Моля ви за съвет -сина ми има страшен запек

  • 1 047
  • 6
  •   1
Отговори
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
Моляви мами да ми помогнете -нямам време да търся в нета .Сина ми е на 4г.и от вчера е с много силен запек направо детето се мъчи и усещам как го боли и неможе да се изака пробвах с дуфалак(май така се казваше) но никакъв резултат ,пробвах с тармометър намазан с мас но пак нищо .Като бръкна с тармометъра усещам даже Акото имам чуството че е огромна буца ,направо плаче и сама казва че го боли дупето
Мисля си за нещо което да може да разтвори и да умекото изпражненито незнам клизмата ще помогнели -на нея се надявам.Дайте съвет моля ви

# 1
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Когато бях бременна, док ми изписваше Импортал за запек - каза точно, че втечнявал изпражненията и не бил вреден за бременни. Наистина имаше меко действие, не боли корем, просто след няколко часа си се изхождаш нормално. Не знам, обаче, подходящ ли е за деца. Отиди в аптека и питай. Последният път, когато го потърсих, аптекарката каза, че нямали и Дуфалак-а бил същото. Не съм убедена в това.
Потърси Импортал - прахче е и се разтваря в течност. Във всички случаи не бива изпражненията да престояват в тялото и ако работата ти се вижда сериозна, консултирай се с доктор, да изпише нещо силно.

# 2
  • Мнения: 2 521
Лактулоза-МИП-става дори и за бебета.Аз давам нея и овесени ядки когато малкия не се изака 2 дни.
на листовката пише че е точно за оформяне на меки изпражнения.

Последна редакция: сб, 31 яну 2009, 19:30 от galina_743

# 3
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
благодаря ви много ще пробвам каквото ми казахте и двете ще питам в аптеката и ще купя най -подходящото

# 4
  • Мнения: 2 082
за този случай-свещичка бизакодил или клизма

# 5
  • София
  • Мнения: 12 554
благодаря ви много ще пробвам каквото ми казахте и двете ще питам в аптеката и ще купя най -подходящото

Заведи детето на лекар в Пирогов. Има си лекарства. Детето на моя позната беше така. Оправи се за нула време, но лекарите бая триха сол на главата на майката, защото състоянието е опасно.

# 6
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
много благодаря на всички ви за бързия отговор и добрите съвети ,направих му клизна и даде резолтат чак след час но съм доволна много му олекна .Днес на обяд също си отиде до тоалетната без проблеми .Мисля че вече се справихме с проблема сега 3 дена ще давам дуфалак за да се нормализира коремчето .Мисля да изтрия обявата вече

Общи условия

Активация на акаунт