Приех повикване от непознат номер...

  • 108 934
  • 152
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 177
Снощи в 12 ни звъннали и на нас,само че спяхме Mr. Green
Номера е +393193260024

# 61
  • Мнения: 72
Преди седмица видях, че имам пропуснато обаждане от подобен номер - 00393193260022 и само кликнах, без да провеждам какъвто и да е разговор. По-късно разбрах, че това е измама и днес като ми излезе разпечатката на разговорите се оказа, че това кликане ми струва 1,55 лв. А си мислех, че кликането не се таксува... Sad

# 62
  • Мнения: 3 695
"Европа пропищя от нова GSМ измама с импулси:
Жилят ни с 9 евро на минута
Набутват ни със скъпи телефони от Италия, Германия и Норвегия


18 лева на минута. С толкова "изгарят" жертвите на най-новата телефонна измама, която подлуди Европа. Доста нашенци също са ужилени от хитрите комбинатори. Новата мода в телефонните шмекерии е актуална у нас от началото на февруари. В ЕС пък пропищяха от наглеците още преди Коледа. Докато БГ измамници си търсят жертви предимно по домашния телефон, "колегите" им от Европа ловят шарани по GSM-a.
Каква е схемата?
GSM-ът ви звъни. Непознат номер - най-често с код от Италия, Норвегия, Германия, Англия или Либия. Измамниците затварят бързо - след едно или две позвънявания. "Ако все пак ги изпреварите, в слушалката не се чува нищо", разказват потърпевши. Приятна изненада очаква хората, решили да отговорят на "клипването". Най-често "18-годишна девойка" от топлите страни с меден глас и добър английски започва да описва перфектните си мерки, пъшкайки в слушалката. Друг път телефонна централа подканва "клиентите" да наберат 1 - за групов секс, 2 - за гей изпълнение, или 3 - за стандартна програма. Понякога измамниците не са толкова хард. И например заливат жертвата с оферти за ваканции в чужбина. Или пък ги баламосват, че са спечелили неочаквана награда.
Чуждоземските импулсни телефони ни цакат с тарифи между 1,5 паунда и 9 евро за час, разказват изгорелите. Това става ясно от следващата сметка.
Най-активни са измамниците, които "клипват" от италиански номера. "Спамерите" звънят по всяко време на денонощието - дори в 2-3 часа през нощта. Номерът обикновено изглежда така - +39319326000x, като последната цифра варира. След справка става ясно, че мобилният номер е в мрежата на Intermatica, a собственикът му живее в небеизвестното Апиано Джентиле. Там, на 35 км от Милано, е тренировъчната база на "Милан". Откъде точно са мошениците обаче, все още не е ясно. Според разследвания в европейската преса измамата е свързана с компании в Барбадос, Нигерия, Сомалия. Крадците на импулси използват няколко пренасочващи централи и е трудно да бъдат проследени.
Мобилните оператори предупреждават, че освен по солената импулсна тарифа разговорът се оскъпява и от роуминга. Лошото е, че обажданията от "опасните номера" няма как да бъдат блокирани от самите компании, освен ако няма списък с тях и не бъде изрично доказано, че се използват за телефонни измами. Освен това шмекерите обикновено използват предплатени карти. И дори някой от номерата да се блокира, веднага в играта влиза нов.
"Засега няма много "изгорели" българи", признават родните мобилни оператори. Измамниците атакуват най-много телефони в Дания, Норвегия и Холандия. Ако все пак някой българин се излъже и звънне на опасните номера, е най-добре след това да се обади на оператора си и веднага да провери с каква сума се е набутал.
Лора СИМЕОНОВА "

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2009-02-09&article=266129

# 63
  • Мнения: 940
Преди няколко седмици имаше съобщение в медиите за нов вид измама. Търсят те от непознат номер, в съобщението беше подчертано, че е от Италия, и ако върнеш повикването, по някакъв начин ти се трупа огромна сметка. Не помня подробности, важно е да не набереш непознатия номер.

И аз така чух. Много внимавам, защото много често на служебния ми телефон звънят от чужбина.

# 64
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 921
Самообявявам се за "Шаран номер 1"  Joy
Още си чакам сметката за телефона да ивдя колко съм олекнала.

# 65
  • Мнения: 4 520
Аз пък станах твърде мнителна.  Mr. Green Днес на няколко пъти ни звъня номер от чужбина, само че на стационарния телефон и аз си викам "Бре, вече и стационарите подпукаха!  Shocked" По кода видяхме, че е от Испания.И аз нали чела, чела тука, упорито убеждавам колежката ни да вдига, ни да набира въпросния номер.  ooooh! А то се оказа, че БГ фирма, базирана в Испания, се опитва да ни прати оферта по факс.  ooooh!

