,, на задна прашка,, и да лежиш по корем.ако забременееш ,много се пази,защото нашите бременности са рискови...успех!

здравей cemi_84.много се радвам че си бременна, стискам ти палци всичко да е наред. Аз вече си мисля че не лежа правилно по корем  newsm78. На задна пр., после слагам две възглавници под бедрата..и вече се питам дали така трябва.Ти ползваше ли възглавници?

# 46
  • Божурище
  • Мнения: 36
споко и аз съм с обърната матка но след 1г,5-6месеца съм бременна в  14та седмица Grinning е поизпотих се малко и сега не ми е леко имам кървене и съм в болница но то не е от това че ми е обурната матката просто леко отлепена плацента Grinning Grinning успех успокои се и точнокогато не очаква6 6те стане  Party Simple Smile

# 47
  • Мнения: 139
Здравей! Можеш да забременееш! И аз съм с обърната матка,а дъщеря ми е налице! Лекаркато ми ми каза,че просто се зачева по-трудно,което в моя случай не беше и така даже Peace

# 48
  • Мнения: 130
цеми 84.много се радвам за теб наистина е страхотно ,пожелавам ти лека бременност.Наистина се надявам  и при нас така да стане но маи си божа работа.БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ МОМИЧЕТА newsm51 Hug Hug Hug Hug Hug

# 49
  • Мнения: 453
цеми 84.много се радвам за теб наистина е страхотно ,пожелавам ти лека бременност.Наистина се надявам  и при нас така да стане но маи си божа работа.БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ МОМИЧЕТА newsm51 Hug Hug Hug Hug Hug
Ти отколко време опитваш, всъщност ?

# 50
  • Мнения: 130
ох маи вече загубих уриентация newsm12,около 1 година

# 51
  • Мнения: 453
 А съобразяваш ли се с фертилните дни, ползваш ли тестове за овулация, секс по график и т.н. ? Питам, за да знаем всички дали опитите са в правилните дни. Защото може да се окаже, че в повечето време от тази 1 година не сте уцелвали времето. Нали знаеш, че яйциклетката може да бъде оплодена само в около 24-48 часов период от целия месец ..   bouquet

# 52
  • Мнения: 130
да знам че е така,но не правя тестове и не меря нищо тай като ми е супер изкуствен начин иначе всякакви изследвания сам направила и при мен беше проблема с хормоните и цикала,с него и сега си го имам такаче това е при нас.знам че е хубаво да се мери и да се прави в подходящо време но поне за се га сме се оставили на течението пък божа работа

# 53
  • Мнения: 453
Щом имаш проблеми с хормоните е добре да те проследят за наличие на овулация ..

# 54
  • Мнения: 130
те вече го направиха и се оказа че почти липсва

# 55
  • Мнения: 453
Значи трябва да посетиш специалист по стерилитет, за да ти даде точно лечение. Явно, според отговорите на толкова много момичета проблема ни не е обърнатата матка. При мен се изолираха ентерококи, които май водят до усложнения и проблемно забременяване, а при теб с липсата на овулация, трябва да се назначи лечение с медикаменти, за да се предизвика. Спокойно, това се оправя. само, че ако искаш да стане по-бързо - действай !!! успех !

# 56
  • Мнения: 130
знам че трябва лечение дори  и какво,но имам доста приателки които от некадърни лекари от такива лечения (понеже те са на хормонална основа)има лоши последствия.Консултирах се с няколко специалиста и наи-лошото беше че всички бяха с различни мнения newsm45 след което реших да се доверя на друг вид лечение(народна медицина).Така че засега ми остава само да чакам и да видя дали ще помогне