# 66
  • Мнения: 71
Сега като попаднах на темата се сетих, че Ноември 08 и аз си получих цели 2 такива. Понеже и майка ми и свеки са там, първият път набрах, решавайки, че са си сменили ( пак) номера. Но за моя изненада чух (на чист инглише език) - Вие се свързахте с ВАШАТА гласова поща и имате 1 неприето съобщение"  Shocked .... и затворих. Сега отивам да си прегледам сметката за този месец Wink ей така от любопитство.

П.С.
12.11.08 //18:04:50 //00393193260013 //Изходящ разговор Международна зона 2 (Мобилни) //23 (сек) //1.29
 Mr. Green
Ама втори път не съм набирала Wink

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 14:12 от wee.jess

# 67
  • Варна
  • Мнения: 2 036
На мен нещо не ми е ясно тук. Как мошениците си прибират парите?  newsm78 Нали сметката си я плащаме към мобилния оператор... Изобщо не съм наясно с комуникацийте.
Добре, че се зачетох в темата, че моят както е в Германия изобщо нямаше да се замисля преди да вдигна. Може и ъкъла да ми изкарат посред нощ, като се знам каква съм паника и все за най-лошото си мисля.  ooooh!

# 68
  • Мнения: 197
 На мен още никой не ми е звънял. Предполагам, че е защото съм с предплатена карта, но ще кажа на мъжа ми да внимава. До колкото разбирам докато чета можеш спокойно да вдигнеш, но ако прекъсне, не трябва да набираш номера. Въпросите на Pepsilight ми се виждат логични. Нека някой обясни, ще следя.
   Peace

# 69
  • Мнения: 2 180
Е как няма да разбирате?! Като се събират средства например за Българската Коледа как става? Вие си плащате на мобилните оператори, а всички ВХОДЯЩИ СМС и обаждания на конкретния кратък номер, си влизат /след приспадната комисионна на моб.оператор/ по сметката за съответната кауза.  Rolling Eyes

# 70
  • Мнения: 419
И аз получих подозрително обаждане преди малко  Rolling Eyes.
Номерът:+306984622254.
Диалогът:
Аз: Да, моля
Отсреща: Кой се обажда!
Аз:  Shocked Shocked Shocked А Вие кого търсите?
Отсреща: Ама кой се обажда!
Аз: Twisted Evil А Вие кого търсите?
Отсреща: Ами записал съм си този номер, да видя да не съм го записал грешно.
Аз: Грешно сте го записали  Naughty.
И затворих. Гласът беше мъжки, с ромски акцент.
Телефонът ми е с Глобулски ваучер, номерът го знаят само няколко колежки, които са ме включили в безплатните си минути, тъй като основната ми карта е на М-Тел.
 newsm78

# 71
  • Мнения: 71
Сега се чува за нова дивотия, която са измислили. Звънят и се представят за оператори на МТел, Глобул, Вивател ( какъвто ви е номера) и ви молят да прозвъните обратно уж, че проверявали нещо по системата или каквото им хрумне. Когато се обадите, засичат кода на картата ви и после - честита ви сметка.

Или ви срещата на улицата и се разиграва сценка от рода  "може ли да звънна от Вашия телефон, че закъсах, а батерията/ картата ми свърши" Дори предлагат да платят за разговора. И отново - честита ви сметка.
Така че внимавайте, момичета... и момчета  Peace

# 72
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Е как няма да разбирате?! Като се събират средства например за Българската Коледа как става? Вие си плащате на мобилните оператори, а всички ВХОДЯЩИ СМС и обаждания на конкретния кратък номер, си влизат /след приспадната комисионна на моб.оператор/ по сметката за съответната кауза.  Rolling Eyes
Е в този случай измамниците играят с мобилните оператори... newsm78 Пак ли нещо не схващам?

# 73
  • Мнения: 7 640
На мен нещо не ми е ясно тук. Как мошениците си прибират парите?  newsm78 Нали сметката си я плащаме към мобилния оператор... Изобщо не съм наясно с комуникацийте.
Добре, че се зачетох в темата, че моят както е в Германия изобщо нямаше да се замисля преди да вдигна. Може и ъкъла да ми изкарат посред нощ, като се знам каква съм паника и все за най-лошото си мисля.  ooooh!

какво като е през мобилен оператор- набираш импулсен телефон, плащаш по висока тарифа, кое не ти е ясно?

# 74
  • Мнения: 3 830
Уф, още не съм получавала такива обаждания, въпреки, че съм на договор, но поне ще знам. Peace

Общи условия

Активация на акаунт