# 57
  • Мнения: 9 973
хей стага с тия разплакани емотинки   Naughty Ще успееш,сигурна съм  Peace Hug

# 58
  • Мнения: 130
 newsm03разбирасе че всички ще успеем и трябва да вярваме в това hahaha newsm10

# 59
  • Мнения: 230
Здравей, моят случай е подобен на твоя - нередовен цикъл и шпионска овулация ( все не можехме да я хванем). Две години тренинг с мъжо и тц - нищо. Всякакви видове хормони - уж всичко наред. Накрая се тръшнах на джипито, че от казвам да приема, че проблема е между ушите ми и той ме насочи към един лекар, който ми направи схема за прием на хапчоци ( дуфастон и още нещо). Помня, че се пиеха според цикъла - преди и след. Забременах на втория месец.  Синът ми е сега на две години. Наскоро при един от прегледите сегашната ми лекарка каза, че матката ми била обърната. Всичко написано доказва, че не е проблем за забременяване матката, но и че категорично се иска компетентна намеса на лекар. И недей да им се връзваш, че като се успокоиш всичко ще стане. Мен от тия приказки най ми кипваше. Успех - аз сега тренирам за второ.

# 60
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 330
mimm, мисля, че дори да решиш да продължиш народната медицина, трябва да се обърнеш към специалист. Има толкова много добри лекари, тук момичетата могат да ти препоръчат такива. Опитът на приятелките не означава, че не трябва да помислиш за себе си. Търсиш проблема в обърнатата матка, а ако наистина има проблем с овуто, няма как да стане.

Желая ти успех!

# 61
  • Мнения: 130
проблема ми не е само в обърнатата матка а и с обуто,но аз и това лекувам.Естествено че нестоя с скрастени ръце,но ще видим.Мисля малко да си почина от специалистите Shocked

# 62
  • Мнения: 90
След първото ми раждане, гениколожката ми каза че вече матката ми е обърната.
Каза че за втора бременност зачеването ще изисква повече усилия.

Така или иначе забременях от веднъж отново, за съжаление втората ми бременност не свърши с добър край, НО все пак се забременява с обърната матка Peace
Успех!

# 63
  • Мнения: 130
аз мисля че е възможни при някой да се получава много лесно а при други по бавно,по важното е накрая всеки да има хубав край независимо през какяо е минал.успех на всички Hug

# 64
  • Мнения: 319
След аборта доки ми каза, че съм с обърната матка.
Това ми беше 3-та бременност и мога да кажа, че и трите пъти забременях супер лесно. Доки каза, че по-лесно се зачевало по корем в моя случай. Но явно позата сме я намерили.
Били някакви едновремешни схващания, че е нещо лошо и голям проблем.
Всъщност не е нищо притеснително и лошо.Можеш да си забременееш - не трудно(аз съм доказателство) - мъжа ми твърди, че е достатъчно да спя до него гола и да забременея Wink. Можеш и да си износиш бебчето, и да го родиш нормално без никакви усложнения.
Обърната матка не е диагноза - това е нормална аномалия.

# 65
  • Мнения: 1 464
Аз съм с обърната матка,но не съм имала никакъв проблем при забременяването.Четох само,че при полов акт(при определени пози) мнооого боли заради положението на матката.И от собствен опит мога да кажа,че е така.

# 66
  • Мнения: 319
Явно е индивидуално. Мен не ме боли и не ме е боляло при секс. Единствената особеност, която съм забелязала е,че след втория ден цикъла ми спира и продължава на четвъртия за един  ден. Доки каза, че по-трудно се оттича.
Важно е да го казваш на лекаря винаги преди гинекологична операция (аборт например) , защото ако не знае може да перфорира матката, работейки в грешната посока.

# 67
  • Мнения: 2
izvinqvam se parvo za latinicata,i az sam s obarnata matka no tova 4udo go razbrah 4ak sled 12 godini kogato se re6ihme s maja mi na 2 dete,okaza se sa6to 4e i sam imala i miomen vazel koito mnogo me pritesnqva za6toto ot po4ti godina pravim opiti a ni6to ne stava ,vazela po dumite na lekarite ne e 4ak tolkova golqm okolo 4,2-4,3mm.za6to togava ne se polu4ava ...blagodarq ako ima koi da mi da de savet.

# 68
  • Мнения: 1 127
99% съм убедена, че няма връзка с обърнатата матка. Аз имам 1 дете /за второ не остана време/, но си спомнян , че когато решихме забременях от раз, даже не съм лежала, след акта, а съм с напълно обърната матка. Нали знаеш, че около датата на овулацията е най-вероятно зачеването. Около 1 година преди да забременея, бяхме правили също опити, тогава не стана, и мъжът си пусна спермограма - имаше малка концентрация на спермазоиди, някои сп-ди бяха мъртви / тогава работеше в цех с отровни бои/. Лекува се недълго. Спомням си едно от лекарствата, които пи беше българско от магарешки бодил. Нивото на сп-дите достигна нужната конц-я, и нещата станаха от раз, въпреки обърнатата м-ка. Желая ти успех! Peace

# 69
  • Мнения: 1 053
Здр.момичета придружих моя приятелка до моя доктор който посещавам преди една седмица,понеже не може да забременее,прави едно инсе неуспешно в клиника СЕЛЕНА,там в тази клиника доктор който прави инцето каза че има обърната матка,досега хиляди изследвания е правила почти всичко,лапароскопия поради слаба ендометриоза,но досега толкова доктори никой не е казал за обърната матка,сега какво последва,като я заведох при моят доктор той каза че ила не само обърната ами и двурога с преградна стена,не съм много запозната какво означава,но това ни изуми,как никой досега не я е видял че има двурога матка,а при това инсето е било безмисленно,а толкова пари даде,в петък доктора и потвърди диагнозата и каза операция за отсраняване на преградата.Моля някой ако знае нещо повече ще се радвам да сподели мнение по въпроса.Благодаря ви!!!УСПЕХ!!!

# 70
  • Мнения: 1 127
Веднага споделям. Моята снаха /жената на брат ми/ има двурога матка, и в 3-я месец от бременността направи спонт. аборт, т.к. тази преграда / септум/ била много голяма, и не позволява матката да нараства и да се развива плода, а го изтласква / сп. аборт/.
Тя се подложи на операция в Плевен / докторът като махнал септума, казал, че е бил страшно голям/. Също казал, че не вижда др. проблем. Но това беше в началото на 2010, все още не е забременяла отново. Възможно е в някои случаи, ако преградата е мн.малка да не се налага да се маха, това лекарите най-добре ще кажат / но добрите лекари/. Защото и на моята снаха до сп. аборт никой нищо не е казвал за преграда, какви ли др.нелепи обяснения даваха за сп. аборт. Жената е на 36 год. и не за 1-ви път е била на АГ, но единствено в Плевен откриха проблема. Желая успех на момичето! Peace

# 71
  • Мнения: 1 053
Благодаря ти,и тя е на 36г.странно как никой не го е казал досега,твърди се че вродена тази аномали,не се получва в последствие така че не разбирам защо не се е видяло...)))Много мнения чета че след спонтанен аборт или бременност при която е тежка или бебтото бърза да излиза,много преди термина тогава установяват двурогата матка...)))УСПЕХ на всички!!!

# 72
  • Мнения: 3
Наскоро разбрах, че изобщо съществува такъв термин като обърната матка и то го разбрах съвсем случайно при рутинен гинекологичен преглед. Интересното беше, че преди това съм ходила при поне 5 различни гинеколожки жени и нито една от тях не ми каза, че имам такъв проблен, една даже ми обесняваше, че имам много "красива" матка и детеродните ми органи били чудесни и накрая, когато реших за първи път да ида при мъж, та трябваще тохй да ми каже , че има такова нещо като обърната матка. честно да ви кажа доста се позаинтересувах след това какво представлява, но не се притесних особено, защото той някакси ме успокои и ми каза , че това е просто физическа аномалия, характеристика както някои хора има криви носове или по големи уши и т.н. просто различен физичеси белег, който не трябва да ме притеснява. още не съм правила опити за бебе, но се надявам да нямам проблеми в бъдеще.

# 73
  • Мнения: 3
Ето и нещо, което е в потвърждение на казаното преди малко. - Обърнатата матка не е точно заболяване, от което трябва да се притеснявате. Не е доказано и това, че обърнатата матка е причина за трудно забременяване. Тя е чисто и просто аномалия, която не трябва да ви плаши. Обърнатата матка не е гинекологично заболяване, а просто нейна специфична позиция, при която тялото й е насочено назад към таза. Може да бъде изместена и встрани (на-ляво или надясно). Нормалната позиция на матката е тази, при която тялото й е наклонено напред към корема.

Обърнатата матка е нещо толкова често срещано, че е трудно да се каже дори, че е аномалия и не би трябвало да ви притеснява въобще. Навярно още при първия в живота ви гинекологичен преглед докторът ви е казал какво е положението на матката ви, но прос­то така, за да си го знаете, а не защо­то е нещо, което трябва да лекувате. Обърнатата матка е чисто и просто недостатък, отклонение от общото правило и физическо несъвършенство, като леко кривият нос или щръкналите уши, например.

Причините за изместването на матката могат да бъдат различни:

    * сраствания;
    * удебеления на тъканите;
    * дори гравитацията се смята за причина за този разпространен проблем.

Обикновено, след направата на цветна снимка, гинекологът устано­вява точното положение на матката и евентуалните причини за нейното изместване.

Обърнатата матка може да се превърне единствено в причина за лек дискомфорт по отношение на мен­струацията и секса. Тя може да доведе до болезнена менструация, както и да причини болки по време на сексуален контакт.

При някои жени обърнатата матка е и причината за болезнена бремен­ност през първите 3-4 месеца. Много жени асоциират обърнатата матка с трудното забременяване и вярват на абсурдни съвети. Всичките тези съвети обаче се оказват излишни или поне не е доказана тяхната полза. Има много жени, които разбират, че имат обърната матка, едва след като са забременели по нормалния начин и са родили хубаво и здраво бебе.

ВНИМАНИЕ!

Ако изпитвате трудности при забременя­ване и имате обърната матка, навярно про­блемът не се състои само в тази физическа особеност, а има и други фактори. След зачеване към 4-5-тия месец матката заема правилна позиция, но след раждане тя отново се връща в първоначалното си (обърна­то) положение. В други случаи именно плодът по време на бременност измества матката в правилна посока (наклонена към корема) и тя си остава така и след раждането. Затова и някои жени с обърната матка след бремен­ност не изпитват непоносими болки по време на цикъл, както преди зачеването.

Ако сте бременна и имате обърна­та матка, това не означава, че раж­дането чрез секцио е задължително, както някои жени смятат. Затова, съветът ни е, да си направите пълни изследвания при специалист, за да установите истинската причина за липсата на бременност.

# 74
  • Мнения: 1 849
На мен една докторка ми каза, че имам обърната матка, но се надявам поне това да не е проблем като тръгнем да работим за бебче!  Laughing

# 75
  • Мнения: 4



    момичета и на мен ми каза гиниколог че имам обарната мадка
и след раждане ще се обърне в началната позиция
със мъжъми работим за бебе 4 месеца надявам се скоро да замременея
 : : baby_neutral :

# 76
  • Мнения: 1 127



    момичета и на мен ми каза гиниколог че имам обарната мадка
и след раждане ще се обърне в началната позиция
със мъжъми работим за бебе 4 месеца надявам се скоро да замременея
 : : baby_neutral :


Не го мисли за обърната матка. Правилно ти е казал АГ-то. Те сперматозоидите си намират пътя  Simple Smile, а после от растежа на плода ще си заеме нормална позиция. Peace  

# 77
  • Мнения: 1 357
Темата е много стара, но да споделя нещо. Аз също съм с обърната матка. С първото ми дете забременях след 5 месеца опити, без да знам, че има определени пози за забременяване. Второто дете стана от един единствен опит без да съм лежала по корем с възглавници и т.н. Бременностите ми бяха леки, защото прочетох тук, че с обърната матка били рискови.

# 78
  • Мнения: 16
Привет група, аз да попитам, също съм с обърната матка, но от време на време при секс имам болки и след секс ако е бил по груб , също. Дали е нормално?

Общи условия

Активация на акаунт